hl VULCAIMO 1 IREFSFNTRL) 1 [h l<pj -nieuws "DEN BOOGAARD" f 10,- ZOMERSTOF 1 ONTMOETINGSCENTRUM Baas in eigen huis Gezinsmis Jeugd van 12 tot 16 Ouderavonden voor de ouders van vormelingen Uitslag loterij Naem- loose Speelers Film in het Trefcentrum Uitslag Carnavalspuz- zel 1983 i ■r Wees creatief...! Li GEMEENTE MOERGESTEL discotheek Hotanic Katoentjes DE KREKUL 1' k zaterdag 5 maart al in i bij disc-jockey NICO BEKENDMAKING •I I Toegang 18 jaar Afgebeeld model gemaakt van Durable katoen. stichting kreatieve en kulturele vorming 11 tegen scherpe prijzen. Vorige week zagen jullie ze op de T.V. bij het Nationale Songfestival en... Je komt toch ook?? ■I! 4 I' 1 2 PAGINA 3 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 2 MAART 1983 n X) e- Polleke Spieder o.a. per meter Kom maar eens kijken! 7 7 Op zaterdagavond 5 maart wordt om 21.30 uur de film ’Come back’ van regisseur John Severijns gedraaid. Het is een Nederlandstalig gesproken film die handelt over een jazz-saxofonist die invalide raakt als gevolg van een auto-ongeluk. Hierdoor wordt zijn persoonlijk en maat schappelijk leven geblokkeerd en raakt hij in een isolement. De energie die hij nodig heeft om uit het isole ment te komen, put hij uit de muziek alsook uit de relatie met een verpleegster. in de modekleuren s n Ie J- 7. een nieuwe kursus schilderen in olieverf gestart. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor het volgen van deze kursus wordt wel enige tekenvaardigheid verlangd. Alle lessen worden gegeven in het atelier de Krekul, Kerkstraat 43 in Oisterwijk. Belangstellenden kunnen contact opnemen met het secreatariaat, Lisstraat 46, Oisterwijk (tel. 04242-83552). n I, Ook voeren wij sinds enkele weken in il- 10 ar A.s. zondag om 11.30 uur houden we weer een gezinsmis. Op school zijn we bezig met de ver halen van Jezus, die op weg is naar Pasen. En we zien hoe Jezus trouw blijft tot het einde toe. ’’Trouw”, dat is een hele opgave. Want bij ’’trouw” vindt je vaak veel ’’ontrouw”. Daarover gaat deze dienst. Jullie zijn van harte welkom. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van de Algemene verklaring van geen bezwaar, afgegeven door het Kollege ven Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant bij besluit van 21 december 1982, nummer 101.708, aan J.J. Leermakers, Burgemeester van Heeswijkstraat 10 te Moergestel, vergunning te verlenen tot het bouwen van een carport, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A nummer 3308, plaatselijk bekend Burgemeester van Heeswijkstraat 10. Onderhavig bouwplan ligt met bijbehorende bescheiden vanaf 4 maart 1983 gedurende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen genoemd voornemen schriftelijke bezwa ren indienen bij het Kollege van Burgemeester en wethouders. Moergestel, 2 maart 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, A.P.A. de Rouw. _KERKSTRflflT tS MOERGESTEL TEL. 0^293-2239 A.s. vrijdag 4 maart is de jaarlijkse gezins dag van de NCB/KVO en KPJ. Dit zal om 20.00 uur beginnen in Den Boogaard. Zorg dat je op tijd komt, zodat je niet stoort als het reeds begonnen is. Op deze avond zul len diverse toneelstukjes, cabaret, zang, dans, etc. opgevoerd worden door leden van de NCB KVO en KPJ. Toneel; onze toneelgroep heeft weer een avondvullend toneelstuk! De opvoeringen zijn 12, 14 en 16 maart. Jullie komen toch zeker ook één van de avonden kijken! Country and Western bal!! We hebben weer een gezellige avond in zicht. Tenminste: dat hopen we dan. Dit is op vrij dag 18 maart. Meer hierover in het komend KPJ-krantje en volgende week in Moergestel- Nieuws. Kleurenleer In het dagelijks leven moeten we vaak kleuren combineren in kleding, in de woning, in de tuin en bij tekenen en schilderen. Maar waarom kan een kleur of kleurencombi natie vrolijk zijn, een ruimte groter doen lij ken, of iemand somber maken? De kleurenleer is een uitgebreid vak met vele theorieën. De Krekul wil proberen in een kursus van 6 le sen enig inzicht in deze materie te geven en hoofdzakelijk die onderwerpen behandelen, die functioneel toegepast kunnen worden. Begonnen wordt met een kleurencirkel, daarna komen aan de orde: toepassen van kleurencombinaties in mode en woning, mengen van kleuren, invloed van kleur en namaken van kleuren. De lessen zijn op donderdagmorgen of -avond en beginnen 17 maart. De kosten zijn: 45,-. Biologisch tuinieren Maandagavond 7 maart of woensdagavond 9 maart begint bij voldoende aanmeldingen de kursus biologisch tuinieren. Er worden 6 theo rielessen gegeven afgewisseld met een bezoek aan één of meer bedrijfjes in de omgeving. In de lessen worden behandeld o.a. aanleg, be mesting, grondbewerking, onkruidproblemen, vruchtwisseling, ziekten, plagen, nateelt enz. De kosten zijn 45,-. Schilderen in olieverf Op donderdagavond is 4 maart: Open Avond, aanvang 19.30 uur 11 maart: Zwemmen in de Leye. Aanvang 19.30 uur en vertrek 19.00 uur. Voor degene die niet mee gaan zwemmen is het Tref open. 18 maart: Playback avond. Op deze avond tre den er verschillende groepen op zoals LUV, STATUS QUO. En als klapper van de avond een optreden van Toontje Lager. 25 maart: Open Avond (Spelletjesavond) Je mag zelf een spelletje meenemen. Dit is het programma voor deze maand, we hopen dat deze avonden weer druk bezocht zullen worden. Tot ziens in het Tref. Rob, Walter, Frank, René, Piet en Maarten. Je zult wederzijdse schoonmoeders hebben die zich met alles en nog wat bemoeien als je je huisje gaat inrichten voor de grote trouwedag; ziedaar het gegeven waar ’’Die Naemloose Speelers” mee stoeiden en hun jaarlijks blijspel op de planken zetten. Deze keer onder de zeer verdienstelijke leiding van gelegenheids-regisseur Heinz Möhlenpage. Geen vreemde bij dit gezelschap omdat hij hier reeds jaren de grime verzorgd. Het gespeelde stuk kwam zoals altijd wat traag op gang maar allengs waren de lachsalvo’s niet van de lucht zeker toen de sjouwers Hein (of André?) en Joep de meubelen kwamen brengen. Ja daar zitten Maud en Gerard dan als Kittie, Dré, Ma Tilman en Dora Wagenaar binnen komen om de boel op stelten te zetten. Marie, de werkster, en Eefje het nichtje helpen hieraan zeker mee. Een alleszins de moeite waard zijn de toneelavond en zeker als men bedenkt dat er een viertal debutanten meespeelden die het van redelijk tot zéér goed deden. Wij hebben genoten van Hein (Frans de Bresser), Dré Vro lijk (Frans de Wilde), Marie de werkster (Ma- riëtte Horsten) en Efie Adams (Mien v.d. Boo gaard). De oude rotten in het ”vak” Joke de Laat als Maud Tilman, Marian Vlasveld als Kittie Pardoel, Jan Vlasveld als Gerard Wage naar en Corrie Op ’t Hoog als Emma Tilman droegen de uitvoering naar een hoogtepunt. Dora Wagenaar gespeeld door Ricky Martens droeg hieraan een extra steentje bij omdat zij in haar scenes werkelijk domineerde (Trou wens, je zult zo’n schoonmoeder maar heb ben!!!) Heinz Möhlenpage die zelf de rol van Joep de Sjouwer neerzette, had het geheel als debiterend regisseur aaneen gesmeed en hij kon zich van de steun van Anny Möhlegpage als souffleuse verzekeren. Al met al een zeer geslaagde toneelavond met een wel uitverkochte, maar niet geheel volle zaal. De wegblijvers hadden ook hier weer eens ongelijk. Het amateurtoneel leeft nog wel degelijk!! ‘1 Hier volgen dan de winnende nummers van de controle strookjes van vrijdag en zaterdaga vond en ook de steunbonnen voor de uitvoe ring van de Naemloose Speelers. Rose 6344; Groen 5264 5090; Paars: 7674, 7643; 7966; 7889; 7575. Als uw geluksnummer hierbij staat kan u met het strookje een waardebon voor een taart t.w.v. 12,—. Afhalen bij Dhr. Fonken. Raadhuisstraat 37, De taart kan men dan af halen tegen inlevering van de bon bij bakker v. Hulten of bakker Mensink. Afgelopen vrijdag was er een barbecue-avond georganiseerd. Deze avond werd vrij druk be zocht. Er werd veel gegeten. Voor deze maand is er een andere groep aan de beurt om de akti- viteiten te organiseren. We hebben een pro gramma inelkaar gezet, dat er als volgt uit ziet: Op zaterdag 11 juni wordt in onze parochie kerk het vormsel toegediend aan de kinderen van de zesde klas van de lagere scholen. De werkgroep volwassenkatechese is al enige tijd bezig met het voorbereiden van een tweetal bijeenkomsten voor de ouders van de vormelingen. De bedoeling van deze avonden is de ouders wat meer te betrekken bij de voorbereiding van het vormsel van hun kind. De werkgroep heeft een praatpapier opgesteld met vragen en stellingen aan de hand van het werkboekje en de 7 kaarten die men op school gebruikt bij het voorbereiden van de kinderen. De ouders die hun kind willen laten vormen kunnen dit op de tweede avond opgeven. De ouderavonden worden gehouden op 18 april en 16 mei. Noteert U deze data alvast, U krijgt te zijner tijd nog een persoonlijke uitnodiging. I I De carnavalspuzzel heeft ook dit jaar, zoals gewoonlijk, nogal wat carnavaleske pro bleempjes opgeleverd. Maar daar is het dan ook een carnavalspuzzel voor! De gevraagde slagzin luidde: KOMT ES EFE ZITTE VAT ER EEN VAN MEN en was ongeveer identiek met de begin regel van het Moergestelse Car navalslied 1983. Vooral het foutieve woordje Efe was voor de puzzelredacteur maatstaf bij de beoordeling van de inzendingen. Dus geen foutje van de puzzelmaker, zoals boze tongen durven beweren, maar een bewust ingebouwde zekerheid! Een uitvoerig berijmd kritisch kommentaar ontvingen wij van Corrie van den Heuvel, die bovendien het record snelpuzzelen heeft gevestigd. Haar oplossing was reeds daags na het verschijnen van het Pierewaaiers- blad binnen. Het aantal eerwaarde inzendsters was dit jaar opvallend groot, terwijl ook het aantal intelligente kinderen in Moergestel blijkt te stijgen. Klaasje van Asselt - Bijster- bosch stuurde maar liefst 5 inzendingen in, waarschijnlijk om de prijzenpot te spekken. Mijn zoon Abram, toevallig door een griepje bedlederig, heeft zonder aanziens des persoons de trekking verricht door mij vier getallen on der de 26 te noemen, nadat ik de inzendingen willekeurig van een cijfer had voorzien. In totaal waren er dit jaar 25 inzendingen, bij na 100 procent meer dan vorig jaar. De geluk kigen zijn: 1. Volledige inleg 27,75: Huub Somers, Voorburgstraat 11 2. Halve inleg: 13,88: Zr. Theodora Bisse- ling, Huize Stanislaus 3. Kwart inleg: 6.94: Fam. Jo van Esch, Pijnendijk 6 4. Kwart inleg: Klaasje van Asselt - Bijsterbosch. De gelukkigen proficiat en hopelijk het vol gend jaar nog meer inzendingen. Namens de puzzelredaktie J. Stroucken o

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3