KIENEN i Verbandposten in Moergestel i li fe' Vrijdag 4 maart a.s. IN ZAAL ,,'T STOKSKE" MOERGESTEL I Bibliotheeknieuws Hoofdprijs: 250 GULDEN!! Voorlichting Energiebesparing Oudervereniging ”Ons Zorgenkind” (VOGG) Vastenaktie Om het recht van de zwaksten Recht op gezondheid Komtoer van Moergestel 1983 op 2 oktober i t 51 i a en ZEER AANTREKKELIJKE PRIJZEN!!! 20.30 uur t.b.v. Voetbalvereniging ,,'t Stokske Voetbalvereniging "Boerenbond". K.P.J. Toneelgezelschap brengt dit jaar een vrolijke thriller i Nuttig om te weten I I ,B De verbandposten van de EHBO-vereniging St. Christoffel bevinden zich bij de on derstaande personen. Fam. de Beer, Krijtstraat 27; Fam. v. Kerkoer- le, Korenstraat 22; Fam Fonken, Raad huisstraat 37; Fam. V. Gisbergen, Raamac- kerstraat 18; Fam. v. Elderen Griete Veldeke 28; Fam. Schoenmakers, Tilburgseweg 40; Fam. Rijnen. Past. v.d. Boogaardstraat 43; Wit Gele Kruisgebouw, Prinses Beatrixstraat. Dat het wegseizoen in de wielersport weer van start is gegaan is vooral duidelijk geworden via de sportpagina’s. We hebben al kunnen lezen dat diverse Nederlandse beroepsrenners suc cessen hebben behaald. Over onze Moergestelse jongens valt op het moment nog weinig bijzonders te vertellen. Wel kunnen we nu reeds officieel bekend ma ken dat de Komtoer van Moergestel 1983, ge houden zal worden d.d. 2-10-1983. En dat nu Met vriendelijke groeten Bestuur EHBO-vereniging St. Christoffel De talencursussen worden uitgeleend voor een periode van 8 weken. Jeugdleden kunnen per keer 4 boeken lenenm en volwassenen per keer 6 boeken. Dit kunnen informatieve boeken zijn of romans/Ieesboe- ken. Per abonnement mag nóóit meer dan 1 strip boek geleend worden. Twee tijdschriften tellen voor 1 boek. WOENSDAG 2 MAART 1983 8e Jaargang - Nr. 277 Het KPJ Toneelgezelschap gaat dit jaar het vierde toneelseizoen in, er is in de afgelopen wintermaanden dan ook weer intens gerepe teerd om een goed stuk op de planken te zetten. Zijn we andere jaren verwend geweest met kluchten en vrolijke blijspelen, dit jaar is voor een ander genre gekozen, een vrolijke thriller, dat geschreven werd door de Engelsman Ar nold Ridley, en de naam meekreeg van: ”DE SPOOKTREIN”. Het stuk is in de afgelopen vijftig jaar door di verse toneelgezelschappen ten tonele gebracht, en meestal met succes. De inhoud van het stuk is goed verteerbaar, griezel en spanning is volop aanwezig, en na tuurlijk de vrolijke nootjes, die U ondanks al les zullen laten lachen. Ook'is er dit jaar hard gewerkt aan het decor, een onderdeel wat niet mag ontbreken, want wat dacht U van een oud verlaten stationnetje waar met volle vaart een echte oude stoom trein voorbij raast. Toneelliefhebbers, en mensen die van een grie zelig stuk houden nodigen wij uit om op een van de drie avonden te komen kijken en luisteren. De toneeluitvoeringen zijn in Den Boogaard, op zaterdag 12 maart op maandag 14 maart en woensdag 16 maart, aan vang 20.15 uur. Wij wensen U reeds een genoeglijke avond, en in de pauze wacht U een kop koffie, om de op gedane spanning wat weg te drinken. bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 36 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: t uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Op dinsdag 8 maart a.s. organiseert onze afde ling een avond voor onze leden uit Moergestel. De bedoeling is dat enkele bestuursleden en adviseurs op informele wijze met de leden van gedachten kunnen wisselen. Wij zullen U na der informeren over zaken, die ons op dit mo ment bezig houden. Er zal ruimschoots gele genheid worden geboden aan de leden om vra gen te stéllen. Plaats van samenkomst het gebouw van de wijkverpleging, pr. Beatrixstraat 27, om half negen. Als U geen persoonlijke uitnodiging hebt ont vangen en U zou toch graag, om wat voor re den dan ook, deze avond willen bijwonen, kunt U contact opnemen met één van onze contactdames: Mevrouw D. Denissen, Griete Veldeke 40, tel. ’Wat is naar uw mening van het grootste be lang voor een gelukkig leven?’ Deze vraag werd enkele jaren geleden aan een groot aantal Nederlanders gesteld. Verreweg de meeste mensen vonden ’gezondheid’ het belangrijkst. Misschien was het wel een overbodige vraag. Onze gezondheid is ons heilig. Kapitalen geven we ervoor uit. Gezondheid: u hebt er recht op. Vier miljard andere mensen óók! Dat is het thema van de folder, die vorige week in de zakjes van de Vastenaktie zat. Die vier miljard zijn de mensen in de arme landen. Ook zij vinden hun gezondheid belangrijk. In de folder is te lezen: Als gezondheid inderdaad een recht is voor ons én voor vier miljard ande re mensen, dan schiet de zorg voor die gezond heid in de wereld op een wel erg onrechtvaardi ge manier tekort. reeds met de voorbereidingen ervan begonnen is. Zo is er al een aktie op poten gezet om publici teit en geld te vergaren voor deze tweede Komtoer. In deze eerste aktie zijn Hans de Brouwer (club-kastelein) en voorzitter Theo op ’t Hoog de hoofdrolspelers. Het is nl. de bedoeling dat zij d.d. 22 mei de rit Luik-Bastenaken-Luik gaan fietsen. Het is niet helemaal de echte rit, maar een ’’alterna tieve” welke dit jaar toch alweer voor de 12e keer wordt georganiseerd. Het is in totaal 225 km en ze mogen er maximaal 17 uur over doen. Nu is het de bedoeling dat deze ridders van het stalen-ros gesponsord worden met een ’’officieel” contract en anders kunt en mag U zich altijd vrijwillig bij ons aanmelden voor deze aktie. Wil je nu echter nog meer informatie hebben over deze aktie, dan kun je altijd even telefo nisch kontakt opnemen met: J. Emmen, tel. 2261 of G. Simons, tel. 2454. Als je alleen iets hebt voor de Komtoer, dus een goed idee of je wilt helpen met iets, dan moet je alleen even bellen met G. Simons. En dan nog even dit: Noteer die 2 oktober al vast op de kalender, want we proberen het dit jaar nog beter te doen dan vorig jaar!!! De C.D.A.-afdeling Moergestel organiseert voor de Moergestelse bevolking op 9 maart een ecxcursie naar Intergas B.V. te Oosterhout. Op deze voorlichtingsavond zullen de volgen de onderwerpen d.m.v. film, dia’s en experi mentale opstellingen uitgebreid aan de orde komen: - algemene principes energiebesparing - Hoge Rendementsketels - optimale isolatiemethoden - energiebesparingsmethoden in woningen De kosten voor deze avond bedragen 10, vanwege vervoer naar Oosterhout. Datum: 9 maart 1983: vertrek per bus om 19.00 uur vanaf St. Jansplein. Iedereen die aan deze actuele en nuttige voor lichtingsavond wil deelnemen kan zich vóór 6 maart opgeven bij: G. Kuipers, Voorbrugstraat 13, tel. 1712 M. Bruurs, Vooskerbos 26, tel. 1888. Wie kan er een beroep doen op een Verband Post - Alle EHBO-ers van Moergestel en ook uit de omstreken - De heren doktoren uit Moergestel en omstreken - de bewoners uit de buurt bij de dichtst bij zijnde Verbandpost Toch voor de Moergestelse inwoners willen we toch duidelijk zijn dat wij niet de baan van de arts overnemen daar zijn de verbandposten en de EHBO-ers niet voor bevoegd. Maar bij elk ongeval dient een gediplomeerde EHBO-er te weten hoe hij moet handelen. Hulpverlenings karavan Deze wordt ingezet bij het posten bij de diverse evenementen en sportgebeurtenissen en bij eventuele rampen. Als de karavan ingezet wordt is er materiaal aanwezig voor vier ver bandposten. Compleet met brancard. Het bestuur van de EHBO-vereniging hoopt binnen enkele weken de verbandposten in Moergestel uit te breiden. Hierover houden wij U op de hoogte. Onrechtvaardig, want er sterven miljoenen mannen, vrouwen en kinderen veel te vroeg: - aan ziekten die voorkomen hadden kunnen worden. - aan ziekten die te genezen waren - aan ziekten die niemand van ons nog krijgt of waaraan niemand van ons nog sterft. Lang hebben we gedacht dat de mensen in de arme landen konden meeprofiteren van de me dische vooruitgang in de westerse wereld. Van uit deze gedachte werd ook medische hulp ge geven. Daarom zijn veel mensen geholpen. Maar het probleem is niet opgelost, zeker niet voor de armen. De Vastenaktie wil juist voor deze mensen opkomen. Want het gaat ’om het recht van de zwaksten’. Wat voor materiaal is daar aanwezig. 2 dekens; 4 snelverbanden nr. 1 steriel; 2 snel- verbanden nr. 2 steriel; 1 snelverband nr. 3 ste riel; verbandwatten; vette watten; hydrophile gaas 16/16; compressen gaas 5x5 cm; com- pressen gaas 10 x 10 cm; 3 hydrophile windsels 6 cm br; 3 hydrophiele windsels 8 cm br.; 3 cambric windsels 6 cm. br; 3 cambric windsels 6 cm. br.; 6 driekanten doeken; opblaasbare spalk onderarm; opblaasbare spalk onder been; 1 rol kleefpleister 2Vi cm; 1 rol kleef- pleister VA cm; wondpleister; ver handschaar; handdoek; zeep; 12 veiligheidsspelden; jodi um; pincet; zwaluwstaart pleisters. i j Tijdschriften en talencursussen De bibliotheek heeft een abonnement op een aantal tijdschriften, zowel de jeugd als voor de volwassenen. Met ingang van 1 janauri 1983 zijn er in het tijdschriftenverband van de bibliotheek enkele veranderingen aangebracht. Zo hebben we voor de volwassenen sinds 1 januari een abon nement op 2 opinieweekbladen, het Elseviers magazine en weekblad en de Haagse post (deze 2 zijn gekozen als gevolg van een onderzoek in de bibliotheek naar het opinieweekblad dat hier de meeste belangstelling heeft). Verder hebben we tijdschriften als Libelle, Viva, Sto ry, Panorama, Mensen van nu, Ouders van nu, Consumentengids en de Consumentenreis gids en tijdschriften op het gebied van hobby, zoals: Voetbal international, Wielerrevue, Ari adne, Knip, Burda, Groei en bloei, Doe het zelf en Eigen huis. Voor de jeugd hebben we een abonnement op de tijdschriften: Jippo, Okki, Taptoe, Tina, Robbedoes en de hobbytijdschriften: Blad, De jonge onderzoeker, Kijk, Kat en hond en het fietscrossmagazine. Alle tijdschriften worden uitgeleend voor een periode van 3 weken, met uitzondering van het laatstverschenen nummer. Als u geen lid bent van de bibliotheek, kunt u alle tijdschriften toch inzien in de bibliotheek. Verder beschikt de bibliotheek sinds kort over een kleine kollektie talencursussen. Momen teel hebben we talencursussen (dat wil zeggen boeken met bijbehorende cassettebandjes) voor het leren van de Duitse, Engelse, Franse, Italiaanse en Spaanse taal. Mocht u belangstel- king tot een andere taal, dan kunt u die aan vragen in de bibliotheek. Mevrouw Verhoeven, Oirschotseweg 44, tel. 1332. ij

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1