t i Hi fl HÉ Ton Hoffmans verlaat na 17 I ”De jaar Pierewaaiers” Carnavalspuzzel Geslaagd r DE KREKUL jfl Hi ’’EHBO nieuws” J* 1 F Ome Joop in "Den Boogaard"? H 'tl SSSS J I /I ’J i stichting kreatieveen kulturele vorming i 1 •Sa Na een ongetwijfeld langdurig overdenken heeft Ton Hoffmans, voorzitter van C.V. ”De Piere waaiers” zijn zware taak neer moeten leggen. Gezondheidsrede nen noopten hem deze voor hem ongetwijfeld moeilijke beslissing te nemen. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 FEBRUARI 1983 I 4'| EK Groetjes Mary, Patricia, Angrek. I i i* Misschien hebt U door de carnavalsdrukte nog geen tijd gehad of vergeten de carnavalspuzzel op te lossen. Geen nood! Tot zondag 27 februari kunt U hem nog inle veren bij: J. Stroucken, Voorbrugstraat 3, Moergestel. Ja, we kunnen het geloven dat velen dachten dat het werkelijkheid was, maar een kijkje ach ter de schermen leerde ons de waarheid ken nen. Onder het masker, voortreffelijk gemaakt trouwens door Rob Wardenaar, ging niemand minder schuil dan onze eigen Ome Gijs, die de kreatie verschillende keren op de planken bracht tijdens o.a. de bejaardenimddag en de middagen voor de jeugd. Dat met name de laatste kategorie er met volle teugen van ge noot getuigt bijgaande foto. Op die manier droeg Ome Gijs zijn steentje bij tot het welsla gen van het carnaval 1983. Zijn kollega Nico deed dat trouwens 's avonds ook want hij bracht de "diamant" van de Pie rewaaiers (de dames van de hofhouding, red.) op het podium, zodat deze vereniging naast de "parel" nu ook nog een tweede kostbaarheid in haar bezit heeft. NTRllM XEPKSTRflflT 15~ MOEPSESTEL TELCWM3-2239 ram De carnaval is al weer enkele daagjes achter de rug. Te hopen dat het bij iedereen goed verlo pen is. De tijd blijft niet stil staan; we moeten werder. De komende activiteit is de gezinsdag van de NCB/KVO en KPJ. Hier zullen de gehele avond toneelstukjes, dans, cabaret etc. opge voerd worden. De KPJ (enkele leden) zal hier ook aan medewerken. Hopelijk zal dit weder een gezellige avond worden. Dit is op vrijdaga vond 4 maart in Den Boogaard. Vanaf half 8 is de koffie warm. En om 8 uur begint het. ■Mm 5 De EHBOers van de EHBO Ver. St. Christof- fel zijn bij U ook aan de deur geweest voor een kaartje of steunbon voor de Naemloose Spee- lers. Nu de helft van de netto-opbrengst is dan ook voor de EHBO klubkas. En wat gaat er deze dan mee doen?? Nou wees gerust het geld wordt weer besteed aan verbandposten. Dus het komt toch weer ten goede aan de medemens van Moergestel. Inmiddels zijn er ook weer 3 extra verband posten in Moergestel bij gekomen. Deze zijn gekocht van de opbrengst van de pleisteraktie. Waar al deze verbandposten zich in Moer gestel bevinden en hoe U er een beroep op kunt doen en wat voor materiaal er aanwezig is, ko men we volgende week in een uitgebreid artikel op terug. Dus let volgende week goed op dit blad voor uitgebreide informatie over verbandposten in Moergestel. Op het op 9 februari jl. te Rotterdam gehou den examen is mevrouw E. Alfonso, de Aan- stede 4, geslaagd als voet- en schoenkundig pe dicure (diploma S.V.O.) Van harte gelukge wenst! ’t! Jeugd van 12 tot 16 jaar Vrijdag 18 februari werd er in ’t Trefcentrum een quiz over Moergestel gehouden. Dit werd druk bezocht. Maar we willen ook nieuwe ge zichten zien. Vrijdag 25 februari wordt er ’n barbeque- avond gehouden. Voor sausjes, stokbrood en rauwkost wordt gezorgd. We hopen dat jullie zelf, vlees, bestek en een bord meebrengen. Tot dan. Biologisch tuinieren Het is algemeen bekend dat bij deze methode geen chemische middelen gebruikt worden zo wel bij de bemesting als bij de onkruid- en insectenbestrijding. Maar wat wordt er dan wel gedaan? De hoofduitgangspunten van het biologisch dynamisch tuinieren zijn: 1. opbouwen en in stand houden van de vruchtbaarheid van de grond. 2. rekening houden met de wetten van de na tuur waarin alles met elkaar samenhangt. De Krekul organiseert over dit onderwerp een kursus, die bestaat uit 6 theorielessen afgewis seld met een bezoek aan één of meer bedrijfjes in de omgeving. In de lessen wordt aandacht besteed aan o.a. aanleg, bemesting, grondbe werking, onkruidproblemen, vruchtwisseling, ziekten, plagen, nateelt enz. De lessen zijn op maandag- of woensdagavond en beginnen 7 of 9 maart. Kleurenleer In het dagelijks leven moeten we vaak kleuren combineren in kleding, in de woning, in de tuin en bij tekenen en schilderen. Maar waarom kan een kleur- of kleurencombi natie vrolijk zijn, een ruimte groter doen lijken of iemand somber maken? De kleurenleer is een uitgebreid vak met vele theorieën zoals van Steiner en Oswald. De Krekul wil proberen in een kursus van 6 les sen enig inzicht in deze materie te geven en hoofdzakelijk die onderwerpen te behandelen die functioneel toegepast kunnen worden. Begonnen wordt met een kleurencirkel en daarna komen aan de orde: toepassen van kleurencombinaties in mode en woning, men gen van kleuren, invloed van kleur, namaken van een kleur. De kursus wordt gegeven op donderdagmor gen of -avond en begint 17 maart. De kursussen worden gegeven in het atelier de Krekul, Kerkstraat 43, Oisterwijk. De kosten van beide kursussen zijn 45,-. Heeft U belangstelling voor één van de kursus sen dan kunt U zich aanmelden bij het secreta riaat, Lisstraat 46, Oisterwijk, tel. 04242-83552. Eind april, tijdens de jaarsvergadering, zal Ton (naar alle waarschijnlijkheid definitief) uit de vereniging stappen. Dinsdag, de laatste dag van het carnaval, nam hij afscheid van hofhouding, bestuur, dans- garde en hofkapel. Z.D.H. Prins Johan den Eerste deed zijn naam alle eer aan door Ton als eerste toe te spreken en hem te bedanken. Hij kenschetste Ton als iemand die er intensief mee bezig was: ’n Goede organisator die er mede voor zorg de dat de trein liep, ’n Verdienste van jaren waarop jij je stempel hebt gedrukt”. Hij noemde hem verder heel verstandig en moedig door er nu een punt achter te zetten, want ge zondheid gaat boven alles”, aldus Prins Johan I. ’n Heel kleine blijk van waardering noemt hij het als hij Jeanne Hoffmans vervolgens in de hulde laat delen en haar bloemen overhan digt. Tot slot bood hij hen de felbegeerde ex clusieve ’’Allin gaoj ut nie” Pierewaaierstro- fee aan. Rob Wardenaar stak zijn lof ook niet onder stoelen of banken toen hij het woord voerde namens de hofhouding. ”Jij was er altijd; voor iedereen stond je klaar met de bemoedi gende woorden. We vinden het niet fijn, maar PAGINA 3 waarderen je besluit ten zeerste. Ook namens de hofhouding; bedankt voor alles!” Nadat hij ook de vrouw van Ton in de hulde had betrokken kwam de afscheid-nemende zelf aan het woord. ”Het doet me zeer om afscheid te nemen, maar toch ben ik jullie dankbaar. Bedankt voor jullie woorden maar vooral voor jullie sa menwerking!” Hierna noemt hij namen van mensen met wie hij het meest en het grootste aantal jaren heeft samengewerkt, en betrekt ook in zijn dank de dames van de hofhouding, de dansgarde en hofkapel ”De Bellebloazers” (die hem later een schitterende foto overhan digden, red.). Als laatste kwam mevr, de Roo namens de da mes de scheidende voorzitter en zijn vrouw be danken. Vanaf 1966 tot en met nu Op 11 november werd Ton benoemd tot adju dant van Prins Arie I (Arie Noteboom). Ver volgens is hij in dezelfde funktie te vinden aan de zijde van Ad Schol en Hans Kahle. In 1968 treedt Ton toe tot het bestuur, vanaf 1971 wordt hij ceremoniemeester en nog datzelfde jaar neemt hij het vice-voorzitterschap op zich. Vanaf 1974 is Ton voorzitter. Jarenlang was hij mede-organisator van de op tocht, nam hij het technische gedeelte van de prinsenwagen op zich, enz. Openbaar carnaval hoog in het vaandel Ton (des te opmerkelijker omdat hij al 13 jaar in Tilburg woont) bracht een kentering tot stand in de verhouding tussen de diverse car navalsverenigingen te Moergestel. Onder zijn leiding werd het kontakt tussen genoemde ver enigingen prettiger en kon men echt gaan spre ken van samenwerking. ”De Pierewaaiers” zullen hem missen want Ton had ongetwijfeld een stimulerende funk tie, niet alleen in zijn eigen vereniging maar voor het totale carnavalsgebeuren in Moer gestel. Carnavalsminnend Moergestel mag gerust blij zijn voor het vele baanbrekende werk wat hij heeft verricht. Toch moeten we een dergelijke beslissing respekteren, want gezondheid en de taak in het gezin zijn nu eenmaal het belang rijkste. Ton, we wensen jou het allerbeste toe en zullen niet vragen waar je de komende jaren carnaval zult gaan vieren. In Moergestel ben je ongetwijfeld van harte welkom! j II M -nieuws Vergaderingen 9 en 16 februari 1983 van Burgemeester en Wethouders Intocht St. Nicolaas Aan het St. Nicolaaskomité zijn de nodige ont heffingen en vergunningen verleend voor de verzorging van de intocht van St. Nicolaas op 19 november 1983. Concours-hippique Vergunning is verleend aan ponyklub F.E.V.I.O.R., tot het behouden van een concours-hippique aan de Heuvelstraat op zondag 14 augustus. Bouwvergunningen Bouwvergunningen zijn verleend aan: - J.M. Timmermans, Zandstraat 1 voor de uit- breiding/verbouw van een woonhuis aan de Heiligenboom 12 - C.P.A. van Tilburg, Nieuwenhoflaan 2 voor de verbouw van een stal. - Calrichie b.v. te Tilburg, voor de bouw van een open loods aan de Zandstraat 11. - Architekt van Ommeren voor de bouw van 8 premie-woningen in plan Oistelvoirt. Gemeentegarantie Een aanvrage om een gemeentegarantie voor het aangaan van een hypothecaire geldlening is toegekend en een aanvrage om een wijziging van een gemeentegarantie is goedgekeurd. De geadviseerde normen van de Bemiddelende Organen inzake het adviseren over gemeente- garantieaanvragen zullen worden overgeno men, met uitzondering van de taxeerde vrije verkoopwaarde waarvoor wordt gelezen de ge taxeerde executiewaarde. Bebouwde kom Aan Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant zal een voorstel tot herziening bebouwde kom op grond van de Wegenwet etc. worden gedaan. Sociale uitkeringen Twee aanvragen W.W.V. en twee aanvragen R.W.W. zijn gehonoreerd terwijl twee aanvra gen R.W.W. zijn afgewezen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3