De heer Dirckx neemt afscheid van de Rabo-bank I f II -tl 014 'H Dia-avond Kindernevendienst Naemloose Speelers Parochie-avond Natuurcursus PS Comité Avondvierdaagse Rijkspolitie vraagt uw medewerking Overwegingen in de Vastentijd Bingoavond voor alle ouderen van Moergestel (vanaf 55 jaar) fl i j I fl n SI I 5» j^s .041 HI^J J I I fa? s 1 II Onder grote belangstelling werd vrijdagmiddag in Den Boogaard het afscheid van de heer Dirckx als directeur van de Rabobank gevierd. hTE De Rijkspolitie. J.S./M.O. Comité Avondvierdaagse. I Vanwege de grote belangstelling die we ieder jaar weer ondervinden gaat ook dit jaar het J.V.N. op 16 maart a.s. weer met een basiscur sus van start. Deze cursus duurt ongeveer 8 maanden en zal dit jaar alleen in Oisterwijk worden gegeven. Tijdens deze cursus zijn er 8 theorieavonden en ongeveer 10 excursies. Met ingang van deze week worden op de vijf achtereenvolgende dinsdagen voor Pasen ’s avonds om half acht in de parochiekerk ge bedsdiensten gehouden. In deze bijeenkomsten die onder leiding staan van parochianen wordt middels gebed en zang nagedacht over de weg naar het kruis die Jezus is gegaan. Telkens zullen een drietal staties van de kruisweg centraal staan. Op vrijdagavond 25 februari wordt er in de zaal van café Het Centrum te Moergestel een dia-avond verzorgd door de Vogelvereniging Moergestel. Het onderwerp zal zijn het kweken met wild- zangvogels en Zuid-Amerikaanse Sijzen. De spreker is Dhr. Wigmore uit Bladel. Hij heeft voor de vogelvereniging al verschillende lezingen en dia-avonden gehouden die steeds bijzonder interessant waren. Het beloofd me de gezien te worden voor alle natuurliefheb bers. Aan deze avond zjjn geen kosten verbon den en ook niet leden zijn van harte welkom. De aanvang is 20.15 uur. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Zondag om 11.30 uur wordt er een kinderne vendienst gehouden voor de kinderen van de 2e klas. Deze dienst zal worden geleid door mevrouw Vlasveld en mevrouw van Ganzewinkel. WOENSDAG 23 FEBRUARI 1983 7e Jaargang - Nr. 276 Op 19 februari 1983 omstreeks 16.15 uur, vond op de Pastoor de Louwstraat een beroving plaats. Van een aldaar lopende vrouw werd een grijze plastic draagtas uit haar handen gegrist. In deze grijze draag tas zat een damestas waarin geld en be taalcheques zaten, de dagopbrengst van een door deze vrouw beheerde winkel aan het Rootven. De dader die de vrouw aanviel kwam van uit de richting Schoolstraat en verdween na de beroving lopend in de richting van en over de Postelstraat in de richting van het St. Jansplein. Het is niet onmogelijk dat deze vrouw door de dader werd achterna gelopen va naf het centrum. Het opschrift van de grijze tas die werd weggenomen is: "Bou tique Barbara". Het is niet ónmogelijk dat de dader tijdens zijn vlucht iets heeft laten vallen dan wel heeft weggegooid. Mocht U iets vinden dat verband kan houden met deze zaak wilt U ons dat dan melden. Voorts wordt U verzocht contact op te nemen met de politie indien U op zater dag 19 februari 1983 omstreeks 16.00 uur een persoon heeft gezien in de omgeving van eerdergenoemde straten en het Root ven, die voldoet aan het volgende signale ment: jongeman, leeftijd ongeveer 18 jaar (mo gelijk iets ouder of jonger), gekleed in een grijze jas en een donkere broek, in het be zit van een rode muts. Het is mogelijk dat een persoon die aan dit signalement voldoet zich vreemd heeft gedragen en dat dat U is opgevallen. In dien dat laatste het geval is wilt U dan contact opnemen met de Politie in Moer gestel. Houdt U er alvast rekening mee, dat op maan dag 7 maart een algemene parochie-avond voor iedereen in onze parochie wordt gehouden. Dan zal namelijk het voorstel voor de nieuwe bestuursvorm van onze parochie, aan U wor den voorgelegd. Kerkebestuur en Parochieraad die dit plan hebben uitgewerkt, willen het graag aan U uit leggen en uw mening horen. ■noermCsusI'" Heeft U de bel niet gehoord?? Of was U niet thuis toen iemand van de EHBO bij U aan de deur kwam met de vraag of U een toegangs kaart wou kopen voor een van onze toneela vonden. Nu dan kunnen we U gerust stellen, er zijn nog kaarten over. De toneelavond, vrijdag 25 februari, begint om stipt kwart voor acht en zaterdag 26 febru ari om half negen. De kassa is een uur voor aanvang van beide avonden open. Toegangskaart 4,50. Koffie inbegrepen. Dus tot a.s. vrijdag of zaterdag in Den Boo gaard bij het toneelstuk "Baas in eigen Huis” oftewel "De gelukkige bruid”. Een avondje toneel is ook goed voor U en ook voor U bu ren, vrienden en bekenden. j Nu de carnaval weer achter ons ligt en iedereen weer een beetje bekomen is, kunnen we weer aan een volgende activiteit gaan denken, en wel de wandelavondvierdaagse. Na het succes van het vorig jaar, waaraan ruim 400 wandelaars meegelopen hebben, heeft het comité besloten om ook dit jaar deze activiteit weer te organiseren. De avonden zijn vastgesteld op 31 mei en 1 - 2-3 juni 1983, dus U kunt deze avonden alvast reserveren. Wij kunnen U nog vermelden dat het comité lid geworden is van de Nederlandse Wan delsport Bond, wat wil zeggen dat men dezelf de onderscheidingen kan behalen als op andere plaatsen waar onder auspiciën van de N.W.B. wordt gelopen. Dit is de eerste informatie over de avondvier daagse 1983, verdere gegevens komen in de ko mende maanden. Hieraan kan ieder die ouder is dan 16 jaar deelnemen. Men leert op deze cursus o.a. waarom planten soms op bepaalde plaats voorkomen en dat ze elders nergens te vinden zijn. Het ontstaan van de Brabantse zandgron den. Ook vogels en zoogdieren komen aan de beurt. Alle zwarte vogels zijn nog geen kraai en. Wat is het verschil tussen kraai, roek en een kauwtje, enz. enz. Zo zijn er vele dingen die je eerst moet weten voor dat je ze gaat zien. Heeft U interesse in het natuurgebeuren. Op geven kunt U vanaf heden bij G. Kuijpers, Voorbrugstraat 13, 5066 AE Moergestel, tel. 1712. Oil I ii] Een groot aantal officiële sprekers, W. Helmer namens het bestuur van de Rabo, Burge meester Ter Veer, de heer Bierings als regiodi recteur van de Rabo, de heer Stouthart na mens het kringbestuur Tilburg, de heer Ver hoeven namens de vereniging van directeuren, de heer van Haaren namens de Boerenbond, en de nieuwe directeur Piet Huyben namens het personeel, staken alle in verschillende toonaarden de loftrompet op de scheidende di recteur, waarbij af en toe voor buitenstaanders ook wel raadselachtige ondeugendheidjes wer den gelanceerd. Een ding hadden bijna alle sprekers gemeen: ze keken niet op hun horloge en overschreden dan ook ruimschoots de hun toegedachte tijd. De kinderen Dirckx sloten de rij van sprekers heel origineel met een gezongen levensloop van hun vader, waardoor de feesteling duidelijk verrast en ontroerd was. In zijn dankwoord richtte Toon Dirckx zich even tot alle sprekers 23 februari a.s. (aanvang 19.30 u.) bent u allen weer van harte welkom in de re- kreatiezaal van ’’Reuselhof” om een gokje te wagen; u weet het: de prijzen zijn prima, de in zet laag en we kunnen weer eens gezellig buur ten.... Tot ziens op 23 februari (org. akt. kommissie Kath. Bond van Oude ren) U’ I Opvolger Piet Huyben drukt zijn voorganger Toon Dirkx de hand afzonderlijk en liet hij nog eens duidelijk mer ken hoe fijn hij in Moergestel met zijn perso neel en met zijn kliënten heeft kunnen en mo gen werken. De cadeaus die hem werden aan geboden, waaronder twee gloednieuwe fietsen, een typemachine en een broeibak stonden voor het merendeel in het teken van zijn toekomsti ge vrijetijdsbesteding, en dat hoort ook zo bij een dergelijk afscheid. Door de vele woorden dreigde tenslotte het koude buffet, een lust voor het oog en een stre ling voor de tong, bijna in de verdrukking te raken. Den Boogaard komt alle lof toe voor deze geweldige creatie, die eigenlijk beter ver diend had dan in zo’n rekorttempo naar bin nen gewerkt te moeten worden. Maar iedereen liet het zich toch goed smaken! Nieuwe en scheidende bankdirecteur met resp. echtgenotes tijdens de receptie Om 7 uur begon de officiële receptie, waarvan zeer velen gebruik maakten om de scheidende directeur nog even de hand te drukken. De lei ding van heel het gebeuren was in de ervaren handen van Frans van de Poel, en daar man keerde niets aan. Want zoals de heer Dirckx zelf in zijn dank woord opmerkte zijn er vormen van afscheid waarbij men tranen laat, maar ook vormen die men rustig kan ’’vieren”. En wanneer men in redelijk goede gezondheid omgeven van een gezonde echtgenote en een talrijke kinder schaar de verantwoordelijkheid aan een ander kan overdragen, dan is er eigenlijk ook alle re den tot vreugde.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1