Toon Dirkx neemt afscheid van de e Rabobank IREESFNTRUM I I te 3 4 ii Gilde St. Catharina Biologisch tuinieren EHBO Volle/bal S.V. Roef! Volleybal Jeugd van 12 t/m 16 jaar Uitslagen kinderoptocht: Lijdensmeditatie in de veertigdagentijd Excursie Intergas Oosterhout Expositie stuurgroep Maatschappelijke Dis cussie Energiebeleid DE KREKUL Verslag van de jury van de karnavalsop- tocht Moergestel 1983 'Li E NOUWENS VERHUIZINGEN 5 ls. ■i stichting kreatieve en kulturele vorming PAGINA 3 I- Met EHBO-groeten Het bestuur n Ie J- L '*t _kERKSTRQflT tg moebsESTEL TEL. 04243-22.39 Vrijdag 11 februari was er een groot carnavals bal in het Trefcentrum. Dit werd druk bezocht. Het was erg gezellig. A.s. vrijdag 18 februari wordt er een quiz over Moergestel gehouden. Deze quiz begint om 19.30 uur. We hopen dat jullie er dan allemaal zijn. Tot ziens in het Trefcentrum. Groetjes Patricia, Mary, Angrek Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS Vrijdag a.s. neemt de heer S.A. Dirkx - in Moergestel beter bekend als Toon - afscheid van de Rabobank, en de Rabobank van Toon Dirkx. Daarmee is voor de bank een periode gemarkeerd van voortdurende groei en uitbrei ding. Om maar enkele punten te noemen: toen Toon Dirkx in 1964 als kassier (directeur) be gon had hij drie meisjes onder zich; nu heeft de Rabobank een personeelsbestand van 16 personen. In 1964 was het balanstotaal 5.000.000,— in 1982 was het 62.000.000. Natuurlijk zou deze ontwikkeling er ook zijn geweest zonder Toon Dirkx, maar hij heeft toch op zijn manier deze ontwikkeling mogen begeleiden. Helemaal vreemd in Moergestel was de heer Dirkx niet, toen hij in 1964 naar de functie van kassier solliciteerde. Hij was immers getrouwd met Anneke Mulders, de dochter van Jaon Mulders, die 40 jaar voorzitter van de Boeren leenbank is geweest. Zelf kwam hij van Hilva renbeek en had er reeds drie jaar bij de Boe renleenbank in Hilvarenbeek opzitten, en 5 jaar in Tilburg. Reeds op de eerste bestuursvergadering pleitte Toon voor een vestiging in het centrum van Moergestel. Het zal in die tijd wel als een nogal progressief idee zijn overgekomen: de bank had nog maar enkele jaren tevoren een nieuw gebouw neergezet aan de Schoolstraat. Maar de nieuwe bank is er gekomen: sinds 1967 is de Rabobank een vertrouwd beeld in het centrum van het dorp. En sinds de laatste uitbreiding en vernieuwing denk ik dat de nieuwe directeur, de heer P. Huyben, op dit terrein voorlopig weinig meer te wensen heeft. Naast zijn officiële functie heeft Toon Dirkx ook een actieve rol gespeeld in het gemeen schapsleven. Hij was lid van het school bestuur, actief in de werkgroep ’’Volwassenen-Katechese” en is sinds 1981 voorzitter van het bestuur van ”De Reuselhof”. Vrijdagmiddag wordt in verenigingsgebouw "Den Boogaard" het afscheid van Toon Dirkx gevierd in besloten kring. Dat hoort er nu een maal bij, meent de scheidende directeur, en dus is er niet aan te ontkomen, ’s Avonds van 19 tot 21 uur is er een receptie, waarbij iede reen de scheidende directeur nog eens de hand kan drukken. De eerste tijd na zijn officiële afscheid zal men hem nog wel vaak in de bank aantreffen. Zijn eigenlijke ontslag is immers pas per 1 maart. Maar dan gaat Toon Dirkx eindelijk eens wat meer tijd krijgen voor zijn hobby’s: zijn fiets, zijn schapen en zijn tuin. Wij hopen dat hij er nog lang van mag genieten. Individuelen: le prijs: Marc v. Groeningen met de spreuk "Wie niet steelt of erft moet werken tot hij sterft”! 2e prijs: Allin gaoj ut nie: Bart van Dussen 3e prijs: Edwin van de Wouw. Op de fiet! Groepen: 1Johan van Leeuwen en Politie Crossfiets 2. Marieke Berkelmans en Femke van Berkel als Ome Joop 3. Oma’s: Monique Michels en vriendin. Wagens le prijs: De sprookjes van ”De Vurhaai” 2e prijs: Gezwiene Waai met "Zandzakken” 3e prijs: Schoolverlaters als babysitcentrale. V- De dit jaar uit 9 personen bestaande jury voor de Grote Optocht had het nog weer moeilijker dan voorgaande jaren. Wij hadden de indruk dat de deelnemers in de gaten beginnen te krij gen, dat ze om in de prijzen te vallen, toch wel op die dingen moeten letten die in het regele- ment staan opgenomen, te weten Trefkracht, uitbeelding, aktie tijdens de optocht en vooral het karnavalesk zijn van het gebodene. Behal ve een goede verzorging van aankleding en uit erlijk, moet ook het publiek vermaak geboden worden. Juist aan dit onderdeel wordt grote waarde toegekend. Verder zijn extra punten haalbaar als men ook nog het jaarlijks motto goed uitbeeldt en in het geheel verwerkt. Een kritische opmerking moeten wij maken ten aanzien van het zich melden voor een be paalde categorie. Als men zich meldt voor een bepaalde groep moet men ook voldoen aan de gepubliceerde voorschriften van de groep. Zo is het b.v. gevaarlijk wegens diskwalificatie- risico’s om in de groep C individuelen (max. 2 personen) om een wagen mee te voeren die de aandacht van de personen afleidt. De twee per sonen zijn de hoofdzak. De wagen moet een hulpmiddel zijn om aan te vullen wat de perso nen uitbeelden. Hetzelfde geldt voor groep B, waar groepen aan deelnemen. Gelukkig heeft de jury tot nu toe over dit punt geen al te grote problemen gehad. Maar er was wel een duidelijke discussie over. Zoals reeds vermeld, het was dit jaar weer duidelijk beter wat niveau betreft. De jury is hier gelukkig mee, immers uit een goede jurering kan een noem het maar opvoedkundige waarde uit gaan. De stijging van het niveau ook dit jaar, levert het bewijs, dat wij al jaren niet voor niets via het toch wel moeilijke werk, voor ver beteringen hebben kunnen bijdragen. Ook be langrijk vindt de jury het dat voor het eerst (zichtbaar) drankgebruik wenLvermeden. Alle lof hiervoor. En nu de uitslagen: Categorie A: grote wagens: le prijs: wagennummer 8: Speeltuin van het Binnenhof (Broekzijde) tevens wisselbeker 2e prijs: wagennummer 23 Allin goaj ut nie (de Vurhaai) 3e prijs: wagennummer 12 Parlementsgebouw met Lubbers (de Heuvel) 4e prijs: wagennummer 27: O.L.P. Grond ver koop Oistelvoortjes en wagennummer 4: Allin goaj ut nie van de K.P.J. De vierde prijs is ex eauo vastgesteld wegens zeer gering verschil in waardering. Categorie B: groepen meer dan twee personen: le prijs groep nr. 20: Kamerolifant van de Boerenkoolsoppers tevens wisselbeker. Omdat in 1981 en 1982 deze groep ook de wisselbeker heeft gewonnen mogen zij die behouden. 2e prijs: groep 28 de v.d. Boogaardstraat met o.a. Vanessa 3e prijs: groep 16 Gatenvullers in de Optocht 4e prijs: groep 7 Naamsverwarring Oistelvoortjes 5e prijs: groep 26 Bewust ongehuwde moeder Categorie C: Individuele max. 2 personen le prijs groep nr. 24 Overgeschoten bruid 2e prijs: groep nr. 9 Klandestiene stokerij 3e prijs: groep nr. 25 Brandend Zand 4e prijs groep nr. 34 Dansen is plezier vur twee 5e prijs: groep nr. 16 Zeveravond op 29 feb. 83. Karnavalsverenigingswagens Na uitvoerige discussie kwam uit de bus dat de jury unaniem de wagen van de Dorstvlegels als het beste verzorgd met een goede actie, kortom perfect kon kwalificeren. De C.D.A.-afdeling Moergestel organiseert voor de Moergestelse bevolking op 9 maart een excursie naar Intergas B.V. te Oosterhout. Op deze voorlichtingsavond zullen de volgen de onderwerpen d.m.v. film, dia’s en experi mentele opstellingen uitgebreid aan de orde komen: - algemene principes energiebesparing - Hoge Rendementsketels - optimale isolatietnethoden - energiebesparingsmethoden in woningen De kosten voor deze avond bedragen 10, vanwege vervoer naar Oosterhout. Datum: 9 maart 1983: vertrek per bus om 19.00 uur vanaf St. Jansplein. Iedereen die aan deze actuele en nuttige voor lichtingsavond wil deelnemen kan zich vóór 1 maart opgeven bij: G. Kuijpers Voorbrugstraat 13, tel. 1712. M. Bruurs Vooskerbos 26, tel. 1888. Maandagavond 7 februari was er voor het her enteam van Roef! Volleybal een wedstrijd ge pland tegen het herenteam van Bivoc. Dit was echter door het kleine aanbod van Bivoc spe lers niet mogelijk, daarom had dit team enkele andere spelers benaderd om tot een ander compleet team te komen. Deze aanvulling was echter voor ons team iets te sterk omdat er o.a. een speler uit het 2e team van Odulphus meespeelde. We hadden ongeveer een half uur ingespeeld en begonnen toen met de wedstrijd die 4 sets lang was. De eerste set was aftasten hoe ons team draai de en hoe sterk de tegenstander was. Het pro bleem voor ons team was nog eens dat we ge handicapt waren omdat we op het moment twee mensen hebben die geblesseerd zijn (Jan en Roy) en omdat er twee niet mee konden spe len vanwege andere belangrijke redenen (Theo en Toine). Ondanks onze zeer goede inzet was het niet mogelijk om de wedstrijd te winnen alhoewel het er twee keer naar uit zag dat we een set zouden gaan winnen. Dit team was duidelijk te sterk voor ons maar het was ook voor deze wedstrijd dat we ons wilden oefenen in spelen om straks bij de com petitie niet af te gaan. Vooral voor het onderhandse spel was het voor ons niet erg dat de zaal erg laag was om dat we ons dus moesten concentreren op het hoog spelen van de bal. Zodat deze niet tegen het plafond ging. Als eindconclusie kunnen we stellen dat we op de goede weg zijn en we hopen op maandag 21 februari weer met ons complete en sterkste team uit te kunnen komen tegen een club uit Boxtel die recreanten competitie spelen. Ook voor de dames hebben we dan weer een wedstrijd en wel van 7-8. De heren spelen dan van 8-9. Buiten deze wedstrijden trainen we normaal op vrijdagavond van half 8 tot half 10. Uitslagen van deze wedstrijd zijn als volgt: Roef - Selektie Bivoc 9-15; 6-15; 11-15; 3-15. Bovendien organiseert een groot aantal maat schappelijke organisaties (waaronder kerken, de vakbeweging, vrouwenorganisaties en di verse organisaties samenwerkend in de werk groep Energiediscussie) eveneens discussiebijeenkomsten. In het gemeentehuis, in de hal bij de afdeling Burgerzaken is gedurende de maanden februa ri, maart en april een kleine ’’expositie” inge richt omtrent de Brede Maatschappelijke Discussie. Daarbij ligt het Tussenrapport, aan de hand waarvan de discussie zal plaatsvinden, ter in zag en is enig voorlichtingsmateriaal aanwezig. De ’’expositie” is dagelijke te bezichtigen tus sen 09.00 en 12.30 uur. In januari van dit jaar is de discussiefase gestart van de Maatschappelijke Discussie Energiebeleid, een proces dat bedoeld is om Regering en Parlement inzicht te geven in de meningen die leven onder de Nederlandse be volking inzake het in de komende jaren te voe ren energiebeleid, alsmede in het maatschap pelijk draagvlak van door Regering en Parle ment op dit terrein te nemen besluiten. Gedurende de eerste helft van 1983 zullen in het gehele land discussiebijeenkomsten wor den georganiseerd door de Stuurgroep Maat schappelijke Discussie Energiebeleid. Het voorjaar staat voor de deur en de ama- teurtuinder staan weer vele aktiviteiten te wachten. Op vele manieren is de tuin te bewerken en één daarvan is de biologisch dynamische. Hierbij wordt geen gebruik gemaakt van chemische middelen zowel bij de bemesting als bij de on- kruidbestrijding. Dit is bij iedereen bekend maar hoe het dan wel moet weet men meestal niet. De hoofduitgangspunten bij het bd tuinieren zijn het opbouwen en in stand houden van de vruchtbaarheid van de grond en het rekening houden met de wetten van de natuur, waarin alles met elkaar samen hangt. De kursus, die de Krekul over dit onderwerp organiseert bestaat uit 6 theorie lessen afgewis- send met een bezoek aan één of meer bedrijfjes in de omgeving. In de lessen wordt aandacht besteed aan o.a. aanleg, bemesting, grondbe werking, onkruidproblemen, vruchtwisseling, ziekten, plagen, nateelt enz. De lessen worden gegeven op maandag- of woensdagavond in het atelier de Krekul, Kerkstraat 43 in Oisterwijk en beginnen op 7 of 9 maart. Voor inlichtingen en aanmeldingen kunt U te recht bij het secretariaat Lisstraat 46, Oister wijk. (tel. 04242-83552). In oecumenische samenwerking worden in het dekanaat Oisterwijk dit jaar weer lijdensmedi taties gehouden. Deze worden gehouden in de Willibrorduskerk te Berkel op dinsdag 1,8, 15 en 22 maart telkens ’s avonds om half acht. DINSDAG 1 maart: Meditatie over: ’’Jezus, die wist dat zijn uur gekomen was” Hoofdstuk 13 van het Johannes-evangelie; Meditatie: De ken H.J. v.d. Broek; Gebed: ds. J. v. Boven; Zang: Gemengd koor van de Lambertusparo- chie Udenhout. DINSDAG 9 maart: Meditatie over: ’’Laat uw hart niet verontrust worden” hoofdstuk 24 van het Johannes-evangelie Meditatie: ds. J.v.Boven; Gebed: Pastor J. Boers; Zang: Ge mengd koor van de Johannesparochie Oisterwijk. DINSDAG 15 maart: Meditatie over: ”Ik ben de ware wijnstok” Hoofdstuk 15 van het Jo hannes evangelie Meditatie: pastor B. Schoonus; Gebed: Drs. L. Bötticher; Zang: gemengd koor van de Ni- colaasparochie te Helvoirt DINSDAG 22 maart: Meditatie over: ”Dit heb ik u gezegd, opdat gij niet ten val komt”. Hoofdstuk 16 van het Johannes-evangelie Meditatie: ds. L. Bötticher; Gebed: Pastor J. de Vries; Zang: gemengd koor van de Willi- brordusparochie te Berkel. Ieder, die zich wat nader wil bezinnen in de veertigdagentijd is van harte welkom. A.s. donderdagavond 17 februari is er weer een oefenavond. Het bestuur rekent erop dat alle leden aanwezig zullen zijn in verband met de taakverdeling voor vrijdag 25 en zaterdag 26 februari. Je weet wel waarvoor? Natuurlijk de toneeluit voeringen van de Naemloose Speelers. Dus alle EHBO-ers tot donderdagavond om 20.00 uur in het Wit-Gele Kruisgebouw. Het spreekwoord ’’Vele handen maken licht werk” is zeker voor deze twee avonden van toepassing. 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 16 FEBRUARI 1983 Zondag 20 februari gaan de schutters van St. Catharina voor de laatste maal in dit wintersei zoen strijden om het Winterkoningske 1983. Tussen 10.00 en 12.00 uur zullen alle ’’kop pels” op het schietterrein aanwezig zijn in de Heuvelstraat om dan 15 keer raak te schieten. De grootste kanshebbers na twee eerdere wedstrijden zijn het ’’koppel” Hein Bruurs/Jan van Gestel. Direkt na de wedstrijd zal de prijs ”Het Win terkoningske” uitgereikt worden door de Hoofdman Harrie Wolfs. VERHUIS O I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 3