1 'f Göfljg Kienen met Audacia H d I, tl j L Audacia huldigde jeugdleider Harrie Beerens Mevrouw Dijker-Lobach neemt afscheid bij de G.G.D. ZIGZAG NAAIMACHINE K\E’ 1 te I 1 r k Naemloose Speelers Donderdag 24 februari met Op vrijdag 18 februari a.s. om 20.30 uur in de kantine van Audacia M ril 'tl ,111 w I J u KIENEN IN "DEN BOOGAARD" "Gezwiene Waai" m- H I HOOFDPRIJS: PRACHTIGE LINNENSET Ook onze bekende levensmiddelenmand is aanwezig! Aanvang 20.30 uur. U komt toch ook? Tot dan! HOOFDPRIJS: Uw kopje koffie staat klaar!! met alles erop en eraan en vele prachtige prijzen! Harrie Beerens (Stokske 13) werd zaterdagmiddag tijdens de carna- valsmiddag voor de jeugd van Au dacia op passende wijze in de bloe metjes gezet vanwege het feit dat hij ilVi jaar jeugdleider is bij deze vereniging. 1 f' 1 I Op woensdagavond 12 ja nuari j.l. waren vele colle ga’s en vrienden bij ”De Molenwiel” aan het Stok eind te gast om daar het officiële afscheid bij de G.G.D. van mevrouw Wiesje Dijker-Lobach te vieren en het huldigings- woordje van de directeur van de G.G.D. dr. de Vries, te aanhoren. Nil Wij van Moergestel- Nieuws vonden hierin aanleiding om met me vrouw Dijker eens een praatje te gaan maken. - B M.O. Zaterdagmorgen 29 januari hadden we met haar af gesproken. Medegesprekspartner was haar man, voor vele Moergestelnaren bekend als Jan Dijker, en onder het genot van een kopje koffie kwam het gesprek al snel op gang. Mevrouw Dijker bleek tijdens de le wereldoor log te zijn geboren in Udenhout als Wiesje Lo bach (de drie generaties artsenfamilie). Haar kinderjaren hier overslaand, heeft ze in 1936 haar gymnasium B gehaald aan het Maria Ly ceum te ’s-Hertogenbosch waar ze overigens als enig meisje - de jongens zaten immers ge scheiden - apart les gekregen had. Hierna vertelt mevrouw Dijker was ze medicij nen gaan studeren in Amsterdam. Over deze periode weet ze onder het laten zien van enkele foto’s met vol enthousiasme te praten over de toen nog ouderwetse studententijd. Na haar studie in de oorlogsjaren te hebben voltooid, is ze een paar jaar praktijk gaan doen bij haar vader in Udenhout. Alles afleggend met de fiets was haar terrein voornamelijk Merkwaardigheidje. Als merkwaardig facet in haar praktijk ver haalt ze over het door haar ervaren respect voor een vrouwenarts. In het begin sprak men mij aan met ’’mijnheer de dokter” en wanneer mijn man mij eens kwam afhalen werd hij voor de dokter aangezien en ik voor de verpleegster vertelt ze lachend. Overigens vindt ze dat ze heeft geboft dat ze niet met een medicus is ge trouwd maar met een kunstschilder. De verge lijking aanhalend van pincet en penseel, legt ze uit dat hun verschillende levensvisies elkaar uitstekend hebben aangevuld. Hoe in Moergestel terechtgekomen? Over deze vraag kon de heer Dijker alles vertel len. Zelf afkomstig uit Nieuw Diep bij Den Helder is hij samen met vriend Egbert Dekkers in 1945 als evacué naar Moergestels gekomen en heeft hij intrek genomen in het pand ’’Hoge Huizen”. Met Wiesje, die hij op een feestje in Tilburg leerde kennen, trouwde hij in 1947 en zo kreeg Hoge Huizen er een bewoonster bij. In 1971 zijn ze met hun 3 kinderen verhuisd naar De Molenwiel aan het Stokeind. Overi gens een erg mooie plek met een fraai uitzicht, waar ze het dan ook uitstekend naar hun zin hebben. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 16 FEBRUARI 1983 7e Jaargang - Nr. 275 Wat gaat u doen na uw afscheid? Op deze niet onverwachte vraag antwoord me vrouw Dijker dat ze zich nog nauwelijks kan voorstellen dat het echt afgelopen is. Vervelen zal ze zich waarschijnlijk niet. Haar hobby’s bestaande uit lezen, fietsen, pianospelen en niet te vergeten paardrijden (geen mooi weer rijdster zoals ze zelf zegt) zullen haar verdiende vrije tijd ongetwijfeld opvullen. J.S./A.v.d.M. -i! (ff moergestel: Vrijdag 25. en zaterdag 26 februari spelen ze weer een komedie, ’’Baas in eigen Huis” ofwel ”De gelukkig bruid”. Hoe kunt u aan een kaartje komen? Welnu, vanaf vrijdag a.s. zal een persoon van de E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel bij u langs komen met de vraag of U een kaartje wilt kopen om een van deze twee avonden te bezoeken. De kosten van het kaartje bedraagt 4,50, koffie inbegrepen. Dus mogen wij U of U begroeten op een van onze toneelavonden? ’’dorsvlegel” aan. Het symbool van de vereni ging dat nog niemand had gekregen. Hierna begon het carnavalsfeest voor de jeugd pas goed, terwijl Harrie alles met genoegen stond te overzien. ”Ik had het echt allemaal niet verwacht” ver telde hij ons ’’maar ik voelde dat er iets ging gebeuren toen ik heel mijn familie hier binnen zag komen. Ik ben er erg blij mee!” Dat kunnen we ons voorstellen en ook wij van ’’Moergestel Nieuws” willen graag onze felici taties hierbij aansluiten. Harrie, van harte proficiat! Voorzitter van de jeugdcommissie (Hans v.d. Heuvel) sprak hem toe in het bijzijn van alle pupillen en de broers en zusters van de jubila ris. Hans schetste de ’’levensloop” van Harrie bij Audacia: leider, trainer, lid jeugdcommis sie enz. Hij noemde hem een fijne leider, altijd eerlijk, oprecht en openstaand voor iedereen. Hij besloot met te zeggen dat het geen schande was om voorlopig de 25 jaar vol te maken. Hierna bood Hans hem een prachtig horloge aan namens de vereniging. In de persoon van Mark Janssen bood Harrie’s huidige elftal ook ’n presentje aan waarna een spontaan "Lang zal hij leven” werd ingezet. Harrie, zichtbaar onder de indruk van het ge beurde, werd daarna toegesproken door voor zitter Dion van Gorp. Ook hij had erg veel waardering voor het werk van de jubilaris. Na zijn toespraakje speldde hij Harrie de zilveren speld van verdienste van Audacia op: ”en die krijgt lang niet iedereen”, besloot Dion. Na dit gedeelte kwam Harrie zelf aan het woord. ’’Dit had ik echt niet verwacht, maar ik ben er wel erg blij mee!” Woorden die alles zegden wat hij op dat moment gevoeld moet hebben, ’n Gescandeerd "Harrie-Harrie” klonk op toen hij de jeugd vervolgens enkele konsumpties aanbood. Zijn zus Anneke kwam hem daarna namens de familie feliciteren en had ook nog een waarde rend woord over voor haar jubilerende broer. Nadat zijn familie hem gelukgewenst had kwam de C.V. ”De Dors(t)vlegels” binnen. Hun prins Gerrit I speldde Harrie een onder scheiding op en bood hem vervolgens een echte Berkel-Enschot. Vervolgens is ze zich gaan specialiseren in de kindergeneeskunde bij dr. Keizer in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Vanaf 1947, zo vertelt ze verder, is ze als districts- kinderarts werkzaam geweest bij het Wit Gele Kruis. Een groot district, o.a. van St. Oedenrode tot Kaatsheuvel, bestreek ze toen en haar bezoe ken aan de consultatie buro’s zijn er mede de oorzaak van dat nu nog veel moeders haar ken nen en aanspreken. Toen in 1974 de functie als districtsarts als zodanig werd opgeheven, trad ze als jeugd- schoolarts in dienst bij de G.G.D. Haar gebied, waar ze de controle had over de gezondheidszorg voor de kinderen en peuter- zalen, is vanaf toen Moergestel, Oisterwijk en Haaren geweest. Terloops haalt ze het steeds fijne contact met de huisartsen aan en met ple zier denkt ze als beschermvrouwe van de E.H.B.O. terug aan de E.H.B.O.-cursussen waar ze o.a. met de heren Toon Klomp en Fonken veel lol heeft gehad. K 1 i F I C 'F U 1 Lees en bekijk alles van de carnavalsoptocht op de pagina's 3 en 5 van dit nummer

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1