4 Dagen karnaval in "Breda's Welvaren"! I 1 o *1 Dr. van Delft vanaf Ir 1 h I I Carnavals optocht Ere wie ere toekomt! Uit de parochieraad ”De Vurhaai” heej wir wè! Bereikbaarheid Rijkspolitie 't Wordt weer net zo gezellig als vroeger! Afwezig: j’jl T.T Elke dag vanaf 20.00 uur levende muziek! Toegang natuurlijk gratis! Christ en AnneHes van Helden heten U van harte welkom! Ook hebben we 'n speciaal 3 gangen Karnavals-dagmenu voor slechts f16,- p.p. "Allin gaoj ut nie!", daarom zijn we ook met karnaval 4 dagen geopend. ATTENTIE Voor de deelnemers van de Optocht. zaterdag 12 februari t/m zondag 20 februari I; jj T ‘■i 8 l iiiiJCi g^siei Waarneming: Dr. Terwindt, Oirschotseweg 2 Telefoon 04243 - 1424 Optochtcommissie C.V. de Pierewaaiers. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 9 FEBRUARI 1983 7e Jaargang - Nr. 274 Als toelichting op punt 6 van het reglement van de Carnavalsoptocht delen de organisatoren mede, dat met deze bepaling bedoeld wordt, dat zij niet aansprakelijk gesteld kunnen wor den voor schade aan goederen en/of wagens en aan personen. De deelnemers zijn zelf verantwoordelijk en aansprakelijk en dienen aanspraken hierover zelf met de betreffende personen te regelen. Wellicht is een privé wettelijke aansprakelijk- heidspolis (een z.g. wappertje) een oplossing. Wij hopen, dat deze waarschuwing u er niet van zal weerhouden deel te nemen aan de Op tocht. U een zeer prettige Carnaval toewensend, Het Bestuur van C.V. ”De Pierewaaiers”. «"‘tusc Door een puur menselijke vergissing (de zetster verkeek zich een naam) is in het verslag van de sauwelavonden in de editie van vorige week het stukje tekst weggevallen waarin we debutant Wim Rijnen hadden beschreven. Daarom publiceren we dit alsnog deze week op precies dezelfde manier als dat we het de vori ge week gedaan zouden hebben. Ere wie ere toekomt. Wim, al hadden we je hierover al be naderd, nogmaals vanaf deze plaats excuses! Wim Rijnen (Gèsles Knilleske) ’n Debutant die met zijn ’’reep” achter de dansmarietjes ’’aangereept” kwam. ”lk wilde ook nog wel eens achter jonge meisjes aan re pen”, vertelde hij. Ook Wim had een goede sauwel. Moest met armklachten naar de dok ter. Volgens die was het een tennisarm. ”Ben je veel met tennis bezig?”, vroeg de dokter hem. ’’Jawel” zei hij: ”er kan geen wedstrijd op de t.v. komen of ik zit ervoor!” Evenals verschillende anderen had hij het ook nog over kamer Investments. Het was duide lijk een gegeven waar men graag op inspeelde. Momenteel zijn kerkbestuur en parochieraad bezig met het uitwerken van een plan voor een nieuwe bestuursvorm voor onze parochie. Dit plan zal als voorstel begin maart op een al gemene parochieavond worden voorgelegd aan alle parochianen. Nu is het nog zo dat naast elkaar bestaan en vergaderen kerkbestuur en parochieraad, met ieder hun eigen taak en verantwoordelijkheid. Het kerkbestuur is het officiële door de bis- schop benoemde orgaan, dat de zakelijke en fi nanciële belangen van de parochie behartigt. De parochieraad houdt zich bezig met pastora le zaken, de leden zijn niet benoemd en de ver antwoordelijkheid voor de door hun behartig de zaken ligt niet vast. Vanuit het Bisdom is er het streven om in de toekomst voor alle parochies te komen tot een bestuur waarin leken behalve voor de financië le zaken ook medeverantwoordelijkheid gaan dragen voor de pastorale aangelegenheden. In dit nieuwe model komt de zorg voor de fi nanciële en voor de pastorale zaken te liggen bij een officieel door de bisschop benoemd or gaan: de parochievergadering. Deze kiest uit haar midden een soort dagelijks bestuur voor alle lopende zaken: het parochiebestuur. Het samenstellen van zo’n parochievergade ring kan op verschillende manieren gebeuren. De meest gebruikelijke zou bijv, zijn verkie zing uit en door de parochianen. Denkbaar is ook dat in eerste instantie de nieu we vergadering gaat bestaan uit leden van kerkbestuur en parochieraad. Voor onze parochie lijkt dit de beste oplossing, waarbij later nog mogelijk gekozen kandidaten benoemd kunnen worden. In een volgende artikel gaan we nader in op de uitwerking van het plan zoals dat begin maart aan u wordt voorgesteld. Nog enkele dagen van voorbereiding en dan gaat op zondag 13 februari 1983 de optocht weer van start. Maar voordat het zover is, zijn er toch nog enkele mededelingen c.q. wijzigingen te melden. Allereerst zoals gemeld in ’t Pierewaaiers Blaoike, het afhalen van de deelnemers- bordjes bij Hans de Brouwer. Hier werd de tijd gesteld van: afhalen tus sen 12.00 - 13.00 uur. Deze afhaaltijd is gewijzigd. Afhalen van de deelnemersbordjes bij Hans de Brouwer is tussen 11.00-12.00 uur. Vervolgens, de volwassen deelnemers wor den vanaf 12.30 uur verwacht aan de Scheerman, te bereiken via de molen. Op het opstellingsterrein staan de nummers al opgesteld, u zoekt uw nummer en blijft daar bij staan. De deelnemende kinderen worden vanaf 12.45 uur verwacht in de gymzaal van de Postelstraat. De start van de optocht is stipt om 13.30 uur. De centrale E.H.B.O.-post is gevestigd bij ”’t Stoom” aan het Rootven. Verder verzoeken de organisatoren om tij dens de optocht uw hond(en) aan de lijn te houden, dit om narigheid te voorkomen. Nog een opmerking voor de automobi listen: Wilt u uw auto als het enigszins mo gelijk is niet parkeren bij smalle wegen of in moeilijke draaien in de optocht-route. Verder wensen wij u veel succes en erg veel plezier toe en dit allemaal onder het motto: ’’Allin gaoi öt nie”! ,4 Vergaderingen Burgemeester en Wethouders gehouden op 26 en 31 januari 1983. Straatveegwerk. Het vegen van de straten in de kom van Moer gestel is voor 1983 gegund aan de firma Rejo te Oosterhout. Standplaats weekmarkt. Aan de heer Th. Straatman te Tilburg is een definitieve standplaatsvergunning op de weekmarkt verleend voor de verkoop van bloe men en planten. Bouwvergunningen: Bouwvergunning is verleend aan: - J. Kerkhof, De Aanstede 11 voor de bouw van een hondehok en een vogelkooi. - W. de Kruyf, Prinses Beatrixstraat 25 voor een overkapping binnenplaats. Een gewijzigde goedkeuring is verleend aan: - A. v.d. Aker te Diessen voor de bouw van een garage/berging aan het adres Bosstraat 3. - J. v.d. Bosch, Schoolstraat 52 voor de bouw van een woonhuis aan de Heizenschedijk. Sociale uitkeringen. Er zijn drie herkontroles R.W.W. en 4 herkon- troles W.W.V. uitgevoerd. Twee aanvragen om een W.W.V.-uitkering zijn toegekend. Aan twee inwoners is een woonkostentoeslag toegekend, daarbij zijn ook twee aanvragen om bijstand gehonoreerd. Volkstuintjes. De twee vrijgekomen kavels in het volkstuinen- komplex worden verhuurd aan P.J. Habraken en Mevr. T.A.J. de Jong-van Laak. Werkgroepenmarkt Toestemming is verleend aan het Jubileumco mité tot het houden van een werkgroepen markt op zondag 29 mei 1983 in het kader van het 25-jarig priesterjubileum van pastoor van den Broek. Hiervoor zal tevens een parkeerverbod voor het St. Jansplein worden ingesteld. Openbare verlichting. De P.N.E.M. zal worden verzocht een advies op te stellen voor een bezuinigingsplan in de openbare straatverlichting. Carnavalsoptocht Na het grandioze voorproefje dat we afgelo pen vrijdag hadden in ’’Breda’s Welvaren” (nog bedankt Christ en Annelies voor de ge weldige avond en het uitstekende orkest) gaan we ons het komende weekend in het carnavals- gebeuren storten. Zondag zijn we natuurlijk sterk vertegenwoor digd in de optocht en vooral de kinderen zijn erop gebrand om hun eerste prijs van vorig jaar met hand en tand te verdedigen. Dagen lang zijn ze al aan het schilderen om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Om alles wat betreft de optocht in zo goed mo gelijke banen te leiden het volgende: We komen bij elkaar(dus groot en klein) zon dag om 12.00 uur bij ’’Breda’s Welvaren”. Van hieruit worden verdere instrukties gege ven, kinderen vervoerd, e.d. De kleding voor degenen die meelopen in de grote optocht is vrij. Mocht U zich onverhoopt niet opgegeven heb ben dan kunt U toch gerust komen om alsnog mee te lopen. Alvast veel plezier allemaal! ”Na enige tijd nog eens een aanvullend bericht omtrent de (telefonische) bereikbaarheid van de rijkspolitie Moergestel. Er wordt nu sinds enkele maanden gewerkt met een zogenaamd ’’doorkiesapparaat”, waarvan reeds eerder door ons melding gemaakt in dit blad. Naar het zich laat aanzien functioneert dat goed doch er zijn een paar aspeden die u nog even weten moet. Het is namelijk zó, dat het enige tijd duurt vóórdat het apparaat ’’doorkiest” naar het politiebureau in Óisterwijk. Nadat in deze zin klachten waren ontvangen is dat uitge probeerd en daarbij bleek het aantal malen dat de telefoon overgaat te variëren van 5 tot 11 keer, vóórdat doorgekozen wordt. Het kan na tuurlijk zijn dat u iets heeft door te geven dat dringend is, JUIST OP DAT MOMENT, zal het wachten langer lijken dan het al is. Wij ra den u dan ook aan, in DRINGENDE, gevallen altijd het nummer 0011 te nemen. Daar is des kundig personeel aanwezig en zij staan weer in directe verbinding met de meldkamer van de rijkspolitie die een auto bij u in de buurt, kan bereiken. Wij kunnen ons voorstellen dat u denkt: ”is daar niets aan te doen”. Welnu, daar hebben wij natuurlijk ook aan ge dacht, maar naar het zich laat aanzien betreft het een mankement aan de telefooncentrale, een euvel dat kennelijk niet te verhelpen lijkt. Het zal wellicht ook bij u wel eens voorgeko men zijn dat u wilde bellen en dat de lijn ’’dood” bleek. Als u dan de haak nog eens in drukt kunt u wél bellen. Als dit laatste nu gebeurt zodra u het nummer 1200 heeft gedraaid en via het ’’doorkiesappa raat” er dus weer naar buiten wordt gebeld is het practisch onmogelijk gebleken dat die uit gaande lijn ’’dood” is. U wordt dan niet door verbonden, doch u krijgt niemand meer aan de telefoon en u zult het opnieuw moeten probe ren, doch als het dringend is, neem dan 0011. Venten, inzamelen geld enz. Dan nu het tweede onderwerp: wij wilden uw aandacht vragen voor het toenemende venten, én, het inzamelen van geld en andere zaken voor allerlei goede doelen. Een en ander is ge bonden aan vergunningen die daarvoor afgege ven moeten zijn. U kunt natuurlijk niet op de hoogte zijn ór er vergunningen zijn afgegeven doch weest u attent op hetgeen u te koop wordt aangeboden, dan wel voor welk doel u wordt verzocht er een bijdrage aan te leveren. Vraagt u bij het inzamelen gerust naar een legitimatie bewijs. Indien u dat liever achterwege laat, laat het ons dan doen doch dan moet u ons even op de hoogte stellen van de plaats waar een en an der plaats vindt. Geeft u een en ander door, doe dat dan wel direkt en niet de dag er na, de betreffende personen of instantie(s) worden dan door ons gecontroleerd. De Rijkspolitie. 1 b ilgg r| 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1