GROOTS CARNAVALSBAL SPARGO 4 Dagen karnaval in "Breda's Welvaren"! SPARGO Toos Swinkels-v/d Ven Oppersauwelaar 1983 s j DINSDAGMIDDAG MET CARNAVAL DISCO-CARNAVALSBAL M le Lustrumconcert Harmonie-solisten weer naar Bladel C.V. De Durdraaiers organiseert op 't Wordt weer net zo gezellig als vroeger! in 't Draaiboompje een Met klap op de vuurpijl een optreden van: •O Toos Swinkels-v/d Ven en Jan Burgers winnaars Publieksprijs met medewerking van I I ZAAL OPEN OM 13.00 UUR Entree: f 10,00 Elke dag vanaf 20.00 uur levende muziek! Toegang natuurlijk gratis! Christ en Anne/ies van Helden heten U van harte welkom! Ook hebben we 'n speciaal 3 gangen Karnavals-dagmenu voor slechts f16,- p.p. "Allin gaoj ut niel", daarom zijn we ook met karnaval 4 dagen geopend. van 14.45 tot 15.30 uur: 1ste optreden van 16.15 tot 17.00 uur: 2e optreden En wéér was, net als andere jaren, de hoofdrol tijdens de door ’'De Pierewaaiers” georganiseerde Sau- welavond weggelegd voor een de butant in het gezelschap van zeven die vrijdag en zaterdag tweemaal een volle zaal uitstekend wisten te vermaken. H 8 te moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Afgelopen zondag namen weer 4 solisten van Harmonie ’’Prinses Juliana” deel aan het so listenconcours te Bladel. De volgende resultaten werden daarbij be haald door: Nicole Oerlemans, klarinet, le afd. 42/2 pnt., tweede prijs. Claudia Paulissen, klarinet, le afd. 45 pnt. tweede prijs. Dennis Smits, kleine trom, 2e afd. 48/2 pnt. eerste prijs. Ludwig Smits, kleine trom, ere-afd-, 50 pnt. eerste prijs. Aan deze vier deelnemers van harte proficiat voor de behaalde suksessen. WOENSDAG 2 FEBRUARI 1983 7e Jaargang - Nr. 273 Ter gelegenheid van het vijf-jarig bestaan van het Collegium Musicum ’’Sancta Caecillia” wordt er op zondag, 6 februari 1983 te 15.30 uur een concert gegeven in de katholieke kerk aan het St. Jansplein te Moergestel. Het Collegium Musicum Sancta Caecillia is een kamerorkest, dat hoofdzakelijk barokmu ziek speelt uit de periode 1600-1750. Het ensemble is opgericht uit een clubje en thousiaste musici in en om Berkel-Enschot. Vanaf juni 1978 staat het kamerorkest onder leiding van Ben van Wanrooy. Programma Sinfonia 4 voor strijkers in Bes gr. t. T. Albinoni. Concert voor 2 fluiten en kamerorkest in D.gr.t. D. Cimarosa. Pauze Concert voor 2 violen, strijkers, basso conti nuo in d.kl.t. J.S. Bach. Concert voor hobo, viool, strijkers en basso continuo in d.kl.t. J.S. Bach. - Theo Op ’t Hoog (Dorus van Toone) kwam tussen de twee dansmarietjes ook als dansmarietje op. ’n Komisch gezicht en Theo trad op zoals we dat van hem gewend zijn, ’n Sauwel doorspekt met veel humor op zijn ei gen welbekende manier, uiterst smakelijk ver teld. Klapstuk tijdens zijn optreden was ongetwij feld zijn bezoek aan de sauna. Zat dit onder deel vrijdagavond nog middenin zijn sauwel, zaterdag had hij het weloverwogen naar achter geschoven, ook al omdat hij toen als laatste in de ton moest. - Toos Swinkels (Sip-Söpke) Weer ’n debutant (werkster in ”Den Boo gaard”). Zij won vrijdagavond de pu blieksprijs, daaraan was niet te ontkomen. Haar akteertalent, het rustig vertellen en af wachten hoe de zaal reageert, lijken haar met de paplepel ingegeven. Terecht werd dan ook opgemerkt: de appel valt niet ver van de boom (Toos is de dochter van Koos v/d Ven, red.). Haar sterkste onderdeel was ongetwijfeld het gat naast ”Den Boogaard”. Dat verhaal is hier niet nader te omschrijven. Pure onzin, echte klets, met ’n ontknoping die heel erg simpel leek, ’n Schitterend optreden! - Koos v/d Ven - Unne vader. Hij was de vader van zeven zonen die hij één voor één de revue liet passeren. Een van hen leek wel ’n belastingsinspekteur: hij slaat zich zelf niet zo hoog aan. Deze zoon hield ook ’n konijn en op de kooi had hij ’n bord bevestigd met de woorden: Kees lust alles. Op ’n dag had men het konijn weggehaald en op het bord stond bijschreven: en wij lusten Kees. Niemand als Koos weet echter hoe belangrijk het publiek is. Hij bracht hier dezelfde sauwel als hij ook deed op de Brabantse Kampioen schappen. Tijdens de voorronden scoorde hij heel hoog, tijdens de finale werd hij tiende en in Duizel bij de Kempische Kampioenschap pen won Koos alles wat er te winnen viel, (zie artikel elders in dit blad). - Will Willems-Habraken Will te Bont) Wederom ’n debutante die ons o.a. kwam ver tellen van haar reiservaringen in eigen land maar ook daarbuiten. Ze ging met ’’hullieje Peer” met de auto naar Eindhoven, na eerst in de Schoolstraat getankt te hebben, komt bij Zette hij vorig jaar de kapper in de ton: de ’’saloon” was failliet. Zijn materiaal had hij al verkocht. De schaar aan de burgemeester, want die wilde er terzijnertijd de T-31 mee openen. Z’n 2 kappersstoelen verkocht hij aan Rob Damen, want die wilde al zolang 2 zetels. Aldus ’n korte indruk van de beide geslaagde sauwelavonden. Beknopt weliswaar, want de optredens als zodanig zijn niet op papier te zet ten en dat is ook geenszins onze bedoeling. We komplimenteren de ’’artiesten” van harte en we hopen ook het komende jaar weer van hun ’’sauwel” te kunnen genieten. - Gerard de Kort (Gerrit de Deuxige) offerde zich spontaan op om beide avonden als eerste op te treden. Hij is het ook die zijn collega’s tot het laatste moment vergezelt en hen moed inspreekt tijdens hun gang naar het podium. Ook bij terugkeer is Gerard de eerste die hen komplimenteert. ’n Heel belangrijk en fijn persoon die enkel en alleen voor de lol meedoet, zegt hij. Hij kwam op met ’n trans portfiets. ’n Vervoermiddel dat hij had verzer- kerd bij Koos v/d Ven. Die had laatst trou wens ook nog ’n parachutist verzekerd voor ’n bedrag van 100.000,De premie: 25, maar ja, de laatste 75 m. van zijn val voor ei gen risico. Gerard had vrijdag en zaterdag de beste sau wel die hij ooit had, maar, nogmaals zoals hij zelf zegt: ik doe het alleen voor de lol. Heras Hekwerk in Oirschot en draait recht somkeert richting Moergestel. ”In deze tijd van bezuinigingen en stapjes terug, geef ik niks toe”, zei Will, ”ik ben m’n rolleke drop verge ten bij van Eschkes!” Ook zij sloeg zich beide avonden goed door haar optreden heen. - Jan Burgers (Jantje van Wiese) De Oppersauwelaar 1982 heeft zijn titel met ere verdedigd. Jan kwam zaterdag beter uit de verf dan vrijdag en kreeg daardoor de pu blieksprijs van die dag. We willen daarmee niet zeggen dat de anderen geen hoofdrol vervulden tijdens hun optreden, integendeel zelfs, want de kwaliteit van de sau- wels stond op hoog niveau zodat het een hele klus is geweest (voor jury én publiek) om de juiste winnaar aan te wijzen. Solisten: Jos Broeken, viool; Ria Broeken, vi ool; Cees Verheyen, hobo; Marijke van Oosterhout, fluit; Lian van Beekhoven, fluit. Entree 5,00 (inclusief koffie) Kinderen en 65 2,50 Plaats: Kerk St. Jans-Onthoofding Moergestel. Zondag 6 februari a.s. J

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 1