't Draaiboompje "DEN BOOGAARD" I PRINSENBAL J. WILLEMS BperenBond - Moergestel OOK VOOR U! II AANTREKKELIJKE KOOPJES OPRUIMINGPRIJZEN!! Ook uw woninginrichting ruimt op! ONTMOETINGSCENTRUM A. op 't Hoog opende Doe-Het-Ze/f Centrum II ril V Prinsenbal B.Z.A. Moergestel Met hart en ziel Peter Hoffmans 7e te Drunen Moergestels Kreatief 1982 Iedere zondag disco! m.m.v. het orkest "La Luna" en als speciale gast CORRY KONINGS (entree gratis!) a.s. zaterdag 15 januari ■i 1 6 s r UIDGAS tegen even aantrekkelijke Tevpns voetbalveld te huur. Natuurlijk ook bij ons vanaf donderdag 13 januari De zaal voor bruiloften en partijen. PROPAAN - BUTAAN - LPG INBOUW LPG-INSTALLATIES r r n e Hetzelfde als voorgaande jaren, willen we weer starten met een B.Z.A. voetbalcompeti tie. Degene die hiervoor interesse hebben om met een elftal deel te nemen kunnen zich opge ven t/m 15-2-’83 bij G. Antonis, Oirschotse- weg 41 Moergestel. Dus niet de bestaande verenigingen die elk jaar al mee spelen. Wij hopen dat er weer nieuwe verenigingen zijn die de stap wagen, om kampioen te wor den van Moergestel. HILD 2 - MOERGESTEL TELEFOON 04243-1778 Heerlijk, warme schippers truien Kleur marine Maten S t/m XL r n SS georganiseerd door "De Pierewaaiers" Kom maar kijken bij uw Woninginrichting Rootven 36 - Moergestel Stadsprins 1983 op spectaculaire wijze worden onthuld. Als extra verrassing voor deze avond hebben ”De Pierewaaiers” voor deze avond beslag weten te leggen op Corrie Konings, die met haar liedjes Adios Amore en Het is allemaal gelogen de toptien van ons landje in de laatste maanden twee maal wist te halen. De toegang voor deze avond is gratis. Afgelopen zondag te Drunen waar hij zijn le veldrit als militair reed startte hij als 30e. Na 1 ronde luidt aangemoedigd door een 15-tal Moergestelse supporters reed hij op een 6e plaats, halfweg koers op een 3e plaats. Even leek ’t er op dan die zou kunnen behouden, maar het 2e half uur moest hij gas terug ne men. Een week rondes trainen in voor topsport funest. Vooral in deze zeer zware rit niets dan los zand en heuveltje op en af. Hij werd dus uiteindelijk 7e, na afloop zei hij voor de wedstrijd was ik tevreden met een plaats bij de 10 eerste, met de 7e plaats ben ik dik tevreden, als ik komende week van de le gerleiding nog mag trainen, rijd ik zondag te Hein (L) weer als van ouds Start te Hein 15.00 uur. -dg Onder het motto; Allin gaoj ut niel, gaat C.V. ”De Pierewaaiers” haar 21-ste jaar in. Traditioneel begint deze vereniging met het onthullen en installeren van haar Stadsprins voor de komende Carnaval. Deze onthulling zal plaatsvinden op zaterdag 15 januari in Re sidentie ”Den Boogaard”. Nadat de huidige Stadsprins Johan 1 om 20.30 uur het bal heeft geopend, zal hij diverse Gast- hofhoudingen ontvangen, waaronder de wel zeer alternatieve Vereniging ”De Kwelscha- pen”. Met veren bewondering zal men kunnen kennismaken met een ludieke vorm van Car naval vieren, zoals dit wordt gedaan door de officieren van de Vliegbasis te Eindhoven. Ho pelijk wordt de kwelling van deze ’’schapen” U echter niet te zwaar, want om 21.11 uur volgt het aftreden van Z.D.H. Stadsprins Jo han 1wat de ware Carnavalsvierder zeker niet zal willen missen. Nadat de diverse Hofkapellen en het ”La Lu na Quartet uit Oisterwijk de droefenissen heb ben weggeblazen zal om 22.41 uur de bestuur bedanken voor de geboden mogelijk heid ons werk te exposeren. Met name zijn we dank verschuldigd aan Berrie Raaymakers van de afdeling Sociale Zaken en Welzijn voor de uiterst sympathieke en doeltreffende wijze waarop hij alle zaken rond deze tentoonstel ling heeft gecoördineerd, aan wethouder N. Smits voor zin vriendelijk openingswoord, aan Moergestel Nieuws en het Nieuwsblad van het Zuiden voor de geboden publiciteit, aan Moer gestel T.V., die ook dit jaar weer opnamen heeft gemaakt en tenslotte maar niet in het minst uiteraard aan de bevolking voor Moer gestel: u hebt blijk gegeven ons werk te waar deren, dat vinden wij fijn; moge het voor u ook een inspiratie betekenen, want zelf iets maken geeft voldoening! Dezer dagen wordt (of is reeds) op alle adres sen van ons dorp een foldertje bezorgd. Daar in staat de rekening en verantwoording van de parochie. Daarin staat ook de dank verwoord naar allen, die door hun bijdrage als lid van de parochie, het parochiewerk mogelijk maken. Met dit foldertje sluit het kerkbestuur aan bij de landelijke aktie ’’Kerkbalans”, die op 15 januari voor alle christelijke kerken start, on der het motto ”Met hart en ziel”. Er is op dit foldertje echter iets vergeten, nl. het vermel den van het giro- en banknummer van de paro chie. Wel, het gironummer is 1117421, het banknummer bij de Rabo is: 1345.04348 beide ten name van Parochie St. Jans Onthoofding Moergestel. Aan allen, die door een redelijke bijdrage elk jaar weer laten blijken, dat zij een trouw lid zijn van de parochie nogmaals hartelijk dank. Partir, c’est mourir un peu. Dat was wat wij, de 14 exposanten van Moergestels Kreatief 1982, een beetje voelden toen we in de namid dag en avond van de 7e januari het werk waar we in de loop van het jaar zo hartd aan ge werkt hadden en dat we rond de jaarwisseling aan de Moergestelse bevolking in de Burger zaal hebben getoond, weer inpakten. Het geeft zo’n voldoening als blijkt dat het ini tiatief van de gemeente om de kreativiteit van de bevolking te beoordelen, binnen en ook voor buiten de gemeente zo gewaardeerd wordt. En het is druk geweest, dit jaar! Niet alleen op de zon- en feestdagen, maar ook ge woon op de door-de-weekse dagen. Heel veel bezoekers schreven hun naam in het boek, ve len gav en ook hun impressie. Dat waren meest lovende woorden, maar ook een enkele kriti sche noot. Dat is goed, daat leren we van. En kele kreten die heel vaak terugkwamen waren: ’’weer beter dan vorig jaar!” en ’’doorgaan!”. Kunnen we ons beter wensen? Ook het ge meentebestuur weet hiermee dat Moergestels Kreatief een goede traditie is geworden. Velen verbaasden zich over het vele talent dat in Moergestel bestaat. We zijn er echter van overtuigd dat er nog veel meer is. Er wonen in Moergestel nog mensen die in voorgaan de ja ren aan de expositie meededen, maar helaas weinig of niets meer aan hun hobby doen. Elk jaar komen er ook weer nieuwelingen bij, met frisse ideeën, en met andere technieken. Er is zo’n variatie en kreativiteit, we hebben het hier gezien, maar er wordt in Moergestel nog veel meer gedaan wat nog niet in de Burgerzaal ge weest is. Waar blijven de mensen met b.v. tex tiele werkvormen, met modelbouw, met beeld houwwerk, houtsnijwerk, met abstrakte of realistische vormgevingen in steen, hout, me taal of in meer moderne materialen? ’’Laat maar komen, geen bezwaar”, zei de burge meester toen we hem hierover polsten. Dus...! U heeft nog een klein jaar de tijd. We willen tenslotte allereerst het gemeente- PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 12 JANUARI 1983 i, i Normaal 29.95 NU 24?5 i i i Deze aanbieding is geldig zolang de voorraad strekt t/m 26 januari. Zoals U vorige week in dit blad hebt kunnen lezen heeft Moergestel nu ook een eigen Doe-Het-Zelf Centrum. De Fa. A. op 't Hoog aan de Industrieweg nr. 15 heeft een gedeelte van de hen beschikbare ruimte omgebouwd tot een ruime winkel waarin let terlijk van alles te koop is wat maar ten dienste kan staan aan de doe-het-zelver. Alles ligt keurig en overzichtelijk gerangschikt; hout- en plaatmaterialen, alle soorten bouwmaterialen; isolatie- en tochtweringsmaterialen; hang- en sluitwerk, maar ook hand- en elektrisch gereedschap enz. Kortom alles wat op het doe-het-ze/f gebied voorhanden is. U bent er uiteraard van harte welkom en men zal U graag met raad en daad terzijde staan, of het nu gaat over de aankoop van een handvol spijkers of een boormachine, want 'n deskundig advies is natuurlijk altijd meegenomen. We feli citeren de Fa. op 't Hoog van harte en wensen hen graag alle mogelijke sukses toe! HILD 1-MOERGESTEL-TEL. 04243-1315

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 7