1 c I I Moergestels kreatief L.R. F.E.V.LO.R. Brief van Theo Raaij makers Schaak-toernooi op Hertog Jan-school Wijziging openings tijden overdekt zwembad ”De Leye” 4 I O I A t I I I I I J I I I I r - "“P :'-r Ki PAGINA 5 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 5 JANUARI 1983 Theo H.B. J.S. X 1,70 2,75 1,70 34,75 18,25 51,50 26,75 17,00 27,50 17,00 1 allen genoegen neemt met het feit dat ik u met deze paar woorden heel erg hartelijk dank toe zeg! En Moergestel Nieuws komt ook wel bui ten Moergestel, en ook vandaaruit heb ik nogal wat reakties ontvangen waar ik erg blij mee ben. U begrijpt dat we alle hulp kunnen ge bruiken die we maar krijgen kunnen. We kun nen natuurlijk niet alles doen, maar met zoveel steun van het thuisfront kunnen we al een heel eind vooruit. Heel veel dank allemaal!! Ik weet niet altijd even precies wat u nu graag zou willen weten en wat ik al eens geschreven heb. Het zou wel fijn zijn als ik eens wat vra gen kreeg, want u hebt waarschijnlijk heel an dere vragen dan ik denk. Ik zit nu weer ruim vijf jaar in dit land, en dan zie je toch andere dingen dan wanneer je hier net binnen komt vallen. Ik kijk zo nog wel eens naar mijn eerste reakties, en die zijn heel anders dan wat ik nu vaak denk. In het begin valt je de enorme ar moede op en de grote ellende die er overal heerst, maar langzaamaan begin je die dingen beter te zien. Je gaat begrijpen wat die armoe de voorstelt, waarom dat die armoede er is, wat de ellende eigenlijk precies betekent voor de mensen en zo meer. Je zou eigenlijk wel al les willen doen, maar na een tijd begrijp je dat dat niet kan, en dat je maar een paar mensen misschien een beetje kunt helpen. Niet dat je gehard wordt tegen de ellende; het raakt je soms nog net zo hard als in het begin, maar je begrijpt langzaamaan dat je niet bij elke per soonlijke moeilijkheid, ziekte, armoede, etc Al met al een geslaagde, keurig verzorgde ex positie die bij een der veie bezoeken de sponta ne reactie ontlokte; ”wat hebben deze mensen hun vrije uren nuttig besteed!”. Moergestel-Nieuws wil zich daar graag bij aan sluiten. Afgelopen zondag 2 januari werd op de terrei nen van M. Burgers, Molenakkerstraat een on derlinge dressuurwedstrijd gehouden. De uitslag was als volgt: Ring 1: (B2 en LI) 1. José Rijnen met Romeo. 2. Wilma Burgers met Vetcurs. 3. Petra van Gorkum met Pontigtair. 4. Anita van Hulten met Pieternel. 5. Maartje Rijnen met Tanja. Ring 2: (L2, Ml, M2 en Zl). 1. Jan van Hulten met Marco. 2. Jan Burgers met Orica. 3. Lenie Vermeer met Tosca. 4. Jos van Hulten met Marco. 5. Willie van de Ven met Sjefke. Onze eerste indruk bij het bezoek aan de 7e ’’Moergestels Kreatief” was een van bewonde ring. Wat is er door deze dorpsgenoten weer met plezier en overgave gewerkt. De burgerzaal van ons gemeentehuis, sinds 1975 de ’’etalage” van Moergestels kreatief, was ook nu weer ingericht met schilderijen, te keningen, foto’s, plastieken, beeldjes en pop pen. Wat je dikwijls bij zulke grote groepsex- posities opmerkt, (14 exposanten, 60 werk stukken) kwaliteit ten koste van kwantiteit, was hier zeker niet het geval. Zonder uitzonde ring moeten we alle deelnemers complimente ren met de resultaten. Niet onbelangrijk ook is de vooruitgang, geboekt door hen die reeds eerder exposeerden. Karakteristieke ge laatstrekken bij beeldjes maken deze nu veel levendiger. Portretten zijn met meer gevoel voor het model uitgelicht. Olieverven staan wat vrijer op het doek en het keramische werk staat qua vorm en techniek op grote hoogte. Bij de ’’nieuwelingen” maakte vooral het werk van brooddeeg en de combinatie klei/verf een frisse indruk. Ronduit mooi en knap uitge werkt waren de figuren van Darie-klei. Zonder anderen te kort te willen doen mogen we toch stellen dat deze twee laatstgenoemden een aan winst zijn voor Moergestels kreatief. Dat er op de Hertog Jan-School al jarenlang binnen het lesrooster op de hogere klassen schaakles gegeven wordt zal velen niet onbe kend zijn. In de persoon van mevrouw Seegers -zelf lid van de schaakclub Oisterwijk - heeft men er een bekwame en bezielende leerkracht voor aangetrokken. Maar dat deze lessen ook inderdaad hun vruchten afwerpen, daarvan kon men zich dinsdag 28 december met eigen ogen overtuigen. Op de Hertog Jan School waren twee schaak- groepen, één van de eigen school en één van basisschool De Schakel uit Tilburg, aangetre den voor een sportieve ontmoeting op het schaakbord. Het leek wel een Interpolistoer- nooi in het klein. Er werd dan ook stipt vol gens de regels en op kloktijd gespeeld. Met ver hitte hoofden zaten de jonge matadoren tegen over elkaar en er werd menige zet gedaan om jaloers op te zijn, maar eventuele fouten wer den ook genadeloos afgestraft. Er werd gespeeld in 5 ronden van 12 klokrninu- ten. Tot en met de 5e ronde bleef de spanning er volop in, want de partijen gaven elkaar wei nig toe. Uiteindelijk wist de Hertog-Jan School toch de groepsoverwinning te behalen met 29 tegen 27. Bas Denissen, de persoonlijke kampi oen met 5 gewonnen partijen, mocht van de heer van Oosterhout, hoofd van de school, de trofee in ontvangst nemen. Het was niet alleen voor de jeugdige schakers, maar ook voor de belangstellenden, een span nend en leerzaam toernooi. ook winter en we hebben het al eens gehad dat het maar twaalf graden was (boven nul, maar dat is al erg koud voor ons en dan komen de truien en jassen tevoorschijn!!). De winter be tekent overigens ook wel dat er minder mensen op straat leven omdat ze het niet uit kunnen houden van de kou, en degenen die we vinden komen dan gemakkelijker hier. We hebben nog steeds een beetje moeite om het juiste per soneel te vinden; we zouden er graag nog ie mand bijhebben, maar om de juiste persoon te vinden is niet zo eenvoudig; je moet iemand hebben die erg veel geduld heeft, die tegen het lawaai en de drukte kan, en die ook niet zo maar ineens resultaten wil zien. We krijgen nu begin januari iemand die een beetje les gaat geven in timmeren aan een aan tal kinderen; die persoon gaat ook hier wonen, zodat we het werk wat meer kunnen verdelen; zo iemand wordt natuurlijk wel goed betaald, maar toch wordt er iets speciaals verwacht van de mensen die hier werken, iets wat niet iede reen heeft, en het is zo ongeveer vrijwilligers werk, ook al wordt men dan betaald. Gelukkig heb ik op het moment één persoon bij me wer ken die ook enorm veel over heeft voor het werk, veel enthousiasme, veel inzet, en als we er nog zo eentje bij hebben, dan zijn we al een heel eind. Beste mensen van Moergestel, ik laat het hier bij, want ik ben toch al laat met m’n goede wensen. In elk geval hoop ik dat u allen een goede kerst hebt gehad en dat de vrede van Kerstmis arm en rijk wat dichter bij elkaar mag brengen! Nogmaals alle goeds ook voor het Nieuwe Jaar!! Wat het oude jaar betreft: heel veel dank voor al uw steun, in welke vorm dan ook, en ook in het Nieuwe Jaar rekenen we op U allen!! Veel groeten en tot schrijfs! Rekreatief zwemmen: Maandag 7.30-8.30 uur; 12.00-13.30 uur; 15.45-17.00 uur; 20.30-22.30 uur. Dinsdag 7.30-8.30 uur; 12.00-13.30 uur; 15.45- 17.00 uur; 18.30-19.30 uur; 20.30-22.30 uur. Woensdag 7.30-8.30 uur; 12.00-16.15 uur. Donderdag 7.30-8.30 uur; 12.00-13.30 uur. 15.00-17.00 uur; 20.30-22.30 uur. Vrijdag 7.30-8.30 uur; 12.00-13.30 uur; 14.30- 17.00 uur; 20.30-22.30 uur. Zaterdag 12.00-16.00 uur. Zondag 11.00-14.00 uur. Zwemles Kinderen: maandag, dinsdag, donderdag, vrij dag: 7.30-8.00 uur en 17.00-18.30 uur. 7.30- 8.00 uur; 16.30-18.30 uur. Zaterdag 9.30-10.30 uur; 11.30-12.00 uur. Volwassenen: maandag, dinsdag, donderdag: 19.30- 20.30 uur. Vrijdag 13.30-14.30 uur; 20.00-20.30 uur. Beste mensen van Moergestel, Er zit weer bijna een jaar op, en dan is het al tijd weer een goede gelegenheid om even een berichtje te sturen, al ben ik, zoals een slechte gewoonte is van mij, al weer behoorlijk aan de late kant!! Er zouden eigenlijk een hele stapel kerstkaarten de deur uit moeten, maar, beste mensen, ik denk dat daar niks van komt; er zijn er een paar weg en daar zal het wel bij blij ven. In elk geval zijn mijn goede wensen er niet minder om; tegen de tijd dat u dit leest zal de Kerst er al wel op zitten maar alsnog wil ik u al len de vrede van Kerstmis toewensen en ik hoop dat het mooie dagen zijn geweest!! Natuurlijk ook alle goeds toegewenst voor het nieuwe jaar!! Ik wil bij deze gelegenheid ook nog eens graag iedereen bedanken die ons op welke manier dan ook geholpen hebben bij ons werk! Het is me helaas onmogelijk om iede reen persoonlijk te bedanken, maar we zijn enorm blij met de hulp die we vanuit Moer gestel, Nederland, Engeland, etc. krijgen!! Er zijn zoveel mensen die eens wat geven, of die eens schrijven (zonder een adres erbij zodat ik niet eens terug kan schrijven!!), en ik zou al die mensen heel erg graag even een berichtje sturen, maar we zijn zo druk hier dat het ge woon onmogelijk is, en ik hoop dan ook dat u stil kunt staan. Je kunt er niet 's nachts van wakker gaan liggen. Om een voorbeeld te ge ven: we hebben enkele weken geleden een jon gen van een jaar of vijftien opgepikt van het station en we zagen al meteen dat hij er erg be roerd aan toe was; na wat onderzoeken bij de dokter, bloed- en urine-onderzoek, röntgenfo to, etc. bleek dat hij zware suikerpatiënt is, dat hij tuberculose heeft, bloedarmoede, bloed in de urine, en nog een paar andere dingen; eerst op laten nemen in een gewoon ziekenhuis, daarna doorverwezen naar het tuberculose zie kenhuis, en nu vanmorgen weer opgenomen is het gewone ziekenhuis; de tuberculose is wel onder controle, maar ze moeten hem nu leren om zichelf vanwege de suikerziekte spuiten te geven en zich aan een dieet te houden; dat wordt natuurlijk nog een lange moeilijke ge schiedenis, want hij zal z’n leven lang spuiten moeten blijven houden, elke dag; en het dieet bijhouden natuurlijk. Zoiets is natuurlijk iets wat erg moeilijk is, en wat je echt wel even moet verwerken, maar je moet toch ook al weer vlug zien, dat er behalve die ene jongen ook nog bijna zestig anderen hier zijn die ook hun verzorging nodig hebben en die ook wel allemaal eens het een of ander probleem heb ben. Je kunt niet alle aandacht en alle tijd aan één persoon gaan besteden, dat kan niet tegen over de anderen. Zoiets raakt je wel speciaal, maar je moet ook weer verder. Óverigens klaag ik hier niet over, hoor; het gaat wel lekker met ons open huis hier, en we hebben alle dagen een drukke bezetting; we hebben de laatste maanden vooral erg veel zieken gehad, elke dag wel een paar die naar de dokter moesten en die we dus speciaal bij moesten houden met in- jekties en pillen en zo. Maar op het moment is dat gelukkig wat minder, alhoewel we er waar schijnlijk in deze tijd van het jaar nog wel een aantal zullen kunnen verwachten; het is hier Zwemmen voor bejaarden: Dinsdag 14.30-15.30 uur. Zwemmen voor gehandicapten: Zaterdag 10.30-11.15 uur. O.Z.C.57 Maandag en donderdag: 18.30-19.30 uur Woensdag 18.30-22.30 uur. Vrijdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag 8.00-9.00 uur Zondag 8.00-11.00 uur Donderdags 13.30-15.00 uur zwemmen voor ouder kind. rekreatief zwemmen, alleen voor volwasse nen in het diepe basin! Zwemmen voor ouder en kind. Elke donderdag is er tussen 13.30-15.00 uur in het overdekt zwembad speciaal tijd gereser veerd voor zwemmen voor ouder en kind (t/m 5 jaar). Er is speel materiaal in het water voor de kin deren en er zijn voorzieningen om baby’s te kunnen aan- en uitkleden. Deskundige leiding is aanwezig. Er wordt géén zwemles gegeven maar wel wor den er aanwijzingen aan de ouders verstrekt. De normale entreeprijzen zullen tijdens deze tijd gehandhaafd blijven: volwassenen 2,75 en kinderen 1,70 per uur. Ouders kom met uw peuter of baby eens op donderdag tussen 13.30-15.00 uur een kijkje nemen in het overdekt zwembad, goed voor u en goed voor uw kind! Wijziging tarieven per 1 januari 1983. entree kinderen entree volwassenen entree PAS 65 Leskaart kinderen !4 leskaart kinderen Leskaart volwassenen Vi leskaart volwassenen 10 badenkaart kinderen 10 badenkaart volwassenen 10 badenkaart PAS 65 Ouders let op!! Indien uw kinderen op 3 januari naar de spee- linstuif gaan denk a.u.b. aan de tariefsverho ging van 1,60 naar 1,70.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1983 | | pagina 5