De herder Elias i tl I r •O Jodocus. Hij liep van jongsaf met zijn dromen te koop als een venter met appelsienen; ze maakten hem blij en ze gaven hem hoop: maar wie kan er de kost mee verdienen? Hij droomde ver weg, over land, over zee, hij droomde van Hellas en Rome, hij droomde - maar was dat een droom, ja of nee? - dat eens de Messias zou komen. Zijn vader gaf hem een stok en een tas, zijn moeder een ouwe deken; die komt in de heuvels heel goed van pas, als de avondwind neer komt gestreken. Toen droomde hij dat hij een koning was, maar ocharm, 't waren andermans schapen, en dat gindse schuilhut de woning was, waar hij met de Messias zou slapen. De herders schudden hun wijze hoofd: ook zij hadden eenmaal hun dromen. Wie had er nooit in de Messias geloofd? Maar was het er ooit van gekomen? Veel eeuwen verstreken sinds David's dood. Waar bleef de profeet Elias? Die jongen hielp hen van de wal in de sloot met zijn droom over de Messias. Die nacht droomden allen, maar hij droomde niet: het was juist zijn beurt om te waken. Hij zag en hij hoorde het licht en het lied, dat de anderen moest wakker maken. De dromer was plots geen dromer meer: hij was de profeet Elias! Hij ging hen vooruit naar zijn droom van weleer, naar zijn waarheid van nu: de Messias. H W $3 IHH ssfe Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 22 DECEMBER 1982 7e Jaargang - Nr. 268 moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1