Moergestels Kreatief 1982 Volendammer Vishandel moeraestel- nieuws I moten zalm crab kreeft levende forel div. soorten salades GEMEENTE MOERGESTEL diverse soorten en alles vers Holl. garnalen, ongepeld Holl. garnalen, gepeld Noorse garnalen Kleine rivierkreeftjes gepeld Gamba's Oedang's gesneden ger. zalm gesneden ger. paling gefileerde ger. paling gerookte forel verse oesters hele tong tongfilets en nog vele andere delicatessen BEKENDMAKING r Wij wensen U prettige feestdagen Gemullehoekenweg 11 - Oisterwijk Telefoon 04242 - 2344 HEERLIJKE VISSOEP UIT EIGEN KEUKEN 's Maandags op de markt 's Woensdags bij Groentehal Crisje Vrijdags bij Groentehal Crisje "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 15 DECEMBER 1982 PAGINA 6 olieverfschilderijen en Voor de komende feestdagen Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van de Algemene verklaring van geen bezwaar, afgegeven door het Kollege van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, d.d. 19 december 1979, G nummer 246.740, aan P.C.A.J. Vermeulen, Pijnendijk 9 te Moergestel, vergunning te verlenen tot het bouwen van een dubbele garage, op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie A nr. 2495, plaatselijk bekend Pijnendijk 9. Onderhavig bouwplan ligt met bijbehorende bescheiden vanaf 17 december 1982 ge durende 14 dagen voor eenieder ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage. Gedurende deze termijn kan eenieder tegen genoemd voornemen schriftelijke bezwa ren indienen bij het Kollege van Burgemeester en wethouders van Moergestel. Moergestel, 15 december 1982. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de sekretaris, A.P.A. de Rouw. De expositie van Moergestelse amateurkunste- naars die elk jaar rond de jaarwisseling in het gemeentehuis wordt gehouden is langzamer hand een traditie geworden die niet meer uit onze gemeente is weg te denken. Al vele jaren - om precies te zijn, sinds 1975 - stelt de ge meente welwillend de Burgerzaal voor deze ex positie ter beschikking. Dat in ons dorp veel mensen zich aktief met de een of andere vorm van beeldende kunst bezig houden blijkt uit het feit dat elk jaar weer een aantal nieuwe deelnemers zich voor de exposi tie meldt. Ook dit jaar zal er weer werk te be wonderen zijn van 14 exposanten, te weten (in alfabetische volgorde): Henriëtte Albers - keramiek; Sissy v.d. Berg - brooddeeg, boetseerwerk, schilderstukken; Harry van Boxtel - foto’s; Ton van Elsdingen - foto’s; C. van Gorp - aquarellen, olieverf schilderijen; Jan Habraken - pentekeningen, schilderstukken; Roos Klessens - keramiek; Betty Nagel - karakterpoppen; Erwin Rossmeisl - olieverfschilderijen, pentekenin gen; J. Schepens - oliefverfschilderijen; Piet v.d. Schoot - foto’s; Geert-Jan Smolders - olieverfschilderijen; Carina Verhoeven - boet seerwerk. Lagen in de vorige jaren de leeftijden van de exposanten niet al te ver uit elkaar, dit jaar doet zich het interessante feit voor, dat tussen de oudste en de jongste exposant een verschil ligt van 70 jaren. De oudste deelnemer is na melijk bijan 82 jaar: de heer J. Schepens, de jongste is de veelbelovende 12-jarige Erwin Rossmeisl. Beiden zullen olieverfschilderijen laten zien. Dit belooft een interessante verge lijking mogelijk te maken. De expositie zal worden geopend op zondag 26 december (2e Kerstdag) om 12.00 uur. Het openingswoord zal worden gehouden door wethouder N. Smits. De expositie zal voortdu ren tot en met 7 januari 1983. De openingstij den zijn: op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 13.00 tot 17.00 uur. In deze en in de volgende editie van Moergestel Nieuws zult u wat gegevens kunnen lezen over de deelnemende exposanten en over hun werk. Deze keer zal dat zijn van Henriëtte Albers en Roos Klessens, Jan Habraken, Piet v.d. Schoot, Betty Nagel en Erwin Rossmeisl. - Erwin Rossmeisl pentekeningen Een nieuwe naam in het gezelschap exposanten en een veelbelovende naam! Erwin is pas 12 jaar en zit in de zesde klas van de Hertog Jan school en tekent en schilders dat het een lieve lust is. Dat is drie jaar geleden al begonnen toen hij drie weken in het ziekenhuis moest lig gen. Uit verveling begon hij daar toen portret jes te tekenen. Dat lukte goed en thuisgeko men ging hij door met portrettekenen (pot loodtekeningen en houtskooltekeningen); later ging hij ook schilderen. Hij schildert voorna melijk portretten, dieren en landschappen va nuit boeken, hoofdzakelijk van Rembrandt en Rubens. Op de komende expositie zal hij vier olieverf- 1 schilderijen laten zien die hij geschilderd heeft in de jaren 1981 en 1982. Een bezoek aan de expositie is alleen al om u te overtuigen van Erwins talent (hij heeft het tekenen nergens geleerd) de moeite waard. geleden volgde, waarop zij leerde poppen te vervaardigen met gedichten en handen die ge maakt zijn met panty’s. Erg veel zorg wordt door haar ook besteed aan de kleding van haar poppen. Momenteel volgt ze wederom een poppencur sus voor poppen die met de hand gebeotseerd worden van darwi-klei. Beide soorten poppen zullen op de komende expositie aanwezig zijn. Zij hoopt haar en thousiasme voor het maken van poppen op u te kunnen overbrengen; het is een enorme leu ke hobby, waarin je steeds opnieuw weer be nieuwd bent naar het resultaat. Henriëtte Albers en Roos Klessens - keramiek Steeds meer mensen blijken zich de laatste ja ren te gaan bezighouden met klei. Zo ook Henriëtte Albers en Roos Klessens, beide wo nend op de Ruymheuvel. Ze zijn begonnen met het vervaardigen van potten en vazen, die u in voorgaande jaren in ruime mate hebt kun nen bewonderen. Vorig jaar kon u echter ook al constateren dat langzamerhand een overstap gemaakt werd naar beelden en abstrakte vor men. Deze ontwikkeling is verder gegaan, zo als u dit jaar zult kunnen zien. Ze zijn ook aan het experimenteren met veldo- vens. Dat het Henriëtte Albers ernst is met haar hob by blijkt uit het feit dat zij op ’t ogenblik de handarbeidopleiding M.O.-A in Tilburg volgt aan de Academie voor Beeldende Vorming. Jan Habraken - pentekeningen en olieverf schilderijen Een van de jongste deelnemers (21 jaar) en vaak genoemd in deze krant, zij het dan op een geheel ander gebied. Dat voetbal en schilder kunst uitstekend kunnen samengaan wordt wel bewezen door de uitstekende kwaliteit van Jans werk; u kunt zich dat misschien nog wel van vorige jaren herinneren. Dit jaar laat hij getekende portretten (conté en houtskool), een getekend landschap (conté) en olieverfschilde rijen zien, alle naar waarneming gemaakt in de afgelopen maanden. De interesse voor portretten is pas in de laatste maanden ontstaan. In de schilderkunst gaat zijn interesse uit naar impressionisme en laat- impressionisme (vooral de Haagse school). Jan Habraken houdt er ook van om in de na tuur te zwerven, gewapend met een foto toestel; hij probeert dan alles zo natuurge trouw mogelijk weer te geven. Ook Jan maakt ernst van zijn hobby; hij volgt momenteel een NHT-opleiding in Tilburg (3e graads docente nopleiding tekenen en handvaardigheid). Piet vd Schoot - foto’s Ook het werk van Piet vd Schoot hebt u al in vorige jaren kunnen bewonderen. Hij doet dit jaar voor de vierde keer mee en zal u zwart- wit-foto’s laten zien. Hij wil u ervan overtui gen dat het voor het maken van ’’goede” fo to’s niet nodig is om ver van huis te gaan: zijn werk van dit jaar is speciaal gericht op zijn tuin en op zijn huisdieren, waaronder poezen en konijnen. Piet vd Schoof is actief (bestuurs)lid van de Fotogroep Oirschot, in welke groep hij zich de techniek van het fotograferen heeft eigenge maakt. Zo’n groep of club vindt hij belangrijk als ontmoetingsplaats van gelijkgestemden waarin je door opbouwende kritiek tot telkens grotere prestaties kunt komen. Betty Nagel-Soontiëns - karakterpoppen Het werk van Betty Nagel kunt u op allerlei plaatsen tegenkomen: in de etalages van bloe misten en fotografen zijn haar poppen welko me gasten. Ook op verschillende exposities zijn haar karakterpoppen te zien geweest, waa ronder ook de expositie van Moergestels Krea tief in 1980. Betty Nagel is momenteel bezeten van poppen. Dat is ontstaan na een cursus die zij drie jaar

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 6