l] iHuiKI BOMEN Bericht van Wim van Oort Bm Willems KERST- Tweede trekking druk bezocht 9. PLANTENKWEKERU I BERTENS Gilde St. Catharina Kindernevendienst Dia-avond Moergestels dialekt in ”de Kleine Meijerij” Benzinestation NORMAAL 757? SUPER 163°. Grote sortering *3 WE BLIJVEN GOEDKOOP!! gaard” verwacht voor de derde en laatste avond. Ook U bent daarbij van harte welkom en we kunnen zo’n avond bij U alleen maar ten zeerste aanbevelen. Maandag 13 december 1982. Derde trekking Winkelaktie, Den Boogaard, 20.00 uur. "Merinuske ut Gesel” is de titel van een ver haaltje in het Moergestels, door N. Smits opge tekend in het kader van dialektonderzoek. Men vindt dit in het nieuwe nummer van ”de Kleine Meijerij”. Dr. Thiadens besteedt daarnaast aandacht aan de namen Vinkenberg en Hild, beiden even eens in Moergestel. Andere artikelen in dit nummer handelen over de Udenhoutse kerk (W. de Bakker) en het kei- zersschild van het Udenhoutse gilde (P. Wuis- man), terwijl de oudste historie van Óisterwijk ook nog aan bod komt (M. de Bruyn). SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL A.s zondag is er een kindernevendienst voor kinderen van de 3e en 4e klas van de basisscho len. Deze dienst staat onder leiding van dhr. J. Geerts en dhr. T. Vermeer. De wintercompetitie staat weer voor de deur van de schutters van Gilde St. Catharina. Zij gaan weer van start om de strijd voor het ’’Winterkoningske ’83” en wel op de zonda gen 12 december, 10 januari en 21 februari, ’s Morgens kan er geschoten worden tussen 10.00 en 12.00 uur op het schietterrein aan de Heuvelstraat. Naar aanleiding van de afgelopen zomercom petitie zijn naar prestatie gelijkwaardige ’kop pels’ samengesteld als volgt: Ben v. Meurs/Kees van Elderen Tinus v.d. Boogaard/Harrie v. Aarle Jos op ’t Hoog/Janus Wolfs Adrie op 't Hoog/Kees Wolfs Wzn. Harrie Wolfs/Jo v. Aarle Peter op ’t Hoog/William Wolfs Peter Wolfs/Piet Maas Jan v. Daelen/Harry Ketelaars Kees Wolfs Jzn./Theo Mulders Gust Creusen/Toos Creusen Jan Bruurs/Karel v. Gestel Hein Bruurs/Jan v. Gestel Frans Becx/Harry v. Haaren Op maandag 13 december wordt er in de zaal van café Het Centrum een lezing en dia-avond gehouden. De aanvang is 20.30 uur precies. De spreker is de heer J. v. Cameren. Deze heeft de laatste 10 jaren een groot aantal dia’s gemaakt van de vogels en de planten in Brabant. De beste uit deze reeks zal hij op deze avond ver tonen met een interessante toelichting erbij. De avond wordt georganiseerd door de vogel vereniging Moergestel. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Aan deze avond zijn geen kosten verbonden. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 8 DECEMBER 1982 7e Jaargang - Nr. 266 Regelmatig ontvangen we via zijn ouders een z.g. "rondzendbrief” van Wim van Oort, die begin 1980 voor een periode van 3 jaar vertrok naar Tanzania. OPENINGSTIJDEN: In deze brief vertelt Wim aan zijn vrienden en kennissen over zijn belevenissen ver van huis. Op verzoek van hem en zijn ouders halen we de belangrijkste en interessantste gedeeltes uit zijn brieven en publiceren die voor de gehele Moergestelse bevolking, zodat zij op de hoogte blijven van Wim z'n aktiviteiten. Graag wil ik ingaan op een veel gestelde vraag: ”Wat gaat er met Wim en Piers gebeuren in december wanneer hun kontrakten afgelopen zijn?” Voor Piers is het min of meer al duide lijk. Hij gaat terug naar Europa om één of meerdere cursussen te volgen. Hij hoopt daar na weer terug te keren naar Tanzania, overi gens niet als leraar Engels. Over een opvolger staat nog niets vast. Ikzelf ga voorlopig nog even door. Drie jaar is te kort om een nieuwe school al helemaal van de grond af te helpen. Een Afrikaanse opvol ger is er nog niet, en zal er de eerste jaren waarschijnlijk ook wel geen komen omdat er een groot tekort bestaat. Enkele jaren terug is er een nieuwe leraren opleiding van start gegaan. De eerste 8 kandi daten hopen dit jaar af te studeren. Het zal echter nog wel enkele jaren duren voordat alle scholen voorzien zijn. Voor een nieuwe buiten landse vrijwilliger kost het nogal wat tijd om zich aan te passen en in te werken. Vandaar lijkt het me beter zelf nog maar een paar jaar door te gaan. Wel hoop ik enkele taken, waar onder het losgeven, aan anderen over te dra gen, zodat ik meer tijd krijg voor de verschil lende projekten die we reeds gestart zijn, wil len uitbreiden of willen starten. Ik kom in de tussentijd wel enkele maanden over naar Ne derland om iedereen weer eens te zien, gezellig te kletsen, enkele cursussen te volgen, etc. Maar dat wordt waarschijnlijk wel volgend jaar juni. December en januari ligt een beetje moeilijk omdat er dan veel buiten werk is en er veel tijd nodig is om het vierde leerjaar van start te laten gaan. In juni is er vrijwel geen veldwerk en zitten we midden in het school- Vergadering Burgemeester en Wethouders van 1 december 1982. Materialen Gemeentewerken Oud materiaal dat niet meer gebruikt wordt door gemeentewerken zal ter beschikking gesteld worden aan de Harmonie Prinses Juli ana. Verkoop houtopstanden De wilgenbomen aan de Heizenschedijk wor den verkocht aan F. de Laat, Kruysackerstraat en de populieren nabij de sportvelden zullen verkocht worden aan de firma Oerlemans te Sint Oedenrode. Kollektevergunningen Kollektevergunningen zijn verleend aan: - Het Nederlands Rode Kruis voor de periode van 6 juni tot en met 19 juni 1983 - A.V.O. Nederland voor de periode van 16 mei tot en met 22 mei 1983. Gemeentegarantie Er is een gemeentegarantie verleend voor het aangaan van een hypothecaire geldlening. Sociale uitkeringen Twee aanvragen W.W.V. zijn toegewezen en een afgewezen terwijl er een herkontrole is uit gevoerd. Een aanvrage W.W.V. zijn toegewezen en een afgewezen terwijl er een herkontrole is uitge voerd. Een aanvrage R.W.W. is toegewezen en een uitkering R.W.W. is beëindigd wegens verhui zing uit Moergestel. Met artikelen over het volkseigen (appel met muntstuk) en recensies van enige nieuwe uitga ven wordt dit goed geïllustreerde nummer besloten. Voor niet-leden is het verkrijgbaar bij ”de Spar” te Moergestel voor 6,-. Inlichtingen over de heemkundekring en haar werk worden graag verstrekt door J. v. Laar hoven, Broekzijde 6 en door streekarchivaris P. Wuisman. moergestel: De tweede trekking van de Winkelaktie van de Moergestelse Middenstand trok een veel grote re publieke belangstelling dan de eerste. Dat resulteerde natuurlijk in een stemmige avond waarop weer sportief werd gestreden om de beschikbare prijzen. Als hoofdprijswinnaar kwam deze week Bets van Haaren, Reedijk 4 tevoorschijn. Zij had na drie keer draaien het hoogste aantal punten aan het Rad van Avontuur, waaraan ook deze avond weer stevig werd geslingerd. Als hoofd prijs koos zij het damesrijwiel. De volgende prijzen vielen als volgt: 2. J. Brekelmans, Burg. Bardoelstraat 3, bloembak; 3. A. Neggers, Krijtestraat 9, le- vensmiddelenmand; 4. Hr. van Baal, Krij testraat, koffiezetapparaat; 5. L.v.d. Ven, Burg. Bardoelstraat 28, levensmiddelenmand; 6. G. van Dijk, Tilburgseweg 3, kruimeldief etc.; 7. A. Smits, Kerkstraat 22, horloge; 8. N. Kools, Oisterwijkseweg 50a, textielset; 9. J. van Esch, Schoolstraat 48, vleespakket; 10. B. de Kroon, Beekersberg 9, verrekijker; 11. G. van Loon, Korenstraat 28, drankenpakket; 12. H. Smetsers, Tilburgseweg 17, partygrill; 13. H. Roozen, Pr. Irenestraat 16, vleespakket; 14. A. Jansen, Past. v.d. Boogaardstraat 38, vleespakket; 15. P. Goris-van Elderen, Pater Helmerplein 4, spiesgrill; 16. J. van Elderen, Vooskerbos 23, poef; 17. Jo Hoozemans, Mo lenstraat 3, sneeuwboots etc.; 18. L. Op ’t Hoog, Korenstraat 32, rookstandaard; 19. mevr. v.d. Donk, De Hoefkens 28, schrijfbe nodigdheden; 20. H.v.d. Wouw, Heuvelstraat 26, bloembak; 21. C. Sterke, Kloosterbaan 63, beauty-case. Tussen het draaien door werden er nog pre sentjes verloot onder de aanwezigen en na de eerste ronde werden door burgemeester ter Veer de twintig deelnemers voor volgende week getrokken. Dat zijn: C. van Oirschot, Postelstraat 24; W. Steen bakker, Past. v.d. Boogaardstraat 12; L. Wel- ten, Krijtestraat 33; W. Roosen, Broekzijde 4; Mevr. Erven, Raamackerstraat 4; M. Oerle mans, Oisterwijkseweg 43; C. Boogaers, Oir- schotseweg 29; J.v.d Ven, Heuvelstraat 25; B. de beer, Broekzijde 17; H. Schoenmaker, Voorbrugstraat 15; Ricky van Daelen, Heu velstraat 19; M. Jonkers, Hild 6; A.v.d. Nieu- welaar, Bosstraat 2; A. Stein, Past. v.d. Boo gaardstraat 26; Anton Fonken, Raad huisstraat 37; J. Ketelaars, Heiligenboom 4; M. Oerlemans, Oisterwijkseweg 43; M. Wolfs- Nooyens, Tilburgseweg 22; Paul Poort, Griete Veldeke 7, en C. Verhagen, Pr. Irenestraat 4. Bovenstaande mensen worden a.s. maandag 13 december om 20.00 uur in ”Den Boo- Zondag van 9-18 u. heden. Het allerbeste en groetjes van Wim.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1