1.- Cees Op 't Hoog JOS VAN HULTEN 1 wl I L I r r VERRASSINGSBON T Blenzo Damespantoffels en muilen nu alle modellen en maten 20.- 1 I LR FEVIOR SURPRISE-TIPH SNOWBOOTS MALSE GESTOOMDE MAKREEL Gemeenteraads vergadering Roef Handbal thuiswedstrijd te Hilvarenbeek De Kerkhovense Molen te Oisterwijk Prins Pieter den eerste de nieuwe prins der Durdraaiers VAN LINSCHOTEN SCHOENEN Gilde ”St.Catharina” succesvol om het Brabantkruis BLOEMSIERKUNST I el J.H. Deze week: Al onze klanten kunnen in het bezit komen van deze bon bij aankoop van f 15,- of meer in het weekend van 26 en 27 november. Sint en Piet zorgen dan voor een attentie die U op zaterdag 4 december kunt afhalen. aan Afgelopen zondag hebben we weer een dres- suurwedstrijd verreden en wel voor de kring in Haaren. De uitslag was als volgt: Anita van Hulten - B - 4e prijs Jan v.d. Bosch - LI - 2e prijs Thea van Mensvoort - LI - 2e prijs en tevens kringkampioen, waardoor zij zich kwalificeert voor de wedstrijd v.d. Bond in Tilburg. De rest van de afgevaardigden worden nog bekend ge maakt door de secretaris. Prijswinnaars profi ciat! volendammer vishandel ;e te 1- el it n ij DE ECHTE BAKKER is :n d j- el Ie i, 1- :n V Op vrijdag 26 november a.s. om 19.30 uur is er weer een gemeenteraadsvergadering in het ge meentehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 29 oktober 1982. Jonges Aspiranten winnen toch na hevige strijd! We moesten tegen Taxandria spelen. De eerste helft verliep rustig. We kregen een penalty mee. Deze werd helaas gemist. De tussenstand was 5-5. De 2e helft verliep de eerste 20 minuten rustig. De laatste tien minuten spande ’t erom. Beide ploegen gingen agressief te keer. De stand liep vrijwel gelijk op. Onze aanvallen waren beter georganiseerd dan die van Taxandria. Tenslotte werd er afgefloten. De eindstand was 15-14 in ’t voordeel van Roef. De strijd om het zilveren ’’Brabantkruis” te Eindhoven is voor de schutters van St.Cathari na weer goed verlopen. Er werd deelgenomen door ’n 175 schutters uit Brabant en van zelfsprekend treft men hier alleen de sterkste schutters aan uit de regio. In totaal waren hier 60 punten te behalen over 3 wedstrijden. De Kampioen werd Piet Schelle- kens uit Oirschot na afkampen. Hein Bruurs kwam maar net 1 punt te kort en eindigde in de kopgroep met 59 punten. Gust Creusen werd onder de schutters van St.Catherina tweede met 56 punten. Jan van Daelen werd derde gelijk met Frans Becx met 53 punten terwijl Cees Wolfs (Koning) 52 pun ten wist te behalen. Jan Bruurs schoot er ook nog goed op los en wist toch nog 51 punten in te wacht te slepen. Na een vrij ingrijpende restauratie ging de Mo len aan de Udenhoutseweg -bekend als de Kerkhovense Molen- weer draaien. Dankzij de geweldige inzet van vrijwillig mole naar Jan Scheirs uit Hilvarenbeek gingen de wieken van de Korenmolen ”de Hoop” vanaf vrijdag 30 november 1979 voortaan iedere za terdag weer lustig ronddraaien. Vergadering Burgemeester en Wethouders d.d. 15 november 1982 Plaatsen prullenbak. Naast de wekelijkse opruiming van straatafval zal in de Raadhuisstraat een deugdelijke prul lenbak geplaatst worden. P.T.T.-kabel. De P.T.T. heeft toestemming gekregen om in de van Rijckevorsellaan een kabel in de grond te brengen. Meterputten bij sportakkommodaties. Op verzoek van de Waterleidingsmaatschappij Oost-Brabant zullen de meterputten bij de sportvelden en tennisbanen hersteld worden. ’’Moergestel Kwartet” Naar aanleiding van een verzoek van de Drum fanfare Moergestel is toestemming verleend tot het gebruik maken van het Gemeentewapen van Moergestel bij de aktie ’’Moergestel Kwar tet”, waarmee tevens akkoord gegaan wordt met het houden van deze aktie. Bouwbergunningen. Bouwvergunning is verleend Horsten, Prinses Christinastraat 6 voor het uit breiden van een garage/berging. Een aanvrage om bouwvergunning van A.W. Mallens, Korenstraat 6 voor het uitbreiden van een garage/berging is geweigerd wegens strijd met het bestemmingsplan. Avondvierdaagse. Het comité Avondvierdaagse Moergestel heeft de vereiste toestemming en vergunnningen ver kregen voor het houden van de avondvierdaag se 1983 op 31 mei en 1, 2, 3 juni. Kollektevergunning. Een kollektevergunning is verleend aan de Ne derlandse Hartstichting voor de periode van 18 - 24 april 1983. Aan de Muziekvereniging Prinses Juliana is toestemming verleend voor het houden van een toto. Een aanvrage om toestemming voor het hou den van een Suzuki-rit door de Vriendenklub Moergestel is afgewezen. Standplaats verkoopwagen. Toestemming is verleend aan J.D.B. Verhoe ven uit Goirle om met een frituurwagen stand plaats in te nemen bij de fietsdrossbaan tijdens de opening op 28 november 1982. Sociale uitkeringen. Drie aanvragen R.W.W. en twee aanvragen W.W.V. zijn toegekend, terwijl een aanvrage W.W.V. is afgewezen. Er zijn 7 W.W.V.-herkontroles uitgevoerd en een bezwaarschrift W.W.V. is niet ontvanke lijk verklaard. Een aanvrage om toepassing van de Rijks groepsregeling Zelfstandigen is afgewezen. Een bezwaarschrift inzake een uitkering inge volge de Algemene Bijstandswet is ongegrond verklaard. Vergoeding vakonderwijs. Er is besloten om de Stichting het Katholiek Schoolbestuur Moergestel voor de periode van 1 januari tot 1 augustus 1983 een voorschot op de vergoeding voor vakonderwijs te verstrek ken van 20.750, Kaarsen - kandelaar - asbak - planten - olielamp - roos - beeldjes - droogstok - vaas - bloemstuk - boeket - hang- potten - sieraden - plantenbak - conifeer - bloemenbon - glaswerk - abonnement - bos je droogbloemen - enz. enz. Prins Pieter is weliswaar niet in Moergestel ge boren maar wel degelijk getogen, hij heeft zich een aantal jaren verdienstelijk gemaakt als prins van de K.P.J. waarna hij is overgestapt naar het grotere werk bij de Drdraaiers waar hij nu ook al een paar jaar meedraait in de Raad van Elf. Kortom het is iemand met veel kamavals ervaring en iemand waar de Dur draaiers en heel karnaval vierend Moergestel erg mee ingenomen zullen zijn. I I J 1 6. Voorstel tot het ongegrond verklaren van een door G.A.F.Th. van Duimen te Moer gestel ingediend beroepschrift tegen een weige ring van een gevraagde aanlegvergunning. 7. Voorstel tot het ongegrond verklaren van een namens C.A.P. van Opstal te Moergestel ingediend beroepschrift tegen het besluit tot weigering van een gevraagde vergunning voor het oprichten van een hekwerk. 8. Voorstel tot terugverkoop van circa 7 m2 grond aan A. Jonkers, Schoolstraat 29 te Moergestel. 9. Voorstel tot verkoop van een spie grond in het plan Stokeind aan P.J. Gelden, Oisterwijk- seweg 68 te Moergestel. 10. Nota betreffende het inzamelen van glas. Pauze. Ha. Voorstel tot vaststelling van de verorde ning, regelende de bevoegdheden, samenstel ling en werkking van de kommissies als be doeld in artikel 61 van de gemeentewet. 11b. Benoeming leden van de kommissie voor beroep- en bezwaarschriften. 12. Voorstel tot verklaring van representativi teit van de adviesraad voor de Stichting Moer gestel T.V.. 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet van 6.608,- voor de aanleg van een centrale verwarming in de woningwetwoning Burgemeester Maeijerstraat 14. 14. Voorstel tot vaststelling van het krediet in rekening-courant voor 1983 op 1.200.000,-. 15. Voorstel tot het geven van machtiging aan burgemeester en wethouders tot het aangaan van kasgeldleningen gedurende het jaar 1983. 16. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 17. Sluiting. Al spoedig ontstonden er problemen met de molenstenen die van een zo slechte kwaliteit bleken te zijn dat daarmee niet gemalen kon worden. Toch bleef de molen vrijwel elke zaterdag in werking. Eind 1981 moest gekonstateerd worden dat er diverse gebreken waren die dringend verholpen moesten worden. Er ontstonden kleine manke menten aan het gaande werk van de molen en de vochtigheid in de molen overschreed aan vaardbare grenzen als gevolg van regen- doorslag door de muren. Op de gemeenteraad werd een beroep gedaan om beschikbaarstelling van een extra krediet. Op 16 april 1982 besloot de gemeenteraad een extra krediet te volteren voor de aanschaf van een nieuw koppel molenstenen, het vernieuwen van het voegwerk en het bespuiten van de mo len en wat erg belangrijk was, het herstellen van het gaande werk. De totale kosten zouden 45.000,-- gaan bedragen. Het grootste gedeelte van deze restauratie werkzaamheden zal binnenkort gereed zijn zo dat de molen weer kan gaan draaien. Het schil derwerk moest worden uitgesteld tot het voor jaar 1983. Slechts voor een facet van de molen is tot op heden nog geen oplossing gevonden. U kunt de molen zien draaien, fotograferen en er in de toekomst zelfs brood van kopen, maar U kunt nog geen bezoek brengen aan het inwendige van de molen. De Gemeente Oisterwijk is financieel niet in staat om menskracht te betalen die rondleidin gen in de molen verzorgt. Toch komen er re gelmatig verzoeken binnen van diverse groepen die graag een bezoekje willen brengen aan de Oisterwijkse Molen. Deze verzoeken zijn af komstig van scholen, verenigingen en van par- tikulieren. Het is erg jammer dat de molen ondanks deze belangstelling gesloten moet blijven. Een oplossing zou kunnen worden gevonden door het inschakelen van vrijwilligers. De Sportstichting roept iedereen op die be langstelling heeft voor het wel en wee van Oisterwijkse Molen en die kan beschikken over vrije tijd, om deze tijd of een gedeelte daarvan, beschikbaar te stellen voor het verzorgen van rondleidingen in de Molen. Heeft U belangstelling? Een telefoontje naar het secretariaat van de Sportstichting, de Lind 18, Oisterwijk, telefoon 04242-19100 is al vol doende. Afgelopen zaterdag was het weer zover dat de Durdraaiers afscheid moesten gaan nemen van Prins Ton met zijn adjudant Rien, hetgeen na tuurlijk weer geschiedde onder de gebruikelij ke treurtaferelen. Maar de Durdraaiers zonder prins is hetzelfde als bier zonder schuim, dus dat duurde ook niet lang. Om 11 minuten over 11 werd door de aanwezi ge prinsen een fotopuzzel opgelost waaruit zou blijken wie de nieuwe prins der Durdraaiers zou worden, de spanning was te snijden want pas uit de laatste twee stukjes van de legpuzzel zou blijken dat de nieuwe prins der Durdraai ers Prins Pieter den eerste zou zijn. "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 24 NOVEMBER 1982 PAGINA 9 ik per stuk slechts n n Een goed adres voor een lekkere haring, warme gebakken vis en alle soorten verse vis. GEMULLEHOEKENWEG 11 OISTERWIJK TELEFOON 04242 - 82344 's-Maandags op de markt, 's-woensdags en vrijdags bij Groentehal Crisje J1 Burg. Bardoelstraat 32 Moergestel Kerkstraat 12 - Moergestel Telefoon 04243-1268 5- n 1- 1, :n CS S, ir V- :n :n :n :n 1- e- f- re et ig te ^fijsc ssl Toto. Auto-oriëntatietocht. 1 DE S [ECHTE f [BAKKER Ir

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 9