H G- CONIFEREN Jos van .x _i,o+raal 'z- I I I Hutten I ZOEKERTJES de kring 100/120f 5- 120/140f 8,- 140/160f 11,- 160/180f 15 - 200.... 17,50 I I Sauwelen Gemeenteraads vergaderingen n.a.v. de Algemene Beschouwingen Foto’s kinder vakantiewerk Brief van Theo Raaij makers Jeugd van 12-16 jaar NOUWENS VERHUIZINGEN Tuincentrum 'De Paardebloem' Oirschotseweg 26a - Moergestel Tel. 04243-1497. Woensdag gesloten! I .stelse I timmerwinkel Theo Raaijmakers Prema Seva Sadan Mornington Road, Trimulgherry, Secunderabad, A.P. 500 015 India. De barbeque die we vorige week georganiseerd hadden, was zeer goed verlopen: het was gezel lig en er werd goed ’gebikt’. We hebben voor de komende week een pingpongtoernooi geor ganiseerd. Degene, die met een balletje en een bat je overweg kan is van harte welkom. Sup porters hebben we natuurlijk ook nodig. Hier bij wil ik ook Frank Vogels uitnodigen omdat hij al 2 jaar lang de trefgrootmeester in ping pongen is. Komt dus allen vrijdagavond naar het Tref want dit wordt een ware happening. Dus tot vrijdag 19.30 uur. Ans, Petra, Anja, Toon en Stef. Sauwelen is een kunst, een gave! Gezien de mondelinge toezeggingen meteen na de Sauwe- lavonden zouden er ontzettend veel mensen graag in de ton op willen treden. Maar helaas - als het erop aankomt laten zij het afweten. Waarom? Plankenkoorts? We weten het niet! We zijn er ons echter wel van bewust dat er veel sluimerende talenten in Moergestel zijn. Mensen, die misschien afschrikken van het idee, dat ze een kwartier lang alleen op dat gro te podium moeten staan ’’Sauwelen”. Mensen, die misschien graag een play-back-act willen doen, of een kort toneelstukje (samen met anderen!) of een lied willen zingen of een gedicht of verhaal willen voordragen. Kortom iets op het toneel willen brengen, waarmee je je medemensen kunt amuseren. Wie wil er mee doen? De bedoeling is, dat u uw act zult uitvoeren tij dens het voorprogramma of de pauzes van de Sauwelavonden op 28 of 29 januari 1983. Wij zouden deze avonden nl. nog meer dan in het verleden willen zien uitgroeien tot een ont- spanningsfeest voor en door Moergestel. Ge zien de mogelijkheid om verschillende optre dens voor 20.300 uur te laten plaatsvinden, willen wij geen minimum leeftijd voor de deel nemers vastleggen. Dus ook kinderen kunnen zich opgeven. Het optreden hoeft maar drie tot vijf minuten te duren. Heeft u zin om zich op een of andere manier te presenteren, alleen of met anderen, wilt u dan contact opnemen met een van de mensen uit de Sauwelcommissie. Wil van Oudheusden, Vooskerbos 6, tel. 1943; Gé Simons, Past. v.d. Boogaardstraat 11, tel. 2454; Jos Denissen, Burg. Maeyerstraat 9, tel. 2318. Graag z.s.m. Probeer het eens! Misschien maakt het de stap tot een optreden als Sauwelaar/ster een stuk makkelijker! C.V. ”De Pierewaaiers” Van de hierna genoemde kinderen zijn nog steeds de foto’s niet afgehaald bij Saskia v.d. Heuvel, Oisterwijkseweg 57. Dit zijn: Corrie Klijsen, Wilma Emmen, Fan nie Coenen, Arianne Verhoeven, Mildred en Jacinta Jansen, Helga Swinkels e.a. Graag zo spoedig mogelijk afhalen! moeten geven omdat ze meestal niks hebben als ze hier komen; medicijnen zijn er ook erg veel nodig omdat de kinderen vaak zo zwak zijn en ondervoed, daarom vlug ziek worden, en dan zijn de onkosten hoog. Het is dan ook vooral met die dingen op het oog dat we erg blij zijn met hulp van jullie. Bovendien heb ik de afgelopen maanden ook nogal wat on kosten gehad aan mijn jeep en er zijn nog wat dingen aan te doen. De jeep kunnen wij niet missen, want we zijn bijna altijd op pad, vaak honderd kilometer per dag. Daarom, beste mensen, nogmaals heel veel dank voor jullie hulp door middel van de Toermee en op ande re manieren! Dank ook voor de post die ik van een paar mensen heb mogen ontvangen!! Brie ven zijn erg welkom, ook al moet U dan niet te vast rekenen op een (heel vlot) antwoord!! Ik hoop dat U dat kunt begrijpen. Om het alle maal te kunnen begrijpen, zou heel Moergestel eens een keer hier moeten kunnen komen; we hadden het er vandaag nog over hoe moeilijk het is om dingen uit te leggen over India; je moet het eigenlijk met eigen ogen kunnen zien om het te geloven. Kinderen die uit vuilnisbak ken eten, melaatsen, gehandicapten die op straat liggen, maar ook de mooie dingen, het is allemaal nogal moeilijk op papier te zetten. Beste mensen, onze heel hartelijke dank aan jullie allemaal!! Heel veel hartelijke groeten van iedereen hier en de allerbeste wensen. Tot schrijfs! I Beste mensen van Moergestel De Toermee van 1982 is weer een groots sukses geworden!! Beste mensen, heel veel hartelijke dank van ons allemaal hier!! Heel veel dank aan de Groep Missie-, Ontwikkelings- en Vre deswerk, veel dank aan alle fietsers en alle sponsors, veel dank aan degenen die de routes hebben uitgezet, de mensen op de controle posten, de mensen die de prijzen ter beschik king hebben gesteld, gewoon aan iedereen die aan dit enorme sukses heeft meegewerkt! Wij zijn erg blij met de hulp van jullie en kunnen die ook erg goed gebruiken!! Ik maak ook graag van de gelegenheid gebruik om andere mensen te bedanken die bij andere gelegenhe den of zomaar tussendoor wat gegeven hebben voor ons werk hier! Hier is echt niet mogelijk om iedereen te schrijven, ik hoop dat iedereen dat kan begrijpen, maar we zijn erg blij met al le hulp die we krijgen, dus erg veel dank alle maal!! Het is al weer even geleden dat ik iets van hier heb laten horen, dus ik wil proberen om jullie allemaal weer een klein beetje op de hoogte te brengen. We zitten nu weer zo’n beetje te ge nieten van de zon nadat de regentijd achter de rug is. We hebben hier behoorlijk wat regen gehad, maar op veel plaatsen in de staat is er erge droogte, en er wordt van alles gedaan om het leed wat te verzachten. Hier heeft ’t ook minder geregend dan eigenlijk goed zou zijn, maar we hebben ook wat flinke buien gehad en alles is mooi groen; een heel verschil met de zo mer wanneer het maar een dorre boel is. In ok tober begint dan de tweede zomer, een heel stuk warmer weer, ongeveer 34 graden elke dag, en over enkele weken begint dan de win ter, wanneer het behoorlijk koud zal zijn ook al wordt het dan niet veel minder dan een graad of vijftien (boven nul); maar dat is voor ons al heel koud, en we gebruiken dan ’s nachts dekens!! Vannacht was het al behoor lijk koud, maar dat wordt nog wel erger. Intus sen hebben we ons hier al behoorlijk thuis ge maakt; langzamerhand is alles een beetje gere pareerd en geschilderd, we hebben wat bomen en bloemen geplant, en het is een heel verschil met toen we kwamen. We hebben nu een stuk of vijf honden rondlopen, ook vijf eenden, een paar parkieten en een paar andere vogeltjes, een paar konijnen, en zo komt er binnenkort nog wel het een en ander. Maar voorlopig zal het aantal kinderen wel groter blijven dan het aantal dieren!! Er zijn elke nacht tussen de vijftig en zestig kinderen hier, en ik moet zeg gen dat het lekker draait. We hebben nu een behoorlijk aantal uren per dag school voor hen; de meesten van hen kunnen niet lezen of schrij ven als ze hier komen en we proberen daar eerst wat aan te doen; daarnaast zijn we nu ook bezig een timmerman in dienst te nemen die les kan geven aan een aantal van de kinde ren; een groep van de grotere kinderen kan dan langzamerhand een vak leren, zodat ze straks op eigen benen kunnen staan. Natuurlijk heb ben we ook kinderen die zomaar even hier zijn, Op woensdag 3 november is er een openbare gemeenteraadsvergadering om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Algemene beschouwingen ten aanzien van de gemeentebegroting 1983. 3. Sluiting. Op vrijdag 5 november om 19.30 uur volgt dan de beantwoording op de Algemene Beschou wingen. De agenda voor die vergadering is als volgt samengesteld: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Beantwoording van het kollege van Burge meester en Wethouders op de Algemene Be schouwingen in de vergadering van 3 novem ber 1982. Pauze. Repliek en dupliek van respektievelijk Raad en Burgemeester en Wethouders. 4. Voorstel tot vaststelling van de begroting 1983 en die van het woningbedrijf 1982-1983. 5. Voorstel tot toekenning van subsidies voor het dienstjaar 1983. 6. Voorstel tot wijziging van de begroting 1983 in verband met beschikbaarstelling van een krediet voor planologische maatregelen. 7. Voorstel tot wijziging van de begroting 1982 in verband met de uitvoering van een drietal kapitaalobjekten in het kader van de werkver- ruimende maatregelen. 8. Sluiting. Volkorenbro d°°'óe ->od &floerge' ^ven'doo' qebakk a\<ker ut Echte BaK soms maar voor één nacht, maar in elk geval weten ze dan dat er een plaats is waar ze altijd terecht kunnen. We hebben in de afgelopen tijd ook nogal wat zieken gehad, sommigen van hen van de straat opgeraapt, maar in de re gentijd zijn er uiteraard altijd veel zieken. Je moest af en toe goed in de gaten houden dat ie dereen op tijd zijn pillen kreeg!Als je zes of zeven zieke kinderen hebt met allemaal ver schillende medicijnen, dan moet je goed oplet ten. We hebben er ook nog een in het zieken huis gehad voor een operatie. Het is niet zo dat je altijd druk aan het werken bent, maar je bent wel bijna altijd bezig; er zijn er altijd wel een paar die de aandacht vragen, en dat is mis schien wel een van de belangrijkste dingen die we moeten doen. Het leven op straat is natuur lijk niet altijd even plezierig geweest, en vaak hebben ze thuis ook al van alles meegemaakt, en zo af en toe komen er dan hele verhalen. Be halve het werk met de kinderen hier heb ik nu ook de zorg over de parochie; niet zo’n grote parochie hier, maar toch altijd nog ruim ach thonderd mensen; er is een grote kerk op het terrein van het militaire ziekenhuis hier tegeno ver, die we gebruiken voor de diensten op zon dag; hier op het terrein hebben we een kleine kapel die we door de week gebruiken. Er zijn vier buitenposten bij de parochie, alhoewel we hier in de stad zitten; we gaan nu ook naar die buitenposten toe een keer in de maand voor een dienst en om de mensen te bezoeken; en je krijgt ook alle andere dingen van een parochie, zoals doopjes, bruiloften en uitvaarten. Ik vind het wel leuk om dat werk er ook bij te hebben, al is het natuurlijk zo nu en dan wel wat druk. Maar er is echt een heleboel te doen. We gaan ook wat reparaties verrichten aan de kerk en aan de kapel; die gebouwen zijn al zo oud en niet zo erg goed bijgehouden. Alles bij elkaar is er toch wel veel te doen; ik zit hier sa men met nog een nederlander, maar die is meestal alleen 's avonds hier omdat hij over dag ander werk heeft; dan is er ook nog een in- diër die hier werkt; officieel is hij de chauffeur, maar hij doet veelal andere dingen. Ik heb het erg getroffen dat ik iemand heb ge vonden die ook zo geïnteresseerd is in het werk; dat valt niet altijd mee. Maar ik wil toch proberen om nog iemand van Mill Hill hier te krijgen om hier te werken; de andere nederlan der die nu hier is zal binnenkort gaan vertrek ken, en normaal gesproken zijn toch alleen de chauffeur en ik maar hier, wat betekent dat een van ons twee altijd hier moet zijn. Als we er nog een of twee mensen bij kunnen krijgen dan kan het werk wat meer verdeeld worden. Onze grootste zorg wat betreft de kinderen zijn wel de medicijnen en de kleren; die onkosten zijn alle twee een heel stuk hoger dan we eerst hadden berekend; kleren hebben we hopen no dig; er zijn kinderen die maar heel even hier zijn, maar die we toch wel iets van kleding tvz-M°ergeo Kerkstraat u 4243_-|268 0 oienmee' dageb)KS, te koop’- i.-lj I A 6 "M0ERGESTEL-N1EUWS" - WOENSDAG 3 NOVEMBER 1982 PAGINA 7 Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg Telefoon - Ook K'er 15 tot 35% besparing op de loonkosten als u zelf voor de afwerking zorgt levering en plaatsing van inbraak beveiligingen ramen, deuren, kozijnen, trappen, alle voorkomende timmerwerken en renovatie vraag vrijblijvend prijsopgave I kees heslenfeld kriekenakker 34, moergestel tel. 04243-3346 (na 6 uur 's avonds) werkplaats: hildsven 1, moergestel tel. 04243-1967 (ketelaars) 7 INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN I l OVERZEE RIJKSVERHUIZERS X Te koop gevraagd: centrifuge. Tel. 04242-16807. Tuinplanten nodig? Kom gerust eens langs bij Boomkwekerij J. van Roessel, Servennenstraat 5, zijstraat van Heu velstraat, Moergestel. U vindt er een groot assortiment coniferen, heesters, bomen, strui ken en heide. Tel. 04243-1555. Schoorsteen vegen en riool ontstoppen met hoge druk. Tevens alle voorkomende werkzaamheden: H.J. De Klusjesman, Lang- vennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Kunstgebitten en reparaties: G. Holz- ken, Houtveld 28, Udenhout, tel. 04241-2613. Party-carting Rob Swagemakers. Ver zorging van buffetten, diners, recepties, (tuin)feesten met evt. tent of overkapping en volledige inrichting. Voor inl.013-358527. Te koop: tafeltennistafel, wedstrijdfor- maat; racefiets merk Peugeot; buks vizier merk Weihrauch. Oisterwijkseweg 60, tel. 2366. Meisje, 18 jaar, biedt zich aan als baby sit. Monique Thomas, Duyvekotstraat 11, tel. 04243-2463. Te koop: kinderledikantje met matras 50, kinderbox met dek 35, kin derstoel 25, ledikantdekentjes a 10,— p. st.; tweelingwandelwagen met zakken 150,—; damesbrommer met helm (kleine reparatie nodig) 100, Te bevr.: telefoon 04242 - 84332. Te koop gevraagd: gevelkachel 4000 Kcal/H. Louis v/d Meydenberg, Rootven 26, Moergestel, tel. 1421. Te koop: Caravan, merk Chateau. Type 440 Elite, met staalgeveerde as. Bouwjaar juli 1980, met luxe voortent. Incl. winterstalling! Autobedrijf Bijvelt-v/d Ven, Industrieweg 5, Moergestel, tel. 04243-2134. I’

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 7