ZIE VOOR GROOT NIEUWS DE MIDDENPAGINA'S!! GÖJNjE s HAEN DEMONSTRATIE BERTENS Wielercrossen 164? Rodeodag - Sensatie in Moergestel Bisdomblad zestig jaar Gemeenteraads vergadering Fietscrossbaan SUPER 171? NORMAAL Benzinestation KIENEN met de GEZWIENE WAAI in "Den Boogaard". Aanvang: 20.30 uur. 10 CENT KORTING! Op vrijdag 29 oktober kunt U weer Gelukkig zijn er ook veel parochiebladen die je op de hoogte houden van wat er in de plaatse lijke geloofsgemeenschap gaande is. Wat el ders in de kerk gebeurt, lees je af en toe in de krant, misschien. Misschien denkt U dan: daar zou ik wel wat meer van willen weten. Dat geldt soms ook voor allerlei ontwikkelingen op gebied van geloof en de samenleving: Hoe voed ik mijn kinderen nog als christen op? Waar gaat het over in de catechese? Wat moe ten we aan met bewapening, milieuvervuiling, bedreiging van het leven? Moet het allemaal zo triest en serieus zijn in de kerk? Op deze en andere zaken gaat het Bisdomblad iedere week in. Het is geen fraai geïllustreerd familieweekblad, wél een bron van informatie van gelovige aan gelovige, van parochie aan parochie, van kerk aan zusterkerk, van samen leving aan geloofsgemeenschap. Soms wordt serieus op zaken ingegaan, maar ook ontbreekt de gemoedelijkheid en de glimlach niet. Het is geen duur blad 45,- per jaar; 24,-per halfjaar) en heeft dus geen geld voor dure reclamecampagnes. Wel krijgt iedereen proefexemplaren of kan die aanvragen. Me teen abonneren mag natuurlijk ook. Dan bent U in het goede gezelschap van tientallen ande ren in uw parochie. In totaal zijn er 20.000 abonnees in het hele bisdom. Zaterdag a.s. start Peter Hoffmans dan voor de eerste cross om het regio-kampioenschap in Oisterwijk. Dit kampioenschap wordt beslist over in totaal 8 wedstrijden. Maandag 1-11 gaat hij dan ook weer een wedstrijd rijden in het Belgische Merksplas. Over het verloop van het regio-kampioenschap houden wij U op de hoogte. Regio-cross-kampioenschap 30-10 Opening te Oisterwijk 6-11 Tilburg 13-11 Alphen 20-11 Tilburg 27-11 Diessen 4-12 Goirle 11-12 Oirschot 18-12 Sluitingskoers Oisterwijk. ’’Moergestels Kreatief” Evenals in voorgaande jaren biedt het gemeen tebestuur aan de Moergestelse Amateur Kunstenaars de gelegenheid om rond de ko mende jaarwisseling hun werken te exposeren in de Burgerzaal van het gemeentehuis. Zij die aan de tentoonstelling willen deelnemen worden verzocht zich vóór 10 november a.s. op te geven bij de afdeling Sociale Zaken en Welzijn ten gemeentehuize. Na voornoemde datum zullen de deelnemers worden uitgenodigd voor een bijeenkomst tij dens welke de organisatie besproken zal wor den. Zondag 31 oktober vanaf ’s morgens 11 uur tot ’s avonds 24.00 uur zal café ’t Centrum gehuld zijn in een rodeo sfeer. In ’t Centrum zal op deze dag een mechanische stier worden opgesteld. Eenieder die interesse heeft kan op deze dag een ritje maken op de stier. De stier zelf echter zal trachten zijn berij ders er af te werpen. Om te zorgen dat nie mand zich hierbij bezeerd zijn er rondom de stier luchtkussens aangebracht. Ook zal naar gelang leeftijd en geslacht de snelheid van de stier geregeld kunnen worden, leder kan er dus veilig aan mee doen, ’s Mid dags zal het stier berijden vooral gericht zijn op de (jongere) jeugd, terwijl deze dag ook zeer zeker aantrekkelijk zal zijn voor de toe schouwers. Deze dag is mede mogelijk gemaakt door bij drage van de Moergestelse middenstand. Hier voor onze dank. Kom dus allemaal eens kijken op zondag 31 oktober in café ’t Centrum. Organisatie Damesbiljartvereniging ’t Krijtje. Het Bisdomblad van ’s-Hertogenbosch, mis schien ook bekend als de Sint Jansklokken, bestaat zestig jaar. Terwijl iedereen op 60- jarige leeftijd het wat rustiger aan gaat doen, blijft het blad bij de tijd, op zoek hoe in deze tijd de boodschap van het geloof kan worden doorgegeven. En daarin is de afgelopen jaren nogal wat veranderd. Met die verandering is het Bisdomblad meegegaan, maar het heeft steeds geprobeerd een eigen en soms wat eigen zinnige weg te gaan. Er was een tijd dat de mensen zeiden dat een eigen Bisdomblad over bodig was. Kranten en tijdschriften, radio en televisie berichtten toch voldoende over kerk en geloof, zo redeneerde men. Nu mogen we blij zijn dat het bisdom ’s-Hertogenbosch nog een eigen wekelijks verschijnend blad heeft. Vergadering Burgemeester en Wethouder d.d. 20 oktober 1982. Aanlegvergunning. Aan de Vereniging tot behoud van Natuurmo numenten in Nederland is een vergunning ver leend voor de aanleg van oeverbeschoeiing aan het Groot Kolkven. Kollektevergunning. Kollektevergunningen zijn verleend aan: - Het Koningin Wilhelmina Fonds voor de pe riode van 29 augustus tot en met 11 september 1983. - Stichting S.A.K.O.R. voor de periode van 11 tot en met 17 april 1983. Bouwvergunningen. De volgende bouwvergunningen zijn verleend: - P. Wolfs, Oisterwijkseweg 22 tot verbouw c.q. uitbreiding van zijn woning. - W. van Dijk, De Dagmaet 1 voor de verbouw van een garage tot speel-, hobbyruimte. - W. de Kruijf, Prinses Beatrixstraat 25 voor de bouw van een afdak. - A. Wolfs, De Hoefkens 44 voor de bouw van een bloembak met windscherm. - M.F.J. Wolfs, Kriekenakker 19 voor het plaatsen van erfafscheidingen op de percelen Kriekenakker 15-17-19-21-23 en 25. De volgende aanvragen om bouwvergunning zijn afgewezen: - J. Bruurs, Griete Veldeke 3 voor de bouw van een carport wegens strijd met het bestem mingsplan. - Gebr. van Dijck, Vinkenberg 19a voor een vuiloverstortplaats ook wegens strijd met het bestemmingsplan. Sociale uitkeringen. Elf aanvragen W.W.V. zijn toegewezen en ze ven herkontroles W.W.V. zijn uitgevoerd. Op twee aanvragen om eenmalige bijstand is positief beslist. Zoals bekend heeft Moergestel niet alleen zeer verdienstelijke wegrenners, maar ook een cou reur die zich verdienstelijk maakt in het vel drijden; Peter Hoffmans. Hij reed deze maand al 3 veldritten: 3-10 Berlicum 10e 10-10 Zonhoven 13e 17-10 Eindhoven 1 le. Zondag 24-10 kwam hij dan aan de start in het Limburgse Geulle. En zoals daar te verwachten viel was het een bijzonder zwaar klei circuit, met grote hoogte verschillen erin opgenomen. Het geheel werd dan nog extra verzwaard en gevaarlijker door regen. De wedstrijden voor de cross-amateurs gaan steeds over 1 uur plus een ronde. Meteen in het begin van de koers weet Henk Baars te ontsnappen, gevolgd door Peter Hof fmans. Het duurt dan tot zeker halverwege de koers voordat Frank Verbakel hem weet in te halen en verder gaat, op jacht tiaar de koplo per. Op twee ronden voor het einde weet ook nog Ties Verhagen zich los te maken uit de greep van het peloton, en Peter te achterhalen. De wedstrijd heeft dan voor onze dorpsgenoot dan eigenlijk al te lang geduurd, maar weet zich toch nog te handhaven op de vierde plaats. Het was toch een zeer goede prestatie gezien de grote namen die in dit veld vertegen woordigd waren. Op vrijdag 29 oktober a.s. is er om 19.30 uur Weer een openbare gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de notuelen van de vergadering van 24 september 1982. 6. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit op basis van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor het buitenge bied van de gemeente. 7. Voorstel tot verkoop van grond in het bestemmingsplan Oistelvoirt Herziening I aan C.L.M. van der Zanden te Moergestel. 8. Voorstel tot het verhuren van het jachtrecht aan J.P.M. van Bommel te Moergestel. 9. Voorstel tot het treffen van een regeling met de provincie Noord-Brabant inzake het beheer en ouderhoud van het gerekonstrueerde ge deelte van de provinciale weg Oisterwijk- Moergestel. 10. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe be- zoldigingsverordening voor de ambtenaren in dienst van de gemeente Moergestel. 11. Voorstel tot vaststelling van de 15e wijzi ging van de begroting 1982 in verband met kre dietbewaking. 12. Beantwoording ingekomen vragen. 13. Sluiting. a.s. Donderdag om 20.00 uur in "Den Boogaard Ik I De koffie staat klaar! In de nabijheid van sporthal "De Vonder” is men, vooral op initiatief van Buurtvereniging "Gezwiene Waai", druk bezig met de aanleg van een fietscrossbaan. De jeugd heeft echter, voor de werkzaamheden helemaal waren voltooid, de baan al fanatiek in gebruik genomen. WOENSDAG 27 OKTOBER 1982 7e Jaargang - Nr. 260 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Toegang gratis voor IEDEREEN!! OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m zaterdag van 7-20 u. Zondag van 9-18 u. bh Op veler verzoek is ook nu weer een echte crossfiets als hoofdprijs!!!!! Ook onze bekende waardevolle prijzen zoals: levensmiddelenmand, geldprijzen en jackpot zijn weer aanwezig. Het kan weer een fijne en spannende avond worden als U ook komt! Ja toch? s»

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1