I Audacia vaster in het zadel I BERTENS 171? 164? Natuur dia serie 11 jaar Carnavals vereniging De Dors(t)vlegels NEGA in Trefsentrum Schrijvers gezocht! SUPER NORMAAL Benzinestation VOLGENDE WEEK MOERGESTEL-NIEUWS DINSDAGAVOND BIJ U IN DE BUS! LET OP DE MIDDELSTE PAGINA'S!!!!! Attentie a.u.b. 1 I 10 CENT KORTING! en Allerheiligen - Allerzielen Het feest van Allerheiligen wordt in onze paro chie gevierd op zaterdagavond 30 oktober en zondag 31 oktober. De gedachtenis van de overledenen op dinsdag 2 november in een plechtige eucharistieviering om 19.30 uur ’s avonds. Tijdens die dienst worden in het bij zonder zij herdacht, die in het afgelopen jaar overleden zijn. Vergadering Burgemeester en Wethouders van 12 oktober 1982. Openbare verlichting Er is toestemming verleend om een lichtmast in plan Oistelvoirt over te schakelen van avond naar nachtverlichting. Klenavonden Aan F.C. ’t Stokske is toestemming verleend voor het houden van kienavonden op 19 no vember 1982, 21 januari, 4 maart en 8 april 1983. Zwakzinnigenzorg Er is kennis genomen van het voorontwerpplan zwakzinnigenzorg van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. Sportzaal De Vonder De sportzaal wordt op 21 oktober 1982 be schikbaar gesteld voor het organiseren van een schoolhandbaltoernooi. Sociale uitkeringen Eén aanvrage om een uitkering ingevolge de Rijksgroepsregeling Zelfstandigen en één aan vrage om bijstand zijn afgewezen. Goede prestaties vogelvereniging Moergestel Op de Nationale tentoonstelling gehouden in Veghel van 1 t/m 3 oktober is door J. van Gis bergen de eerste en de tweede prijs tropen be haald, resp. met een diamantvink van 90 pun ten en een roodkopamadine met eveneens 90 punten. Op de nationale tentoonstelling gehouden van 15 t/m F? oktober werd J. van Zon kampioen vetstof met rood met in totaal 363 punten, hiervoor ontvangt hij een bondsmedaille. Hij behaalde ook de eerste prijs enkelingen met een zalmkleurige kanarie met 90 punten. J. Bergman behaalde ook een eerste prijs enkelin gen met een recessief witte kanarie met 90 pun ten. Het einde naderde. Iedereen was tevreden met een gelijkspel en de 45 minuten waren vol gespeeld. Hans van de sande dacht daar blijkbaar anders over. Hij ondernam een solo en passeerde 4 a 5 SVG-verdedigers om vervolgens het leder via een miniem gaatje tussen de keeper en de paal binnen te tikken. 2-1. Slechts korte tijd hierna floot de scheidsrechter voor het einde. Een be wogen voetbalmiddag was ten einde. Audacia had het langste eind getrokken en vierde dat nadien overvloedig. A.s. zondag wacht Audacia de ontmoeting te gen ’t Zand in Tilburg. Alleen een grote schare supporters kan onze jongens bijstaan om een goed resultaat mee naar Moergestel te nemen. U komt toch ook..? Het I.V.N. afd. Oisterwijk a.o. gaat weer be ginnen met haar nieuwe winterprogramma 1982/83. De eerste avond is gepland op dins dag 26 oktober a.s. en is evenals voorgaande jaren wederom in de zaal van het ’’Oude Nest” te Oisterwijk. De aanvang is 20.00 uur. Voor deze avond is uitgenodigd dhr. Ad. de Weyer welke ons zijn nieuwe serie zal laten zien welke hij brengt onder de titel ’’Wachten op de nieu we Lente”. In deze serie krijgt u naast een goe de tekst, schitterende beelden te zien van Landschap alsmede flora en fauna. Er wordt wel eens gevraagd of dat dit alles nog zin heeft in een periode waarin o.m. televisie een en ander brengt in films en soms ook ande re vormen. Hetgene wat door amateurs ge bracht wordt is zonder meer de moeite waard door o.m. de tekst welke zeer vaak directer op het onderwerp inspeelt. Wij hopen op de voorgestelde avond weer veel belangstellenden te mogen ontvangen. Iedere natuurliefhebber is van harte welkom. De toe gang is als vanouds gratis. (ingevallen voor aanvoerder Ad Heij kants) kwam bij Hans Mulders terecht en deze schoot rakelings naast. Hans van de Sande (bekend uit een Tilburgs dagblad) bracht Piet Habra- ken in stelling, doch zijn schot belandde niet in het doel. Gerard Antonis nam een corner en stelde daardoor Hans Mulders in staat om uit te halen. Door een uitstekende reactie van de SVG-doelman kon Audacia nog steeds niet jui chen om de voorsprong. Pieter Jan van de Berg en Hans van de Sande probeerden het achtereenvolgens nog doch de bal belandde niet waar zij hem juist wilden hebben. Door een inzet van Hans Mulders was het wederom Pieter Jan van de Berg die zeer dicht bij een treffer was. Afgelopen zondag werd de belangrijke wedstrijd Audacia - SVG verspeeld. Twee aan elkaar gewaagde tegenstanders begonnen aan deze wedstrijd, met als inzet de bovenste plaats. Audacia had deze plaats reeds in haar bezit en SVG had er best zin in om deze positie over te nemen. Slechts één punt was het verschil tus sen beide verenigingen. Dat het een bewogen wedstrijd zou gaan wor den lag in het verschiet. Het was AUDACIA er alles aan gelegen om een resultaat uit deze wedstrijd te halen wat inharent was aan hun plaats op de ranglijst. Met inzet van alle krach ten werd aan deze wedstrijd begonnen. Dat de talrijk opgekomen toeschouwers een goede wedstrijd te aanschouwen zouden krijgen stond niet bij voorbaat vast. Zenuwachtig voetbal met veel balverlies en spelers die elkaar niet zo goed konden vinden was het resultaat van deze beginfase. Voor bei de doelen ontstonden doelrijpe kansen, doch beide aanvalslinies verzuimden om de eerste treffer voor diens rekening te nemen. Er mag bij vermeld worden, dat beide doelverdedigers erg goed op dreef waren en zekere doelpunten konden voorkomen. Toch ontstonden er panieksituaties voor zowel het Audacia-doel als voor het SVG-doel en één keer was SVG erg dicht bij de openingstreffer, omdat Audacia-goalie Fred Boerenbom op een behoorlijke manier onder de bal door maaide, doch de SVG-voorwaartsen konden deze unie ke kans niet verzilveren. Na de welverdiende rust zagen we een ver nieuwd Audacia uit de kleedkamer komen. Wat het wondermiddel van trainer van de Hoek ook moge zijn weten we niet, doch het heeft de laatste tijd nogal eens gewerkt. Audacia pakte de zaken wat resoluter aan en probeerde de voor rust opgelopen achterstand (0-1 voor Eric Schoenmakers van SVG) teniet te doen. De Moergestelnaren overspoelden het SVG doei met aanvallen. Uit een daarvan wist Piet Habraken de bal op maat aan zijn broer Jan door te spelen. Deze aarzelde niet schoot ineens de bal in de touwen 1-1. SVG moest de bakens gaan verzetten en doel man Boerenboom moest diverse keren hande lend optreden om erger te voorkomen. Zelfs zeer rare terugspeelballen kreeg hij deze keer te verwerken, maar deed dat bekwaam. Audacia voelde dat er meer in zat en begon driftiger aan te vallen en goede kansen te creë ren. Een vrije trap van Pieter Jan van de Berg Dit jaar bestaat de carnavalsvereniging de Dors(t)vlegels 11 jaar. In die 11 jaar heeft deze vereniging zeker een stempel kunnen drukken op het Moergestelse carnavalsgebeuren, maar ook op het ’’gewone” dagelijkse verenigingsle ven. Ónze vereniging is er dan ook een die ze ker in de Moergestelse samenleving niet is weg te cijferen. Om een verslag van die 11 jaar te geven is on doenlijk, maar wij willen enkele zaken toch wel even naar voren brengen. - Wie kent niet de verschillende actie’s van on ze vereniging met enkele zeer in het oog sprin gende zoals ”met het varken Moergestel rond”. De actie’s waren er vooral op gericht om onze vereniging financieel onafhankelijk te maken. Wij mogen dan ook trots zeggen dat onze vereniging geen subsidie krijgt en deze ook niet nodig heeft. - De Moergestelse Jaarmarkt wordt inmiddels ook al weer 5 jaar door onze vereniging geor ganiseerd. De jaarmarkt geeft aan vele moer gestelse mensen een plezierig dagje uit, terwijl deze mede het aanzien van ons dorp in de om geving omhoog brengt. - Op carnavakgebied blijkt onze vereniging ook in een grote behoefte te voorzien. Dat ge tuige de ongeveer 100 leden die bij onze vereni ging zijn aangesloten, maar ook de grote toe loop van carnavalvierende mensen in onze resi dentie. - Dat onze vereniging op elk gebied op eigen benen wil staan getuigen o.a. de Hofkapel en onze dansgarde. Het 11 jarig bestaan van onze vereniging kon den wij niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Daarom zal op zaterdag 23 oktober 1982 van 16.00 tot 17.30 uur een receptie worden gehou den in onze residentie café ’t Centrum. Wij no digen de Moergestelse bevolking dan ook uit, om samen met ons een glas te heffen, op de mijlpaal die door onze carnavalsvereniging is bereikt, ’s Avonds zullen wij dan in een beslo ten kring het feest verder vieren. Het bestuur. Op zaterdag 23 oktober vindt er om 21.00 uur een optreden plaats van de groep NEGA. Na het succesvolle optreden van NEGA tijdens het ’karnavalternatief’ in het trefsentrum was eenieder het er over eens dat NEGA een keer terug zou moeten komen. NEGA is de naam van een van de meest opko mende muziekgroepen in Brabant. Sinds hun succesvolle optreden op de ’Bikse Fiste’ van 1981 werd de groep steeds meer gevraagd. Niet voor niets natuurlijk want de groep staat in middels bekend als een enorme swingband. Oorspronkelijk komt de groep uit Den Bosch, maar ook Tilburg is erin vertegenwoordigd middels de Vaalbeekmuzikanten Henk Koe koek (saxofoon), Willem Kuhne (piano) en Frans van Grinsven (slagwerk). Verder zijn daar nog Gerard Bohm (basgitaar), Huub Lammers (gitaar), Jan Jansen (perkussie), Paul Smits (trompet/bugel) en Jeroen van de Laar (trombone). Tezamen een stel succesvolle muzikanten die tevens werkzaam zijn als do centen op konservatorium en muziekscholen. NEGA speelt muziek die geïnspireerd is op de oorspronkelijke muziek van Brazilië, de ritme- sektie is sterk Afrikaans terwijl de melodische improvisatiestukken wat naar de jazz reiken. Een rijke mengeling die garant staat voor swin gende, pure dansmuziek. De Redactie van het Pierewaaiersblaoike is al weer druk doende om vorm en inhoud te geven aan de 20ste editie van Moergestels Karnavals- Journaal. En dat moet niet alleen een dikke, maar ook een goeie editie worden. We hebben per slot van rekening op dit punt een traditie hoog te houden! We moeten allemaal inleve ren, maar goddank nog niet op het terrein van humor en satire. Die gedijen vaak juist het best in een klimaat van adembenemende broekrie- maanhalerigheid. Daarom moet de redactie een beroep op alle reeds bekende, maar meer nog op alle nog on bekende grapjassen, humoristen, critische ana listen, wijsgeren, theologen, medicijnmannen, vroedvrouwen, dichters, musici, schoenfabri kanten en beoefenaars van vrije en onvrije kunsten in onze goegemeente om hun grappen en grollen, hun fantasieën en hersenschimmels, hun utopieën en luchtkastelen, hun mijmerin gen en rijmelarijen: kortom om alle voor tbrengselen van hun veelzijdige geest aan de re dactie ter publicatie toe te vertrouwen. De re dactie staat er borg voor dat al uw producten in een passend lettertype en op papier van de juiste kleur zal worden afgedrukt. Er is in het afgelopen jaar genoeg gebeurd om de pennen in beweging te zetten. U hoeft niet persé van een adelaar een olifant te maken of een agrariër tot professor te promoveren, maar het mag natuurlijk gerust. De redactie stelt zich voor dat zij in de komen de maanden met inzendingen zal worden over stelpt, zodat het samenstellen van het Piere waaiersblaoike nog slechts een kwestie van passen en meten wordt. Als blijk van haar ei gen geestigheid en originaliteit is zij voorne mens de beste inzendingen met een Gouden Griffel te bekronen. Wie weet: een unieke kans om eindelijk uw ta lenten te laten blijken en uit de grauwe anony- miteit als een duikboot boven water te komen. Uw bijdragen worden met open armen (maar in de brievenbus mag ook) ontvangen op de volgende adressen: Joost Emmen, Prinses Beatrixstraat; Leo Stijn; Jacques Stroucken, Voorbrugstraat 3. B B 5 3 JA 8 nrsnw? De redactie. rr Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. In verband met het feit, dat "Moer- gestel-Nieuws" volgende week 'n dag eerder moet worden bezorgd, vragen we zoveel mogelijk uw me dewerking om kopy en advertenties voor zover mogelijk a.s. vrijdag in te leveren. Bij voorbaat dank voor uw medewerking. WOENSDAG 20 OKTOBER 1982 7e Jaargang - Nr. 259 Shell helpt; óók met lagere prijzen!!! I «"‘tuk ’4 moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1