regionale stichting welzijn ouderen berkel-enschot,diessen,haaren,hilvarenbeek.hooge en lage mierde,moergestel,oisterwijk,oosl-,west-en middelbeers.udenhout I Ik f I I I HAARENN.BR. Telefoon 04117-1360 Haarendijk 6A 5076 TM t Kindernevendienst Gezocht!! MITSUBISHI - DE GESTAALDE PERFEKTIE Inzamelingsaktie van gebruikte kleding voor de stichting Mensen in Nood Het is vooral in het zakeüjk gebruik dat een Galant zijn waarde bewijst. Hij geeft veel auto voor z’n aanschafprijs. Beurten eens in de 20.000 km. Storingsongevoelig, dus bedrijfszeker. Verbruik laag. Restwaarde hoog. Daar rolt een küometerprjjs uit, die verklaart waar om-er zoveel zakelijke Galants op de weg zijn. Tot groot genoegen van de bestuurders. Die zich snel, komfortabel en representatief verplaat sen. Komt u eens kennismaken met de GalantJ^ GALANT TURBO DIESEL TIJDELIJK F 24.995,-! F J RENAULT I Voor alle ouderen van Moergestel: Voorlichtingsmiddag ’’uitkomen met inkomen” in den Bogaard op 12-10-1982 aanvang 14.00 uur EHBO steunaktie bijzonder goed geslaagd Het bestuur van de EHBO vereniging St. Christoffel kan U vanaf deze plaats meedelen dat de steunaktie naar alle tevredenheid is ver lopen. Moergestel wordt nu weer drie verbandposten rijker. Waar en wanneer deze geplaatst gaan worden is nog niet precies bekend. Maar we houden U hiervan op de hoogte. EHBOers heel hartelijk dank voor uw mede werking aan deze collecte. Maar ook de inwo ners van ons Dorp hartelijk dank voor uw zo gulle gave. Nog een woord van dank aan de re- daktie van Moergestel Nieuws voor de publici teit die zij hieraan hebben gegeven. Met vriendelijke EHBO groeten, Het Bestuur. eenieder, die in het jaar 1967, 1968, 1969... en/of 1982, lid is geweest van K.P.J. Moer gestel. Elke Galant heeft de unieke 4-cillnder motor met balans assen. Die even stil en soepel loopt als een konventlonele achtcilinder. De Galant Is zeer geschikt voor LPG-inbouw. Afgebeeld: Galant 2000 GLS. Prijzen v.a. f 18.245,-, Turbo Diesel tijdelijk f 24.995,-, inkl. BTW, af Sassenheim. Wijzigingen voorbehouden. MITSUBISHI "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 6 OKTOBER 1982 Je ziet alle bekenden weer een keer, dus pak je fiets, auto, motor, vliegtuig etc. en kom naar ’t Draaiboompje. De toegang is gratis. Vanaf 20.00 uur is de deur geopend. Eej... 22 oktober hé! A.O.W. wat natuurlijk beslist niet mag gebeu ren. Dit alles houdt wel in, dat het inkomen mo menteel prakties gelijk blijft. Maar alles wordt wél duurder (suiker, koffie, brood, benzine, gas, elektriciteit; onroerend goedbelasting, hu ren en servicekosten gaan omhoog) Daarnaast moeten veel ouderen gebruik maken van diver se voorzieningen zoals bejaardenverzorging, kruiswerk enz. Dit heeft tot gevolg dat het inkomen minder wordt, welis waar niet de netto-uitbetaling maar wél de besteding. Naast de akties die er alom in het land gevoerd worden willen wij U in de gelegenheid stellen om eens in Uw eigen portemonnee te kijken en U mogelijk te helpen om met dit verminderd ’’ikomen uit te komen”; met andere woorden ”U inzicht te geven hoe U uw bestedingspa troon zou kunnen veranderen - indien dit no dig mocht zijn. De voorlichting wordt gegeven door mevr. M.K. Wielens van de ’’Stichting Huishoudelij ke Voorlichting voor Volwassenen. Org: bejaardenraad akt. kommissie Moer gestel PAGINA 5 Vergadering van burgemeester en wethouders van 29 september 1982 Voorlichtingscampagne: Besloten is ten behoe ve van de bestrijding van de zwarte rat een voorlichtingscampagne op te starten. Kienavonden: Aan de buurtvereniging Gezwie- ne Waai is toestemming verleend voor het hou den van kienavonden op: 27 januari, 24 febru ari, 31 maart, 28 april, 26 mei en 23 juni 1983. Ontheffing voor houden van een show: Aan de fa. Bij veld -v.d.Ven, Industrieweg 15 is ont heffing verleend voor het houden van een au toshow op 1 en 2 oktober 1982. Bouwvergunning: De volgende bouwvergun ningen zijn verleend: - P. van de Wouw, Oisterwijkseweg 37 voor het plaatsen van een erfafscheiding. - R.K. Boerenbond, p.a. Schoolstraat 27a voor de bouw van een 10 KV-station. Gemeentegarantie: Aan een persoon is ge meentegarantie verleend voor het aangaan van een hypothecaire geldlening. Kampeervergunning: Aan een groep van circa 30 personen aan de Scouting Nederland te Waalre is een kampeervergunning verleend voor een overnachting van 1 op 2 oktober 1982. Sociale uitkeringen: Er is positief besloten op 1 aanvrage eenmalige bijstand, 4 aanvragen R.W.W. en 2 aanvragen W.W.V. A; A.s. zondag wordt er een kindernevendienst gehouden voor de kinderen van de 3e en de 4e klas van de basisscholen. U merkt dit is een kleine verandering. Voortaan gaan de 3e en 4e klas samen. De kinderen zijn van harte wel kom bij deze dienst die onder leiding staat van mevr. Th. v.d. Sande en dhr. J. Geerts. Kerkramen: Zeer veel ramen van de kerk hebben schade opgelopen door baldadigheid en andere oorza ken. Nu worden deze in de komende tijd ge restaureerd. Tevens worden ze allen beveiligd door perspex buiten ervoor te plaatsen. Dat geeft ook de belangrijkste energie-besparing. Het karwei wordt verricht door de fa. Lely- veldt uit 's Hertogenbosch en gaat een bedrag kosten van ongeveer 30.000,Niet mis! Hopenlijk blijven alle parochianen de parochie goed ondersteunen door hun bijdrage, waar door dergelijke noodzakelijke onderhoudswer ken kunnen worden uitgevoerd. I Er wordt nl. op 22 oktober a.s. een reünie ge houden in café ’t Draaiboompje te Moergestel. Het belooft een gezellige discoavond te worden met tevens een aanwezige barbeque waar ieder voor zichzelf een lekker stukkie vlees kan bra den. Hoe zit het met het inkomen van ouderen? Wat is er aan de hand Inkomen ouderen: We hoeven u niet te vertellen dat de ouderen onder ons het met een steeds kleiner inkomen moeten doen. Voor gehuwde 65-plussers be draagt de A.O.W. momenteel 1466,46 (netto per maand) terwijl ongehuwde 65-plussers het moeten doen met 1036 (netto per maand). De gemiddelde bedrijfspensioenen komen netto neer op zo’n 30 per maand, maar daar gaat dan nog een ziekenfondspremie af, die voor de meesten op ongeveer 66,per maand neer komt. Als met al betekent dit dat de oudere al leenstaande op een netto-inkomen per maand uitkomen van zo’n 1050,en echtparen van zo’n 1400, Kosten van levensonderhoud: Nu hebben ouderen het jarenlang redelijk kun nen redden met hun inkomen, maar de laatste jaren komen steeds meer onder hen in de knel, en het ziet er naar uit, dat het nog erger wordt. Dagelijks hoort en leest men, dat de kosten van levensonderhoud weer gestegen zijn met een x-procent. De inkomens worden ’’bevro ren” er is zelfs sprake van een verlaging van de In het kader van de kledinghulp aan de Derde Wereld organiseert het plaatselijk aktiecomité van de Stichting Mensen in Nood/ Caritas Neerlandica zijn jaarlijkse kledinginzameling. Op dinsdag 12, woensdag 13 en donderdag 14 oktober kunt u weer kleding, schoeisel, dekens en gordijnstoffen naar de volgende adressen brengen: Winkel Boerenbond, Schoolstraat. Jos v. Esch, Schoolstraat (witte pomp) Mevr. Vissers, Rootsven 16 P. Ketelaars, Oirschotseweg 24 H.v.Oort, Stokske 1. Een extra helpende hand kunt u bieden door het textiel degelijk verpakt of gezakt af te ge ven en schoeisel aaneen te knopen tot gelijke paren. Door Uw kledinghulp is de Stichting Mensen in Nood in staat tallozen in de Derde Wereld gelukkig te maken. Zo kon de Stich ting mensen in Nood in de eerste helft van 1982 kleding sturen naar de volgende landen: Polen, Oeganda, Brazilië, Kenya, Madagascar, India, Indonesië, Zaïre, Zambia, Senegal, Cameroen, Zuid-Afrika en Chili. De stichting Mensen in Nood wil doorgaan met deze vorm van concrete hulpverlening. Daar om zijn de resultaten van de aktiedag van het plaatselijk comité ook zo belangrijk. Want ie der jaar krijgt de Stichting veel aanvragen voor kledinghulp. Het is niet erg, dat dat gebruikte kleding is, want in het centrale magazijn in Den Bosch (Jacob Catsstraat 21) sorteren de medewerkers de kleding op draagbaarheid. Wat ongeschikt is, wordt verkocht. Met de op brengst daarvan kunnen de verzendkosten van goede kleding naar de Derde Wereld worden betaald en worden ook nog produkten gefi nancierd. Want dat is een andere belangrijke taak van de Stichting Mensen in Nood. Daarbij gaat het om aktiviteiten op het gebied van noodhulp (rampen, vluchtelingen, hongersnood) en kleinschalige ontwikkelingsprojekten. Jaar lijks beloopt dat circa 15 miljoen gulden. Wie daarover meer wil weten, kan ’’Mensen in Nood” publicaties aanvragen, alsmede de in- fokrant over kledinghulp voor de Derde We reld. Adres: Postbus 1041, 5200 BA Den Bosch. K«-dri|lsu djgms MOTORS K.. Automobielbedrijf Kluitmens bv. I GALANT GOEIE ZAAK. I s

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 5