Noodkreet! Ria Rijnen 25 jaar bij Rabobank 1 1718. 1648. i I ANTIEKBEURS MOERGESTEL Benzinestation BERTENS Moergestel-Kalender 1983 SUPER NORMAAL Gouden kloosterfeest 59 1 K.E.H.V. Rietvoorn” ”De IN ”DEN BOOGAARD” liffl Shell helpt; óók met lagere prijzen!!! 19 19 19 4 9 9 9 9 9 VRIJDAG 8 OKTOBER VAN 18.00 - 21.00 UUR ZATERDAG 9 OKTOBER VAN 11.00 - 18.00 UUR ZONDAG 10 OKTOBER VAN 11.00 - 17.00 UUR 10 CENT KORTING H NA 8 J.S. Ik heb me vaak afgevraagd of Ria zich niet ver schrikkelijk opgesloten voelde. Van ’s morgen half negen tot ’s middags vier in een bijna her metische afzondering. Maar ze heeft er geen moeite mee. Ze heeft haar koffiepauze, en tus sen de middag gaat ze eten bij haar ouders op Reuseloord. Er verder is het contact met de buitenwereld via de doorgeefluikjes haar vol doende. Nu weer de goedkoopste benzine in Moergestel! Ria Rijnen - sinds haar huwelijk officieel me vrouw Sanders-Rijnen woont nu reeds jaren in Boskant Sint Oedenrode, maar ze tuft iedere morgen met plezier naar Moergestel, waar ze zich nog steeds thuisvoelt. Woensdag 6 oktober zal ze het middelpunt zijn van een feestje dat op haar verzoek in besloten kring zal worden gevierd. Donderdag zal ze dan wel een beetje van de drukte moeten bekomen. Maar vermoedelijk zal ze vrijdag - de drukste dag op de bank - met een zucht van verlichting weer achter haar geldla zitten: Ziezo: dat hebben we dan ook weer gehad! Bescheidenheid is misschien ook wel een van de meest typerende eigenschappen van Ria Rij nen. Ze zit daar, als het visitekaartje van de bank, in haar glazen kooi, voor iedereen te kijk, en toch slechts door twee doorgeefluikjes Hij komt er weer aan, de traditionele Moergestel-Kalender. Over 'n 14-tal dagen komen de verkopers weer bij U langs met deze schitterende kalender, die ditmaal weer eens is gevuld met foto's van oud-Moergestel. De prijs blijft nu al voor het vijfde jaar slechts f3,— en de opbrengst komt weer in zijn geheel ten goede aan onze harmonie. Hierbij nodigen wij onze leden uit tot het bij wonen van de najaarsvergadering, te houden op donderdag 14 oktober in ons clubhuis ”De Klaore” aanvang 20.30 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Opening; 2. Ingekomen stukken; 3. Notulen jaarvergadering; 4. Bestuursverkiezing; 5. Ver slag concoursseizoen 1982 Verkiezing nieuwe concourscommissie; 6. Visuitzetting; 7. Aan passing contributie; 8. Voorzieningen Zand- put; 9. Pauze; 10. Rondvraag; 11. Sluiting. Kandidaten voor het bestuur kunnen zich schriftelijk melden tot aan de vergadering. Het bestuur Voor een klein vraaggesprekje kregen we de aanstaande jubilaresse enigszins schoorvoe tend uit haar ’’kooi”, nadat ze voor deze gele genheid zelfs haar schoenen had aangetrok ken. Want wat ’’buitenstaanders” nooit zien: Ria loopt in haar heilig domein meestal bloot- voets, zoals de Pythia van het orakel te Delphi. De verre aanleiding voor haar Jubileum begon op 6 oktober 1957. De Boerenleenbank ope reerde toen nog aan huis bij Sjef Vissers in de Schoolstraat. De bank - toen nog een bijna uit sluitend boerenaangelegenheid - had behoefte aan een hulpkracht. En meteen werd gedacht aan Ria Rijnen, want die had een paar jaar mulo gedaan, en dat was toen al heel wat. Ze had ook een type-diploma, maar dat was toen nog niet zo belangrijk, want alles werd nog ge woon met de hand geschreven. Ze volgde na derhand nog verschillende cursussen om zich zoveel mogelijk voor haar taak te bekwamen. Op donderdag 7 oktober herdenkt Zr. Huber- tha v.d. Vrande haar 50-jarig klooster jubi leum. Geboren te Deurne in 1905 deed zij haar intre de in de Orde der Zusters van de H. Antonius te Asten op 17 november 1930 waar zij gedu rende zes jaar werkzaam was in de wijkverple ging. Ook in Asten deed zij haar eerste gelofte op 4 oktober 1932. Na haar tijd te Asten kwam Zr. Huberta op 4 november 1936. Hier heeft zij lange tijd de zorg van de bejaarden op zich ge nomen. Ook is zij altijd aktief geweest bij de plaatselijke EHBO waarvoor zij twee jaar gele den werd onderscheiden. De jubilerende zuster zal het feest in het Anto- niushuis temidden van de andere zusters op ge paste wijze vieren. De redaktie van ’’Moergestel-Nieuws” wenst Zr. Huberta van harte proficiat met haar gou den jubileum en wenst haar voor a.s. donder dag een fijne dag toe! In al die jaren heeft ze dezelfde functie gehou den. Wat nu precies de naam van haar functie is weet ze zelf ook niet. Is ze nu ’’kassierster” of ’’caissière” of ’’kashoudster”? Wat doet het er eigenlijk ook toe. Een ding is zeker: als er iemand in haar leven veel heeft moeten in casseren, dan is het Ria Rijnen. Zij heeft een incasseringsvermogen dat men voor een verte genwoordigster van het zwakke geslacht voor schier onmogelijk zou houden. Op de vraag hoeveel geld er door haar vingers is gegaan blijft ze het antwoord schuldig. Ze heeft er geen flauw idee van. Maar als je in mil joenen rekent, zijn het waarschijnlijk vele tien tallen. Ze heeft haar werk op de bank altijd graag en met plezier gedaan een ook nooit de behoefte gevoeld om te veranderen. Van werk dat je graag doet word je ook niet moe, zegt Ria met een bijna filosofische wijsheid. Angst heeft Ria nooit gehad. Ze is in haar werkterrein waarschijnlijk de meest beveiligde persoon in Moergestel. Nog nooit heeft ie mand geprobeerd met geweld of dreiging haar geld afhandig te maken. En ze hoopt natuur lijk dat dit ook nooit zal gebeuren. Maar als er onbekenden de bank binnenkomen is ze toch wel extra op haar qui-vive. zijn, draagt nu al 25 jaar de vingerafdrukken van Ria Rijnen. Meer dan reden genoeg om deze ’’stille miljonaire” eens een keer in een bescheiden zonnetje te zetten. ”Die Naemlose Speelers” zoeken twee manne lijke spelers in hun toneelstuk ’’baas in eigen huis”. Wie helpt ons? Zonder die twee spelers kan ons toneelstuk niet doorgaan. Onze repetitieavond is op donder dag van 20.00 - 22.30 uur. Voor verdere infor matie kunt u terecht bij: M.J. Vlasveld, de Aanstede 3, tel: 2433. Of bij: C. Op ’t Hoog, Regenbeemdeke 7, tel: 2398. Gelieve voor zondagavond te reageren. Als men aan de gemiddelde Moergestelnaar zou vragen wie hij of zij als de rijkste dorpsgenoot beschouwt zal men ofwel geen antwoord krijgen, ofwel zo uiteenlopende antwoorden dat men er nog geen steek wijzer van wordt. Want het is een uiterst moeilijke zaak in andermans portemon nee te kijken. Maar als je aan diezelfde gemiddelde Moergestelnaar zou vragen welke dorpsge noot het meeste geld door zijn vingers zag en voelde glijden, dan zal er na enige aarzeling waar schijnlijk maar één naam vallen: Ria Rijnen van de Rabo-bank. Want al het geld dat op de Rabo bank in Moergestel in en uitgaat, en dat moet ondertussen een bijna astronomisch hoog bedrag verbonden met de buitenwereld. Ze schuift voortdurend met briefjes van honderd en dui zend alsof ze een onbewogen monopo- lyspeelster is. ii I i r WOENSDAG 6 OKTOBER 1982 7e Jaargang - Nr. 257 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. I moergestel- I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1