u. I ^LIJSC I Aktie bestrijding zwarte rat Onvoltallige Raad snel door agenda 1 I Komtoer een echt wielerfeest Benzinestation BERTENS SUPER 1718. NORMAAL 164®. J Gehandicapten... tussen wal en schip? Bond van Ouderen afd. Moergestel 10 CENT KORTING I der Smits en raadslid Swinkels ontbraken. I 1 de sekretaris, A.P.A. de Rouw Zij en iedereen die er aan heeft meegewerkt verdienen dan ook alle lof voor het ongetwij feld vele werk dat zij hebben verricht. Reikhalzend zien we dan ook uit naar de twee de editie. M.O. Nu weer de goedkoopste benzine in Moergestel! De Voorzitter benutte de opening om afscheid te nemen van de heer Mulders (CDA) als we thouder. Spreker benadrukte nog eens de duidelijk an dere visie die de Heer Mulders in de zgn. ’’nacht van Van Riel” had met betrekking tot het buitengebied. Als man van het land voelde hij als geen ander 'zich daarbij betrokken. Spreker wees zijn we- loverwogenheid en kalmte, met oog voor de menselijke kant van de zaak. Als dank overhandigde hij de Heer Mulders een langspeelplaat en Mevrouw Mulders een bos bloemen. De Heer Vriens sprak namens de PSB van een ’’uitstekend kunnen samenwerken” met we thouder Mulders. ’’Zijn keuze voor het CDA hebben we als PSB gerespecteerd”. In zijn dankwoord noemde de Heer Mulders het wethoudersschap een zware en verant woordelijke taak, die hij altijd graag gedaan heeft. Met plezier denkt hij terug aan de men sen op het gemeentehuis waar hij altijd veel waardering en respect heeft gevonden. Hij dankte tot slot de Voorzitter, de secretaris, wethouder Smidts en de ambtenaren voor hun collegialiteit, loyaliteit en hulpzaamheid. Bij de ingekomen stukken was een brief van het woonwagenschap m.b.t. het faillissement van Mertens Prefab bv, de leverancier van de units. Reden voor de Hr. Denissen (PGB) om te vra gen naar de financiële gevolgen voor de ge meente. De Voorzitter verklaarde dat in eerste aanleg aangeklopt zal worden bij het Ministerie van Vergadering Burgemeester en Wethouders van 22 september 1982 Verkoop vuurwerk Aan G.H. Kemps, Rootven 8 te Moergestel is vergunning verleend tot de verkoop van vuur werk op 30 en 31 december 1982. Gemeentegarantie Er zijn 3 aanvragen om gemeentegarantie voor een hypothecaire geldlening voor aankoop van een woning verstrekt en 1 aanvrage is gewei gerd. Bouwvergunning Bouwvergunning is verleend aan: - J. Hendriks, Heizenschedijk 9 voor de bouw van een landbouwmachineloods, met toepas sing van de algemene verklaring van geen be zwaar; - P. Witlox, Industrieweg 21 voor de bouw van een nishut. Hinderwetvergunning Hinderwetvergunning is verleend aan: - Gebr. Ketelaars, Vinkenberg 11 voor een melkveehouderij; - J. van de Ven, Heuvelstraat 25 voor een rundveehouderij, fok- en mestvarkensbedrijf annex mestopslag. Verkeersmaatregelen De van Rijckevorsellaan wordt van 30-09 tot 08-10-1982 voor alle verkeer afgesloten. Deze maatregel geldt voor de nrs. 1 tot en met 11 bleek al vanaf het begin. Met minimaal een ronde voorsprong op alle anderen mocht hij dan ook terecht de bloemen in ontvangst ne men. In de hierna volgende wedstrijden reden Eric en Mare Welten alsmede Peter Hoffmans steeds attent vooraan, maar waarschijnlijk waa de mentale druk voor hen toch iets te groot. Wel reden zij zich alle drie keurig in de prijzen. Ook werden ze na afloop van hun koers door ronde-miss Anja in de bloemetjes gezet. Al met al mag de organisatie best tevreden zijn en terecht verklaarden zij dan ook na afloop erg blij te zijn dat alles zo goed was verlopen. AVO-NEDERLAND streeft sinds 1927 naar een samenleving waarin gehandicapten en niet- gehandicapten gelijke kansen krijgen bij ar beid, bij huisvesting, bij vervoer, bij sport en recreatie kortom bij alles wat voor niet-gehan- dicapten zo normaal is. AVO-NEDERLAND kan dit niet alléén berei ken. Daarom vragen wij u ons één keer per jaar te helpen. Met üw bijdrage kunnen vele gehandicapten geholpen worden. In de week van 3 oktober t/m 10 oktober 1982 wordt in de gemeente Moergestel de collecte gehouden voor AVO-Nederland. Woensdag 6 oktober wordt op de televisie in het Socuteraprogramma een filmpje vertoond van AVO-Nederland. U staat er niet bij stil dat het ook kan over komen. Dat u niet weet waar u terecht kunt. Van 't kastje naar de muur wordt gestuurd. Dit alles en nog veel meer kan gebeuren, wan neer u gehandicapt raakt. Het is niet gemakke lijk als gehandicapte te functioneren in een sa menleving, die daar nog steeds niet op in gesteld is. Maar ruim één miljoen Nederlan ders worden daardoor in hun dagelijkse doen en laten wél beperkt. En de samenleving laat nog te vaak gehandicapten aan hun lot over. Geeft ze niet waar ze recht op hebben. Laat ze afhankelijk zijn van anderen. Laat ze tussen wal en schip vallen! Ten behoeve van de Ouderen van Moergestel, volgt hieronder een schema van de aktiviteiten waaraan alle Ouderen kunnen deelnemen. Maandag, Woensdag en Vrijdag: In ”den Boogaard” van 1 tot 5 uur biljarten, kaarten enz. Er wordt dan koffie geschonken tegen be taling van 0,50 per kop, het tweede kopje is gratis. Algehele leiding A. van Hest. Dinsdag: Repetitie van de toneelgroep. Alge hele leiding. Mevr. v.d. Meijdenberg en C. van Dijk. Dinsdag: Zwemmen in Oisterwijk van 2.30 tot 3.30 uur. Algehele leiding J. Delien. In een groot deel van de provincie Noord-Brabant worden op veeteeltbedrijven in toe nemende mate zwarte ratten gesignaleerd. De ratten verplaatsen zich van het ene be drijf naar het andere. Het aaneengesloten verspreidingsgebied is de laatste jaren aan zienlijk vergroot. Bestrijdingsakties per bedrijf geven slechts voor een korte periode re sultaat. Jonge zwarte ratten zijn vanaf drie maanden geslachtsrijp. De wijfjes brengen tijdens hun vruchtbare periode circa 100 jongen ter wereld. Zwarte ratten zijn uitstekende klimmers en zijn bij voorkeur ’s-nachts aktief. Het zijn alleseters met een duidelijke voorkeur voor granen en graanprodukten. Ze leven op droge plaatsen, meestal op zol ders en boven dakbeschot. De ratten veroorzaken veel knaagschade aan o.m. isolatie materiaal en het zijn dragers van ziektekiemen, waardoor ze de gezondheid van mens en dier kunnen bedreigen. In overleg met de Boerenbond te Moergestel en de Afdeling Bestrijding van Ongedierte van het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne heeft het gemeentebestuur besloten dit najaar een gekoördineerde aktie te organiseren ter bestrijding van zwarte ratten in onze gemeente. Alvorens hiertoe over te gaan is het noodzakelijk de aanwezig heid van zwarte ratten per bedrijf vast te stellen. Alleen met medewerking van alle be trokkenen kan getracht worden een doelmatige bestrijding van zwarte ratten te organi seren. Derhalve zal door ons iedereen, die naar onze mening in aanmerking komt als potentië le verblijfplaats van zwarte ratten, persoonlijk benaderd worden in de komende weken. Mocht iemand, die niet door ons is aangeschreven, naar zijn mening toch last hebben van zwarte ratten, dan kan diegene kontakt opnemen met het gemeentehuis, afdeling Openbare Werken. Burgemeester en Wethouders van Moergestel de burgemeesster, J.B.S. ter Veer De tribune tijdens de openbare raadsvergadering van 24 september was matig bezet. De agenda was er dan ook naar. Zelfs het College en de Raad waren niet voltallig, omdat wethou- Volkshuisvesting. Pas dan zal kunnen worden bepaald wat de gemeenten zullen moeten beta len. N.a.v. een vraag van Mevr. Bergman (CDA) bleek dat de Röntgenologische borstonderzoe ken niet meer elk jaar zullen plaats vinden, maar om de 3 jaren. Een gevolg van de bezui- nigingswoede. Een vereenvoudigde procedure zorgde er ver volgens voor dat de 9 commissies in een re- cordtempo werden bemand. Het werd een gelijke verdeling met 16 commis- sieplaatsen van het CDA en PSB elk en de Hr. Damen (VVD) in alle 9 commissies. Ondanks de verkoop van bouwpercelen in plan Oistelvoirt sprak de Hr. Vriens (PGB) toch zijn bezorgdheid uit over de woningbouwsitua- tie in dat plan, met name de financiële situatie. Hij wees het College op de mogelijk ruimere gedachte van de Provincie met betrekking tot de verkoop aan uitsluitend eigen mensen. ”We moeten, weliswaar met mate, ook kun nen verkopen aan mensen buiten Moergestel”. Op de opmerking van de Voorzitter dat een en ander in samenhang met het Stadsgewest dient te geschieden antwoordde de heer Vriens dat het tot de autonomie van de gemeente behoort om zelfstandig stappen te ondernemen. De Voorzitter zegde dat toe, niet dan nadat vooraf beraad en ambtelijk overleg heeft plaatsgevonden. Een uitnodiging voor een on derhoud met G.S. om de bakens te verzetten kan worden verwacht. Met het vaststellen van een gewijzigd legesve- rordening, dat nog een gevolg krijgt, werd de vergadering om 21.00 uur gesloten. Dinsdag en woensdag: Handwerken in de Reu- selhof van 10 tot 12 uur. Algehele leiding, Mevr, van lersel en Mej. L. Smits. Maandag en dinsdag: Vanaf 1.30 uur gaan de Ouderen fietsen. Algehele leiding. W. Biljouw. Woensdag: Dansmiddag van 1.30 tot 4 uur. Om de twee weken een uur dansles. Algehele leiding. Mevr. Vissers-van Elderen. Donderdag: Van 2 tot 3 uur gym en van 3 tot 4 uur volksdansen. Algehele leiding Mevr. Men- sink. Vrijdag: Van 9.30 tot 11 uur zingen en zangles. Algehele leiding M. Helmer. Elke eerste vrijdag van de maand om 10 uur bejaardenmis met na afloop koffie uurtje in den Boogaard. Andere aktiviteiten welke gere geld door het jaar plaats vinden zullen steeds in Moergestelnieuws bekend gemaakt worden. I t I I Komplimenten voor organisatie De uitstekend georganiseerde eerste komtoer van Moergestel heeft vele wielerenthousiasten een uitermate fijne dag bezorgd. Inderdaad ve le, want Moergestel heeft getoond een wieler- minnend volkje te zijn. Dat daarbij de plaatselijke favorieten zich van hun beste zijde hebben laten zien mag als een grote verdienste voor hen worden beschouwd. 's Morgens begon het al met de rekreanten- koers met deelnemers alleen uit Moergestel. Dat Eduard v.d. Loo hier de sterkste zou zijn WAAROM IK BIJ SHELL TANK OMDAT IK PRIJSBEWUST DENKI w ffr i 1 1 WH* j 'I rd X m r“ ^8 ■- WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1962 7e Jaargang - Nr. 266 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. 4

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1