Moergestel kan genieten van wielerspektakel I GEIS'S we SUPER NORMAAL Benzinestation BERTENS 1738. 1668. MTV Vredesweek Parcours vrijhouden Gemeenteraads- vergadering Ks I Uitreiking verzetsherdenkingskruis j 8 CENT KORTING KIENEN bij GEZWIENE WAAI 1 a.s. Zondag om 11.45 uur i seizoen, zijn specialiteit. A I Vrijdag 24 september is het weer zover. Nu de goedkoopste benzine in Moergestel! Het bestuur van de Stichting Wielerron de Moergestel roept iedereen op om a.s. zondag 26 september van 11.00 tot 18.00 uur het parcours vrij te houden van auto’s. Bewoners van het parcours zijn er al op gewezen maar we willen het nog even extra onder de aandacht bren gen: houd a.u.b. uw huisdieren zoals honden en katten goed binnen, en wees voorzichtig met kinderen op het par cours. Met ’n snelheid van 40 km. per uur rijden de renners rond op twee smalle bandjes. Houd het parcours daarom goed veilig: in het belang van Uzelf en de renners. in Den Boogaard. Aanvang: 20.30 uur. Na vele jaren heeft Moergestel dit jaar voor het eerst weer een wielerronde georganiseerd door de hiervoor in het leven geroepen Stichting Wielerronde Moergestel. Zij bedacht ook de wel zeer toe passelijke naam: ’’Komtoer van Moergestel”. Dat dit wielerfeest wordt begonnen met een z.g. re- kreantenkoers met alleen deelnemers uit ons dorp en dat er in de ander kategorieën ook Moer- gestelse kanshebbers hebben ingeschreven maakt deze wielerronde natuurlijk extra aantrekkelijk. Verdere deelnemers o.a.: Jean-Paul van Pop- pel, winnaar van de 3-daagse van Zeeuws- Vlaanderen en ’n etappe in Olympia’s Ronde; studentenkampioen Jos Coppelmans; Dries Klein die twee etappes won in een rittenkoers in Frankrijk; Rob Bijvank, winnaar van de Ronde van den Besterd; Piet Kuys, Nederlands kampioen 1978 en Addy de Hart die deze maand al die overwinningen boekte. Parcours Start en finish zijn op het Rootven (de Spar), vervolgens rijdt men via de Krijtestraat, Burg. Maeyerstraat, Past, van Doorenstraat, Past. Janssenstraat en Pr. Margrietstraat weer terug. De entree bedraagt 3,- en voor 2,- krijgt men een programmaboekje waaraan een loterij is verbonden. Vanwege bovenomschreven par cours melden we ook dat Benzinestation v.d. Snepscheut gedurende de koersuren niet be reikbaar zal zijn. Laten we hopen dat de weergoden de komtoer van Moergestel een beetje gunstig gezind zijn dan zullen ongetwijfeld velen kunnen genieten van een groot wielerfestijn waarop we al zo lang hebben gewacht. We wensen de Stichting nog veel sukses met haar laatste voorbereidin gen en alle Moergestelse renners een sportief en suksesvol verloop van de wedstrijden. 11.45 uur: Rekreanten Deze wedstrijd, we schreven het al, zal alleen uit Moergestelnaren bestaan, te weten: Nico v.d. Ven, Rob van Elderen, Tonny van Elde- ren, Hans Mulders, Eduard v.d. Loo, B. Schellekens, Frank Bertens, Leo Krijnen, Maurice Ligtvoet, Jan Berkelmans, Caspar Lapien, Frans Oerlemans, Jan Welten, Theun Kastelijns, Peter v.d. Wouw, Jan de Laat, John Ligtvoet, Jan van Rooy, Hans de Brou wer en Hans Vugts. 12.30 uur: Nieuwelingen. Als een der sterksten natuurlijk komt hier Eric Welten aan de start. Hoeveel hebben we over hem de afgelopen maanden kunnen lezen dankzij zijn elf overwinningen en 9 tweede plaatsen. We mogen hem, al zal hij het niet makkelijk hebben, zeker tot de kanshebbers rekenen. Verdere deelnemers o.a. Edwin Hendriks uit Heesch (10 overwinningen) en Peter Verbaas uit Zoetermeer (20 overwinningen). 19 t/m 26 september De jaarlijks terugkerende Vredesweek biedt ons als gelovigen de gelegenheid samen met an deren na te denken over de vragen van gerech tigheid en vrede en over de kernwapenproble- matiek. Van Katholieke zijde is het de vredes beweging Pax Christi die aandacht vraagt voor het vredeswerk. Vorig jaar kon met recht een vredesjaar ge noemd worden ook al ging de wapenwedloop en het oorlog voeren rustig door. Er werd echter over de waanzinnige wapen wedloop nagedacht. Honderdduizenden gin gen uit protest en bezorgdheid de straat op. Zij gaven zo uitng aan hun ongerustheid en angst en zetten anderen aan tot nadenken. Mgr. Helder Camara zei op de internationale conferentie over kernbewapening in New York: ’’Profeten hebben we nodig om de waanzin van kernbewapening overal duidelijk te laten horen”. Hij noemde het een noodlot van deze tijd dat die profeten er niet zijn maar zijn boodschap was duidelijk: Doorbreek de Oost-West en de Noord-Zuid tegenstellingen. 13.45 uur: Junioren. Mare Welten is hier de Moergestelse troef, die er ook waarschijnlijk alles aan zal doen om de overwinningsbloemen in zijn bezit te krijgen. Naast Mare treffen we in deze kategorie o.a. ook Ronald Pothuizen aan, winnaar van de Acht van Chaam. 15.30 uur: Amateurs. Bij deze groep hebben we twee ijzers in het vuur: Peter Hoffmans en Lambert Welten. Voor Peter is dit criterium een laatste test voordat hij weer gaat beginnen aan het veldrit- Op vrijdag 24 september a.s. is er weer een ge meenteraadsvergadering om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 20 augustus en 7 septem ber 1982. 6. Voorstel tot: a. wijziging van de verordening, regelende de bevoegdheden, samenstelling en werkkring van de vaste kommissies van advies en bijstand; b. benoeming leden in de diverse kommissies van advies en bijstand: 1. kommissie Ruimtelijke Ordening (5 leden); 2. kommissie Volkshuisvesting (5 leden); 3. kommissie Openbare Werken (5 leden); 4. kommissie voor Welzijn en Maatschappelij ke Zorg (5 leden); 6. kommissie voor Algemene Beleidszaken (3 leden); 7. kommissie voor Financiën en Belastingen (5 leden); 8. kommissie voor Economische Zaken (5 le den). c. benoeming leden van de Bibliotheekkom- missie (3 leden). 7. Voorstel tot het verlenen van een algemene machtiging om namens de gemeenteraad op te treden in A.R.O.B.-procedures. 8. Voorstel tot verkoop van een achttal bouw- kavels voor gesubsidieerde woningbouw in het bestemmingsplan Oistelvoirt Herziening I. 9. Voorstel tot verhoging van de rioolbelasting en reinigingsrechten. 10. Voorstel tot wijziging van de Legesverorde- ning. 11. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 12. Sluiting. Na eerst regelmatig vanuit uw eigen stoel te hebben kunnen genieten van M.T.V., moet U het nu reeds enkele maanden zonder stellen. De reden is dat gemeente’s met meer dan 1000 centrale-antenne aansluitingen verplicht worden voorzieningen te tref fen om piraten van de kabel te kunnen weren. Hoewel wij ons nooit tot die groep gerekend hebben, vinden wij dat we die, erg kostbare, maatregelen niet mogen uitlokken. Een andere reden voor de stilte rond M.T.V. is ons stre ven naar legaliteit. Als lid van de Orga nisatie van Lokale Omroepen in Neder land zijn we reeds geruimte tijd in over leg met het ministerie van C.R.M. voor het verkrijgen van een zendmachtiging. Via die weg ook zijn ons de voorwaar den bekend waaraan lokale omroep moet voldoen. Om daaraan tegemoet te komen is de ’’Stichting Moergestel-T.V.” in het leven geroepen en zijn we bezig met het formeren van een adviesraad. U zult begrijpen dat dit streven naar legaliteit niet te combine ren is met illegaal uitzenden. Intussen gaan we wel gewoon verder met de op names en zoeken naar een oplossing om het reeds opgenomen beeldmateriaal toch te kunnen vertonen. We houden U hierover op de hoogte in Moergestelnieuws. Tenslotte een woord van dank aan de vele vrijwilligers die de eerste uizendin gen van M.T.V. mogelijk gemaakt heb ben. De mensen die door weer en wind briefjes rondbrachten om U van de uit zendingen op de hoogte te stellen. De mensen die spontaan gastvrijheid ver leenden aan ons technisch team. De mensen die schriftelijk of mondelijk reageerden op onze programma’s. Heel hartelijk dank. U zult zien dat Uw moeite en inzet niet voor niets zijn geweest. Het team van M.T.V. x IP j MA 8 k k l Tot vrijdag! I WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1982 7e Jaargang - Nr. 255 j Hoofdprijs: een echte CROSSFIETS. Ook een volle wasmand met levensmiddelen, de aantrekkelijke jackpot en nog veel meer aantrekkelijke prijzen. U KOMTTOCH OOK KIENEN BIJ GEZWIENE WAAI? Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. 1 I I WAAROM IK BIJ SHELL TANK OMDAT IK PRIJSBEWUST DENK j moergestel memlM vervolg op pagina 7 Vrijdag 17 september 1982 werd in de burgerzaal van het gemeentehuis door Burgemeester ter Veer het verzetsherdenkingskruis uitgereikt aan de heer Richardus Wilhelmus Frommé, geboren 17 oktober 1919 te Oisterwijk, en wonende aan het Pater Helmerplein. Blootgesteld aan vele gevaren, met gevaar voor eigen leven, zijn er in die dagen vele heldendaden verricht voor het vaderland. Verspreiden illegale bladen, vervoer van wapens en het helpen onderduiken van talloze in nood verkerende landgenoten. •xi'S''

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1