j K Fietsen is voor iedereen ZOEKERTJES I DEN BOOGAARD MOERGESTEL Jazz ballet Cursus EHBO gaat van start Fraai sukses voor Gilde St. Joris Wie illegaal bouwt riskeert afbraak kleine helpers voor meer lot oplezier llW tl „Hotanic” Jubilerende Keizer Jantje van Elderen De Missie-Zendings- kalender 1983 Zaterdag "DEN BOOGAARD" MOERGESTEL NOUWENS VERHUIZINGEN I Louis v/d Meydenberg EXTRA DISCO-AVOND met disc-jockey NICO discotheek DISCO met disc-jockey k NICO Jan van Velthoven ff iétes? w!"S!ie,sen ««T I I Schilderen op de muur van je eigen kerk Op een onderling schietconcours te Netersel op zondag 12 september behaalde J. Rijnen Azn. na een zware strokd de kampioensprijs. Van harte proficiat. Atelier ”De Krekul”, Kerkstraat 43, (vroegere Joh. de Doperschool), Oisterwijk Kursussen te kust en te kleur Zaterdag 18 september a.s. 20.30 uur (toegang 18 jaar) Zondag 19 september a.s. Jij bent toch ook de partij?? Fit voelen Bewegen op goede eigentijdse muziek is een prettige en inspannende manier om houding en beweging te verbeteren. De conditie neemt toe en u voelt zich plezieriger en fitter. Evenals voorgaande jaren geeft Jozefien Gel- derblom de lessen in het verenigingsgebouw ”den Boogaard” op dinsdagmorgen van 9.15 - 10.15 uur of van 10.15 - 11.15 uur. Zij begint met technische, coördinatie en gron- doefeningen als basis voor het jazz ballet. Alles op fijne muziek. Een ieder ouder dan 15 jaar kan hieraan mee doen zelfs 65 ers. Zowel beginners als gevor derden kunnen zich opgeven. De kursus bestaat uit 24 lessen voor 145,—. De lessen beginnen dinsdag 28 september. Aanmelden bij Mevr. A. Roefs, Zandstraat 8, Moergestel, tel. 1131. of het secretariaat van de krekul, Lisstraat 46, 5062 HE Oisterwijk, tel. 04242-83552. Zaterdag 4 september werd het feit herdacht dat de alombekende en bij het Gilde St. Se- bastiaan en Barbara populaire vitale Jantje van Elderen IZ’/z geleden Keizer werd, de 85- jarige Keizer, 63 jaar Gildebroeder en stuwen de figuur achter de fusie welke in 1954 plaats vond werd door het voltallige Gilde uitgehaald en vergezeld van zijn kinderen trok men naar de Parochiekerk waar Priesterzoon Koos de Gildemis uit dankbaarheid celebreerde. Ver volgens ging het naar Gildehuis ’’Stohoke” waar na de felicitaties door Gildezusters en Gildebroeders de door Kastelein Gildebroeders Jan Timmermans gebouwde nieuwe, aan de ei sen des tijds verantwoorde schietbaan door de Keizer werd geopend in aanwezigheid van Bur gemeester J.B.S. ter Veer en Pastoor H.v.d. Broek. Later op de avond werd door het Gilde St. Se- bastiaan en Barbara aan de Keizer een receptie aangeboden voor de Kring van Schuttersgilde ”Het Kwartier van Oirschot” een afvaardiging van het Kringbestuur alsmede vele overheden uit de Kring waren aanwezig, verder waren er nog deputatie’s uit het Moergestels vereni gingsleven en werden tal van felicitaties ont vangen door een dankbare Keizer. De rest van de avond werd in gezellig samenzijn doorge bracht. Dat de nieuwe schietbaan aantrekkingskracht heeft bewijst wel de opkomst op de eerste oefe navond woensdag 8 september, 14 schutters meldden zich. Dat deden de kleine boeren van Chongos Alto, een klein dorp in het Andes-gebergte in Peru, 3600 meter hoog gelegen. Nadat ze het kerkje zelf eerst gerestaureerd hadden, een kunstschil der hen advies had gegeven en de pastor hen had geïnspireerd. Zo ontstond 250 vierkante meter ’’stripverhaal” in kleuren die werkelijk van de muren afspatten. Zo vormen deze fresco’s nu het ’’bijbelverhaal verteld door de armen” in de stijl van de eigen Indiaanse kuituur. En we mochten er pas een kalender van gaan maken, nadat we de mensen die de fresco gemaakt hadden, ervan konden overtuigen dat deze boodschap, dit verhaal van de bijbel, echt in het rijke Nederland door deze kalender zou worden uitgedragen. Om de men sen hier te laten zien hoe mensen zélf hun leven in handen kunnen nemen. Bijbelverhalen uit een bergdorp in Péru: een kalender met inhoud, qua beelden en qua teksten. Want die teksten op de achterkant ge ven de platen achtergrond. Dat zo’n kalender voor 6,50 kan worden verkocht en er dan toch nog iets voor het werk van Missie en Zen ding overblijft, is verbazingwekkend maar werkelijk waar. De kalender is verkrijgbaar te zien te koop zal worden verkocht, door Zr. Huberta, St. Antoniushuis, Raadhuisstraat 32, Moergestel. Ook dit jaar is er weer een keus te maken uit meer dan 32 kursussen o.a. poppen maken, fo tografie, weven, spinnen, hout bewerken, bloemschikken, kleding naaien, keramiek, kunstgeschiedenis, werken met gips, volks schilderkunst en wandversieringen maken. Vindt U het moeilijk een keus te maken dan is er ook een oriëntatie kursus waarin kennis ge maakt wordt met verschillende technieken en de toepassingen ervan. In een gerichte kursus kunt U zich dan verder bekwamen in hetgeen U het meest aanspreekt. Alle kursussen worden gegeven in de vroegere Joh. de Doperschool, Kerkstraat 43, Oister wijk. Eenieder ouder dan 6 jaar kan zich aanmelden. In de week van 27 september beginnen alle les sen. De lessen zijn 's morgens, 's middags of ’s avonds. Heren zijn bij alle kursussen even wel kom als dames. Wacht niet te lang met opge ven want iedere kursus is aan een maximum aantal gebonden en extra lessen kunnen niet al tijd ingevoegd worden. Voor meerdere inlichtingen kunt U terecht bij het secretariaat, Lisstraat 46, 5062 HE Oister wijk, tel. 04242-83552. (vervolg van vorige week) Het zal inmiddels duidelijk zijn geworden dat het aantal procedures is uitgebreid tot drie, nl. 1beroep bij de gemeenteraad tegen het weige ren van de gevraagde bouwvergunning; 2. bezwaar bij Burgemeester en Wethouders tegen de waarschuwing toepassing bestuursd wang; 3. verzoek om schorsing van de waarschuwing toepassing bestuursdwang aan de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State te ’s-Gravenhage. De twee eerstgenoemde procedures zijn koste loos. Voor de derde procedure is 25,- ver schuldigd (dit bedrag kan echter op korte ter mijn worden verhoogd), welk bedrag terug wordt gestort indien de gevraagde schorsing wordt toegewezen. Voor de drie genoemde procedures geldt dat er een hoorzitting komt, waarbij wordt aangete kend dat voor de onder drie genoemde proce dure deze in sommige gevallen niet wordt ge houden. De gemeenteraad moet binnen drie maanden op het ingestelde beroep beslissen, waarbij hij de mogelijkheid heeft om de beslissing met twee maanden te verdagen. Van de verdaging wordt mededeling gedaan aan degene die in be roep is gegaan. Nadat de gemeenteraad zijn besluit op het ingestelde beroep heeft genomen wordt dat aan betrokkene verzonden. Binnen dertig dagen na die verzending staat dan tegen dat besluit van de raad op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbe schikkingen beroep open bij de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State te ’s-Gravenhage. Deze Afdeling beslist dan in A.s. Donderdag 16 september gaan weer een aantal personen beginnen aan de cursus EH BO. De personen die zich hiervoor hebben opgege ven worden om 20.00 uur verwacht in het Wit Gele Kruis gebouw. Als U dit leest en denkt dit is ook wel iets voor mij, dan mag U zich nog opgeven bij Jan Rij nen, tel. 2120. Er kunnen nog een vijf zes personen deelnemen aan deze EHBO-cursus. Dus aarzel niet langer, bel gerust. Met vriendelijke EHBO groeten, Het bestuur. Schoolstr. 3. Kerkstr. 21 fï Moergestel, Tel. 04243-1284 J hoogste instantie over de bouwvergunnlngaan- vrage. Diezelfde Afdeling beslist - eveneens in hoogste instantie - over de waarschuwing toe passing bestuursdwang. Vooraf heeft de Voor zitter van die Afdeling reeds een beslissing ge nomen op het verzoek om schorsing van de waarschuwing toepassing bestuursdwang. Het bezwaarschrift tegen de waarschuwing toepas sing bestuusdwang dient - zoals reeds eerder aangegeven - te worden ingediend bij Burge meester en Wethouders, omdat dat Kollege de beslissing heeft genomen om de bestuursdwang toe te passen. Dit Kollege moet binnen dertig dagen na ontvangst van het bezwaarschrift daarop een beslissing nemen. De Wet Admi nistratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkin gen geeft de mogelijkheid om de beslissing op het bezwaarschrift voor ten hoogste dertig da gen te verdagen, waarmede de procedure na in dienen van het bezwaarschrift dus maksimaal zestig dagen duurt. Na de beslissing staat een beroepsmogelijkheid tegen de beslissing van Burgemeester en We thouders open bij de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State te ’s-Gravenhage. Zo ziet U dat uiteindelijk de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State te ’s-Gravenhage de hoogst beslissende instantie is. Volledigheidshalve wijzen wij erop dat die Afdeling zelf niet kan besluiten een bouwver gunning te verlenen, doch kan - met inachtne ming uiteraard van de geldende voorschriften - beslissen dat een aangevallen besluit wordt ver nietigd. Dit houdt dan weer in dat de gemeente een nieuw besluit moet nemen, hetgeen in de praktijk ook gebeurt. Wanneer beroep wordt ingesteld bij de Afde ling Rechtspraak van de Raad van State duurt het geruime tijd (meer dan een jaar, zo leert de praktijk) voordat de Afdeling uitspraak doet (dus feitelijk op het beroep beslist). Reeds eerder is aangegeven dat Burgemeester en Wethouders op een bezwaarschrift tegen toepassing bestuursdwang binnen maksimaal 60 dagen moeten beslissen en dat de gemeente raad binnen maksimaal 5 maanden op een be roepschrift tegen een besluit tot weigeren van de gevraagde bouwvergunning moet beslissen. Zowel Burgemeester en Wethouders als de ge meenteraad beslissen meestal ver binnen de maksimale termijn. De beleidslijn bij afbraak van het Kollege van Burgemeester en Wethouders is dat tot afbraak wordt overgegaan, indien: 1. geen bezwaarschrift is ingediend tegen de waarschuwing toepassing bestuursdwang en geen beroep is ingesteld bij de gemeenteraad op grond van de Woningwet; 2. het verzoek om schorsing door de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State is afgewezen en de gemeentraad een in gesteld beroep niet heeft gehonoreerd (dus niet ontvankelijk heeft verklaard of ongegrond heeft verklaard). Meestal ligt de zaak wel duidelijk, doch het kan voorkomen dat dit niet het geval is. In een zodanig geval zal de Voorzitter van de Afde ling Rechtspraak het verzoek om schorsing meestal toewijzen, dit zal hij ook doen wan neer de gemeente een onjuiste interpretatie heeft gegeven en bijvoorbeeld ten onrechte meent bestuursdwang toe te moeten passen. Het is ons duidelijk dat de hierboven aangege ven materie voor velen van U moeilijk te be grijpen is vanwege haar ingewikkeldheid en de veelvoud van procedures die dan ook nog in verschillende wetten zijn geregeld. Met dit arti kel hebben wij geprobeerd enige duidelijkheid te brengen. Wij hopen daarin toch enigermate te zijn geslaagd. Voor U als inwoner zullen naar wij hopen de geschetste procedures niet behoeven te worden gevolgd, doch dat ligt meer aan U dan aan ons. Indien een of meerdere beroepsmogelijkheden voor betrokkene bestaan wordt dit door ons altijd aangegeven in het besluit c.q. de begelei dende brief die wordt verzonden. Bovendien staan wij op het standpunt dat de bezwaar- en beroepsmogelijkheden van gemeentewege die nen te worden aangegeven, en wordt de daar voor noodzakelijke informatie verstrekt. Wij hopen dat het recentelijk gepubliceerde ar tikel ’’Bouwen en wat de burger er mee te ma ken heeft” samen met dit stuk een mate van duidelijkheid naar U brengt, over de samen hang en natuurlijk proberen wij nog steeds om illegale bouw tegen te gaan c.q. op te heffen. Het gemeentebestuur. Mk mSj;maar °'2° de9e"'l<e GAZELLE. "MOERGESTEL-NIEUWS" WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1962 A6 Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg Foto's zijn een kostelijk bezit, waar je van alles mee kunt doen. Ér zijn vele hulpmid delen om uwfotoplezierte vergroten: lijst jes en albums, fotoblocs, plakkers en pas se-partouts. Uw fotovakman heeft ze in huis! Photo-atelier Rootven 26 Moergestel Tel. 04243 1421 Kasteel Nemerlaer: een unieke gelegen heid voor het geven van diners en feesten in de sfeervolle 15e eeuwse kelders met als speciali teiten: barbecue, kalfsrug en grand dessert. Voor inl.: 013 - 358527. Schoorsteen vegen en riool ontstoppen met hoge druk. Tevens alle voorkomende werkzaamheden: H.J. De Klusjesman, Lang- vennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN C OVERZEE RIJKSVERHUIZERS X Sierduiven te koop. Marco van Elderen, Kloosterlaan 43, Moergestel, Tel. 2338. Wegens omstandigheden te koop: Asahi Pentax ME motordrive, zoomlens 75 - 205 mm, telelens 200 mm, flitser. In één koop: f 1000,-. Photo-atelier Louis v.d. Mey denberg, Rootven 26, Moergestel, Telefoon 04243-1421. Kunstgebitten en reparaties: G. Holz- ken, Hputveld 28, Udenhout, tel. 04241-2613. I -4 GAZELLEf,etsen ri/den op VREDESTEIN bandpn PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 7