Raad kiest zeer unaniem 171.8 zijn Wethouders SUPER NORMAAL Benzinestation BERTENS 164.8 Toer Mee 1982 8 Gilde St. Joris 1 9 9 9 Laatste 9 oproep 8 9 Leven en welzijn van meer dan 1800 nierpatienten staan op het spel 9 B 9 5 9 9 2 9 9 5 8 CENT KORTING 9 I I r Raadsvergadering 7 september J.S. Het bestuur Nu de goedkoopste benzine in Moergestel! Beëdiging Nieuwe raad en Wethoudersverkie- zing Na een ernstig openingswoord van Burg. Ter Veer werd de nieuwe raad beëdigd. Altijd weer een plechtig en indrukwekkend moment. On middellijk daarna werden de stembriefjes rondgedeeld voor de eerste ronde van de we- thoudersverkiezing. Namens de P.G.B. stelde de heer Vriens, de nieuwe fractieleider van de ze groepering, de heer Noud Smits voor de functie van eerste wethouder kandidaat. On der ademloze stilte werden de stemmen geteld. Dankwoordjes Voordat Burgemeester Ter Veer de laatste ha merslag gaf werden nog korte woorden gespro ken door de heren Vriens (P.G.B.), Swinkels (C.D.A.) en de beide nieuwgekozen wethou ders. De feestvreugde werd elders nog even beklon ken. Uniformenfonds voor het Gilde St. Joris. Het Gilde St. Joris is van plan om a.s. zaterdag 18 september wederom met een varken door de gemeente Moergestel te trekken om op deze manier een goede eigenaar te vinden voor het varken. U kunt hier aan meewerken door het juiste gewicht van het varken te raden zoals hij levend is (lx raden ƒ1,of 3 x voor 2,50). Heeft men het varken goed gezien en geschat kom dan ’s avonds 18 september naar het clu blokaal café ’t Draaiboompje. Daar wordt rond de klok van tien uur het juiste gewicht van het varken en de toekomstige eigenaar be kend gemaakt door wethouder de heer N. Smits. Tevens zal ook nog de uitslag in Moer gestel Nieuws bekend worden gemaakt. Mocht u toevallig het goede gewicht niet hebben gera den, volgende keer beter. Maar een ding is toch zeker. U heeft het Uniformenfonds van Gilde St. Joris daadwerkelijk gesteund. Hier voor namens bestuur en leden alvast onze har telijke dank. Mochten we wegens tijdgebrek niet bij u in de buurt komen dan kunt u ook uw bijdrage stor ten op onze bankrekening ten name van het Uniformenfonds Gilde St. Joris bij de Rabo bank no. 134512456. Al met al rekenen we op uw grootste steun. Als men bedenkt dat het Gilde St. Joris nu al bijna 4,5 eeuw bestaat is dit toch wel de moeite waard voor de instandhouding. En tevens een sieraad voor de gemeenschap. Nogmaals harte lijk dank namens bestuur en leden van Gilde St. Joris. oproep. Je kunt je n.l. nog opgeven bij H. Hofmans, Bosstraat 14, tel. 1220, tot uiterlijk 20-9-1982. Er zijn slechts enkele voorwaarden aan ver bonden om in te kunnen schrijven. Zo moet men b.v. woonachtig zijn in Moergestel. Je fiets moet aan de wedstrijd-voorschriften van de KNWU voldoen, bij twijfel even laten keu ren door H. Hoffmans. Je moet tijdens de wedstrijd een valhelm dragen, want zonder zo’n ding mag je beslist niet starten. Wacht met het inschrijven beslist niet tot het laatste moment want dan kun je bedrogen uit komen. Wij als wielerstichting zijn n.l. gebon den aan de wedstrijd-reglementen van de KNWU, ook voor rekreanten. Mocht je meer informatie willen over deze rekreantenronde bel dan even met 1220. Voor verdere informatie over dit wielerspekta kel moet je de volgende week weer in dit blad lezen. Nu alvast veel sportief genoegen en zorg dat je die dag vrij houdt!! Wat hadden we het ook deze keer weer getrof fen met het weer. De laatste zondag van au gustus was een stralende warme dag en er kon dus weer flink worden gefietst. Het startbureau van de ”Toer-Mee 1982” ging om 11.00 uur open en kreeg die dag maar liefst 600 deelnemers te verwerken. Ook nu kwamen de jonge en de oudere, de sportieve en de kal me peddelaars zich inschrijven. Veel gezichten van vorig jaar, maar ook veel nieuwe. Onderweg had iedereen het reuze naar zijn zin. Al die gezellige en lachende gezichten! Bij ve len lijkt de ”Toer-Mee” aan te slaan. Een goe de zaak. Het was fantastisch dat er heel wat mensen weer hun best hadden gedaan om zich flink te laten sponsoren. Theo Raaymakers wordt met de opbrengst van zo’n 11.000, weer aardig geholpen. De werkgroep M.O.V. bedankt de mensen die bij de organisatie betrokken waren zoals de mensen op de posten, de brigadiers, de mensen van de E.H.B.O., de gemeente, ons gemeen schapshuis Den Boogaard, de Trappisten, de basisscholen, Moergestel Nieuws, en natuur lijk ook de fietsers, sponsors en gevers en ver der ieder ander die op welke manier dan ook bijgedragen heeft tot het welslagen van deze ”Toer-Mee”. Allemaal bedankt en tot 1983. Werkgroep Missie-, Ontwikkelings en Vredes werk Zoals thans aangenomen mag worden is het in heel Moergestel en omgeving bekend dat er d.d. 26-9-1982 een wielerronde door ons dorp wordt gehouden onder de naam: KOMTOER VAN MOERGESTEL. Het is de bedoeling geweest van de Stichting Wielerronde Moergestel, om met deze naam een dubbele betekenis tot uitdrukking te bren gen. Op de eerste plaats wil het zeggen de er een wielerronde (toer) wordt gehouden in de kom (centrum) van Moergestel. Op de tweede plaats moet deze naam ook die nen als uitnodiging aan iedereen: Kom naar de toer (wielerronde) van Moergestel. Voor deze ronde hebben reeds alle Moergestel- se cracks ingeschreven. Echter nog niet alle re kreanten, vandaar dan ook deze laatste ”Er wordt al zo vaak gekollekteerd en er zijn zo veel goede doelen”, is een vaak door de kol- lektanten van de Nier Stichting Nederland ge hoorde verzuchting. Zullen ze dit ook horen, als ze straks bij u aankloppen? Dat zou even begrijpelijk als spijtig zijn, want zonder u kan de Nierstichting haar werk niet doen. Onder het motto: ’’Geef! Om ’n ander. Doen”. Start op 20 september a.s. weer de Na tionale Kollekte van de Nier Stichting Neder land. Laten we hopen dat u zich door deze be wogen oproep voelt aangesproken. Want deze kollekte is de grote bron van inkomsten voor de Nier Stichting die géén subsidie van het Rijk krijgt en dus afhankelijk is van uw gift als par- tikulier. En dat op de Nierstichting in de ko mende jaren een steeds groter beroep zal wor den gedaan behoeft geen betoog. Wat de Nierstichting allemaal doet met uw per soonlijke bijdrage? Uitbreiding niertransplantatie-mogelijkheden door: - donorwerving - subsidiëring transplantatie coördinatoren - financiering transplantatie-faciliteiten Uitbreiding dialyse-mogelijkheden door: - financiering opleidingscentra voor thuisdialy- se - voorfinanciering thuisdialyse-apparatuur - financiering opleidings- en behandelingscen tra voor zelfdialyse (Diatels) - subsidiëring opleidingskosten Continue Am bulante Peritoneale Dialyse (CAPD) Bevordering wetenschappelijk onderzoek op het terrein van: - niertransplantaties - haemodialyse - preventie nierziekten - nieuwe behandelingsmethoden Sociaal-maatschappelijke begeleiding van de chronische nierpatiënt en het gezin door: - individuele financiële hulpverlening - organisatie vakanties met dialyse-faciliteiten - uitgifte dieetkookboek - aktivering sociale aktiviteiten dialyse- en transplantatie-centra. Voorlichting publiek door middel van: - foldermateriaal - films en dia-serie - bulletin DIA - stands op beurzen, braderieën etc. - informatie aan scholieren van middelbaar- en beroepsonderwijs. Al met al dus een nogal omvangrijk program ma. Werk waarvoor de Nier Stichting Nederland zich volledig inzet, maar dat uiteindelijk hele maal afhangt van de beslissing die tijdens de Nationale Kollekte zult nemen: ’’GEEF! OM ‘N ANDER. DOEN! Namens de Nierstichting Afd. Moergestel Tiny Verhoeven Ondanks de sombere verwachtingen van het Nieuwsblad van het Zuiden, dat Moer gestel onder de gemeenten rekende waar de wethoudersverkiezingen wel eens nacht werk konden worden, was de raadsvergadering van 7 september., inclusief wethouders verkiezingen, in een dik uur afgewerkt. Waarschijnlijk een recordtijd. De verslaggever van het Nieuwsblad zal achteraf dan ook wel spijt hebben gehad dat hij de voor hem ge reserveerde zetel leeg heeft laten staan. Noud Smits kwam met algemene stemmen uit de bus. Naar onze informatie is het voor het eerst sinds 20 jaar dat iemand met algemene stemmen tot wethouder werd gekozen. In 1962 viel Graad Ketelaers dezelfde eer te beurt. Voor tweede wethouder werd namens de meer derheid van de C.D.A.-fractie de heer Antoon van Gils kandidaat gesteld. De heer Theo Mul ders, wethouder in het vorige college, stelde zichzelf kandidaat. Bij stemming wist de heer van Gils 10 van de 11 stemmen op zijn persoon te verenigen. Men kan dus wel zeggen dat het nieuwe colle ge in elk geval de goodwill van de raad heeft, en dat dit veel belooft voor de toekomstige sa menwerking. Benoeming Commissie-leden Na de koffiepauze, waarin de nieuwgekozen wethouders staande receptie hielden, moesten een aantal commissies opnieuw worden be mand. Ook hier bleek dat er duidelijke afspra ken waren gemaakt, zodat alles zonder strub belingen en incidenten verliep. Stadsgewestelijke raad: Theo Mulders, Betsy Dennissen, Rob Damen. Samenwerkingsver band Automatisering Overheidsadministratie: Ter Veer - Damen; Woonwagenschap: Ter Veer - Smits. Bouwtoezicht West-Brabant: Ter Veer - van Gils Bestuurslid Muziekschool: Albert van der Werff. jSb A 3, J IA 8 WAAROM IK BIJ SHELL TANK.... OMDAT IK PRIJSBEWUST DENK Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1982 7e Jaargang - Nr. 254 I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1