n Wie illegaal bouwt riskeert afbraak I n illems te 8 CENT KORTING!!! I PbflNTENKWEKERId Eucharistieviering voor verstandelijk gehandicapten en hun naaste relaties 3 3 3 Provinciale geitenkeuring van Noord-Brabant Audacia 1 opent seizoen ’82/’83 met overwinning op eersteklasser Sarto Verenigingen opgelet! 8 9 5 t] I Verwen ze met een bloemetje! 9 8 3 9 9 9 9 9 3 5 9 AUTOBEDRIJF BERTENS 5 t 1 i i am Zondag 12 september is het Nationale Ziekendag! Voorkomen is beter dan genezen SUPER NORMAAL 168“ 1618 Vergadering burgemeester en wethouders van 1 september 1982 V erkeersmaatregeien Vanwege onderhoudswerkzaamheden aan de Vossenhoorn, Oudestraat, Reedijk, Floraweg en Driehuizerweg is het noodzakelijk enkele verkeersmaatregelen te nemen (zie publikatie). Openbare verlichting Ondanks een bezwaar omtrent de schakeling van de openbare verlichting na 23.00 uur in de Op zaterdag 11 september wordt er een provin ciale geiten exterieur keuring gehouden. Op het terrein van G.A. Ketelaars, Oirschotse- weg 54 Moergestel. Aanvang van de keuring 14.00 uur. De deelnemende geiten zijn uitgeselecteerd op diverse lokale keuringen in onze provincie. Deelname aan deze keuring 150 geiten. Welke rassen komen aan bod? - De Nederlandse witte geit - De Toggeburger geit - De Bonte geit. Het is zeker de moeite waard om eens een be zoek te brengen aan deze keuring. Op zaterdagavond 11 september a.s. is er we derom in de Parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus, Vierwindenlaan 11 te Tilburg, om 19.15 uur een eucharistieviering, voor de geestelijk gehandicapten die thuis wonen. Ook de bewoners van Gezinsvervangende Te huizen, hun ouders, familieleden, groepslei ding en vrienden en vriendinnen zijn hierbij van harte welkom. Deze viering draagt een aangepast karakter, waarbij getracht wordt aan te sluiten bij de woon- en leefwereld van deze evenmens. Na de laatste dienst op zaterdag 8 mei j.l., waarin wij door de thematische viering: ”Je zorg delen met anderen”, de goede snaar bij velen mochten raken luidt het thema van de a.s. viering: ’’Onze dank en verwondering voor de gaven van de oogst van het jaar 1982”. Krijtenbogtstraat is besloten de oude situatie te handhaven. Voordat de definitieve armaturen geplaatst kunnen worden (medio december 1982) is besloten vier noodarmaturen op de hoeken van de nu reeds bewoonde straten in plan Oistel- voirt te plaatsen. Invalidenparkeerkaart. Aan een inwoner is een invalidenparkeerkaart voor twee jaren verleend. Voorschot Kleuteronderwijs. De voorschotten als bedoeld in artikel 75, lid 4 van de Kleuteronderwijswet voor 1982 zijn vastgesteld op een bedrag van 56.889,50. Bouwvergunningen. - A.A.N. Helmer, Vossenhoorn 5 voor het plaatsen van een dakkapel; - J.M. Timmermans, Zandstraat 1, voor het oprichten van een terras. Kollektevergunning. Aan de E.H.B.O. Moergestel is vergunning verleend voor het houden van een ’’pleisterak- tie” in de periode van 27 september tot en met 3 oktober 1982. Sociale uitkeringen. Een bezwaarschrift inzake W.W.V.-uitkering is ongegrond verklaard. Verder zijn vier aanvragen om R.W.W. toege kend en tevens een aanvrage W.W.V. Plaatsen verkiezingsborden. Aan de heer M. Kornberg is ontheffing ver leend vor het plaatsen van verkiezingsborden voor de Tweede Kamer-verkiezingen. Na de wisselvallige resultaten tijdens de voor bereidingen op het nieuwe seizoen, heeft Au dacia in de bekerwedstrijd tegen eersteklasser Sarto uit Tilburg getoond, zowel mentaal als technisch klaar te zijn voor het nieuwe seizoen ’82/’83. In deze wedstrijd was het in de eerste helft een op en neer gaande strijd, met wisselende kan sen. Wat mag blijken uit het feit, dat beide elf tallen enkele keren de doellat en/of doelpaal troffen. Zonder dus in de eerste helft echt raak te schieten. In de tweede helft ging de strijd wederom goed tegen elkaar op, totdat Sarto een kwartier voor het einde door ’n klein misverstand in de Audacia-defensie 0-1 wist te scoren. Hierna ging Audacia met man en macht in de aanval. Dit resulteerde in de allerlaatste minuut in een gelijkspel, doordat na een goed opgezette aan val van jeugdspeler Jac. v.d. Wouw en Ad Heykants, uiteindelijk Wil v.d. Wouw de ge lijkmaker wist te scoren. Dit betekende verlenging van 2 x een kwartier. Zij kregen zelfs de betere kansen. Maar waar schijnlijk door de vermoeidheid werden deze kansen niet in ’n doelpunt omgezet. Dus, zo eindigde deze wedstrijd, ook na ver lenging in 1-1. Om tot een beslissing te komen, moesten er derhalve strafschoppen genomen worden. Ook nu was het weer een gelijk opgaande strijd, want na iedere 4 strafschoppen was de straf schoppenstand 2-2. De voor Audacia vijfde strafschop werd benut en dus kon de laatste strafschop van Sarto de beslissing brengen. Deze werd door onze keeper Fred Boerenboom prachtig gestopt, waardoor Audacia dus win naar werd. A.s. zondag start voor ons eerste elftal de com petitie, en wel tegen nieuwkomer Velocita’s te Tilburg. Wij hopen, dat weer vele supporters onze spelers zullen aanmoedigen. Als dan de inzet van onze spelers weer hetzelfde is en zij gesteund worden door U, als supporter, dan kunnen wij deze wedstrijd en de verdere com petitie optimistisch tegemoet zien. 2. tot het toepassen van bestuursdwang indien betrokkene zelf niet voor afbraak zorgdraagt. Tegen de genomen besluiten staan voorzienin gen open, n.l. tegen het weigeren van de ge vraagde bouwvergunning op grond van de Wo ningwet (artikel 51) binnen één m aand na ver zending van het besluit beroep bij de gemeen teraad; tegen de waarschuwing toepassing bestuursdwang staat de mogelijkheid van het indienen van een gemotiveerd bezwaarschrift open bij het Kollege van Burgemeester en We thouders op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen, en wel binnen dertig dagen na de dag waarop de waar schuwing is verzonden. En nu moet er wel even worden opgelet. Het indienen van een bezwaarschift tegen de waarschuwing tot toepassing van bestuursd wang (eenvoudiger gezegd de waarschuwing dat de gemeente zal afbreken wanneer betrok kene zelf niet afbreekt binnen de gestelde ter mijn van de waarschuwing) schorst die waar schuwing niet. Dus ook, indien bij het Kollege van Burgemeester en Wethouders een be zwaarschrift wordt ingediend loopt het besluit van dat Kollege gewoon door. Om die schor sing proberen te krijgen moet nog iets worden gedaan, en wel het volgende. Binnen de bezwa- rentermijn (die dus dertig dagen bedraagt na de dag van inzending van de waarschuwing) kan een verzoek om schorsing worden inge diend bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State te s’-Gravenhage. Een verzoek om schorsing kan in het geschetste voorbeeld alleen worden inge diend indien er tevens een bezwaarschrift wordt ingediend bij het Kollege van Burge meester en Wethouders. Het is dus wel zaak dat een verzoek om schorsing wordt ingediend bij de Voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, omdat anders het risiko wordt gelopen dat de gemeente - zo betrokkene zelf niet afbreekt - het zonder vergunning ge bouwde komt afbreken en de kosten verhaalt. In een reeks van artikelen, waarvan de eerste verscheen in De Gestelse van 12 oktober 1978, hebben wij aandacht besteed aan het bouwen en wat de burger er mee te maken heeft. Tal van zaken die met het bouwen te maken hebben zijn de revue gepasseerd. De artikelenreeks heeft vooral in het begin het resultaat dat wij ervan verwachtten, nl. meer voorinformatie inwinnen en een beter begrip, zeker gekend. Na verloop van tijd ebt het nut van de publikatie weg. Daarom is besloten tot een hernieuwde publikatie, welke in geaktuali- seerde vorm is verschenen in Moergestel Nieuws van de afgelopen weken. Het zal velen onder U niet onbekend zijn ge bleven - en daar lag en ligt toch vooral de es sentie - dat bouwen zonder vergunning niet is toegestaan, sterker gezegd het is in strijd met de wet. Toch zijn er enkelen onder U die in de afgelo pen 4 jaren hebben gebouwd zonder dat er ver gunning was verleend door het Kollege van Burgemeester en Wethouders. In enkele geval len kon achteraf alsnog bouwvergunning wor den verleend. Dit zal een goedwillende burger wellicht prettig in de oren klinken, maar wij merken daarbij direkt op dat dan vooraf wel een bouwstop werd opgelegd en de nodige spanningen zijn ontstaan. In sommige gevallen kon echter een zonder vergunning gebouwd bouwwerk achteraf niet worden voorzien van een bouwvergunning. Alsdan moest door het Kollege van Burge meester en Wethouder de vraag worden beant woord of van de bevoegdheid tot toepassing van bestuursdwang (een moderner en beter woord dan het toch wel verwarring zaaiende woord politiedwang) met kostenverhaal ge bruik diende te worden gemaakt. Bestuursd wang is - om het eenvoudig te zeggen - het van gemeentewege opheffen van de toestand die in strijd is met geldende regels. Aan deze bestuursdwang is in veruit de meeste (om niet te zeggen in alle) gevallen het zogenaamde kostenverhaal gekoppeld. Dit kostenverhaal houdt in dat de gemeente de kosten die zij maakt met het uitvoeren van de bestuursdwang verhaalt bij de overtreder. Er komt dus bijv, niet alleen afbraak, doch ook de kosten die de gemeente daarvoor moet maken worden in re kening gebracht. De kosten kunnen bij dwang bevel worden ingevorderd waartegen dan een zogenaamde verzetsprocedure open staat bin nen dertig dagen na betekening van dat dwang bevel. Wanneer tot toepassing van bestuursd wang werd besloten, werd de daartoe strekken de procedure gestart. Het lijkt ons goed op deze plaats in enkele woorden uiteen te zetten hoe de procedures lo pen aan de hand van een voorbeeld. Stel dat iemand zonder vergunning een garage heeft gebouwd. Bij de eerste beoordeling zou blijken dat - zo er een vergunning zou worden aangevraagd - deze niet kan worden verleend. Dit wordt dan aan betrokkene meegedeeld als mede dat het vrij staat om een officiële bouw- vergunningsaanvraag in te dienen. Dit laatste is noodzakelijk om een zogenaamde voor be roep vatbare beslissing te verkrijgen. Immers, wanneer de bouwvergunningsaanvrage wordt ingediend doorloopt deze de daarvoor geëigen de procedure op het einde waarvan - zo de eerste beoordeling vooraf inderdaad juist blijkt te zijn - de gevraagde bouwvergunning door het Kollege van Burgemeester en We thouders wordt geweigerd op grond van artikel 48 van de Woningwet wegens strijd met het bestemmingsplan. Alsdan heeft betrokkene de mogelijkheid om op grond van de Woningwet in beroep te gaan bij de gemeenteraad (en zoals hierna zal blij ken kan tegen het besluit van de raad weer be roep worden aangetekend.) Gelijktijdig met het besluit van Burgemeester en Wethouders tot weigering van de gevraagde bouwvergunning wordt de beslissing genomen over het al dan niet toepassen van bestuursd wang. Indien tot bestuursdwang wordt beslo ten wordt dit aan betrokkene gelijktijdig met het toezenden van de beslissing tot het weige ren van de bouwvergunning schriftelijk mede gedeeld. Er zijn in de geschetste situatie dus twee beslui ten gevallen: 1. tot weigering van de gevraagde vergunning voor het bouwen van gevraagde garage. I wordt vervolgd 1 WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1982 7e Jaargang - Nr. 253 Wegens omstandigheden moet de kopij voor het volgende nummer van Moergestel- Nieuws a.s. zondag uiterlijk om 19.00 uur zijn ingeleverd. Een speciale dag voor langdurig en chronische zieken. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 WAAROM IK BIJ SHELL TANK? OMDAT IK PRIJSBEWUST DENK! NU DE GOEDKOOPSTE BENZINE IN MOERGESTEL! £3® ,1 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1