Ome Gijs beleefde tweede jeugd! I KEI I Zondag 5 september VLOOIENMARKT Kindercrèche Jeugdvakantieweek Moergestel 1982 Gemeenteraads vergadering I St. Jansplein Moergestel 10.00-17.00 uur Mej. E. Dekkers lerares lich. opvoeding van de 3 basisscholen te Moergestel zoekt woonruimte te huur met keuken en douche. Na 10 jaar disco op zondagavond -r M.O. I STEUN DE HARMONIE EN KOM OOK EENS KIJKEN! N.B. Bent u tijdens de jeugdvakantieweek kle dingstukken of door uw kind meegenomen ’gereedschap’ kwijtgeraakt? Neem voor ge vonden voorwerpen contakt op met Joke Jan sen, Past, van de Boogaardstraat 44. Reakties graag telefonisch: TELEFOON 040 - 119637 Jan, Joke, Corry, Organisatie Jeugdvakantieweek Moergestel Werkgroep Kindercatechese Mevr. A. Roefs L/ K Speelvergunning Op de aanvrage om speelvergunning voor het jaar 1983 van Circus Renz is negatief beslist. Bouwvergunning Bouwvergunning is verleend aan: - Architekt H. van Ommeren voor de bouw van 8 premie-B woningen in plan Oistelvoort; - A.A. Mouthaan, Kerckackerstraat 4 voor een uitbreiding aan zijn woonhuis. Kienavonden Aan F.C. Audacia is toestemming voor het or ganiseren van kienavonden verleend op: 10-9- 1982 - 15-10-1982 - 12-11-1982 - 17-12-1982 - 14-1-1983 - 18-2-1983 en 18-3-1983. Fietsaktie ’’Toennee 1982” Aan de werkgroep missie-, ontwikkelings- en vredeswerk Moergestel is toestemming ver leend voor het houden van een fietsaktie op zondag 29 augustus 1982 ten behoeve van het werk van Theo Raaijmakers in India. Toewijzing woningwetwoning De woningwetwoning Vooskerbos 13 is toege wezen aan een inwoner van Moergestel. Buurtbus Aan het buurtbuscomité is een kleine bijdrage verleend voor het organiseren van een gezellig avondje ten behoeve van de vrijwillige mede werkers. I Vergadering van Burgemeester en Wethouders d.d. 25 augustus 1982 Streekmuziekschool 9. Sluiting. A.s. zondag 5 sept. zal de crèche tijdens de H. Mis van 11.30 uur geopend zijn. Gezien de ge ringe opkomst het afgelopen jaar hebben wij besloten om de kindercrèche te openen de eerste zondag van de maand. Als blijkt dat ook hiervoor weinig belangstelling bestaat, zullen wij helaas genoodzaakt zijn de kindercrèche te sluiten. Het is zondag 15 augustus rond de klok van 22.00 uur. Ome Gijs (G.v.d. Wouw, Burg. Bar- doelstraat 5) veegt z’n bezwete voorhoofd af en zet ’n single op van Silvio: Adios, ’n Welgekozen titel, want het is de laatste plaat die hij voor de jeugd op zondagavond op de draaitafel van Disco ”Den Boogaard” legt. Wat zich daarna in korte tijd afspeelt kan hij alleen aan de hand van ge maakte foto’s herinneren. ’t is weer voorbij Laten we hopen dat ”die mooie zomer” nog lang niet voorbij is, maar de jeugdvakantie week zit er wel op! Iedereen is al weer vol goede moed begonnen aan een nieuw school en/of werkjaar. Gelukkig kunnen wij ook dit jaar, dankzij de hulp van velen, terugzien op een zeer geslaagde j eugdvakantieweek We hebben gevaren, gewandeld, geknoopt, ge tekend, gezongen en wat al niet meer. Dit alles was mogelijk doordat wij van heel veel mensen steun en hulp hebben ontvangen, zowel in de vorm van ’goederen’ als van ’werkkracht’. Wij danken: alle mensen die ons met raad en daad terzijde stonden: - 48 jongeren die de week lang vol zorg waren voor ’hun’ groep. - dienst Gemeentewerken Moergestel. - leden van het Trefsentrum - EHBO afdeling Moergestel. - Christien, Jo en Thea onze voortreffelijke huishoudelijke assistentes - de enthousiaste vlotte heren die ons geholpen hebben bij het bouwen van vlotten, het laten varen en het afbreken ervan. Wij danken ook alle mensen die ons voorzagen van benodigde zaken, gratis of met forse kor ting: - de heer Denissen van Attent; fa. Verbunt; de heer Boogaers; de heer van Bommel; bloe misterij Wim Willems; KVL Oisterwijk. En tot slot zijn wij ook heel dankbaar voor ’het dak boven ons hoofd’ gedurende deze week: Dit was mogelijk dankzij: drumfanfare Moergestel; Jeugdbelangen St. Jan; Stichting den Boogaard in de persoon van dhr. Klomp. En natuurlijk: bedankt redaktie van Moer gestel Nieuws voor de stipte verzorging van on ze berichtgeving. Allemaal heel heel hartelijk bedankt en natuurlijk rekenen wij ook volgend jaar weer op u! F" r maar dat wil niet zeggen dat hij is uitgedraaid; integendeel. Alleen de zondagavond is voor hem afgeval len, de rest blijft bij het oude. De matinees met kermis en karnaval, de brui loften en partijen, de St. Nicolaasmiddagen enz. worden nog gewoon door Ome Gijs ver zorgd. Wat meer rust Na zovele jaren moet hij weer gaan wennen aan de vrije zondagavond. Hij kan echter te rugzien op een 10-tal heel fijne jaren als mid- den-vijftiger tussen de tieners, ’n Gewone man van 55 jaar die een groot vriend werd van de jeugd uit de gehele omtrek. We hopen dat hij zijn grootste hobby nog lang mag uitoefenen en we zijn ervan overtuigd dat kinderen en ouderen nog veel plezier zullen be leven aan deze sympathieke disc-jockey Ome Gijs. Op dinsdag 7 september a.s. om 19.30 uur is er weer een openbare raadsvergadering in het ge meentehuis te Moergestel. De agenda: 1. Opening. 2. Beëdiging leden gemeenteraad 3. Verkiezing van twee wethouders PAUZE 4. Verkiezing van drie leden van de stadsge westelijke raad van het Stadsgewest Tilburg. 5. Aanwijzing lid en plaatsvervangend lid alge meen bestuur van het samenwerkingsver band voor automatiseringn van de over heidsadministratie in Midden- en West- Brabant. 6. Benoeming lid en plaatsvervangend lid alge meen bestuur Woonwagenschap Midden- Brabant en Tilburg. 7. Aanwijzing van een lid en een plaatsvervan gend lid voor het algemeen bestuur van Bouwtoezicht West-Brabant te Breda. 8. Benoeming van een lid in het bestuur van de ’t Jaar 1972 Het is de periode dat vele topgroepen optreden in ”Den Boogaard”. Topgroepen die ’n serie nummers spelen om daarna wat tot rust te ko men in de kleedkamer. De aanwezige jeugd wil echter constant muziek en het is Tijn van Brun schot geweest (toenmalig concierge) die Gerrit v.d. Wouw bereid vindt om de gaten in de avonden op te vullen. De naam Ome Gijs bedenkt hij zelf. ’t Gevolg van het optreden van die groepen op den duur is wel bekend. Nadat "Den Boogerd” daarmee stopt legt men de zaak noodgedwongen bijna ’n half jaar stil. Na die periode begint de disco, zij het voorzichtig, el ke zondagavond te draaien met aangepaste muziek als vervolg op de dansles die ’s middags gegeven werd. De eerste avond 100 bezoekers de tweede al 300 en sinds die tijd draait ”Den Boogaard”, mede dankzij Ome Gijs, elke avond volle bak. Programma breidt zich uit In de 10 jaar dat hij draaide is het niet alleen voor de jeugd geweest. Er kwamen dansavon den voor bejaarden, koffietafels, diners, kar- navalsmiddagen, St. Nicolaasmiddagen voor de kleintjes, kermisdagen en later zelfs de ge hele karnaval. Ome Gijs draaide (en draait nog) met veel enthousiasme. Niet alleen draaien Met draaien alleen kwam Ome Gijs er niet. De gehele week is hij ermee bezig. Want ook pla ten beluisteren en kopen hoort erbij. Hij krijgt ’n sterke band met de jeugd en overlegt met hen ook over welke platen hij moet kopen. ’’Want”, voegt hij eraan toe: ’’Niet ik maak uit wat ik ga draaien, dat moet het publiek doen”. Publiek waaronder ook disc-jockeys die, als ze vrijwaren, naar Ome Gijs kwamen luisteren. Ook dat waren in die jaren z’n vrien den geworden. Afscheid Na 10 jaar neemt Ome Gijs afscheid van zijn jeugd. Er komt daarmee een eind aan een peri ode in zijn leven die veel voor hem heeft bete kend. Janus Jonkers memoreerde dat ook in zijn kort afscheidswoord op zondag 15 augustus, en niet alleen dat, maar ook het feit dat Ome Gijs in die 10 jaar ook veel voor de jeugd heeft betekend alsook voor ”Den Boogaard”. Als dank wordt hem een gouden plaat aange boden voor het draaien van 100.000 singles. Ome Gijs was er ondersteboven van en be dankte op gepaste wijze. Nadat Mevr. v.d. Wouw in de bloemetjes was gezet begon in de voorzaal ’n afscheidsreceptie die door zo’n 500 jongeren werd bezocht en die ”hun” disc- jockey op spontane wijze kwamen bedanken. Het werd een afscheid waarvan ik alleen maar had durven dromen, zegt hij achteraf. Nog niet uitgedraaid Hij heeft afscheid genomen van de jeugd, Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1982 7e Jaargang - Nr. 252 ■i'.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1