3 moeraestel- nieuws I ZOEKERTJES 31/2 ha. gras 1 landbouwwagen 1 olietank 2000 I. HENK SCHEPENS TWEEWIELERS 1 kleine helpers voor betere film-resultaten Bouwen... 4 Foto’s kindervakantieweek Verse droogbloemen BLOEMSIERKUNST CEES OP 7 HOOG NOUWENS VERHUIZINGEN Louis v/d Meydenberg OPENHAARDHOUT eiken en berk zomerprijs tot 30 september f 85,- m3 gratis thuis gebracht FRANS DE LAAT Kruysackerstraat 12, Moergestel, '1 TE KOOP: TELEFOON 1497 Om zelf te drogen: I *9 goede gewoonte: op de fiets naar je werk Frens van Laarhoven Cato van Laarhoven-Wolfs Schoolstraat 2a I Moergestel l Telefoon 04243 - 3162 L=s 3. een groot aantal technische normen, waaraan het bouwwerk moet voldoen. Iedereen die in de kern van de gemeente in de laatste decennia heeft gebouwd of verbouwd zal waarschijnlijk heel wat gezucht en mis schien wel gevloekt hebben voordat hij de langbegeerde bouwvergunning in handen had. Er zullen dan wel eens lelijke woorden als ’’ambtenarij” en ’’administratieve rompslomp” gevallen zijn. Maar troost u, want u kunt er van overtuigd zijn dat er aan de andere kant van de tafel ook wel eens gezucht zal zijn. Want al deze schijnbare betuttelingen komen voort uit de zorg van het gemeentebestuur die zij namens de gemeente, dus namens u, op zich genomen heeft. En deze ’’zorg” kan men in drie hoofdpunten samenvatten: A. de zorg dat wat gebouwd wordt, zowel bin nen als buiten de kom, daar ook thuishoort en wat vormgeving betreft daar ook past; met an dere woorden: het bouwplan moet getoetst worden aan het ter plaatse geldende bestem mingsplan; B. de zorg dat wat gebouwd wordt konstruk- tief goed is, zodat het niet instort of anderszins gevaar oplevert; met andere woorden: het bouwplan moet getoetst worden aan de ge meentelijke bouwverordening; C. het uiterlijk en de plaatsing van het bouw werk moet zodanig zijn, dat het bouwwerk zo wel op zichzelf als in verband met de bestaande omgeving of de te verwachten ontwikkeling daarvan voldoet aan redelijke eisen van welstand. Zoals jullie allemaal wel weten is er tijdens de kindervakantieweek van elke groep een foto gemaakt. Deze zijn nu klaar en als je wilt kun je ze al gaan bekijken. Ze hangen voor de eta lage van attent (Kerkstraat 2) Wil je een foto bijbestellen? Schrijf dan je naam met je adres op een briefje en het num mer van de foto die je wilt (meer foto’s bij bestellen is natuurlijk ook mogelijk). De foto’s kosten 1,25 per stuk. Doe het brief je met het gepaste geld in een eveloppe en geef het af bij Saskia van den Heuvel, Oisterwijkse weg 57. Op zaterdag 11 september kun je de foto af ko men halen op hetzelfde adres. Let op!! Bijbestellen is mogelijk tot 15 septem ber!!! en wat de burger er mee te maken heeft In een voorgaand artikeltje zijn we uitvoerig ingegaan op de bestemmingsplannen voor het buitengebied, omdat meerdere belangen, de agrarische, rekreatieve, ecologische en land schappelijke, daar in een gezond evenwicht moeten worden gehouden. En dit kan nu een maal niet zonder voorzorgsmaatregelen en eventueel korrigerende maatregelen van de overheid. Natuurlijk zijn de voorschriften en bepalingen voor de bebouwde kern van de gemeente nog veel ingrijpender en gedetailleerder, maar ze worden ook meestal als vanzelfsprekender er varen. Waar de huizen zo dicht op elkaar staan is het immers logisch dat men niet naar willekeur kan bouwen of verbouwen zonder met zijn naaste omgeving in konfükt te komen. Vandaar dat iedere gemeente een ’’gemeentelijke bouwve rordening” heeft, die dan de konkrete uitwer king is voor deze gemeente van de reeds eerder genoemde ’’woningwet”. Deze gemeentelijke bouwverordening is in de loop der jaren uitgegroeid tot een omvangrijk boekwerk, waarvan wij u de details graag besparen. In grote lijnen bevat deze bouwve rordening: A. technische en sociaal-hygiënische voor schriften; B. bestuurlijk-juridische bepalingen. Globaal genomen kan men dan in de gemeen telijke bouwverordening spreken van drie hoofdstukken: 1. administratieve bepalingen: de voornaamste bepaling is dat niemand mag bouwen zonder in het bezit te zijn van een door B. en W. verleen de bouwvergunning, zoals dat ook reeds in de Woningwet is neergelegd; 2. een begripsbepaling van ’’bouwen” en ’’bouwwerken”. Hieruit blijkt dat zelfs een binnendeurkozijn uitbreken en dichtmetselen reeds als ’’bouwen” geldt, en dat zelfs een lan taarnpaal op een achtererf als ’’bouwwerk” wordt beschouwd. Het is dan ook wel begrij pelijk dat men soms ’’zonder erg” zwart bouwt; om moeilijkheden te voorkomen kan men beter eerst op het gemeentehuis zijn licht gaan opsteken, want daar dienen ze het tot in de finesses te weten; Al deze voorschriften leggen de aspirant-bou- wers dus duidelijk verplichtingen op en... wie zich daaraan niet wenst te storen en zonder vergunning bouwt, moet er rekening mee hou den dat zijn bouwwerk op eigen kosten weer wordt gesloopt, waarbij dan praktisch altijd ook nog de proceskosten komen. En dat ook deze maatregel; de zogenaamde ’’politiedwang” of eigenlijk wat een beter woord is ’’bestuursdwang” in het belang van de gemeenschap wordt genomen, klinkt mis schien wrang, maar het is wel waar. Maar ook de overheid ”is maar een mens” en kan fouten maken, bijvoorbeeld door het fou tief interpreteren van de geldende voorschrif ten. Dit kan voorkomen zowel bij het toekennen als bij het weigeren van een bouwvergunning. De betrokkenen kunnen, en dat gebeurt niet zelden, dan in beroep gaan bij de gemeente raad. En zelfs in het geval dat iemand zonder bouwvergunning of in afwijking van de bouw vergunning heeft gebouwd en bij gemeentelij ke beschikking wordt gesommeerd zijn bouw werk te slopen of te doen slopen, rest hem nog een bezwaar- en beroepsmogelijkheid op grond van de ’’Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen” Maar de kans dat zijn beroep gehonoreerd wordt moet hij in zo’n geval niet overschatten, want de overheid pleegt bij een dergelijke be schikking zeker niet over een nachtje ijs te gaan. In elk geval geldt hier zeker: beter voor komen dan genezen. Wij hebben geprobeerd in enkele artikeltjes u wat meer inzicht te geven in de ingewikkelde materie van het bouwen. Wij hopen dat u er van overtuigd bent geraakt dat de zorg van B. en W. voor het bouwen een van haar voornaamste ’’zorgen” is, en dat zij allerminst als boeman willen fungeren. Als u met bouwplannen rondloopt is een gang naar het gemeentehuis noodzakeUjk, maar kan bovendien zeer nuttig zijn. Niet zelden zal men u daar kunnen wijzen op mogelijkheden die u zelf misschien nog niet had gezien, en die ook een oplossing kunnen zijn voor uw bouw-pro- bleem. TT Het Gemeentebestuur van Moergestel. 3stuks 7.50 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1982 PAGINA 7 Photo-atelier per bos 3.— Wet-look mode! uit onze salon Oisterwijkseweg 19-21 - Moergestel Telefoon 04243 - 1282 Kerkstraat 21 - Oisterwijk Telefoon 04242 - 17326 Een produkt dat sterk in opkomst is in de haarmode is GEL. Met Gel is het mogelijk het haar te doen lijken alsof het nat is zonder dat het vet en kleverig is. Daardoor kan men het haar in vormen krijgen en houden die normaal niet te verwezenlijken zijn. Men spreekt van de zogenaamde "wet-look". Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg Louisa en Diel van Rooy en kinderen Jo en Toon Helmer en kinderen Moergestel, augustus 1982 Reuselhof 1 Schoorsteen vegen en riool ontstoppen met hoge druk. Tevens alle voorkomende werkzaamheden: H.J. De Klusjesman, Lang- vennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Op 3 september a.s. hopen en hun gouden bruiloft te vieren. We beginnen deze dag met een Eucharistieviering om 11.00 uur in de parochiekerk van Moergestel. Graag willen wij U uitnodigen dit feest met ons te komen vieren tijdens 'n receptie van 18.30 tot 20.00 uur in de zaal van Café ,,'t Draaiboompje", Hild 1 te Moergestel. Rootven 26 Moergestel Tel. 04243 - 1421 fjgppnte Verkoop van schilderijen en lijsten, pen tekeningen, inlijsten van etsen, borduur werk etc., aluminium lijsten. Geopend van 12.00 - 18.00 uur. Galerie Erica, Ericastraat 3, Oisterwijk, Telefoon 04242-84228. Kasteel Nemerlaer: een unieke gelegen heid voor het geven van diners en feesten in de sfeervolle 15e eeuwse kelders met als speciali teiten: barbecue, kalfsrug en grand dessert. Voor inl.: 013 - 358527. Filmen, monteren en projekteren het is mooi werk, waar je ook als amateur leuke resultaten mee kunt bereiken. Goede hulpmiddelen maken het werken gemak kelijker en het resultaat mooier. Een uitge breide kollektie "kleine helpers" voor de smalfilmer vindt u in onze zaak. Kunstgebitten en reparaties: G. Holz- ken, Houtveld 28, Udenhout, tel. 04241-2613. Div. soorten grinttegels, IJssalsteen- tjes, plattebuiskachels, wand- en vloerte gels. Alles tegen lage prijzen. "De Toekomst", Fr. Rooyakkers, Heiligenboom 3, Moergestel, tel. 04243-1428. Te koop gevraagd: 4 are landbouw grond, in bebouwde kom van Moergestel. Reacties met prijsopgaaf gaarne onder num mer 249, buro van dit blad. Eenvoudige rustige jongeman zoekt met spoed woonruimte te huur. Etage of iets dergelijks. Geen kamer. Reacties onder num mer 250, buro van dit blad. vtRHurs o INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS f VERPAKKINGEN I L OVERZEE I RIJKSVERHUIZERS TE KOOP: Tel. 04243-2293 (na 18.00 uur) Te koop: een Polly kinderfiets. Leeftijd 4 jaar. Tel. 2288 Te koop gevraagd: een autostoeltje, merk Storchenmühle met slaapstand. Tel. 04243- 2351. Te huur gevraagd: werk-hobbie-ruimte in bebouwde kom. Garage of zo. Groot ±6x6 meter, met elektriciteit plus verwarming. Reac ties graag onder nr. 251. Te koop: jongensfiets 8 t/m 12 jaar. Is nog in goede staat. Tel. 2380 Te koop aangeboden: nieuwe korte scou ting broek maat 146; donkerbruine scouting trui maat 140; verkennersbaret (zwart); welpenblouse (maat 158-164) groen. Tevens te koop: oranje Citroën 2CV6 (lelijke eend), bouwjaar 1976. In goede staat. Zuinig in ge bruik. Tebevr.: Voorbrugstraat 3, Moergestel, tel. 04243-1929. Graag bellen tussen 5 en 7 u. Fotokopiëren: formaat A4 en A3. Grote aantallen: kortingof, moet U regelmatig kopiëren, dan hebben we de "kopie-spaar- kaart". Photo-atelier Louis v/d Meijdenberg, Rootven 26, Moergestel, tel. 04243-1421. Te koop gevraagd: klein kinderfietsje 2 tot 4 jaar. Tel. 04243-2268. J

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 7