ara DEN BOOGAARD MOERGESTEL NICO Wethouders Eerste hulp bij ongelukken Grandioze toneelmiddag voor ouderen in Moergestel Ophalen van huisvuil discotheek „Tiotanic” Dansles voor beginners Een leuke keuze in sportieve of in chique blouses De raadsperiode zit erop... EXTRA DISCO-AVOND met disc-jockey NICO DIVERSE GEBREIDE TRUIEN 49.- PANTALONS in okergeel, paars, enz. Zaterdag "DEN BOOGAARD" MOERGESTEL 3-DELIG GEBREID KNICKERBOCKER PAK voor slechts 159.- I Vr. Het Gemeentebestuur. Het bestuur van ”Den Boogaard”. Heeft voor U: 4^ Jij bent toch ook .van de partij?? De laatste tijd ervaren wij steeds weer dat er vermoedelijk onduidelijkheden bestaan in de regeling ophalen huisvuil. Dit leidt in de praktijk nog al eens tot menings verschillen tussen bewoners en beladers van de huisvuilwagens. Graag willen wij door middel van deze publi- katie een ieder wijzen op de juiste manier van het aanbieden van huisvuil en grof huisvuil. De reinigingsdienst is gesplitst in twee delen, n.l.: Helaas is het aantal EHBO’ers in ons land en ook in Moergestel veel te klein om te waarbof- gen, dat er bij elk ongeval een EHBO’er aan wezig is. Om dit te bereiken, zal op 16 september een nieuwe EHBO kursus van start gaan. Personen die hiervoor interesse hebben en 16 jaar of ou der zijn, kunnen zich bij de onderstaande per sonen opgeven. De bijeenkomsten zijn op de donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in het Wit-Gele-Kruis gebouw. Het kursusgeld be draagt 80,— alles inbegrepen. Opgave is mogelijk bij: Dhr. J. Rijnen, Past. v.d. Boogaardstr. 43, tel. 2120. Mevr. G.v.Gisbergen, Raamackerstr. 18, tel. 3329 Dhr. A. Fonken, Raadhuisstraat 37, tel. 3187 Zr. Genoveve Smits, Kloosterlaan 24, tel. 2321. Mej. F. van Remunt, Korenstraat 26, tel. 2451 Zaterdag 28 augustus a.s. 20.30 uur In de huidige samenleving zijn ongevallen he laas een voorkomend verschijnsel. Voor de slachtoffers van deze ongevallen is het vaak een kwestie van leven of dood, of er al dan niet in de eerste ogenblikken na het ongeval de juiste eerste hulp wordt verleend. Van iemand die in het bezit is van een geldig EHBO- diploma mag men verwachten, dat hij in staat is de eerste hulp op verantwoorde wijze te ver lenen. van B en W tendeert om voor deze mensen meer ruimte te scheppen. Dit probleem zal met de stadsgewestgemeenten en de provincie moe ten worden aangepakt. Voorbereidingsbesluiten De raad nam 2 voorbereidingsbesluiten. Dit betekent dat er een wijziging van het bestem mingsplan wordt voorbereid. De bedoeling van het ene voorbereidingsbesluit is tevens dat B en W kunnen gaan werken met de nieuwe aan- en bijgebouwen regeling. Dit houdt in dat er voor de toekomst meer moge lijkheden ontstaan voor de (uit)bouw van een keuken, kamer, carpoort, berging en opsla gruimte voor openhaardhout. De strekking van het tweede voorbereidings besluit is dat daarmee aan de Boerenbond een vergunning kan worden verleend voor de bouw van een 10-KV station omdat de energievoor ziening verbeterd moet worden. De vraag van Toon van Gils (CDA) of er een 2e silo bij zou komen beantwoordde de voorzitter ontken nend. Ook de verplaatsing/verbouwing van de win kel kwam pas aan de orde komen als er een bestemmingsplan op tafel ligt. Dit geldt ook voor andere bouwplannen. Parkeerexcessen Met name de heer Damen en van Os plaatsten enkele kritische kanttekeningen bij een ver weerschrift dat de raad moet indienen bij de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State. De burgemeester gaf toe dat ook B en W wei nig kansen zien in deze beroepszaak maar de raad heeft nu eenmaal in beroep aan een aantal chauffeurs ontheffing verleend voor het parke ren van een vrachtwagen. Dit raadsbesluit is echter door de voorzitter van de Afdeling Rechtspraak geschorst. De raad besloot dan maar het voorstel van B en W om verweer te voeren te volgen. Nu de vakanties weer voorbij zijn is er gelegen heid om deel te nemen aan de dansles voor be ginners. Tenminste... als je voor 1 oktober a.s. 14 jaar bent geworden. Het bestuur van ”Den Boogaard” te Moer gestel heeft besloten om ook dit jaar weer een danscursus voor beginners te organiseren op de zondagmiddag. Deze cursus wordt gegeven door een erkende dansschool, in ”Den Boogaard”. Opgave hiervoor kan geschieden bij: ”Den Boogaard”, tel. 1665 J. Meeuwis, Bosstraat 6, tel. 6141 C. de Laat, Schoolstraat 32, tel. 2397 vanaf heden tot en met 5 september a.s. Bij voldoende deelname gaan we van start op zondag 19 september a.s. De opgegeven cur sisten ontvangen persoonlijk bericht oer aan vangstijd en verdere gegevens. Wij hopen op voldoende deelname en wensen U alvast veel sukses. a. de bebouwde kom met enkele aangrenzende wegen, hetgeen verzorgd wordt door de reini gingsdienst van de gemeente Oisterwijk; b. het buitengebied, welk verzorgd wordt door onze eigen dienst. In de bebouwde kom kan elke week huisvuil worden aangeboden in plastic zakken met het opschrift ’’gemeente Moergestel” en om de 14 dagen mag gelijktijdig met voomoemd huis- vuü ook grof huisvuil worden aangeboden. Voor de rest van 1982 kan op de volgende da gen grof huisvuil mee worden aangeboden: 18 augustus; 1, 15 en 29 september, 13 en 27 oktober; 10 en 24 november en 8 en 22 decem ber. In het buitengebied wordt elke tweede en vier de woensdag van de maand gelijktijdig zowel huisvuil als grof huisvuil opgehaald. Dus niet om de 14 dagen. Voor wat betreft de verpakking van het huis vuil het volgende. Huisvuil moet verpakt zijn in plastic zakken met het opschrift ’’gemeente Moergestel”. Dit, daar de reinigingsrechten volgens de verordening opgenomen zijn in de prijs van deze huisvuilzakken. Hiermee wordt zoveel mogelijk het principe gehandhaafd van de vervuiler betaalt. Hoe meer zakken huisvuil men aanbiedt, hoe meer men dus ook betaalt. Dit lijkt ons redelijker dan b.v. een vast bedrag per aangeslotene, want dan betaalt b.v. een be jaarde op een bovenwoning evenveel als een gezin met meerdere kinderen. De personen, die dan weinig huisvuil aanbieden, betalen mee voor personen, die veel huisvuil aanbieden. Alle huisvuil, wat anders dan in voornoemde huisvuilzakken zit verpakt, wordt dus ook niet meegenomen. Naast het huisvuil kan er volgens artikel 2 sub b van de verordening op de heffing van reini gingsrechten ook GROF huisvuil worden aan geboden op de voornoemde data. Volgens artikel 4 sub 2 van voornoemde veror dening is hiervoor geen recht verschuldigd. Wel moet dit grof huisvuil aan de volgende omschrijving voldoen. Grof vuil is gewoon huis- of tuinvuil, wat rede lijkerwijs niet in een plastic zak met opschrift "gemeente Moergestel" kan worden verpakt door zijn bijzondere aard of omvang. Alle ander vuil, wat wel in een plastic huisvuil- zak kan, zonder dat deze openscheurt, moet dus wel in plastic zakken met het opschrift "gemeente Moergestel". Biedt dus geen andere spullen aan, en wat U wel mag aanbieden, bundel dat zodanig dat het personeel het vlot kan aanpakken, b.v. een bundel takken, een stapel plat gevouwen do zen, een bundel plankjes. De afmetingen moeten wel binnen de perken blijven. Bundels planken of takken mogen niet langer zijn dan 1.25 m, hetgeen niet betekent dat u uw bedspiraal moet doorzagen. Enkele voorbeelden van grof huisvuil zijn; wasmachine - kast - stoel - fiets en snoeihout uit de tuin wat redelijk gebundeld moet zijn. Huisvuil wat in dozen of kratten kan, kan ook in huisvuilzakken. Het blijft dus ook met doos en al staan. Tenslotte nog dit; Puin en bouwafval is geen huisvuil, dus ook geen grof huisvuil. Voor deze zaken en onmati ge hoeveelheden (dit ter beoordeling van de dienst) dient U een beroepsvervoerder in te schakelen. Wij hopen hiermee een ieder voldoende te heb ben geïnformeerd en vertrouwen op de mede werking van alle betrokkenen. Heeft u hierna nog vragen omtrent de huisvuilruiming, belt u rustig het gemeentehuis, telefoon 1235 toestel 27. I Op woensdagmiddag 1 september aanstaande zal in verenigingsgebouw ”Den Boogaard” te Moergestel het aktiviteitenseizoen geopend worden met een daverende toneelmiddag. 3 toneelgroepen van Ouderen uit de regio zul len voor een heerlijk ontspannen middag zor gen: ”De Tweede Jeugd” uit Moergestel zal op de ze middag de spits afbijten met de klucht ”De Levende Dode” waar het gaat om een erfenis. De tweede groep ”Tot Ons Plezier” uit Oister wijk zal daarna het blijspel ’’Jochem Pezel, wat ben je toch een ezel” op de planken zetten. Dit blijspel verhaalt over een luitenant en zijn knecht. Na de pauze zal ’’Jong van Geest” uit Biezen- mortel de rij sluiten met ’’Boer Joppel gaat gokken” een doldwaze klucht in 2 bedrijven. De regie van de groep Moergestel en Oisterwijk is in handen van G. Copal, terwijl Biezenmor- tel onder regie staat van P. van Straalen. Het eerste optreden begint om 13.30 uur. Va naf 13.00 uur staan de deuren van ”Den Boogaard” St. Jansplein te Moergestel open. Toegangsprijs 1,50. De organisatie berust bij de aktiviteiten kom missie van ouderen in samenwerking met be- jaardenraad Moergestel. De P.G.B. en het C.D.A. besluiten tot samenwerking, hetgeen resulteert in de totstandkoming van een college op bre de basis. De V.V.D. heeft onderschre ven, dat de nieuwe wethouders voortko men uit de beide grootste partijen. In een gezamenlijke vergadering van de drie partijen is in grote lijnen over eenstemming bereikt over de beleidsuit gangspunten. De P.G.B. stelt Noud Smits als kandidaat-wethouder, terwijl het C.D.A. twee kandidaten voor het we thouderschap heeft. Toon van Gils wordt door de grootst mogelijke meer derheid van de fraktie van zijn partij als kandidaat naar voren geschoven, terwijl het bestuur van het C.D.A. zijn voor keur uitspreekt voor de kandidatuur van Theo Mulders om daarmee het fraktievoorzitterschap van Toon van Gils voor zijn partij te waarborgen. Vergadering van 18 augustus 1982 van Burge meester en wethouders Maaien waterlopen Het maaien van de waterlopen is gegund aan Aannemersbedrijf Gebr. van Dijck te Moer gestel. Speelvergunning Het verzoek van de groep Les-Aranis-Klaas uit Woudrichem om een speelvergunning voor voorjaar 1983 is afgewezen. Weekmarkt Aan A. Snoeren te Kaatsheuvel is een stand plaats toegewezen op de weekmarkt met schoe nen en pantoffels. Verder worden aan alle standplaatshouders van de weekmarkt de huidige standplaatsen of ficieel toegewezen ingevolge de marktverorde- ning. Gebruik openbare weg Aan de Koninklijke Landmacht is toestem ming verleend voor het houden van een genees kundige oefening in onze gemeente. Bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: - Het Gemeentebestuur voor de bouw van 14 woningwetwoningen in plan Oistelvoirt; - J. van den Bosch, Heizenschedijk 6 voor de bouw van een sleufsilo; - M.C.J.M. Burgers, Molenakkerstraat 6 voor de bouw van een veldschuur; - J.D.M. Roozen, Heuvelstraat 17 voor de bouw van een varkensfokstal; - M. van Kerkoerle, Oisterwijkseweg 14 voor de verbouw van zijn woning. Aan W. Pellis en F. van Kuppeveld, respektie- velijk De Hoefkens 13 en 15 is toestemming verleend voor het vervangen van een gedeelte van de houten erfafscheiding voor een halfsteens muur. Drank- en Horecawetvergunning Aan H.C. van Haaren en C. van den Akker is vergunning verleend ingevolge de Drank- en Horecawet voor een café- en slijterijbedrijf. Hinderwetvergunningen Besloten is en ontwerp-vergunning te nemen tot het verlenen van de gevraagde vergunning ingevolge de Hinderwet van: - J.A. van de Ven, Heuvelstraat 25 voor een rundveehouderij, fok- en mestvarkenshouderij annex mestopslag; - Gebr. Ketelaars, Vinkenberg 11 voor een melkveehouderij Sociale uitkeringen Drie W.W.V.-uitkeringen zijn gekontroleerd en worden ongewijzigd voortgezet. Een W.W.V.-aanvrage is toegekend en een aanvrage om R.W.W. is ook toegekend. Op een aanvrage om bijstand is positief beslist. Toestemming inwoning Aan de heer van Drunen is toestemming ver leend voor inwoning in Korenstraat 9. Zondag 29 augustus a.s. DISCO met disc-jockey "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1982 PAGINA 5 7 in de nieuwste modekleuren - voor V, <Z. Komt U gerust vrijblijvend kijken! (toegang 18 jaar) Rootven 9 - Moergestel - Tel. 04243 - 1879 (vervolg van voorpagina) Op exclusieve basis, weer uniek!!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 5