Frens en Cato van Laarhoven vieren gouden bruiloft De raadsperiode o r a.s. Zaterdag halen we alles bij U op zit erop 18 19 19 18 9 5 9 8 B 0 B 8 ZONDAG 5 SEPTEMBER IS HET WEER VLOOIENMARKT!! Zaterdag 28 augustus rijdt de traktor weer door de kom van de gemeente om Moergestel van zijn vlooien te verlossenwant I 1 Boeken, poppen, akku's, enz., hoe groter de verscheidenheid van artikelen, hoe liever wij het hebben. Alles is welkom (behalve puin, glas, plastic, enz.). Wilt U eerder ruimen, bel dan gerust 1383 en we halen het nu meteen bij U op! ;;v Ook komt dan een van de meest trouwe perso neelsleden ter sprake: Cees van de Wouw uit de Pastoor de Louwstraat, hij heeft er 32 jaar gewerkt. Vanzelfsprekend komen ook hun aangenomen kinderen ter sprake, twee in getal, en waarvan ze veel plezier hebben gehad, zeggen ze. Ook hebben nog vele anderen een gastvrij on derkomen gehad ten huize van Laarhoven, niet alleen in het gezin zelf, maar ook inwonend op de bovenverdieping. In 1966 houden ze het voor gezien, doen het bouwbedrijf over aan 2 neven van Laarhoven en betrekken ze ’n bungalow in het klein bun galowpark. ’n Jaar of vier hebben ze er gewoond, maar Frens was toen al ruim over de 70 jaar en de tuin rondom was veel te groot. Ze keren weer terug op het oude honk, om daarna via ’n bejaardenhuisje op de Reuselhof terecht te komen op het adres Reuselhof 1, ’n huisje in het huis. Cato is nog goed fit, maar Frens z’n benen wil len, door ’n heupbreuk van enkele jaren gele den niet zo goed meer. Ze slijten hun dagen met wat kaarten, koffie drinken ’s morgens en daarbij pakken ze nogal eens de auto, want Cato heeft nog steeds haar rijbewijs! Ze schrikt niet terug van ’n grote au torit, rijdt regelmatig zelfs naar Limburg. Totaal rijdt ze nog zo’n dikke 15.000 km per jaar. ’s Avonds kijken ze graag t.v. en maken het daarbij dikwijls nogal laat. Veel te laat, zegt Cato. Enfin, op vrijdag 3 september mogen ze in elk geval weer lang opblijven, want dan wordt het gouden huwelijksfeest gevierd, ’s Morgens om 11.00 uur is de H. Mis en ’s avonds van 18.30- 20.00 uur is de receptie in ’t Draaiboompje die ongetwijfeld door vele vrienden en bekenden zal worden bezocht. Ook de harmonie zal, naar goed gebruik daarbij zeker niet ontbre ken. ’’Moergestel-Nieuws” wil Frens en Cato alvast van harte feliciteren en wenst het gouden paar een prettige, onvergetelijke dag toe. Onze hartelijke gelukwensen en nog vele jaren!!! Terugkomend op de periode rond 14-’ 18 ver telt hij nog blij te zijn dat hij niet in dienst hoefde, hij trof het daarmee, want hij werd ge roepen voor de keuring in een tijd dat er veel werden afgekeurd: Frens was er ook bij. In 1932 trouwt Frens met Cato Wolfs, neemt het bouwbedrijf over van zijn vader en vestigt zich in het nieuwe huis tegenover het tegen woordige woonhuis van Dr. Terwindt. Cato Wolfs werd geboren op 17 oktober 1903 als derde in het gezin in Café ”De Korenmaai er”. Ook zij doorliep als alle anderen de lagere school en ging van daaruit overal de helpende hand bieden. In vele gezinnen heeft zij geholpen. Thuis had ik het altijd goed, zegt ze, ik hoefde nooit zo veel te doen. Ze trouwt vanaf de Vinkenberg, waar ze later naar toe zijn verhuisd, Frens kwam er nogal eens op visite, en van het een kwam het ander. Op 5 september 1932 trouwden ze ’s morgens om 10.00 uur in de kerk van Moergestel. Pastoor Janssen droeg de huwelijksmis op. Het feest werd daarna ten huize van de bruid aan de Vinkenberg gevierd. Zoals gezegd vestigt het jonge echtpaar zich aan de Oirschotseweg, om vandaar uit het bouwbedrijf voort te zetten tot 1966. Frens komt uit een uitermate ondernemend ge zin. Hij zag het levenslicht op 17 maart 1895 aan de Broekzijde. Hij kwam ter wereld tegen over het vroegere café ”de Ster” van de familie van den Bosch. Zijn vader was aannemer, men had thuis ’n boerderij en z’n moeder dreef ’n kruidenierswinkel. Frens bezocht in Moergestel de lagere school, deed er in Oisterwijk nog 2 jaar bij en volgde een tekenkursus op een school in Tilburg. Op 16-jarige leeftijd trok hij bij zijn vader ”den bouw” in. Hij praat nu over de periode van voor de eerste wereldoorlog, toen een uurloon nog 16 cent bedroeg. Ook had hij het nog over de huizen die op de Oirschotse- en Oisterwijkseweg gezet zijn in opdracht van de toenmalige woningbouwver eniging: 14 huizen voor 90.000,-, hij gaf ons daarmee een idee over de bouwprijzen in die tijd. Het eerste volledige huis wat Frens mee bouw de was het pand aan de Schoolstraat no. 56, nu bewoond door de familie Witlox, ook het huis daarnaast (nu geheel veranderd) waar destijds de familie van den Meydenberg woonde. Het juiste aantal huizen dat Frens gezet heeft, wist hij ons niet meer te vertellen, maar in Moergestel zijn dat er veel geweest. er ook de komende tijd toe zal bijdragen‘dat de drempel tussen het gemeentehuis en de burger verdwijnt. Gerard Kuijpers karakteriseerde de burge meester als een meedenker, iemand die niet steeds in de schijnwerper wilde staan. Eerlijk, oprecht, een persoon die houdt van alles wat groeit en bloeit. De voorzitter schetste Theo Op ’t Hoog als een op en top mens, met al zijn emoties en gedrevenheid. Een realistisch raadslid die met name een voorspreker was van hen die geen voorsprekers hadden. Namens de Moergestelse gemeenschap bood de burgemeester aan de scheidende raadsleden een presentje aan. De raadsvergadering zelf nam weinig tijd in beslag. Het Stoom Jo van Os haakte in op een brief van Manfred Klomberg waarin deze pleit voor behoud van het Stoom. Zijn suggestie om door zelfwerk zaamheid woonunits voor de jeugd te creëren vond hij de moeite waard om te onderzoeken. De burgemeester zei dat het college deze sug gestie zal meenemen en betrekken bij het haal baarheidsonderzoek van zgn. H.A.T.-wonin- gen voor alleenstaanden. Verhoging sporttarieven De raad besloot de tarieven van de verhuur van sportaccommodaties met 4% te verhogen. Woningbouw De raad moest constateren dat het somber is gesteld met de woningbouw, zowel in de vrije als in de sociale sector. In 1982 mogen nog maar 5 woningen en in 1983 slechts 7 woningen worden gebouwd. De vraag naar bouwkavels in de vrije sector door eigen inwoners is minimaal. Wel bestaat er be langstelling van mensen van buiten. Burge meester ter Veer gaf te kennen dat het college Wie kent hem niet? Frens van Laarhoven, de vroegere aannemer die woonde op de Oirschotseweg en die nu samen met zijn vrouw Cato de oude dag slijt op de Reuselhof. Welnu, op vrijdag 3 september a.s. zijn ze 50 jaar getrouwd. Reden genoeg voor ons om hen eens in de schijnwerper van „Moergestel-Nieuws” te zetten. Als eerste plaatste de raadsvoorzitter Jo van Os (PGB) in de schijnwerper. Hij prees hem vanwege zijn deskundige en gedegen aanpa,k van het raadswerk in de afgelopen 6 jaar. Hij noemde zijn bijdrage aan de raad weloverwo gen, waardevol en van niveau. Mevr. Roos v.d. Geijn typeerde de heer ter Veer als een vrouw van weinig woorden, maar die hard werkte achter de schermen. Hij hoopte dat zij Vrijdagavond j.l. was het de laatste vergadering van de gemeenteraad in de periode 1978-1982. Op 7 september a.s. treedt de nieuwe raad aan. In zijn slotwoord nam burgemeester ter Veer afsc heid van een aantal raadsleden die niet meer terugkomen. k r las INA 8 M.O. vervolg op pagina 5 OH moergestel Buiten de bebouwde kom wordt alléén op telefonische oproep afgehaald! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1982 7e Jaargang - Nr. 251 Bit

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1