Vlooienmarkt nadert met rasse schreden 1 Toer Mee 1982 5 1 Lustrum 1 Barberjés festival 9 5 Den Boogaard komt met disco nieuwe stijl J I K.P.J.-Nieuws! Judoclub St. Jan 'The Oldtimers1' Zondag 5 september is het weer zover In plaats van gehuwdenbals plan voor de zaterdagavond op te zetten. Werkgroep M.O.V. gehuwden in ”Den Boogaard", ’n Commissie werd benoemd om de ontstane situatie te bestude ren en deze kreeg tevens opdracht om aan de hand van de aldus verkregen informatie een nieuw Aanvang trainingen op 17 en 18 augustus a.s. Opgeven nieuwe leden. Vanaf 5 jaar kan men lid worden, opgave is mogelijk bij B. de Laat, Tilburgseweg 13 of bij de judozaal aan de Bosstraat. Het was bij velen bekend dat het de laatste jaren niet meer zo goed ging met de dansavonden voor Aan de hand van het verloop van de eerste za terdagen wil men bekijken of het eventueel mogelijk is om van tijd tot tijd een topattraktie naar Moergestel te halen. De toekomst zal het leren, feit is in elk geval dat alle direkt- betrokkenen er erg veel zin in hebben. Het woord is nu aan de jeugd van 18 jaar en ouder, want is men jonger dan deze leeftijd dan kan men terecht op de zondagavond. les bij U aan huis opgehaald. Als u de komen de twee weken dan ook aan het ruimen gaat, gooi dan niet alles weg, maar denk dan ook eens aan de harmonie, die net als ieder, in deze dure tijd de centen ook hard nodig heeft. De leden van de harmonie zijn graag bereid daar ook iets voor te doen, maar rekenen daarbij graag op uw medewerking. Eerder ophalen kan ook Hebt U nu al wat klaar staan dan is dat ook geen probleem. Bel dan even naar G. Antonis, telefoon 1383 en het wordt bij U opgehaald. krijgen.” ’’Vooral financieel is het uiteraard soms een probleem; een mens leeft niet van brood alleen, maar zonder brood kom je ook niet ver.” ’’Soms was het bijna zover dat we niet meer voldoende te eten hadden, maar al tijd kwam er weer net op tijd de helpende hand uit Nederland of Engeland!” Het geld van de ”Toer Mee” van vorig jaar heeft hij dus hard nodig gehad. Het ging en het gaat er nog steeds om, dat wij in Moergestel solidair zijn met iemand uit ons midden, die iets doet aan de immense problemen van men sen in de derde wereld. Het is dus de bedoeling dat we ook dit jaar weer met zijn allen op de fiets stappen om kilo meters bij elkaar te fietsen, waarbij we dan door familie, vrienden of kennissen gespon sord worden om het werk van Theo te steunen. Het is geen wedstrijd, maar iedereen fietst mee voor zijn plezier. Het gehele gezin kan mee doen. De ”Toer Mee 1982” vindt plaats op zondag 29 augustus 1982. Er is in en om Moergestel weer een prachtige route met kontroleposten en diverse attraties uitgezet. Verder wordt er onder de 10 deelne mers met het hoogste sponsorbedrag een kera miek of wandtegel verloot; de overige 9 krijgen een leuke attentie. Deelnemerskaarten worden rond 15 augustus huis aan huis verspreid. We vertrouwen erop, dat u weer in grote getale meedoet. DOE MEE! TOER MEE! Op 29 augustus 1981 in Moergestel. - Zaterdag 21 augustus organiseert C.V. ”De De vakantie zit er voor velen weer op; zo voor de vakantietijd van de KPJ ook. De activitei ten zullen ook weer van start gaan. A.s. wee kend is de geplande voettocht. Ieder die hier aan meedoet krijgt persoonlijk bericht hiervan, of zal al gehad hebben. Voor andere activiteiten; blijf Moergestels Nieuws lezen! Alles is welkom Nu al worden allerlei spullen ingezameld die straks weer op de markt terecht komen. We denken daarbij aan boeken, oude fietsen, al lerlei dingen van huishoudelijke aard, kop en schotels, glaswerk, poppen, speelgoed, t.v.’s, radio’s, lampen enz. enz. noem maar op. Al wat U afdankt of niet meer wilt gebruiken, daar is de harmonie blij mee, ook met schoe nen en kleding. 28 augustus: ophaaldag Zaterdag 28 augustus wordt met traktoren al- men genieten van de muziek van een van Ne derlands meest gerenommeerde amateur Jazz orkesten ’’The Wooltown Jazzband”. Tijdens hun trip door Amerika, waar zij o.a. optredens verzorgen in de Jazz-steden bij uitstek, New Orleans en Nashville, deden zij de nodige in spiratie op. Zij worden dit jaar ondersteund door de Naardense Lady van de Jazz, Ria de Boer. In de voorzaal kan men genieten van de swin gende muziek van "The Oldtimers”, een amu sementsorkest, dat wekelijks met haar virtuose shows een duizendtal supporters trekt. Al met al waarborgen voor een gezellig avondje uit. De toegangsprijzen bedraggt 7,per per soon. Leden van de tichting Jazz-Society The Wooltown Jazzband mogen op vertoon van hun lidmaatschapsbewijs voor 5,— binnen. Leden van C.V. ”De Pierewaaiers” genieten gratis entree. Misschien een reden te meer om nu lid te worden van Moergestels oudste Car navals verening (21 jaar). De contributie be draagt slechts 25,per jaar. Wanneer U dit bedrag voor 21 augustus stort bij Rabobank Moergestel nr. 13.45.02.760 of giro Rabobank nr. 1071810 t.n.v. ”De Pierewaaiers” kunt U dit eerste voordeeltje reeds meepikken. Dus tot zaterdag 21 augustus in zaal ”De Brouwer”. Aanvang 20.30 uur. Voorverkoop: J. Denissen, Burg. Maey- erstraat 9. De traditionele Vlooienmarkt van Harmonie ’’Prinses Juliana” is dit jaar vastgesteld voor zon dag 5 september. Om 10.00 uur wordt de markt voor de ongetwijfeld talloze kooplustigen geo pend om zich weer spullen van velerlei aard aan te schaffen. Naast de aangevoerde ’’vlooien” en andere 2ehands spullen zal er ook nu weer van alles te koop zijn: antiek, poppen, cassettebandjes enz, enz. Ook de inwendige mens zal niet worden vergeten, zodat de bezoekers zich op tijd van ’n natje of droogje kunnen voorzien. Geheel nieuw De uit vier personen bestaande commissie liet er geen gras over groeien en besloot in de nabi je en verre omtrek eens te gaan bekijken wat er zoal op het gebied van ontspanning voor oude ren dan 18 jaar gedaan werd. Hun ervaringen werden op papier gezet en samen met de gehele Boogaard-staf besproken. Resultaat: iets ge heel nieuws, en ook aan de eisen van de huidi ge tijd aangepast. Disco nieuwe stijl Zo zou men het officieel kunnen noemen. De gehele verlichting is aangepast, alsmede de aankleding van het podium en de inrichting van de zaal. Waarom dan ook nog de disco de naam Botanie draagt dat zal men tijdens een bezoek ongetwijfeld kunnen ervaren. Disco Botanie draait zaterdag 21 augustus, zaterdag 28 augustus en zaterdag 4 september, en daar na elke veertien dagen. De disco wordt bediend door disc-jockey Nico (Koenen), ’n Jongeman die zijn sporen in Den Boogaard al dik verdiend heeft en nu dus va nachter de draaitafel zijn rondjes de zaal in moet brengen. Zaterdag 21 augustus start men tevens met een topattraktie, want om ongeveer 23.00 uur staat een optreden gepland van niemand minder dan André Hazes. Pierewaaiers” voor de vijfde maal in successie haar Barbeijés-festival. Het festijn, dat bestaat uit een combinatie van Jazz-muziek, dixieland en het buitengebeuren, de barbecue, ken merkt. Vrolijke gebruinde mensen nemen de gelegen heid om hier te genieten van de werkelijk uit stekende muziek, terwijl zij tevens de kans aangrijpen om ongedwongen hun vakantie- ervaringen uit te wisselen. De barbecue is ook dit jaar in handen van de heren Wim Tuerlings, die vooral zorg draagt voor de sfeervolle versiering van de buiten plaats, en van slager Toon Franken, die met ware vakmanschap zijn produkten aan de smulpapen slijt. In de grote zaal van café-rest. ”De Brouwer”, waar het Barberjès-festival plaats vindt kan De werkgroep Missie-, Ontwikkelings- en Vre deswerk heeft vorig jaar een sponsorfietstocht georganiseerd waarvan de opbrengst bestemd was voor het werk van Theo Raaymakers. Hij werkt nu in Hyderabad, een grote stad in In dia, waar hij het enorme probleem van de straatjeugd probeert aan te pakken. Het gaat om vijftig, zestig of meer kinderen die gewend zijn op straat te wonen en van het afval van anderen te leven. Theo gaat naar hen toe en geeft ze onderdak, een thuis, zodat ze mens waardiger kunnen leven. Hij schrijft in zijn laatste rondzendbrief: er is een plaats hier voor hen waar ze terecht kunnen, waar ze kunnen eten en slapen, waar ze een bad kunnen nemen en hun kleren kun nen wassen, waar ze wat medicijnen kunnen A_8 WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1962 7e Jaargang - Nummer 249 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. r Topattraktie

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1