Fietstochten een fascinerende bezigheid EXTRA OPRUIMINGSKOOPJES!!!! kleine helpens voor betere W/T film-resultaten* Gilde St. Catharina Touwtrek tournooi in Berkel-Enschot Profiteer NU nog van onze Jeugdvakantieweek 1982 ALLE jurken ALLE dames- en heren polo’s shirtsHALVE PRIJS Rokkenf 10,- Blouses, shirts, polo’sf 10,- Alle kinder polo’s HALVE PRIJS kindershirts, blousesf5,- Bekijk onze extra prijsjes eens in onze etalages. - 1001 Koopjes! HALVE PRIJS Louis v/d Meydenberg ESS Organisatie Jeugdvakantieweek. fr uwe Het maken van fietstochten is nog nooit zo po pulair geweest. Er is natuurlijk altijd gefietst en fietstoerisme is al heel oud. Uit de beginja ren van de fiets zijn reeds verslagen bekend van mensen, die soms heel lange tochten maakten, zelfs door verschillende werelddelen. Dat wa ren dan wel uitzonderingen. Ook in de periode tussen de beide wereldoorlo gen werd veel aan fietstoerisme gedaan. Het was toen voor veel mensen een van de weinig betaalbare mogelijkheden om eropuit te trek ken. Die mogelijkheden zijn nadien aanzien lijk verbreed, maar het fietstoerisme is geble ven en is de laatste jaren versterkt opgekomen. Dat geeft ook iets te maken met veranderde levensomstandigheden. De vrije tijd is toege nomen en ook de behoefte om in die vrije tijd avontuurlijk of sportief en ontspannen bezig te zijn; eens iets heel anders te doen. Hiervoor is de fiets weer ontdekt. In deze ontwikkeling heeft de fiets ook een geheel andere status ge kregen. Niet meer het vervoermiddel voor mensen, die geen ander vervoer kunnen be kostigen. Het blijkt zelfs uit allerlei onder zoekingen dat met het stijgen van de inko mensklasse waartoe men behoort, de belang stelling voor het fietsen toeneemt. Voor een re- creatiefiets worden danook vaak flinke prijzen betaald. De technische ontwikkeling van de fiets heeft er daarbij voor gezorgd dat de fiets veel grotere mogelijkheden heeft gekregen, waardoor het fietsen comfortabeler is gewor den. Denk maar aan het lichte gewicht van de hedendaagse fiets en aan de vele versnellingen, waarmee vooral de sportieve fiets tegenwoor dig is uitgerust. Wie een sportieve bezigheid zoekt, een gezonde bezigheid ook, komt al gauw bij de fiets terecht. Fietsen heeft iets avontuurlijks, je kunt prestaties leveren: een fascinerende bezigheid. En onderweg leg je so ciale contacten. Goed fietsen vraagt voorbereiding Wie echt van fietstoerisme wil genieten moet het goed doen. Dat vraagt wat aandacht en voorbereiding, wil je echt de mogelijkheden benutten, die de fiets te bieden heeft. Om fiets- I toeristen wegwijs te maken, is de laatste jaren Zaterdag 7 augustus Verbroedering met de be vriende Gildebroeders van St. Joris uit Hapert in de vorm van ’n schietwedstrijd met de kruis boog op wip. Aanvang 18.00 uur op het schiet- terrein in de Heuvelstraat en hierna gezellig sa menzijn en prijsuitreiking ten huize van onze Hoofdman Harrie Wolfs. Zaterdag 14 augustus laatste wedstrijd van de onderlinge competitie 1982 samen met St. Joris Moergestel en St. Joris uit Oostelbeers. Wedstrijdterrein in de Heuvelstraat te Moer gestel en direkt hierna prijsuitreiking dezer competitie. Aanvang 18.00 uur. heel wat voorlichtingsmateriaal verschenen. Wij noemen in dit verband het in de serie ’Fietsotheek’ verschenen boekje ’Goede raad voor fietstochten’, dat door overmaking van 6,40 op postgirorekening nr. 234567 kan worden aangevraagd bij de stichting: fiets! in Amsterdam. Van dit boekje is zojuist de vijfde druk van de pers gekomen, weer helemaal her zien en aangevuld. Je leert hieruit hoe je grote en kleine fietstochten zó kunt maken, dat je er veel genoegen aan beleeft. In de eerste plaats is daarvoor een goede fiets onontbeerlijk, die zoveel mogelijk is aangepast aan het gebruiksdoel. Daarover geeft dit boek je veel informatie via bespreking van de ver schillende typen. Daarnaast ook over de uit rusting van de fiets zodat je wat leert over bij voorbeeld verschillende remsystemen, de ver snellingen en wat je zelf aan het onderhoud van de fiets kunt doen. Kaarten-materiaal is belangrijk Voor fietstoeristen zijn goed bruikbare toe ristenkaarten erg belangrijk. Daarom wordt hieraan ook uitvoerig aandacht besteed, met een overzicht van kaarten die voor binnen- en buitenland speciaal kunnen worden aanbevo len. Ook wordt uiteengezet hoe voor een tocht tra jecten kunnen worden uitgestippeld en waar aan je daarbij vooral moet denken. Hoe staat het met de voeding, het eten en drinken, tij dens grote tochten? Het hoe en waarom hier over wordt uit de doeken gedaan. Veel aan dacht ook voor fietstassen. Het aanbod van fietstassen is op het ogenblik zeer groot, maar waar moet je als fietser in het bijzonder naar kijken? Hoe kun je fietstassen zo doelmatig mogelijk bepakken. Aanhangwagentjes voor de fiets worden steeds meer gebruikt, onder andere door fietskampeerders. Ook daar moet je iets over weten. Verder veel adviezen en nut tige tips en ook veel adressen in binnen-en bui tenland, waar inlichtingen over fietstoerisme kunnen worden gekregen. Het belangrijke is, dat deze voorlichting is gebaseerd op ervarin gen van een groot aantal fietsers. Het is dus goede raad vanuit de praktijk. Na het welgeslaagde tournooi van vorig jaar, organiseert voetbalvereniging F.C. ’t Centrum dit jaar opnieuw een groots Touwtrektour- nooi. Dit tournooi zal worden gehouden op zondag 22 augustus 1982. De wedstrijden zullen worden gehouden in 2 verschillende klassen, te weten: een damesklas- se en een herenklasse. Een team moet bestaan uit: 4 personen en een captain en eventuele reserve. Het inschrijfgeld voor dit tournooi bedraagt 15,— per team en moet gelijktijdig met de in schrijving voldaan worden. De inschrijvingen moeten uiterlijk vóór 15 augustus binnen zijn bij Café ’t Centrum, Burg. Brenderstraat 1, Berkel-Enschot, waar u ook ten alle tijden te recht kunt voor nadere inlichtingen en waar ook een wedstrijd reglement verkrijgbaar is. (tel. 332316) oversteken bij het gemeentehuis en via Postelstraat en Bosstraat weer terug naar het clubhuis. Afsluiting van de Jeugdvakantieweek In tegenstelling tot andere jaren, voorzien wij dit jaar weinig ’afval’. Alle spullen die wij ge bruiken, lenen en krijgen moeten nl. weer te rug naar hun rechtmatige eigenaars. Vandaar, dat er dit jaar geen kampvuur gehouden zal worden. We sluiten dit jaar af met een glaasje van onze onvolprezen ranja en daarna wordt nog aan al le deelnemers een ’herinnering’ aan de jeugd vakantieweek 1982 uitgereikt. Wat die ’herinnering’ zal zijn? Dat houden wij nog even geheim. Daarna zeggen wij weer tegen iedereen... tot 1983!!! Oproep voor de leiding: Denken jullie aan de bijeenkomst van zondag morgen 7 augustus? Tot ziens in ’t clubge bouw! 9 tot en met 13 augustus. Programma: Maandag 9 augustus We starten ons programma om half tien met het formeren van de groepen. Plaats: Clubhuis van ’Drumfanfare Moergestel’. Daarna: per groep schilderen van een grote puzzel. Die puz zel kan later in de week voor andere groepen gebruikt worden als puzzelopdracht. Om twaalf uur gaan we naar huis om te eten. Het middagprogramma start om half twee. We gaan per groep maken: een vaartuig! Wat je daarvoor nodig hebt hoor je wel van je leider of leidster. Als de vaartuigen op tijd klaar zijn, vervoeren we die naar ’de Reusel’ en gaan pro beren om met ons vaartuig een ondiep gedeelte van ’de Reusel’ over te steken. Voor be langstellenden: dit ondiep gedeelte bevindt zich tussen de brug bij het bejaardentehuis en de Oirschotseweg. Wet stoppen met ons middagprogramma om vier uur. Dinsdag 10 augustus We komen weer om half tien bijeen bij het clubhuis van ’Drumfanfare Moergestel’. We zetten het programma van de vorige dag voort: degenen die nog niet genoeg hebben gekregen van het varen, of die daar de vorige dag nog niet aan toe zijn gekomen, gaan weer naar ’de Reusel’, andere groepen gaan proberen om ei kaars puzzel te leggen. Om twaalf uur gaan we naar huis om te eten. Middagprogramma: Vanaf half twee start de niet meer uit ons programma weg te denken Kindermarkt. Begin dus op tijd met het ma ken, verzamelen en bijeenzoeken van spullen die je wilt verkopen. Nodig opa’s, oma’s ooms en tantes en ook de buurvrouwen uit om te ko men kopen!!! Marktplaats: speeltplaats Bos- zichtschool. Je mag vanaf één uur beginnen met het opbouwen van je stand, maar de ver koopt begint pas na het belsignaal om half twee!!! De markt sluit om vier uur, eveneens op het belsignaal. Woensdag 11 augustus Bijeenkomst om half tien bij het clubhuis! We blijven de hele dag weg, dus meebrengen: lunchpakketje met naam. Voor drinken wordt gezorgd. Denk ook aan je regenkleding. We gaan al speurend naar de bossen. Tussen de middag ’pick-nick’ met zijn allen en daarna bosspelen. Tegen vier uur zijn we weer terug bij het clubhuis. Donderdag 12 augustus Let op: vandaag begint het programma om half negen!We gaan weer de hele dag op pad en wel naar: Bosbad Hoeven. Meebrengen: lunchpakketje met naam. Ook vandaag wordt voor drinken gezorgd. Omdat we hopen op goed weer, maken we er een lange dag van: we denken rond 7 uur weer terug te zijn bij het clubhuis van ’Drumfanfare Moergestel’. Ver geet je zwemspullen niet...!!! Vrijdag 13 augustus We komen weer om half tien bij elkaar voor de ’laatste loodjes’... Voor de middag gaan we al lerlei volksspelen doen op de speelplaats van de Boszichtschool. Om twaalf uur gaan we naar huis om te eten. Om half twee beginnen we traditiegetrouw met het verzorgen van ’karren’, ’fietsen’, ’vaar- en voertuigen’ voor onze slotoptocht. Om vier uur gaan we naar huis en komen om half zeven weer bij elkaar zodat om zeven uur de slotoptoch kan vertrekken. Nodig je hele familie uit om mee te lopen, of om op zijn minst te komen kijken langs de route. De optocht gaat via: Bosstraat, Scheerman, Pastoor Jansenstraat, via de ’Prinsessenstra ten’ naar de Kruysackerstraat, Kloosterlaan, o.a.: 2 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1982 PAGINA 3 I .1 Photo-atelier RAADHUISSTRAAT 17 - MOERGESTELTEL.04243 1287 pa Filmen, monteren en projekterenhet is mooi werk, waar je ook als amateur leuke resultaten mee kunt bereiken. Goede hulpmiddelen maken het werken gemak kelijker en het resultaat mooier. Een uitge breide kollektie "kleine helpers" voor de smalfilmer vindt u in onze zaak. i Rootven 26 Moergestel Tel. 04243 - 1421 - V" w

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 3