cw) a c P.V. 3e Centrumronde van Oisterwijk Girale betaling politietransacties ’’Over Berg en Dal” Moergestel J.J.P. Basemans D. van Kollenburg Ais Meeuwis Wij wensen iedereen die vakantie heeft plezierige vakantiedagen toe. Tijdens de vakantie periode zijn wij echter normaal geopend om zo goed mogelijk aan de wensen van de thuisblijvers te kunnen voldoen. NOUWENS VERHUIZINGEN Nelly Hensen Winaars kleurwedstrijd: Louis v/d Meydenberg 7. ÏV8 ‘W 1 VERREKIJKERS... Schoolstraat 2a Moergestel Telefoon 04243 - 3162 A.s. donderdag inmanden voor La Souteraine in Oisterwijk, uw duiven worden meegenomen als u uiterlijk 18.30 uur in het clublokaal bent. A.s. vrijdag inmanden voor St. Quentin de eerste Franse vlucht voor jonge duiven op de bekende tijden. U dient wel mannelijk en vrou welijk op uw poulelijst in te vullen. Op maandag 11 juli gaat de duivenvereniging vissen, dit is het jaarlijks uitstapje van onze vereniging, voor inlichtingen, kosten enz. dient u zich te wenden tot uw clubkastelein, H. de Brouwer, die kan u er alles van vertellen, veel succes. a) de verdachte wordt bij het constateren van de overtreding staande gehouden. In dat geval wordt aan de overtreder meteen een ’’kennisgeving van bekeuring” uitgereikt. Dit is het bedoelde mini-proces-verbaal. b) bij de constatering van de overtreding is de verdachte niet staande gehouden. De kennisgeving van bekeuring wordt op het voertuig achtergelaten of zo spoedig mogelijk thuisgestuurd. De persoon die bekeurd is kan: - binnen 14 dagen na de datum waarop de overtreding is geconstateerd naar het politiebu reau gaan, dat op de kennisgeving is aangege ven, en daar de boete voldoen; dit kan geschie den met contant geld maar ook met een betaal cheque of een girobetaalkaart; - binnen 14 dagen na de datum waarop de overtreding is geconstateerd het bedrag van de boete overschrijven op een aangegeven postgi rorekening. In sommige gemeenten stuurt de politie daartoe de overtreder een stortings/ac- ceptgirokaart toe. Betaling aan de politie-ambtenaar op straat zal niet langer mogelijk zijn. In geval de betaling te laat binnenkomt, een onjuist bedrag betaald is of de vermelde gege vens (in het bijzonder het proces-verbaalnum- mer) onvolledig zijn, wordt de boete terug gestort. Het proces-verbaal wordt dan normaal afgewerkt, dat wil zeggen dat het openbaar mi nisterie in kennis wordt gesteld van de overtre ding en van het feit dat de schikking niet is vol daan. Dat laatste gebeurt uiteraard ook als er helemaal niet wordt betaald. In aanmerking komende overtredingen De overtredingen, vatbaar voor schikking bij de politie liggen op het terrein van: - het verkeer te land - het verkeer op het water (bijv, overtredingen van het Vaarreglement) - het milieu (bijv, overtredingen in verband met de inzameling van huisvuil) - het Wetboek van Strafrecht en enkele andere bijzondere wetten (bijv, de Visserijwet) en plaatselijke verordeningen (bijv, overtredingen betreffende het laten loslopen van honden, het sneeuwvrij houden van trottoirs en het afste ken van vuurwerk). Het Besluit waarin deze overtredingen zijn op genomen verschijnt binnenkort in het Staats blad. De schikkingsbedragen zijn, zoals de wet voor schrijft, door het openbaar ministerie vast gesteld en variëren van 10,tot 120, De volledige lijst van tarieven zal worden gepu bliceerd in de Staatscourant. Voorgeschiedenis De girale betaling, zoals deze vorm van betalen met een verzamelterm wordt aangeduid, is in 1980 en 1981 in Amsterdam en de gehele pro vincie Gelderland beproefd. Het systeem bleek zowel voor het publiek als voor de politie zo bevredigend, dat de Minister van Justitie heeft besloten het nu landelijk in te voeren. Daarvoor heeft hij een overgangsregeling als bovenstaand vastgesteld, want het Wetboek van Strafrecht, waarin de mogelijkheid van schikking bij de politie is vastgelegd, kent zo’n betalingssysteem nog niet. In het wetsontwerp Vermogenssancties dat on langs door de Tweede kamer is aangenomen, wordt voorgesteld het Wetboek van Strafrecht op dit punt te herzien. Hoewel naar verwach ting deze wet begin 1983 in werking zal kunnen treden wil de Minister hierop niet wachten. Dit heeft hij ook reeds bij de behandeling van de Justitiebegroting 1982 in de Tweede Kamer meegedeeld. Hij heeft bij zijn beslissing laten meewegen, dat in de Kamer deze voorgenomen wijziging van het Wetboek van Strafrecht geen kritiek heeft ontmoet. Met ingang van 1 juli 1982 wordt het in geheel Nederland mogelijk een door de politie aange boden schikking voor een overtreding per post- of bankgiro te betalen. Tegelijkertijd wordt een voor het gehele land eenvormig mini-proces-verbaal ingevoerd, om de afhan deling van dit soort zaken verder te vereenvou digen. Bovendien wordt het aantal overtredin gen, waarvoor de politie een schikkings voorstel kan doen, sterk uitgebreid. De regeling Er worden twee mogelijkheden onderscheiden: J.v. Drunen 1; L. Heefer 2; H. de Brouwer 3; L.v.d. Ven 4; A. op ’t Hoog 5; Joh. v.d. Wouw 6; J.v. Bommel sr. 'J; Joh. Oerlemans 8; P. Hermans 9; L. Ligtvoet 10; L.v.d Branden jr. 11; J. Meeuwis 12; J.v.d. Wouw 13; H. Schepens 14; L.v.d Branden sr. 15; J. de Wit 16; Comb, de Laat 17; 18 t/m 21 exequo J. Smolders, A. Damen, P. Kerkhof en ons jeugdlid L. Persoons. A.s. zaterdag om 21.00 uur is de prijsuitreiking van deze attractievlucht in het clublokaal, U wordt allen met uw echtgenote, verloofde of vriendin verwacht op de prijsuitreiking, er mag niemand ontbreken, e.v.t. reclame’s op deze uitslag uiterlijk tot vrijdagavond bij uw secre taris. Op zondag 18 juli 1982 organiseert Wielerpro- motion Oisterwijk de 3e centrumronde van Oisterwijk. Hieraan kunnen ook recreatieren- ners deelnemen. Deze categorie start om 15.00 uur. Afstand is 40 km. Inschrijvingen b. f 5, geschied bij: B. Smits, Plesmanstraat 23, 5061 SW Oister wijk. Tel. 04242-83074. Iedereen kan hieraan meedoen die met een de gelijke fiets aan de start komt. Valhelm is ver plicht. Minimumleeftijd is 17 jaar. Wij (Stich ting Wielerronde Moergestel) willen deze ron de voor recreanten graag promoten met het oogpunt op onze ronde van Moergestel op 26 sept. waaraan ook een categorie recreanten verreden wordt. Voor mensen die zich daarvoor goed willen voorbereiden moeten zeer zeker een keer deel nemen aan een rekreantenwedstrijd zoals in Oisterwijk. Verder wordt het volgende programma op zon dag 18 juli in Oisterwijk afgewerkt: Nieuwelingen start 16.30 uur - 40 km. Aan de start verschijnt ook Moergestelse troef Erik Welten, reeds 8 overwinningen dit seizoen en op het moment zeer goed in vorm, alsook plaatselijk favoriet Jan Verhoeven. Dames: start 17.45 uur - 40 km. met o.a. Petra de Bruin, Leotien v.d. Linden; Monique Kauf man; Mieke Havik; Thea van Rijnsoever. Beroepsrenners: start 19.15 uur - 100 km. Met o.a. Cees Priem, Rene Koppert, Piet en Fons van Katwijk, Jos Lammertink, Theo Smit, Hans Langerijs, Jan Aling, Gerry van Gerwen. Uitslag wedvlucht Creil op zaterdag 3-7-’82. Deze laatste midfondvlucht werd beïnvloed door een regenzone in België en Nederland, hierdoor een traag verloop. De eerste prijs werd gewonnen met grote voorsprong door L.v.d. Branden die ook de eerste prijs speelt in het Samenspel, ook A. op ’t Hoog speelt in het Samenspel een zeer vroege prijs. De eerste 25 prijzen werden als volgt verdiend: L.v.d. Branden sr. 1, 10, zeer goede uitslag 4 van de 5 er in; A. op ’t Hoog 2, 25; H. Sche pens 3, 6,11, 14,15, 20, 23; L.v.d. Branden jr. 4, 22; Comb, de Laat 5, 21; J. de Wit 7, 19; P. Hermans 8, 9, 17; L.v.d. Ven 12, 13, 16, 18, maakt een zeer goede uitslag 4 mee en 4 er in; J.v. Bommel sr. 24. Uitslag attractievlucht St. Ghislain op zondag 4-7-’82. Met het weer troffen wij het op deze vlucht met de jonge duiven, deze werden om 7.30 uur gelost met ZW wind, het concours had een zeer snel verloop. Op dit concours blonk J.v. Drunen uit met een fantastische uit slag. ra "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 7 JULI 1982 PAGINA 5 l4 I en en i ft IN PLAATS VAN KAARTEN MD*U* Lage Witsiebaan 102 - 112 - 136 Telefoon 013 - 670526 - 674796 - Tilburg Langs deze weg willen wij U hartelijk bedanken voor de vele blijken van belangstelling, die wij mochten ontvangen bij ons 50-jarig huwelijk. 5066 AT Moergestel, juli 1982 Rootven 23 C. Michels A. Michels-van Esch kinderen en kleinkinderen Gemullehoekenweg 23, Oisterwijk, tel. 04242-84899, 's maandags gesloten. hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Op deze dag zal om 15.00 uur een plechtige H. Mis worden opgedragen in de parochiekerk St. Johannes Onthoofding te Moergestel. Op vrijdag 30 juli a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders Gelegenheid tot feliciteren van 19.00 tot 20.30 uur in Hotel- Café-Rest. "Breda's Welvaren", Tilburgseweg 2 te Moergestel. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen 5021 DS Tilburg, juli 1982 Ridderstraat 31 vieren op zaterdag 31 juli a.s. hun zilveren huwelijksfeest. Tevens wordt op die dag het feit herdacht dat Ais 25 jaar brandweerman is. 'Wï 1. Jan Timmermans, Zandstraat 22; 2. Jacqueline van Esch, Burg. Bar- doelstraat 9; 3. Peter van lersel, Raamackerstraat 9; 4. Charlotte van Spaandonk, Herengoedstraat 13; 5. Remco Schapendonk, Brabis 13, Eind hoven; 6. Marie-Louise v/d Wouw, Kloosterlaan 3; 7. Judith Ketelaars, Kerkstraat 10; 8. Angela de Laat, Ko renstraat 24; 9. Chantal de Laat, Hild 11; 10. Johan v/d Zande, Raamac kerstraat 20; 11. Marion v/d Zande, Raamackerstraat 20; 12. Jeroen v/d Wouw, Boonhofstraat 2; 13. Stefan Dirks, Schout v/d Wouwstraat 7; 14. Hein van lersel, Raamackerstraat 9; 15. Guus Hurkmans, Hogenackerstraat 1; 16. Cindy Schapendonk, Eindhoven; 17. Pieter Roozen, Heuvelstraat 17; 18. Pa tricia Roozen, Heuvelstraat 17; 19. Mo nique Op 't Hoog, Zandstraat 6; 20. Sandra Op 't Hoog, Zandstraat 6; 21. Edward Hurkmans, Hogenackerstraat 1; 22. Sandra de Laat, Hild 11; 23. Eliza Hoosemans, Waterhoefstraat 8; 24. Henk-Jan Heeffer, Hoefkens 3; 25. Remco van lersel, Tilburg. Deze kinderen kunnen bij ons de prijzen af halen. Proficiat!! vt*Mura o Btpiïuf Vakantiefoto's mogen niet mislukken, U moet er tenslotte weer 'n heel jaar op teren. KLEINBEELDCAMERA'S volautomatisch ingebouwde flitsv.a. f 147,50 kan niet missen!! Haal uw vakantie dichterbij... vanaf f 105,— ziet U het haantje van de toren al levensgroot... Gèselse kermis: maandag 5 en dinsdag 6 juli zijn wij na de middag gesloten. Photo-atelier Rootven 26 - Moergestel - Tel. 1421 INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE RIJKSVERHUIZERS Om 14.00 uur is er een H. Mis in de kerk van St. Jans Onthoofding te Moergestel. De receptie vindt plaats van 18.00 tot 19.30 uur in "Den Boogaard". Ais en Nelly Meeuwis Petra - Carlo o

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 5