Maria-kapel al 40 jaar in goede handen E.H.B.O. reikt 12 heel bijzondere diploma’s uit ml I I I Tandarts Stieger is gesloten van 28 juli tot 16 augustus "Moergestel-Nieuws" trekt er drie weken tussenuit 13 Vóór U met vakantie gaat... Bibliotheeknieuws is afwezig van 8 juli t/m 4 augustus a.s. Bureau Maatschappelijke Dienstverlening Dr. van Delft huisarts 0 I Uniek jubileum voor Jan en Dien Hoosemans Met veel plezier vertellen ze over het kontakt met de mensen die ze in ”hun” kapel ontmoe ten. Dikwijls leggen ze ook uit waarom ze ko- ook Noud Smits een zeer waarderend woord over deze in de regio unieke gebeurtenis, waar na hij de deelnemers persoonlijk het diploma overhandigde. Na enige schroom in het begin van de cursus zijn de deelnemers inmiddels zo enthousiast, dat zij van plan zijn in september - oktober met een nieuwe, nog meer officiële cursus te starten. De gelukkige bezitters van het bijzon dere diploma zijn: Mevr, van Hest-Ketelaars; mevr. Ketelaars-van Balsvoort; de heer en mevr. Nooteboom; Mevr. v. Remunt-Roosen; Mevr. Wellens- Kastelijns; Mevr. Reynen-Kastelijns; Mevr. v. lersel; Mevr. Mensink; Mevr. v. Dijk-van der Wouw; Mevr. Hazenberg en Mevr. is wegens vakantie gesloten vanaf maandag 12 juli t/m vrijdag 23 juli. Vrijdag 30 juli a.s. zijn ze 40 jaar getrouwd: Jan en Dien Hoosemans, de Aanstede 26. Op zich natuurlijk niet zo’n opmerkelijk feit en dat is dan ook niet de reden waarom we aandacht besteden aan dit echtpaar dat het grootste gedeelte van hun huwelijksleven doorbracht op ”De Nachtegaal”. Wel opmerkelijk is dat Jan en Dien precies vanaf hun trouwdag de zorg hebben over het onderhoud van de Maria-kapel aan de Oisterwijkseweg. Reden voor ons om met hen een praatje daarover te gaan maken. SS In de voorzaal van den Boogaard heerste afge lopen dinsdagmiddag om half vier een heel ge zellige en ontspannen sfeer. Elf dames en 1 heer, met een gemiddelde leeftijd van 70 jaar, kregen er een speciaal voor hen ontworpen di ploma ter afronding van een eveneens speciaal voor hen verzorgde oriëntatiecursus in de E.H.B.O. De voorzitter van de Plaatselijke E.H.B.O.-af deling stak zijn bewondering en dank voor de inzet van cursisten en cursusleiding dan ook niet onder stoelen of banken. Bijzonder de cursusleidster, Francien van Remunt, kreeg een pluim op haar hoed gestoken, maar ook de verdiensten van Dr. Terwindt, Zr. Genoveva, en Mary van den Hout, regionaal project leidster van het bejaarden werk, werden geme moreerd. Namens het Bejaardencontact sprak De vakanties breken weer aan. Derhalve van de zijde van de politie een waarschuwing aan allen die voor één dan wel meerdere weken weggaan. Laat U niet al te duidelijk blijken dat U van huis bent, door bijvoorbeeld briefjes op de deur te plakken i.v.m. uw afwezigheid. Draagt u er zorg voor dat de brievenbussen worden geledigd. Neem in ieder geval maatre gelen waardoor niet blijkt dat u er langere tijd niet zult zijn. Wij wensen een ieder een prettige vakantie en vooral goed weer toe. de Rijkspolitie. Tijdens de vakantie zal de bibliotheek normaal geopend zijn, dus elke maandag-, woensdag en vrijdagmiddag van half 3 tot half 6 en elke maandag- en vrijdagavond van 6 uur tot half 9. Wel vervalt tijdens de basisschoolvakantie het voorlezen op de woensdagmiddag. Woensdag 7 juli wordt er voor het laatst voorgelezen. We starten weer in de eerste week na de basis schoolvakantie. Gaat U zelf op vakantie en kunt U daardoor uw boeken niet op tijd terugbrengen, zeg dit dan even bij het afstempelen van de boeken. De boeken worden dan namelijk meteen voor een termijn van 6 weken aan U uitgeleend. Tot slot wensen wij U een prettige vakantie. men”, zegt Jan. ”Dat zijn zo van die leuke dingen”, vervolgt hij, ’’maar zoals altijd heeft ook deze medaille z’n keerzijde. Dan betrekt z’n gezicht en vertelt hij over de ontelbare pogingen die nog steeds worden on dernomen om geld uit de offerblok te halen. ”En wat te denken van bloemen weghalen, dat gebeurt evengoed. Goedwillende mensen die spontaan bloemen klaarleggen en wanneer we ze dan in een vaas geschikt hebben zien we ’s anderendaags dat ze met vaas en al zijn meege nomen!” Vol trots vertelt hij echter dat vooral gelddieven het bij hem niet gemakkelijk heb ben, want vindt hij een aanknopingspunt dan blijft hij ze achtervolgen, en regelmatig ook met sukses. Al pratende bekennen Jan en Dien, dat was tij dens het gesprek trouwens ook duidelijk te merken, dat ze de kapel wat betreft het onder houd, beschouwen als hun eigendom. Dat ver klaart tevens waarom het er altijd zo piekfijn uitziet, en het feit dat zovelen dagelijks de ka pel bezoeken stemt hen zeer tevreden. ’’Zolang we kunnen en we er zoveel plezier aan beleven blijven we dit doen”, zegt Jan, terwijl z’n vrouw Dien instemmend knikt. We hopen dat het hen nog vele jaren gegeven zal zijn deze hobby, waarvan ze allebei bezeten zijn, te mogen blijven uitoefenen. Hebt U nog nooit gezegd terwijl U langs de ka pel fietste: Hier branden dag en nacht kaarsen? Het vele werk dat Jan en Dien Hoosemans op deze plek pro deo verrichen, zal daar ongetwij feld aan bijdragen. M.O. En denk maar niet dat die cursus een wissewas je was! De hele basiskennis van de eerste hulp was er degelijk aan de orde gekomen. De cur sisten werden in theorie en praktijk geconfron teerd met bijvoorbeeld een hartaanval, het aanleggen van verband, maar ook met het ge bruik van medicijnen. De cursus .bestond uit tien lessen, waarvoor telkens uitstekend lesma teriaal was ontworpen. Het is in 1939 dat de heer Schade de kapel laat bouwen. Jan Persoons uit Oisterwijk neemt de eerste jaren het onderhoud op zich, totdat Jan Hoosemans in 1942 in dienst treedt bij ”De Hooge Braaken”. Hij krijgt daarbij van tijd tot tijd de zorg over de kapel tot hij in 1955 de finitief tot ’koster’ wordt benoemd en hij de gehele verantwoordelijkheid op zich neemt. Wie weet nog dat het klokje op de kapel dage lijks om 12.00 uur werd geluid? Jan heeft het 30 jaar gedaan en middels de huidige bewoner van ”De Hooge Braaken”, de heer van Opstal, wil men deze traditie weer op een of andere manier zien te herstellen. Er komt trouwens veel meer bij het onderhoud van die kapel kijken dan menigeen in de gaten heeft. Het hele gezin Hoosemans was, en is er nog, van tijd tot tijd mee gemoeid: schoonma ken, bloemen verzorgen, het witten van de mu ren van binnen en buiten, kaarsen bestellen enz, enz, en het moet worden gezegd dat alles er altijd tot in de puntjes verzorgd uitziet. Jan en Dien hebben er samen veel plezier in en men heeft nu de kinderen op een na het huis uit zijn en Jan niet meer werkt, er ook ruim schoots de tijd voor. Nu, in de zomermaanden maken ze wel 5 tot 6 keer per dag de gang naar de kapel. ”We moeten o.a. steeds zorgen”, zegt Jan, ”dat er altijd kaarsen zijn, ’n Ontel baar aantal mensen stopt hier en wil ’n kaars aansteken. Dat die er op een gegeven moment niet zijn, dat mag niet gebeuren”. Voor spoedgevallen wordt waargenomen door: Tandarts v/d Tas te Oisterwijk, tel. 04242 - 16655 De praktijk van Tandarts Kamphorst te Moergestel, tel. 1919 en zal daarom op 14, 21 en 28 juli NIET verschijnen! U kunt ons weer verwachten op woensdag 4 augustus. Praktijk wordt waargenomen door Dr. Terwindt, tel. 1204 Bewaar dit nummer zorgzuldig, want hierin vindt U op pag. 2 alle doktersdiensten, kerkdiensten en andere belangrijke gegevens voor de periode waarin wij niet verschijnen. \Ne wensen U een prettige vakantie met veel goed weer! Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. St. Jansplein 7 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. WOENSDAG 7 JULI 1982 7e Jaargang - Nr. 247

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1