Ook Voorjaarsnota in de Gemeenteraad i "Moergestel-Nieuws" met vakantie... Bibliotheek gesloten Trefsentrum u Hoe kunt U EHBO’er worden? Gilde St. Sebastiaan en Barbara Erik Welten wint in Handel Vóór U met vakantie gaat... Haaren krijgt clown ”11 Grigio” j ’’Gezwiene Waai” A.v.d.W. de Rijkspolitie. de tegen de ronde van Moergestel in vorm te MMHj| SS? Nu iedereen zowat aan de vakantie toe is trekken wij er ook weer enkele weken tussenuit. Ons laatste nummer voor de vakantie verschijnt op woensdag 7 juli a.s. Ons eerste daaropvolgende nummer verschijnt daarna weer op woensdag 4 augustus. De woensdagen 14, 21 en 28 juli verschijnt "Moergestel-Nieuws" nietl i sterkste te moeten ontraden, omdat zij over de situatie in het plan de Hoefkens, waar de motie toch het meest op doelde, een geheel andere mening hebben. Hierop volgde een heftige en emotionele discussie, waarin B en W vreesden voor een aantasting van het karakter van de Hoefkens en daar zeker van hogere instanties De bibliotheek is op kermismaandag de GEHELE DAG GESLOTEN Toon van Gils motie.... meer woongenot.... Jeugd 12-16 jaar Wij als jongeren willen de leiding graag bedan ken voor hetgeen zij het afgelopen seizoen voor ons aan aktiviteiten hebben georgani seerd. Het was gewoon te gek dit seizoen bijna elke woensdag was er iets te doen. We hopen dat we het volgend seizoen zo kunnen door gaan. Marian, Stef en Corrie hartstikke bedankt! U heeft misschien ook wel eens enkele dingen gelezen, die weliswaar uiterst belangrijk zijn en die bij een goede toepassing in sommige geval len levensreddend kunnen zijn. Maar een EHBO’er bent U daarom nog lang niet!! Daarvoor zult U een cursus moeten vol gen om in het bezit te komen van een geldig eenheidsdiploma EHBO. Welnu, deze kans wordt U nu aangeboden. Onze plaatselijke EHBO-vereniging zal op 16 september a.s. et een nieuwe kursus van start gaan. Personen die hiervoor interesse hebben en ouder zijn dan 16 jaar kunnen zich opgeven bij een van de on derstaande adressen. Het cursusgeld bedraagt 80,- alles inbegre pen. Dit diploma is belangrijk voor uzelf en voor anderen. Ga dus een EHBO cursus volgen. Opgave is mogelijk bij: Dhr. J. Rijnen, Past. v.d. Boogaardstr. 43, tel. 2120.; Mevr. G. van Gisbergen, Raamackerstr. 18, tel. 3329; Dhr. A. Fonken, Raadhuisstr. 37, tel. 3187; Zr. Genoveve Smits, Klooster- laan 24, tel. 2321; Mej. F. van Remunt, Ko- renstr. 26, tel. 2451. De cursus wordt gegeven op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur en duurt 16 a 20 we ken. Voor het eerst in de geschiedenis van de raad werd door de heer v. Gils (C.D.A.) een motie ingediend, gesteund door zijn fraktie. de heer Op ’t Hoog (onafhankelijk), Damen (V.V.D.) en v. Stiphout (S.V.P.). In de motie werden B en W uitgenodigd op korte termijn iets te doen aan de bouwvoor schriften in de diverse bestemmingsplannen en die van het plan de Hoefkens in het bijzonder. Hiermede gaf de meerderheid van de raad uit ing van haar gevoelens van onvrede in het alge meen over de huidige situatie, waarin het vaak niet mogelijk is vergunningen te geven voor kleine voorzieningen, zoals b.v. bergingen, vo lières en duivenhokken. De motie kwam naar aanleiding van twee bezwaarschriften van be woners uit het plan de Hoefkens, die de raad overigens noodgedwongen ongegrond moest verklaren. B en W meenden de motie ten geen goedkeuring van verwachten en de raad vooral pleite voor meer woongenot voor men sen en aanpassing van bestemmingsplannen op de praktijk in plaats van de theorie van achter een bureau. De motie werd in stemming ge bracht en aangenomen, met alleen de stemmen van de beide wethouders en de heer v. Os te gen. B en W zegden toe de motie te zullen uit voeren. De medewerking van het gemeentebestuur was snel gevonden en zeer spontaan: de gemeente nam zelfs de bouw van het voetstuk voor haar rekening. Het overige benodigde geld wordt via kienavonden, elke maandagavond in ”Den Bartel” bijeen gebracht. Ook de plaatselijke Rabobank, die de clown als buurman krijgt, heeft een forse duit in het zakje gedaan! Verder heeft het bestuur een aantal ’’miniclowntjes” laten maken welke va naf 3 juli voor slechts 6,te koop zijn. Na de feestelijke onthulling begint in de circus hal een reünie waar alle artiesten en oud ar tiesten elkaar kunnen ontmoeten. De voorstellingen van het jeugdcircus beginnen dit jaar op zaterdag 10 juli. Raadsvergadering van 25 juni 1982. Afwezig J. Swinkels wegens vakantie. Net als de tweede kamer hield de gemeenteraad zich bezig met een herbezinning over de financiële situatie. Gaat het in de landspolitiek over ombuigingen en bezuinigingen, in de gemeenteraad gaat het over wat kunnen we nog doen met de zeer beperkte middelen. In twee besloten vergaderingen was deze materie al aan de orde geweest, zodat de kaarten al geschud waren en de voorstellen van een meerderheid uit het college van B en W de eindstreep haalden. De vakanties breken weer aan. Derhalve van de zijde van de politie een waarschuwing aan allen die voor één dan wel meerdere weken weggaan. Laat U niet al te duidelijk blijken dat U van huis bent, door bijvoorbeeld briefjes op de deur te plakken i.v.m. uw afwezigheid. Draagt u er zorg voor dat de brievenbussen worden geledigd. Neem in ieder geval maatre gelen waardoor niet blijkt dat u er langere tijd niet zult zijn. Zonder u te willen verontrusten dient toch te worden opgemerkt dat ook in Moergestel het beeld van inbraken en diefstal len een stijgende vorm vertoont. U doet er dus ook goed aan te laten weten dat u weg bent aan uw buren zodat deze wellicht een oogje in het zeil kunnen houden. Wij wensen een ieder een prettige vakantie en vooral goed weer toe. Fietstocht en feestavond Op zaterdag 26 juni j.l. is er een fietstocht en feestavond georganiseerd voor onze leden. In tegenstelling tot de weersverwachting hadden we erg mooi weer gehad. Dit heeft er ook aan bijgedragen dat deze dag een succes is gewor den. We vertrokken op het Kruysackerplein om 10.00 uur met ongeveer 200 personen. Er was een rustpauze bij de Heilige Eik in Spoor- donk waar de koffie en de broodjes er goed in gingen. Het eindpunt van de fietstocht was bij café ’t Centrum waar de kinderen getrakteerd werden op een zakje friet. Tevreden keerde ie dereen huiswaarts. De feestavond begon om 20.30 uur in ”Den Boogaard” en hier was een optocht van 130 personen. Het is een gezellige dansavond ge worden en iedereen is er over eens dat het voor herhaling vatbaar is. Kinderspelen en zeskamp Op zaterdag 3 juli a.s. zijn er kinderspelen en een zeskamp georganiseerd. De kinderspelen beginnen om 10.00 uur en deze zullen worden gehouden verspreid door de hele buurt. De buurt zal dan worden afgesloten voor het weg verkeer tot ongeveer 12.00 uur. ’s Middags om 14.00 uur is er een zeskamp op het grasveld bij de Graaf van Ursulschool. Toeschouwers zijn van harte welkom, ook worden er premies verwacht van de Moer- gestelse bevolking. We verwachten een grote opkomst. Versnaperingen zijn aanwezig. Tot ziens bij ’’Gezwiene Waai”. Heroriëntatie Op onderdelen waren er tegenstanders en we thouder Smits had een minderheidsstandpunt, waarin hij alleen werd gesteund door de heer v. Os (P.G.B.). Zij zijn voor het behoud van ”het Stoom” en willen daar een bestemming aan geven. Dat betekent echter een heel ander ’’financieel plaatje”, waar de meerderheid dui delijk niet voor koos. Voor 1982 en volgende jaren dienen middelen aanwezig te zijn of worden vrijgemaakt (reser veringen) voor de volgende zaken: A. Uitvoering T-31, zodra de provincie met de uitvoering begint, B. Rekonstruktie Vossenhoorn tot Diessen, C. Gemeentewerken en brandweergarage in richten op de lokatie aan de Kloosterlaan, D. Verbouw oude vereniging en E. Aankoop brandweerauto uiterlijk 1 januari 1985. Verder kwamen er nog diverse beleidsin tenties naar voren, zoals verbetering van ande re wegen (o.a. Heuvelstraat) en de accomoda- tie van Roef. Vooral voor het laatste werd door de verschillende frakties de aandacht ge vraagd. Door diverse omstandigheden is Roef de laatste jaren in een verdomhoekje terecht gekomen, wat zij niet verdient. Er moet op korte termijn iets aan gedaan worden om haar eruit te halen. Op zaterdag 3 juli a.s. zal om 16.00 uur op het Mgr. Beckersplein in Haaren NB een bronzen standbeeld van de clown II Grigio worden ont huld door oud pastoor J. Verrijt, oprichter van het jeugdcircus ”11 Grigio”. Bij zijn afscheid van het circus, vorig jaar, kwam het bestuur op het idee hem als geschenk een bronzen clownt je aan te bieden. (De clown is het symbool van het jeugdcircus.) Het beeld, gemaakt door de Haarense kunste naar Ton Buijnsters, viel in zo’n goede aarde dat alle circusmedewerkers wel interesse had den. De prijs van een bronzen clown is echter niet van dien aard dat iedereen zijn portemonnaie trekt! Iedereen een clown schenken is finan cieel evenmin uitvoerbaar. En zo kwam het bestuur opnieuw bij Ton Buijnsters! Door zijn belangeloze medewerking werd spoedig de oplossing simpel: ’’geef één beeld aan allen, maak dat dan flink groot, en plaats het in het centrum van Haaren!” Opnieuw heeft Erik zijn vorm bewezen en voegt er een 9e overwinning van dit seizoen aan toe. Zaterdag in Diessen gelukte het hem niet zo, maar zondag in Handel zette hij opnieuw de koers naar zijn hand. In het begin van de koers had hij last van dikke benen maar na enkele rondes verreden te hebben ging het steeds be ter, verklaarde hij na afloop. Dit bewees hij ook tijdens de wedstrijd toen hij 3 rondes al leen vooruit zat. Toch is een slag slaan bij de Nieuwelingen erg moeilijk, omdat de Nieuwelingen maar een be paald verzet mogen rijden, namelijk (voor de kenners) 50 x 17. In de eindsprint was hij veruit de beste gezien hij de spurt van kop af won. Peter Hoffmans reed zaterdag in Diessen een van zijn betere wedstrijden. Hij bevond zich in de kopgroep waaruit hij een 6e plaats wist te behalen. Op kermismaandag 5 juli gaan de Moergestelse Gilden een prijsverschieting houden. Daar geen van de drie gilden in 1982 aan de 4-jarige periode van Koningschieten toe is wordt deze prijsverschieting gehouden en welop het terrein bij café ”Het Draaiboompje”. Elke gilde schiet met zijn eigen wapen, voor Gilde St. Sebastiaan en Barbara is dit de hand boog. Programma: 8.45 uur Verzamelen van de Gildebroeders in Gildehuis ”De Korenmaaier”. 9.00 uur Uithalen van de Koning C. Horsten. 10.00 uur Gildemis. 11.15 uur Uithalen van Gilde St. Catharina en St. Joris resp. bij De Klaore en Hans de Brou wer, waarna in optocht naar het schietterrein. 12.00 uur Aanvang der wedstrijden, na afloop prijsuitreiking in café ”Het Draaiboompje”. Mark Welten reed ook in Diessen, waar hij een semi-klassieker reed. Hij viel echter buiten de prijzen maar begint toch steeds beter in zijn draai te komen. Lambert Welten gaat zijn con ditie voorlopig in België opvijzelen om zodoen- zijn. Erik en Mark Welten rijden zondag 4 juli in Boxtel, start 13.00 uur, alsook Peter Hoffman. Zaterdag 3 juli rijden zij in Gilze, start 17.00 uur. Dinsdag 6 juli rijdt Erik een klassieker in Heusden en wel ’s avonds om 19.00 uur. MA 8 moergestel: I Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 30 JUNI 1982 7e Jaargang Nr. 246 I Motie

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1