39 59 BperenBond - Moergestel Prima panklare doperwten H. BOOGAERS 630“ 17“ l.v.m. de jaarlijkse balanstelling zijn wij op vrijdag 25 juni om 19.00 uur gesloten. 1 outiaue Barbara JACKS MINIROKJES LOUIS v/d MEYDENBERG H Gemeenteraads vergadering KONICA AUOTREFLEX FOTOLIJSTEN formaat 30x40 ’W Vakantie nadert, laat daarom nu uw camera controleren om teleurstellingen te voorkomen "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 23 JUNI 1982 PAGINA 5 4 20. 5. 7. 11. 13. l Mi Deze maand uw foto's afgedrukt op luxe formaat, voor de prijs van de normale print. I Er zijn ook leuke aanbiedingen in onze zomercollectie. OOK VOOR U! incl. tas (ontspiegeld glas klemmen) voor Grote sortering houten lijsten. in diverse kleuren in diverse kleuren Rootven 26 - Moergestel - Tel. 04243-1421 voor de diepvries of weck per kilo voorq) Minimale afname 5 kilo (Tijdig bestellen a.u.b.). Rootven 5 - Moergestel. het wordt een kommissie benoemd voor het inventarise- Twee aanvragen W.W.V. en een aanvrage R.W.W. wordt toegekend. Een aanvrage om bijstand is gehonoreerd en een herkontröle bijstand wordt ongewijzigd voortgezet. Uitbreiding Volkstuinenkompleks Reuseldal Overeenkomstig het verzoek van de volkstui nenvereniging wordt het volkstuinenkompleks Reuseldal met één perceel uitgebreid. Renovatie woningwetwoning De woningwetwoning Burgemeester Bar- doelstraat 22 zal gerenoveerd worden en terza ke wordt opdracht gegeven aan de firma’s J. Op ’t Hoog en J. van Velthoven. Vergadering Burgemeester en Wethouders 9 juni 1982 Grondwerk plan De Hoefkens Het grondwerk van het openbaar groen in plan De Hoefkens wordt gegund aan de Gebr. van Dijck te Moergestel. Aanleg leidingen Intergas Aan Intergas wordt vergunning verleend voor de aanleg van leidingen in de van Rijckevorsel- laan en De Hoefkens. Rioolreiniging Het reinigen van het riolenstelsel wordt gegund aan de firma Rejo te Oosterhout. Gladheidsbestrijding De Aanstede In de toekomst zal in De Aanstede niet meer met zout worden gestrooid ter bescherming van dicht langs de weg aanwezige beplantin gen. Er zal een schadevergoeding worden be taald voor de geleden schade aan de beplanting van de afgelopen winter. Er worden twee zoutkisten geplaatst nabij de sporthal ten behoeve van de gladheidsbestrij ding aldaar. Omleiding route lijn 45 B.B.A. In verband met de verplaatsing van de week markt van het St. Jansplein naar de Klooster- laan tijdens de kermismaandag 5 juli 1982 zal de route van lijn 45 van de B.B.A. omgeleid worden via de Herengoedstraat. De bushalte Kloosterlaan nabij het gemeente huis komt daardoor die middag te vervallen. Standplaats weekmarkt Aan de Stichting Koningin van de Vrede wordt toestemming verleend tot het innemen van een standplaats op de weekmarkt van 21 juni 1982. Sociale uitkeringen Vier herkontróles W.W.V. en vier herkontró- les R.W.W. worden onveranderd voortgezet. Vergadering Burgemeester en Wethouders 16 juni 1982 Bouwvergunningen Bouwvergunningen zijn verleend aan: - Mevr. Wolfs-Nooijens, Tilburgseweg 22 voor de bouw van een garage. - A.C. van de Wouw, Heuvelstraat 26 voor de bouw van een sleufsilo. Reklameborden Van 21 juni tot en met 4 juli 1982 wordt toestemming verleend aan de organisatie van ’’Zomerfeesten Baarle-Nassau” voor het plaatsen van reklameborden. Standplaats tijdens Wielerronde Moergestel Aan het Wielerkomité wordt toestemming ver leend voor de plaatsing van een verkooptentje langs het parcours van de Wielerronde Moer gestel. Kapvergunning Aan G. Bierkens, Heuvelstraat 11 wordt een kapvergunning verleend voor het kappen van bomen. Loterij vergunning Aan de St. Jeugdbelangen Sint Jan is toestem ming verleend voor het houden van een Peper- koekloterij op de kermiszondag. Kollektevergunning Aan de Vereniging tot de Dierenbescherming is een kollektevergunning verleend voor de perio de van 3 oktober tot en met 9 oktober 1982. Rootven 9 - Moergestel - Tel. 04243 - 1879 Op vrijdag 25 juni a.s. is er om 19.30 uur weer een openbare vergadering in het gemeentehuis. De agenda: 1Opening 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 21 mei 1982. 6. Voorstel voorlopig garant te blijven voor eventueel niet gedekte kosten ten behoeve van de Algemeen Muzikale Vorming (AMV) op de basisscholen. Voorstel tot het verlenen van medewer king ex artikel 50 der Kleuteronderwijs- wet inzake het herstellen van schade door vernielingen aangebracht. 8. Voorstel tot vaststelling van het voor schot op de vergoeding voor gods dienstonderwijs voor 1982. 9. Voorstel inzake heroriëntatie investe ringsprogramma 1982 en volgende jaren. PAUZE 10. Voorstel tot het ongegrond verklaren van een ingediend beroepschrift op grond van artikel 51 van de Woningwet door A.A.M. Westgeest, De Hoefkens 37 te Moergestel ten aanzien van de bouw van een duivenhok/berging. Voorstel tot het ongegrond verklaren van een ingediend beroepschrift op grond van artikel 51 van de Woningwet door A.M. Hofhuijzen te Moergestel ten aanzien van de uitbreiding van een landbouwwerktui genloods. 12. Voorstel tot het ongegrond verklaren van het door A.J.L. Schoenmakers, De Hoef kens 39 op grond van artikel 51 van de Woningwet ingesteld beroep tegen weige ring van de gevraagde bouwvergunning voor een berging. Voorstel tot verkoop van een tweetal strookjes openbaar groen in het bestem mingsplan De Hoefkens aan A.A.M. Westgeest en J.W. Broekhuizen, beiden te Moergestel. 14. Nota afronding onderzoek verkoop groenstroken Groot Bungalowpark. 15. Voorstel tot het terugverkopen van een tweetal stroken grond aan de Schoolstraat aan de oorspronkelijke eigenaren. 16. Onderzoek geloofsbrieven en toelating nieuw benoemde raadsleden. 17. Voorstel tot de bouw van 12 woningwet woningen in het plan Oistelvoirt. 18. Voorstel: A. tot afwijzing van een subsidieverzoek van de Stichting Blizo Vakantiefonds; B. tot afwijzing van een subsidieverzoek van de ’’Stichting Wielerronde van Moer gestel”. 19. Voorstel: 1. tot verhuur van een perceel, te gebrui ken als oefenterrein, ten behoeve van de ponyclub Fevior; 2. tot beschikbaarstelling van een krediet voor een beregeningsinstallatie en een be- regeningsput ten behoeve van het oefen terrein van de ponyclub Fevoir. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het treffen van stroom- besparende maatregelen op de sekretarie. 21Voorstel tot wijziging van de verordening regelende de vergoedingen voor de leden van de vrijwillige brandweer. 22. Voorstel tot vaststelling van de slotwijzi- gingen begroting 1980 en overboeking restant kredieten 1981 naar 1982. 23. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 24. Sluiting. Inzamelingsvergunning Het Leger des Heils is voor een tweetal perio des in 1983 een inzamelingsvergunning gewei gerd omdat er in Moergestel per jaar reeds twee van dergelijke vergunning worden ver leend. V erkeersmaatregelen Voor de organisatie van kinderspelen door de buurtvereniging Gezwiene Waai worden de no dige verkeersmaatregelen getroffen en er is toestemming verleend voor het gebruik maken van de dranghekken. Sociale uitkeringen Twee herkontróles W.W.V. en een R.W.W. worden ongewijzigd voortgezet en drie aanvra gen W.W.V. worden toegekend. Werkgelegenheidsplan/Jeugdwerkplan Ten behoeve van werkgelegenheidsplan/Jeugdwerkplan ren van projekten. KOMT U GERUST VRIJBLIJVEND KIJKEN. Jodocus PHOTO-ATELIER Goddank, een ongekende held, wiens naam wellicht nooit wordt vermeld, nee, heus geen held op sokken, gedroeg zich onverschrokken. Een monsterlijk gevaarlijk dier was op het Blekven aan de zwier, en dreigde met zijn klauwen een ieder neer te houwen. Enkele weken geleden vonden vissers een pas doodgeschoten meerkoet op het Blekven. Hij heeft koelbloedig, onversaagd, het monster naar de hel gejaagd: het kostte maar één kogel, en dat voor zulk een vogel! Men vond de meerkoet in het riet. Wat is geschoten is geschied! De held zal zich niet melden, want dat doen helden zelden! Het water spatte huizenhoog wanneer het er zijn kop in boog; men zag het schielijk zakken als het begon te smakken. Zijn snavel klapperde geducht, het joeg de vissers op de vlucht, van kalveren en koeien zag men het bloed reeds vloeien. Zijn ogen rolden in zijn kop, het vrat, wat het kon grijpen, op; het brak met beide vlerken de eiken en de berken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 5