Oscar voor van Bommel GÖ^JS K\t’ Modeschoeisel r De bejaarden gaan op reis! Medicijn gebruik en bijwerkingen Concert Harmonie en Drumfanfare Kindercrèche 8e overwinning Erik Welten Mil Jeugdvakantieweek 1982 In den Boogaard op vrijdag 25 juni om 20.30 uur tl ,2 I WOENSDAG 23 JUNI 1982 7e Jaargang - Nr. 245 Prachtige prijzen zoals een grote levensmiddelenmand. Als hoofdprijs een GROTE BOOT Ook de geldronden en de aantrekkelijke jackpot zijn weer aanwezig. Als U een gezellige avond uit wilt, kom dan naar Den Boogaardom te Kienen met Gezwiene. Dit is de laatste Kien voor de vakantie. Tot dan. YA 8 J.S. J. Weken k 3-J& V Als kleine verrassing voor het personeel kwam er een halve dag extra vakantie uit de bus, die met gemompel van instemming graag werd aanvaard. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Vanaf zondag 20 juni is de crèche tijdens de H. mis van 11.30 uur gedurende de vakantieperio de gesloten. Gezien de geringe opkomst vragen wij ons ech ter af, of het zin vol is ermee door te gaan. Mocht u van mening zijn dat de crèche ge handhaafd dient te worden omdat u het ko mende schooljaar er gebruik van wenst te ma ken, wilt u dan contact opnemen met een van onderstaande personen. Mevr. M. Moelenboer v. Rijckevorsell. 34, tel. 1974. Mevr. A. Roefs, Zandstraat 8, tel. 1131. Erik Welten heeft duidelijk revanche genomen op de Nederlandse Kampioenschappen. In Hilvarenbeek won hij nadat hij zaterdag 19 juni bij de Nederlandse Kampioenschappen door een valpartij uitgeschakeld werd. Tijdens deze N.K. reed Erik een uitstekende wedstrijd, steeds attent reageerde hij op een aanval. Ook zelf waagde hij het om een slag te slaan. Maar het parcours was niet zwaar genoeg om een beslissende slag te slaan. Een compleet peloton stormde de laatste ronde in. Erik reed op dat moment keurig op kop. Maar het noodlot sloeg helaas toe doordat hij in het gedrang voor de eindsprint een voor hem vallende renner niet meer ontwijken kon. En tuimelde de sloot langs de weg in. Ales uit Amsterdam won daarna de N.K. Na afloop verklaarde Erik zich uitstekend ge voeld te hebben voor de eindsprint, en zag best wel perspektieven voor de titel. Ook de Moergestelse aanhang was zeer onder de indruk van zijn rijden tijdens de N.K. Zondag bewees hij echter zijn vorm door in Hilvarenbeek zijn 8e overwinning te behalen. In de eindsprint was hij alweer de snelste voor Zopfi uit Veldhoven en van Hamont uit Gaste ren. a.s. Donderdagavond 23 juni is er in het Wit Gele Kruisgebouw een filmavond over medicijngebruik en bijwerkingen. Deze film zal gedraaid worden door de Stichting Nederland Oké. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen hierover aan Dokter Terwindt. Voor wie is deze avond belangrijk? Voor bv. moeders en vaders van kleine kinderen, leerkrachten, EHBOers, en zo kunnen we natuurlijk nog verder doorgaan. Heeft U interesse in deze materie kom dan a.s. donderdagavond om 20.00 uur naar het Wit Gele Kruis gebouw. Er was dan ook alle reden voor dat het volledi ge team van van Bommel, directie en werkne mers, dinsdagmiddag het werk wat eerder staakten om gezamenlijk in Den Boogaard de uitreiking van de Oscar Alta Moda, die direc teur Emmanuel van Bommel persoonlijk in Turijn was gaan afhalen, te vieren. Dat ging heel ongedwongen. Geen opgeprikt gezelschap in het zondags pak, maar mensen die recht van hun werk kwamen, in hun gewo ne dagelijkse doen, zoals ze ook de schoen hadden gemaakt waarmee ze, zonder het zelf te weten, de Oscar hadden behaald. Namens de directie werd kort het woord ge voerd door de directeuren Frans en Emmanuel van Bommel. De eerste hield een warm plei dooi voor verantwoord schoeisel. De laatste legde bijzondere nadruk op de hechte band on der het personeel en hun grote vakmanschap. Daarom vond hij ook dat de Oscar thuis hoorde bij het personeel en overhandigde het pronkstuk aan de secretaris van de Personeels- raad, de heer Walter van Breda, die hem met een kort dankwoordje in ontvangst nam. Namens de Gemeente Moergestel sprak ook burgemeester Ter Veer een gelukwens uit. Hij constateerde dat van Bommel een goede naam heeft tot ver over de grenzen. Door de toeken ning van de Oscar zijn de schijnwerpers op van Bommel gericht en het zal taak zijn de ver wachtingen te blijven waarmaken. I Tevens krijgt U een korte rondleiding bij de Delfs Blauw-fabriek ”De Delfse Pauw”. Voor de middaguren wordt u vriendelijk ver zocht uw eigen lunchpakket mee te brengen, hetwelk kan worden genuttigd tussen 13.00 en 14.00 uur ergens in Scheveningen. De bijdrage 40.00 per persoon, voor deelna me aan deze reis zal vóór vertrek - in de auto bus - door de comitéleden worden geïnd. We vertrekken op - DONDERDAG-morgen om 7.15 uur precies, vanaf het St. Jansplein. Diegenen welke ver buiten de kom der gemeen te wonen, kunnen zich naar een der on derstaande adressen begeven, waar een auto bus gereed zal staan om u naar het vertrekpunt (St. Jansplein) te brengen. 1 autobus: 6.30 uur J. Verhoeven, Oirschotseweg 44, 6.40 uur A. Rijnen, ’t Draaiboompje, 6.45 uur ’t Stokske, over Oostelvoortjes langs Reuselhof, 6.55 uur St. Jansplein 7.15 uur Vertrek 1 autobus: 6.30 uur H. Wolfs, Heuvelstraat, 6.40 uur v.d.Bosch, Broekzijde, 6.45 uur Ketelaars, Vinkenberg, Weer en weder dienende zal harmonie Prinses Juliana komende zondag 27 juni als afsluiting van het seizoen, een openluchtconcert verzor gen i.s.m. Drumfanfare ’’Moergestel”. Dit concert vindt plaats naast de kerk (t.o. de Kiosk). Bij slecht weer wordt uitgeweken naar ’’Den Boogaard”. De aanvang is 12.30 uur. Het programma van Harmonie ’’Prinses Julia na” is als volgt: 1. Mars Saint Triphon met drumband, Arthur Ney. 2. Trombonella, Wim Laseroms. 3. Lady of Spain, Tolchard Evans. 4. Drumbo met drumband. 5. Saxorella, Wim Laseroms. 6. Sweet Carolina Charleston, Jef Penders. 7. Optreden Drumband Prinses Juliana, Beat of Drum, Showtime, Happy Day, Drum Cha- Cha-Cha. 8. Over and Out, met drumband. 9. Three Jolly Trumpets, Wim Laseroms. 10. Suite Romantique 4e deel, Meindert Boe- kel. 11. Arendsnest, met drumband, Mars. 12. Tenora, Wim Laseroms. 13. West Side Story, L. Bernstein, arr. H. Kol- ditz. Bij het ter perse gaan van deze krant was het programma van Drumfanfare ’’Moergestel” nog niet bekend. 6.55 uur ’’Breda’s Welvaren” (Tilburgseweg) 7.15 uur Vertrek Om plm. 6.45 uur staat een autobus gereed op het St. Jansplein. Het comité stelt het echter wel op prijs, dat u, indien mogelijk -en woonachtig bent binnen de kom der gemeente, zoveel mogelijk naar het St. Jansplein komt. Vergeet vooral niet de bovengenoemde ver trektijden. Geef u tijdig op voor de reis, dit moet gebeu ren vóór zondag 27 juni 1982 bij een der on derstaande adressen o.a. A.A. Wouterse, Pr. Beatrixstraat 2, tel. 1596; Mevr. Verhoeven-Mulders, Oirschotseweg 44, tel. 1332; Mevr, van der Loo-Vugts, Tilburgseweg 19, tel. 1112; H.J. Wolfs, Heuvelstraat 16, tel. 1341. Indien u nog iets niet precies duidelijk is infor meer gerust - en stel u in verbinding met A.A. Wouterse, Pr. Beatrixstraat 2, tel. 04243-1596. Wij hopen u op donderdag 1 juli a.s. te mogen begroeten - en om ons dan in te zetten u een onvergetelijke dag te kunnen aanbieden. AW Als we horen of lezen dat iemand een Oscar heeft gekregen, dan denken we bijna meteen aan een filmacteur, popmusicus of dichter: in elk geval aan een kunstenaar. Maar dat er ook een Oscar bestaat voor hoogwaardig modern schoeisel... daar heeft van Bommel ons op at tent gemaakt. Voor de eerste keer in de ge schiedenis is deze hoogste onderscheiding toe gekend aan een Nederlandse, en nog wel een Moergestelse schoenindustrie. De bejaarden uit onze gemeente gaan op DONDERDAG 1 JULI 1982, weer hun jaar lijks uitstapje maken. ALLE - bejaarden boven de 65 jaar - en woon achtig in Moergestel, kunnen met dit uitstapje mee, ook diegene waarvan één der echtgenote nog geen 65 jaar zijn. De reis wordt georganiseerd door het Overkoe pelend orgaan algemene belangen Moergestel. De reis gaat dit jaar per autobus naar Den Haag en Delft, voor een dagtocht in de ’’Voetsporen van Oranje”. Vanaf het Hollandse restaurant ,,’t Gouden Hooft”, beginnen we onze rondrit, die ons voert langs vele gebouwen met monumenten die met het Koninklijk Huis te maken hebben. Er zal een bezoek worden gebracht aan de Rid derzaal, waar Koningin Beatrix jaarlijks de troonrede voorleest, het Panorama Mesdag dat verleden jaar zijn 100 jarig bestaan vierde. Jongelui! Gelukkig zijn er weer een heleboel van jullie zo vriendelijk geweest om zich op te geven als lei der of leidster voor de jeugdvakantieweek van 9 tot en met 13 augustus. Hierbij willen we jullie nog even herinneren aan maandagavond 28 juni. We komen dan bij elkaar om het programma te bepraten én de groepen in te delen. Heb je je nog niet opgegeven als leider/leidster, maar wil je wel meedoen? Kom dan ook op die avond! We verwachten jullie allemaal om 8 uur in het clubhuis van Drumfanfare Moergestel. Organisatie Jeugdvakantieweek 1982

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1