Voor a.s. f295 Vaderdag!!! fl I i UNIEKE AANBIEDING!!! RACEFIETS JAN VAN VELTHOVEN I BLOUSE, STROPDAS, SOK of PANTALON U kunt altijd ruilen! P.S. U kunt NU uw jubileumbonnen besteden! Afwezig Brief van Theo Raaij makers I F.C. van Beers vierde 2e lustrum! met 10 versnellingen derailleur Pastor H.v.d.Broek is afwezig van 21 juni tot 11 juli. Geef vader eens een Bi pH in gaan zitten. Ik had een melaatse jongen van een jaar of veertien, en we moesten uitvinden of hij besmettelijk was of niet; er was een jon gen die eerst voor een soort huiduitslag behan deld is, maar van wie later bleek dat hij huid- tuberculose had, en ook voor hem moest uitge vonden worden of het besmettelijk was; we hebben een jongen met een vergroeiing boven zijn oog en die hebben we laten opereren; er was een jongen met ’n enorm gezwel in z’n lies, en die is ook geopereerd; we boften ook dat een aantal van de kinderen de bof kregen, maar gelukkig hebben we kunnen voorkomen dat ze het allemaal kregen; er zijn er heel wat geweest met koorts, natuurlijk ook de nodige wonden, en wat meer dagelijkse dingen. De meesten van hen hebben wel iets als ze van straat komen, en vaak is het al zo ver dat het een hele tijd duurt voordat het geneest, ook al omdat ze niet veel weerstand hebben. Elke avond zijn we wel een tijdje bezig met zieken en gewonden verzorgen. Als straks de gebouwen klaar zijn en we heb ben de tuin een beetje op orde, gaan we begin nen met lessen in lezen en schrijven; de meeste kinderen hebben helemaal geen scholing ge had, en meestal zijn ze te oud om nog aan de school te beginnen. Maar als ze tenminste kun nen lezen en schrijven, dan is dat al wat. Daar naast willen we dan ook starten met een soort technisch schooltje, heel eenvoudig, maar in elk geval zo dat ze een vak kunnen leren. We gaan waarschijnlijk beginnen met timmerlui en electriciens. We willen dat wel heel simpel hou den en er geen al te grote instelling van maken. De kinderen hebben vooral een thuis nodig, en als het allemaal te groot wordt, dan ken je op een gegeven moment de namen niet meer, en je weet niet meer wie wie is. Omdat ze vaak al zo veel meegemaakt hebben in hun leven hebben ze veel aandacht nodig, en dat betekent soms alleen maar dat je een paar uur met ze moet gaan voetballen of knikkeren! Het is niet zo dat we nu de hele tijd zoveel werk hebben, maar je bent wel altijd bezig. Beste mensen, dit was weer even een kort be richtje vanuit India. Ik maak ook graag van de gelegenheid gebruik om iedereen te bedanken die ons helpt met ons werk: heel erg veel dank! Ik hoop dat u ’t me niet kwalijk neemt dat ik niet altijd iedereen persoonlijk kan bedanken, maar ik weet dat u dat wel begrijpt. Verder wens ik ook iedereen een zalig Pasen en pretti ge dagen dan! Misschien zijn er mensen die graag eens wat vragen over het een of ander. Dan kan ik daar in een volgend stukje op in gaan. Het is soms moeilijk voor mij om precies te weten wat jullie interesseert en wat jullie wil len weten. Ik geef daarom onder aan deze brief mijn adres, zodat jullie kunnen schrijven als je dat wilt. Nogmaals heel veel dank, heel veel hartelijke groeten en de allerbeste wensen en maar weer tot schrijfsüü Rev. Theo Raaij makers Prema Seva Sadan Mornington Road Trimulgherry Secunderabad A.P. 500 015 India Trimulgherry 30.3.82 Beste mensen van Moergestel, Het wordt onderhand tijd dat ik weer eens iets laat horen uit India geloof ik, al weet ik niet precies meer waar ik vorige keer gebleven ben en wat jullie wel en niet weten. Ik hoop dat al les daar goed gaat, en dat jullie onderhand een beetje beter weer beginnen te krijgen. Hier kunnen we over het weer in elk geval niet kla gen, want we beginnen al echt de zomer te voe len. Meestal is het nu een graad of zevenender tig, nog niet geweldig heet, maar je kunt het toch al goed voelen. De zomer duurt natuurlijk ook nog enkele maanden, en de temperatuur komt echt nog wel in de veertig. Ik vind dat het hier erger is met de hitte dan in Kurnool waar ik eerst was, maar ik denk dat dat komt vanwe ge het vele verkeer hier met alle uitlaatgassen en stof vandien. Je krijgt echt last van je ogen als je een tijdje in de stad bent, ’s Avonds is het gelukkig een beetje koeler, en ook vroeg in de morgen valt het wel mee. Ja, en als straks de regen begint, dan is het waarschijnlijk ook weer te veel of te weinig; in de winter is ’t voor ons weer te koud! Iedereen klaagt altijd over het weer, maar niemand die er iets aan doet! Jullie zouden waarschijnlijk best eens wat van ons zonnetje willen hebben? Ik weet niet of ik al geschreven had dat ik ver huisd was? Zoals jullie weten zijn we hier bezig met een projekt voor de straatjeugd van Se cunderabad en Hyderabad. In het begin was het echt een kwestie van improviseren; we za ten in een huurhuis, wisten niet of we definitief door zouden kunnen gaan met dit projekt, etc. Nu zijn al die problemen gelukkig opgelost en kunnen we voorlopig erop rekenen dat we met dit werk bezig zullen zijn. De Aartsbisschop hier heeft ons een terrein toegewezen waar wat oude gebouwen staan om daar ons ’thuis’ te beginnen voor die kinderen. We zijn daar op negen februari heengegaan, en zijn sindsdien bezig met de zaak in orde te maken. Het was er een verschrikkelijke rotzooi, en de gebouwen waren er allemaal slecht aan toe, we zijn meteen aan de slag gegaan en lang zaamaan begint de hele zaak te veranderen. De kinderen helpen ook erg veel mee, en zijn op dit ogenblik bezig met de aanleg van een groen tetuin, we hebben ook al wat bomen geplant, en verder zijn we natuurlijk bezig met het ver nieuwen van de gebouwen. Dat duurt hier alle maal uiteraard nogal even; je kunt hier nooit proberen om iets vlug te doen, want dan duurt het nog langer dan wanneer je gewoon dingen op ’n beloop laat; je moet hier de mensen in hun eigen tempo laten werken, en wij hebben het dan nog niet eens zo slecht getroffen met de aannemer. Het gaat aardig vooruit, en de Nederlandse aard houden we dan maar een beetje in bedwang. Je moet er hier ook niet van versteld staan als de schilder bijvoorbeeld de deuren groen schildert terwijl je om blauw ge vraagd hebt; dat is ’m dan waarschijnlijk toe- valig beter uitgekomen en dan laat je dat maar zo. In elk geval begint het er langzaam maar zeker wat beter uit te zien, en het kan een erg mooie plaats worden. Er is een heleboel ruimte voor iedereen om rond te rennen, en dat ge beurt dan ook erg veel! Eerst zaten we met zo’n man of vijftig in een huurhuis, en de over- gang is nu erg groot; soms merken we niet eens dat de kinderen er zijn, zo stil kan het zijn. We hebben in de eerste maand erg veel voor zieken moeten zorgen en daar is nogal wat tijd als - ’A "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 16 JUN11982 PAGINA 3 t In plaats van kaarten. it; RAADHUISSTRAAT 17 MOERGESTEL-TEL.04243 1287 —a Schoolstraat 3 - Kerkstraat 21 - Moergestel Telefoon 04243 - 1284. - Dinsdags gesloten! Onze hartelijke dank voor uw felicitaties, geschenken en wensen, die wij in ontvangst mochten nemen ter gelegenheid van ons 25-jarig huwelijk. M. Jonkers D. Jonkers-van Oort en kinderen Het huidige team Zittend van links naar rechts: scheidsrechter D. Mulders, G. v. Beers, onze Benjamin Bas v. Beers, Fr. Schoenmakers, J. v. Beers, M. v. Beers en H. den Dekker. Staande van links naar rechts: H. v. Esch, P. Moonen, H. v. Beers, P. v. Herck, P. v. Antwerpen, E. Stads en A. v.d. Wouw. Niet op de foto aanwezig: W. WiHems en onze nieuwe aanwinst J. v.d. Wouw. 5066 CL Moergestel, juni 1982 HHd 6 rjrnTniji De oud-leden Zittend van links naar rechts: K. v. d. Wouw, K. v. Ras, T. Piasmans, G. v. Geel, J. Kuyten. Staande van links naar rechts: P. v. Zundert, B. Dieltjens, W. v. Beers, R. v. Esch, G. Stads, J. v. Geel, N. v. Beers. e ■'Wfci, Jongstleden zondag (6 juni 1982) bestond F. C. Fam. van Beers 10 jaar. Dit werd gevierd met een wedstrijd tussen oud-leden en het huidige team, op het veld van Café ,,'t Draaiboompje". De uitslag luidde: 7-4 in het voordeel van het huidige team, na een ruststand van 5-1. De aftrap werd verricht door Bas van Beers. Daarna was er voor alle leden, oud-leden, vrouwen en kinderen een gezellig samenzijn in Café 't Draaiboompje". Al met al was het een geslaagde dag waar de F. C. van Beers nog lang met genoegen op zal terugzien!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 3