IMifiNi ilMMkMIm Gemeenteraadsverkiezingen in klas 6 a en b op Boszicht Eenden Bedankt BB Uitreiking ’sleutel’ eerste woningen Oistelvoort Stichting Wielerronde van Moergestel fl I I x f Bij de Amateurs zullen Peter Hoffmans en Lambert Welten uit de Krijtestraat de eer moe ten verdedigen. Verder zullen ook vele sterke renners aange schreven worden en hopen we enkele bekende amateurs aan de start te krijgen. De voorbereidingen zijn door ons (als stich tingsbestuur) al volop bezig. Het parkours is als volgt vastgelegd: Krijtestraat, Burgemeester Mayerstraat, Pastoor van Doorenstraat, Pastoor Janssenstraat, Prinses Margrietstraat, Rootven en dan weer Krijtestraat. Toestemming van de gemeente is al binnen en de K.N.W.U. heeft zich accoord verklaard met het parcours. Start en finish zal op de Rootven zijn voor de Spar. Daar dit spektakel nogal wat geld kost hebben we na rijp overleg met oud Trimclub ’73 een beginsaldo gemaakt die we hard nodig hadden voor het betalen van de nodige wedstrijdgel- den. Onze dank gaat hiervoor uit naar het bestuur en oud-leden van Trimclub ’73. Wij hopen dat we veel medewerking krijgen van deze oud-leden omdat er organisatorisch heel wat bij komt kijken. Ook een ieder die geïnte resseerd is in het meehelpen aan deze ronde kan met een van de bestuursleden kontakt op nemen. Te zijnertijd zullen we nog genoeg mensen kunnen gebruiken. Eindelijk een feit geworden! De eerste 7 huurwoningen in het bestem mingsplan Oistelvoirt van een projekt van 16 woningen zijn op 7 juni 1982 voor bewoning gereed gekomen. Dit heuglijke feit heeft het r- Enkele weken geleden zijn we begonnen mei een project over de gemeenteraadsverkiezingen in Moergestel. Na aanvankelijk de functies van de gemeenteraadsleden, B en W, de hoofden van diensten en ambtenaren bestudeerd te heb ben, zijn we ons bezig gaan houden met de plaatselijke politieke partijen, hun program ma’s, hun beloften en hun lijsttrekkers. Wel dra hingen dan ook de aanplakbiljetten van de 3 partijen, voorzien van de foto’s uit het Moer gestel Nieuws, in de beide klassen. Ook namen de leerlingen de programma’s van alle drie de partijen mee naar school en die werden, voor zover het voor de jongens en meisjes begrijpelijk was, besproken en met el kaar vergeleken. Men stond er wel versteld van dat alle partijen zoveel voor Moergestel wilden doen. Angstvallig heb ik vermeden in de klas mijn voorkeur uit te spreken en het volkomen aan de leerlingen zelf over te laten wat ze er van dachten. Ook heb ik van te voren niet gezegd dat we in de klas zouden stemmen om te voor komen dat men het op een akkoordje zou gooien. Iedereen stemde apart en het stem briefje werd achter in de klas gedeponeerd zo dat niemand kon zien wat er gestemd werd. Er werd echter een uitzondering gemaakt op de normale gang van zaken. Achter op het stem biljet werd een korte motivatie gevraagd. De stemmen werden om 12 uur met 3 man offi cieel geteld. Er waren geen ongeldige stemmen en een voorkeurstem op Theo Mulders. Bij de zetelverdeling kwamen we op: C.D.A. 5 zetels P.G.B. 5 zetels V.V.D. 1 zetel Deze uitslag werd meegedeeld vóór de kinde ren om 12 uur naar huis gingen. Globale motivatie Er werd gestemd op het C.D.A. omdat het C.D.A.: -de T-31 wil - een goed woningbeleid heeft - christelijk is - het goed doet - een duidelijk, begrijpelijk programma heeft - veel voor kinderen doet - de partij is waar vader en moeder ook op stemmen - de buitenwegen wil verbeteren - oog voor de landbouw heeft. (”net als ik”, zei een stemmer(ster) Er was er een die vond dat Toon van Gils niet zoveel reclame op de t.v. maakte als die ande ren. Die deden dat te veel en dat is opscheppe rig. Daarom stem ik C.D.A. was de motivatie. Er werd gestemd op de P.G.B. omdat de P.G.B.: - veel doet voor de jeugd - beter is dan de andere partijen - een plaatselijke partij is zonder bazen in het land zoals het C.D.A. en de V.V.D. - goede plannen en oplossingen heeft - duidelijk schrijft wat ze wil - een goed woningbouwbeleid heeft - alleen Moergestelse problemen oplost - over leuke dingen praat, zoals het sportge bouw. Een stemmer(ster) laat duidelijk weten dat hij/zij alle vertrouwen heeft in de lijstaanvoer der Noud Smits. ”Die kan er wat van”, werd geschreven. Op de V.V.D. werd gestemd omdat de V.V.D.: - de T-31 niet wil want dat wordt toch maar een racebaan - een goed fietspad naar Tilburg wil - alleen maar kijkt naar de belangen van alle mensen. Opvallend is wel dat er weinig gestemd werd op specifieke programmapunten zoals onderwijs, financiën, werkgelegenheid en de sociale sek- tor. Dat is ook wel logisch omdat het voor kinderen van ca 12 jaar moeilijk te begrijpen stof is. Men heeft weinig of geen notie van begrotin gen, gemeentehuishoudkunde, financiën en het buitengebied-gebeuren. Toch zijn we er enkele weken gezellig, enthou siast en leuk mee bezig geweest. De vraag rijst nu op woensdag 12 uur: ’’Komt onze stem ming overeen met de echte”??? Rien Ceulemans. gemeentebestuur aanleiding gegeven de eerste 7 bewoners officieel de sleutel te doen overhan digen en nog even stil te staan bij de totstand koming van dit bestemmingsplan. Ter nadere informatie moge de volgende bijzonderheden van dit bouwprojekt worden vermeld: opdrachtgever: gemeente Moergestel; archi tect: H. van Ommeren; aannemer: A. op ’t-Hoog; woning: 4,5 verblijfseenheden; overi ge gebouwen: carport en berging; gemiddelde huurprijs: 533,40 excl C.A.S.; straatnaam: Kriek enakker. Graag willen wij ons als Stichtingsbestuur even voorstellen: Voorzitter: Theo Op ’t Hoog; Vice-voorzitter: Gé Simons; le secretaris: Joost Welten p/a postbus 54; 2e secretaris: Harrie Hoffmans; le penningmeester: Hans Vugts; 2e penning meester: Jan van Rooy; Commissarissen: Ge rard Antonis, André Burgers en Gerrit Hof fmans. De stichting zal worden opgericht met het doel de wielersport in Moergestel in zijn algemeen heid te stimuleren en bij te staan daar waar no dig is. In bijzonder echter met het doel tot het organiseren van een wielerronde in Moergestel. De data is geprikt op zondag 26 september 1982 met het volgende programma: 11.45 uur: Rekreanten 20 km 12.30 uur: Nieuwelingen 40 km 13.45 uur: Junioren 60 km 15.30 uur: Amateurs 90 km Bij de categorie Nieuwelingen zal het Moer- gestels talent Eric Welten acte de presence ge ven. Deze heeft reeds nu al 7 overwinningen waar van 1 klassieker en Distrikskampioen. Bij de Junioren start Mark Welten als plaatse- hjk favoriet. A V I A; B@8< S-< JA8 rwrw? hnLib, J j Discussiëren na het bekend worden van de uitslagen vorige week woensdag. Nilles. BUURTBEWONERS "DE VURHAAI". De eenden bij de Reusethof, ik zie ze tenger en soms vrij grof. De mannen in d'r bonte verenpak en d're mooie kop als van blauwe lak. De vrouwtjes meestal in stemmig bruin, flaneren graag een beetje schuin. Al kopje-schuddend langs 'n heer, die denkt misschien: die wil wel meer. Soms wordt er dan een nest gezocht, zo tussen 't riet of in wat bocht. Dan legt ze 's morgens vroeg 'n ei, soms komt de man er even bij. Bij gelegenheid kijken ze niet zo nauw, met soms drie mannen bij één vrouw. Misschien wel in de leer geweest bij, Dallas of bij Peyton Place. Intussen is 't nest wel vol, met 'n krans van veren, zacht als wol. Dan op 'n morgen komt ze fier, met d'r hele kroost soms wel drie maal vier. De kleintjes zijn meest zwart met geel, zo voor 't gezicht als 'n juweel. Ze volgen dan mama op 'n rij, of zitten in 'n groepje op de wei. Ze dobberen in 't water en tussen 't riet, ja 'n mooier kiekje is er niet! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. <1 WOENSDAG 9 JUNI 1982 7e Jaargang - Nr. 243 Namens alle buurtbewoners van "De Vurhaai" willen wij het bestuur en de feestcommissie "25 jaar Vurhaai" van harte en welgemeend bedanken voor het zo uitstekend geslaagde feest in verband met het 25-jarig bestaan. Ook alle andere mensen die op welke manier dan ook hun medewerking hebben verleend willen wij vanaf deze plaats in onze dank betrekken. Uw aller inzet, medewerking en enthousiasme heeft ons een onvergetelijk weekend bezorgd! HarteUjk bedankt allemaal!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1