Snelheidsrecord gebroken! ^¥?LO4G/ ZATERDAG 29 MEI A.S. 'ffim Willems I Politieke partijen presenteren zich a.s. zaterdag op Duitsland 2! PbflNTENKWEKERkl E.H.B.O. Berichten Bejaardenreis 1982 ”De Vurhaai” K.E.H.V. ”De Rietvoorn” Politieke forumavond Kom onze winkel en kwekerij bekijken. Laat uw stem op 2 juni niet verloren gaan! Bezorgers lastig gevallen door honden!! T Raadsvergadering 21 mei 1982 Wij verzorgen voor U een bloemengroet over de gehele wereld!! Tegen inlevering van deze advertentie voor iedereen een kleine attentie! Kies lijst komst van de overige leden. De avond zal worden besloten met een gezellig samenzijn. Komt U ook??? Redactie-raad lokaal T.V.-programma raadsverkiezingen ’82. MOERGESTEL daar gaat het om!! B Zoals voorafgaande jaren wordt voor ALLE bejaarden uit onze gemeente een uitstapje ge organiseerd. Deze bejaardenreis wordt verzorgd door het ’’Overkoepelend orgaan algemene belangen” Moergestel afd. bejaardenreis. Het bejaardenuitstapje wordt dit jaar gehou den op DONDERDAG 1 JULI 1982. Bejaarden van Moergestel houdt u vooral deze datum vrij voor de reis. Voor deelname aan deze bejaardenreis is nu al de gelegenheid om u op te geven bij één van de onderstaande adressen: A.A. Wouterse, Pr. Beatrixstraat 2, tel. 1596; mevr. Verhoeven-Mulders, Oirschotseweg 44, tel. 1332; mevr, van de Loo-Vugts, Tilburgse- weg 19, tel. 1118; H.J. Wolfs, Heuvelstraat 16, tel. 1341. Wij komen nog terug met nadere gegevens in dit weekblad. Nadat we in de laatste maanden al enkele keren meer een besluitvaardige raad de agendapun ten binnen een uur zagen afwerken, werd vrij dagavond het absolute record snelvergaderen gebroken: in precies 18 minuten en 40 secon den waren de in totaal 13 agendapunten de raad gepasseerd. Niet dat we iets aan deze prestatie willen af doen, maar het waren dan ook aliemaal agen dapunten waar men nauwelijks koud of warm van kon worden. Alleen het voorbereidings- besluit om het A.L.P. mogelijk te maken ein delijk de markering van de oprit tot haar vesti ging mogelijk te maken leverde even een ge dachtenwisseling op tussen de heer van Stip hout (SVP) en de voorzitter. Onder het punt ’’mededelingen” kwam ook de correspondentie van B en W van Oisterwijk met bouwtoezicht West-Brabant aan de orde, over het nogal hoge percentage afwijzingen in eerste instantie van bouwplannen door de welstandscommissie. Ook in de Moergestelse raad bleek hierover enige wrevel te bestaan. Burgemeester ter Veer meende dat het in het algemeen nogal meeviel, maar in elk geval zal het college er op toezien dat hier geen willekeur kan optreden. H. Mis op le Pinksterdag Als eerste onderdeel van het 25-jarig bestaan wordt op le Pinksterdag om 10.00 uur de Hoogmis opgedragen voor de overleden bewo ners van de Oisterwijkseweg. Het feest nadert Nog ruim 1 Vi week en we zijn aan het feest weekend van 5 en 6 juni. Ondertussen wordt de laatste hand gelegd aan het programma met z’n vele onderdelen en ook in de feesthal wordt al druk gewerkt om die in gereedheid te bren gen voor de feestelijkheden. Zomeravondvoetbal Vrijdag a.s. om 18.45 uur speelt het elftal van ”De Vurhaai” tegen F.C. De Brouwer. Hope lijk zijn er net zo veel supporters als vorige week om onze jongens aan te moedigen. Kindertekeningen inleveren Omdat deze tekeningen nog beoordeeld moe ten worden, willen we vragen ze uiterlijk zater dag a.s. in te leveren bij Ans van Elderen, Oisterwijkseweg 6. Stel uw kinderen niet teleur en vergeet het a.u.b. niet. Vrijdag 21 mei 1982 werd voor onze vereniging een bijna rampdag door het plotseling optre dende abnormaal lage zuurstofgehalte in ons viswater ”Het Blekven”. Alleen door een tijdi ge opmerking hiervan en het zeer besluitvaar dige optreden van het bestuur, is voorkomen dat het zeer rijke visbestand van Het Blekven totaal verloren is gegaan. Het was een kwestie van uren om deze ramp voor onze vereniging te voorkomen en wij wil len iedereen bedanken die ons hebben gehol pen om deze kritieke situatie een gunstige wen ding te geven, vooral voor de vissen, en daar door voor ons als hengelaars. Zonder iemand te kort te willen doen, past het toch om speci aal dank te zeggen aan de eigenaar van Het Blekven, de familie Hoeven voor het gebruik van hun hooi weiland, de visserij kundig consul Dhr. van Tilburg voor zijn belangstelling en gedegen adviezen, onze watermonsternemers W. Michielsen en J. Rokven voor hun inzet, en niet te vergeten de leden van de vrijwillige brandweer voor hun kordate optreden. Met het nieuwe hengelseizoen voor de deur willen wij nogmaals dringend aan al onze leden vragen om echt zorgvuldig met de natuur, met alles wat daarbij hoort, om te gaan, en begrip en steun- op te brengen voor sommige, mis schien minder prettige besluiten van het bestuur en de concourscommissie. Alleen daardoor kan onze vereniging gezond blijven. Ter bescherming van de oevers van de Zandput heeft het bestuur op advies van eerdergenoem de Heer van Tilburg besloten, voorlopig enkele gedeelten van de Zandput af te sluiten als visplaats. Dit spaart ons allen grote kosten en veel moeite. Wij wensen u een prettig maar vooral sportief visseizoen. de speldjes komen uitreiken. Het bestuur rekent uiteraard op een grote op- Donderdag 27 mei a.s. is het een bijzondere dag voor de Moergestelse E.H.B.O. Tijdens de avondbijeenkomst in het Wit Gele Kruisgebouw zullen een drietal jubilea her dacht worden. Burgemeester Ter Veer zal de hierbij behoren- Evenals 4 jaar geleden is de werkgroep politiek van Stichting Trefsentrum Moergestel bereid om aan de vooravond van de gemeenteraads verkiezingen een forumavond te organiseren. Deze avond vindt plaats op dinsdag 1 juni (aanvang 20.30 uur) in de zaal van café- restaurant ”De Brouwer” aan het Rootven te Moergestel. Aan iedere politieke partij die aan de gemeen teraadsverkiezingen deelneemt, t.w. CDA, PGB en VVD, is voorgesteld om drie forumle den af te vaardigen. Voor de goede gang van I zaken zal er gezorgd worden voor voldoende I geluidsapparatuur. Uiteraard worden de be langstellende bezoekers van deze avond in de gelegenheid gesteld vragen aan de forumleden te richten. Een aantal thema’s, dat op deze avond aan dacht zal krijgen, is: het tot stand komen van de kieslijst i - koalitie-vorming en wethouderschap I belangenbehartiging achterban ex-Sociale Volkspartij subsidiebeleid woningbouw financiën konsekwenties plan Oostelvoort werkloosheid. Het forum zal op 1 juni worden voorgezeten door dhr. Bert Kuijpers, tevens voorzitter van het organiserende Trefsentrum. Het Moer gestelse blaasorkest De Belleblaozers zal tij dens de pauze voor de muzikale omlijsting zor gen. Zaal De Brouwer is voor iedereen gratis toegankelijk. t U hebt vorige week nog juist kennis kunnen nemen van de verkregen ministeriële toestemming omtrent de T.V.-uitzending rond de komende raadsverkiezingen van woensdag 2 juni 1982. In aansluiting van hetgeen wij U toen berichtten, vermelden wij nu exact via welk kanaal en op welk tijdstip wij gebruik zullen maken van de centrale antenne-inrichting: ZATERDAGAVOND 29 MEI 1982 VIA DUITSLAND 2 van 20.45 tot 23.00 uur. Bij voorbaat denken wij te mogen stellen dat het technisch team, dat ook wel onder de benaming M.T.V. opereert, er in zal slagen een uniek programma in elkaar te zetten. Het benodigde materi aal is reeds op de band vastgelegd. Er rest dus alleen nog het karwei de diverse onderdelen te mon teren. U krijgt de plaatselijke politieke partijen eerst afzonderlijk bij U in de huiskamer. Daarna scharen zij zich allen bij U rond de tafel om met een levendige discussie dit avondvullend pro gramma te beëindigen. I U kijkt immers toch ook naar: C.D.A., P.G.B., V.V.D.? U stemt immers toch ook woensdag 2 I juni 1982 opja, WIE VAN DE DRIE??? IA 8 3 Zie verder onze advertentie op pagina 5. SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 26 MEI 1982 7e Jaargang - Nr. 241 Afgelopen week is een van de bezorgers van "Moergestel-Nieuws" lastig geval len door een hond die losliep. Gevolg: een bezorger die totaal overstuur hier van ons verslag deed, na eerst een uur in de auto te zijn bijgekomen. Met name in het buitengebied (Heu velstraat, Pijneridijk, Zelt, Broekzijde enz.) komen dergelijke situaties meer malen voor, zodat wij bewoners er op willen wijzen hun hond vast te leggen. U moet begrijpen dat onze bezor gers geen enkel risico behoeven te lopen, vandaar dat we de maatregel hebben genomen om "Moergestel- Nieuws" niet meer te bezorgen in dien er een hond losloopt. Eigenlijk onnodig te vermelden dat U in zo'n geval ook niet kunt reklameren over de bezorging. Hopelijk helpen hondebezitters mee de ze ongewenste situatie op te lossen. De redaktie. Ëi moergestel: imi vfe ■T31 Het komplete team zoa/s dat de t. v. -uitzending van komende zaterdag heeft verzorgd. V.i.n.r. zittend: cameraman Eddie Hurkmans, Jan van Elderen, Peter Wolfs. Staande v.i.n.r.: Louis v/d Meydenberg, Will Pellis, gespreksleider Jan Gerrits, technicus Jack van Velthoven, Hans van Brunschot en Rien Mulders.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1