van J. Willems Kies voor samenwerking, stem C.D.A. VOOR DEGELIJK BELEID Pas op met openhaard-hout! I voor elke vlek jj n DAMES- VOETBEDSANDAAL met leder voetbed in diverse kleuren maten 36 t/m 42 Winkelprijs 34.95 Onze prijs 29?5 Linschoten Schoenen S.V. Roef! Zomeravond- competitie il I I er "DE VURHAAI" Ook de volgende personen betuigen hun instemming met het C.D.A.: Volgende week volgen weer meer. Vrijwilligers gevraagd. Het bestuur is op zoek naar mensen die willen helpen met de voorbereidingen van het feest, zoals zaal versieren, podium bouwen e.d. Hebt U daarvoor enige uurtjes de tijd, wilt U dit dan laten weten bij Martien Oerlemans, Oistenwijkseweg 43 of telefoon: 2268. Talentenjacht. We kunnen nu alvast verklappen dat er voor zondagavond 6 juni een talentenjacht op het programma staat. Denkt U alvast na over iets wat U zou kunnen doen, dan ontvangt U daarover deze week meer informatie in het speciale feestboekje dat huis-aan-huis zal worden bezorgd. Deze week is de zomeravondcompetitie gestart. Ook ’n elftal van ”De Vurhaai” neemt hieraan deel. Vrijdagavond staat de wedstrijd De Vurhaai -D.M.G. op het programma. Alweer ’n aktivi- teit van ”de Vurhaai”waarvoor we natuurlijk weer veel publieke belangstelling vragen. De wedstrijd begint om 20.00 uur. is misschien in uitzonderingsgevallen een ver- delgingsaktie noodzakelijk. Voor nadere informatie kunt U zich wenden tot de afdeling Gemeentewerken van onze ge meente, tel. 1235 of tot de afdeling Bestrijding van ongedierte van het Ministerie van Volksge zondheid en Milieuhygiëne te Wageningen, tel. 08370-19061. Gemeente Moergestel Afd. Gemeentewerken. Daar het stoken van open haarden en houtka- chels de laatste jaren zeer sterk is toegenomen, alsmede de opslag, zowel binnen als buitens huis van loofhout, komt het steeds meer voor dat hierbij insekten in de woning komen. Meerdere keren zijn deze gevonden insekten bij ons aangeboden met de vraag: ”Wat zijn dit voor insekten en wat voor schade kunnen zij aanrichten?”. Diverse malen is hierbij gekonstateerd dat men te maken had met de VERANDERLIJKE BOKTOR (Phymatodes testaceus L). De leefwijze, schade en eventuele bestrijding zijn als volgt. Algemeen Zoals de Nederlandse naam van deze boktor rensoort reeds aangeeft, konen er van de ver anderlijke boktor verschillende kleurvariëtei- ten voor. Meestal treft men eksemplaren aan met geel-bruine dek vleugels, maar ook blauw zwarte dekvleugels komen voor. Uiterlijk en leefwijze Boktorren zijn langwerpig en slank van vorm. De antennen zijn lang en draad vormig en staan vaak naar achteren gericht wat de indruk geeft van ’’horens”; vandaar de naam ”bok”-tor. De poten zijn goed ontwikkeld. De lengte van de veranderlijke boktor varieert nogal, n.l. van 8 - 14 mm; dit hangt nauw sa men met de meer of minder gunstige omstan- digheden, waaronder de larve zich heeft ont wikkeld. De larven leven in dood hout van loofbomen, vooral van eiken, beuken en ber ken. De kevers leggen hun eieren in schorssple- ten. De larven dringen het hout in en vreten gangen die eerst vrij dicht onder de schors lig gen. Later maken de volgroeide larven een ver- poppingsholte die diep in het hout is gelegen. Wanneer het aangetaste hout wordt verwerkt in huizen en gebouwen gaat de ontwikkeling van de larven in het hout gewoon door. De ge hele ontwikkelingstijd van ei tot kever neemt ongeveer 2 jaar in beslag. Uit dit verwerkte hout of veel vaker nog uit hout dat bestemd is om te worden gebruikt in de open haard, komen de kevers na verloop van tijd in huis te voorschijn. Ze kunnen ook vliegend worden waargenomen. Programma 22 mei 1982. Jun. Vrij Asp. 1 Roef! 1 - Bedako 1 14.30 uur Asp. 2 Vrij Asp. 3 W.S.V. 2 - Roef! 3 11.oo uur Pup. 1 Zigo 1 - Roef! 1 14.00 uur Pup. 2 Hilko 2 - Roef! 2 12.00 uur. Schade Schade van enige betekenis wordt niet aange richt. De kevers zetten alleen eieren af op hout waar de schors zich nog omheen bevindt. Het houtwerk in huis loopt dus geen gevaar voor een aantasting door deze boktorren. Op plaat sen waar houtstapels buiten langdurig zijn op geslagen wordt dit hout dikwijls aangetast. Bestrijding Uit het bovenstaande zal duidelijk zijn dat een verdelging van deze boktorren niet nodig is. Het beste kan men zo weinig mogelijk hout voor de open haard in de kamer opslaan. Eventueel nog te voorschijn komende kevers kan men b.v. met een stofzuiger verwijderen. Wanneer de kevers afkomstig zijn uit hout dat met schors en al in de woning is verwerkt, dan F "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 19 MEI 1982 4 PAGINA 5 CITIN :s> -o Jan Jansen, Krijtestraat 45 Jan Jonkers Mzn., Hild 6 N. Jonkers-de Groot, Krijtestraat 38 J. Jonkers-Beerens, Vooskerbos 2 Theresia Kos, Kloosterlaan 24 Hub de Kort, Kloosterlaan Mart. Ketelaars, Oirschotseweg 65 Frans de Laat, Kruysackerstraat 12 Sjef van Laarhoven, Broekzijde 12 Bart Meeuwis, Bosstraat 8 Francien Meeuwis, Bosstraat 8 J. Mensink-Rijnbeek, Kerkstraat 17 Ad v/d Meijdenberg, Schoolstraat 22 Bloed- en melkvlekken, koffie- en theevlekken, roestvlekken, sticker- en kauwgomvlekken, vet- en olievlekken, viltstift- vlekken, ballpointvlekken, lak-, teer- en verfvlekken, fruitvlek- ken, vocht- en inktvlekken. A.A. v/d Meijdenberg, Heiligenboom 5 Ad Oerlemans, Raamackerstraat 15 Marijke Russ-van Mook, Hild 8 Jac van de Ven, Bosstraat 11 Thea Vermeulen-Peek, Hogendriesplein 13 P. Vermeer, Broekzijde 19 Jan Wolfs, Schoolstraat 69a Harrie Wolfs, Heuvelstraat 16 A. Wolfs, Pr. Margrietstraat 6 K. v/d Wouw-van Eldik, Raamackerstraat 1 Tilly v/d Wouw-v/d Berk, Regenbeemdeke 5 Virginia Zink, Kloosterlaan 24 BUURT VERENIGING Vakmensen weten dat men b.v. voor vetvlekken een ander vlekkenmiddel nodig heeft dan voor bloedvlekken. Huisvrouwen die universele vlekken- middelen gebruiken, zijn dikwijls te leurgesteld, aangezien ontvlekken niet lukt of resten of kringen achterblijven. Hier helpt de serie Citin Vlekkentove- naar, het enige complete assortiment voor het verwijderen van elke vlek. Burg. Ban De kandidaten voor het C.D.A.: met v./.n.r.: lijsttrekker Toon van Gi/s, Rikie Bergmans-v/d Loo, Albert v/d Werf, Jan Swinkels, Kees van Alphen, Theo Mulders, Irene Stieger-van Rooy, Jan Wolfs, Cor van Hooft, Diana Nijman-Beitzel, Janus Horrevorts. Wilt U ook een adhesie-betuiging en advies geven, voor de door ons voorgestane samenwerking; neem dan kontakt op met het propagan- da-comité: Gerard Kuijpers Roos Roloff-v/d Geyn Theo Mulders Adrie Oerlemans tel. 1712 tel. 1809 tel. 1347 tel. 1231 Verkrijgbaar bij uw woninginrichting Rootven 36 - Moergestel Lijst 1 CDA TOON VAN OILS Jan Beerens, Stokske 13a C. Bierkens, Heikant 8 Ton van Boxtel, Aanstede 16 M. Bruurs, Vooskerbos 26 Jan Donders, Vooskerbos 38 Sjef van Drunen, Tilburgseweg 15 C. van Dijk Wzn., Oostelvoortjes 3 C. van Erve-Kolen, Rootven 60 Wim van Esch, Pijnendijk 6a R. v/d Fuhr, v. Rijckevorsellaan 31 A. van Gastel, Ruymheuvel 11 A. Hooymaayers, Korenstraat 1 C. van Haaren, Reedijk 4 P. van Haaren, Reedijk 9 I A. van Hest, Schout v/d Wouwstraat 15 Kees v/d Hout, Kruysackerplein 9 L Jos Janssen, Vooskerbos 42 Burg. Bardoelstraat 32 Moergestel Telefoon 04243 - 2169 4* 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 5