W programma via de C.A.I. Medezeggenschap op school Belangrijk voor de ouders van schoolgaande kinderen Eigen verkiezings- I r ■1 Japanse kers... Harmonie naar concours Attentie!! in "Den Boogaard" op VRIJDAG 21 MEI a.s. om 20.30 uur Ministerie geeft toestemming J 41 inspraak van het personeel en de ouders in de besluitvorming van het schoolbestuur. I Zondag 23 mei is het zover. Harmonie Prinses Juliana zal dan deelnemen aan een federatief concours te Vught en wel in de afdeling Uit muntendheid. De tijd van optreden is om streeks 3 uur. Het concours vindt plaats in het Muziek Ontmoetings Centrum, Vliertstraat 6 te Vught. Komende vanuit de richting Tilburg is dit na de overweg de tweede zijstraat rechts. Wij wensen dirigent W. Schreurs en alle leden veel succes. Uitgevoerd worden: Als verplicht werk Suite Romantiaue van Meindert Boekel. Als keuze- werk de ouverture Caesar en Cleopatra van Gerard Boedijn. De Harmonie wordt omstreeks 6 uur terugver wacht in Moergestel. Wij brengen nog graag even het artikel over de lokale TV-uitzending van vorige week onder Uw aandacht. Er bestaat een grote kans dat de politieke partijen van Moergestel zich via een speciale TV-uitzending kunnen presenteren. Deze uitzending zal dan plaatsvinden op zater dag 29 mei 1982 vanaf 20.30 uur in een onge veer 2 uur durend programma. Hiervoor zal, afhankelijk van de toestemming van hogerhand, gekozen worden voor een van de kanalen waarop normaal Duitsland 3 of België 2 uitzendt. Uiteraard zullen wij U daar volgende week meer van laten horen. Hoewel in Moergestel de ouders en het perso neel ook al vóór 1 februari werden betrokken bij de schoolorganisatie, verandert door de wet heel wat. Zo moet er op iedere school een me- dezeggensschaprsraad en een medezeggen- schapsreglement komen. In de medezeggen schapsraad zitten vertegenwoordigers van de ouders en het personeel. De wet geeft voor de samenstelling van het medezeggenschapsregle- ment richtlijnen en voorschriften. Zij geeft voor de rest aan de scholen de vrijheid om een aantal belangrijke zaken vast te stellen, onder andere de bevoegdheden van de raad; de alge mene en bijzondere bevoegdheden. De algemene bevoegdheden geven aan dat: - alle schoolaangelegenheden in de raad ter sprake kunnen komen; - de raad aan het schoolbestuur gevraagd en ongevraagd voorstellen kan doen en adviezen kenbaar kan maken; Voor het geval Uw toestel nog niet op een van deze zenders afgestemd is raden wij U aan dit alvast een keer te proberen. Mocht U België 2 niet kunnen ontvangen dan kunt U misschien nu al kontakt opnemen met iemand uit Uw omgeving zodat U straks niets behoeft te mis- I sen. De mensen die niet aangesloten zijn op de C.A.I., met name dus de inwoners van de bui tenwijken van Moergestel, kunnen wij advise ren op die avond eens op de koffie te gaan bij iemand in de kom. Inhoudelijk gezien komt het verkiezingsprogramma globaal neer op het schetsen van een zelfportret van elk der partij en waarna de uitzending met wat algemene in formatie tussendoor besloten zal worden met een discussie. - tenminste tweemaal per jaar het school bestuur met de medezeggenschapsraad de alge mene gang van zaken in de school bespreekt; - het schoolbestuur verplicht is alle noodzake lijke informatie aan de raad te verschaffen. De bijzondere bevoegdheden betreffen een aantal specifieke aangelegenheden van de school, waarvoor het schoolbestuur het advies of de instemming van de medezeggenschaps raad behoeft alvorens een besluit erover te kunnen nemen, bijvoorbeeld verbouwing van een school, fusie of opheffing van de school, regeling vakantie, schoolwerkplan e.d. Om te komen tot een medezeggenschapsraad en een medezeggenschapsreglement is in de wet be paald dat er vóór 1 augustus 1982 aan iedere school een voorlopige medezeggenschapsraad (hierna te noemen v.m.r.) moet worden geko zen. Deze v.m.r. bestaat voor de helft uit leden die rechtstreeks uit en door het personeel wor den gekozen en voor de helft uit leden die rechtstreeks uit en door de ouders worden ge kozen. Voor elke Moergestelse school, zowel lagere- als kleuterschool, zal de v.m.r. bestaan uit 4 leden. De verkiezing van deze leden voor de v.m.r. zal worden voorbereid door een ver- kiezingscommissie die inmiddels aan elke school is gevormd. Binnenkort zullen alle ouders van die kinderen die in Moergestel naar school gaan nader be richt ontvangen over de v.m.r., de kandi daatstelling, de verkiezingen e.d. Wij hopen u met deze mededeling voldoende te hebben ingelicht. Het schoolbestuur. Op 1 februari 1982 is de ”Wet medezeggenschap onderwijs” in werking getreden. Deze wet heeft grote betekenis voor allen die bij het onderwijs zijn betrokken. Zij geeft regels voor de Ml - V Jodocus. c Degenen die geen uitnodiging van Buurtvereniging "De Vur- haai" hebben ontvangen i.v.m. het 25-jarig bestaan en er wel hebben gewoond, worden ver zocht kontakt op te nemen met dhr. van Dijk, Oisterwijk- seweg 56. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 19 MEI 1982 7e Jaargang - Nr. 240 Prachtige prijzen, zoals: EEN TUINSET en een GROTE LEVENSMIDDELENMAND Als hoofdprijs: een mooie TUINSCHOMMELBANK Ook de geldronden en de aantrekkelijke jackpot zijn weer aanwezig. Als U weer eens een gezellige avond uit wilt, kom dan naar "Den Boogaard" om te kienen met de Gezwienel Totdanl Hij stó daor zo frêêt as un hemels boeket op mun grasveld te geuren en kleuren. Ik heb munne stoel in zun schaduw gezet: 't is vekaansie! Wè kan me gebeure! Zwaorlèvige hommels en vüegskes van goud zèn druk in de weerk op de blommen; ut gromt en ut gonst en ut vliegt en ut douwt om ut urst bè de honing te kommn. Van bieje en wespe hèk nauw nog gin /aast, die kunne de kaauw nog nie lèje; aachter munne rug in de heg en de maast zèn de musse al volop aont vrèje. Mun boek laot ik dicht en mun oge gaon toe. Un zalig gevuul zo te drome! Soms denk ik: ik leef pas volop ak niks doe, ak mar alles laot gaon en laot kome. Den droom duurt nie lang en den bloesem vergaot we zun ut ur mee moete stelle. Ons To waast de raome en roept ineens kwaod: Ik docht dè gè èrpe! zót schelle! ;i Juist voor het ter perse gaan van deze editie bereikte ons het bericht dat het Ministerie van C.R.M. zijn goedkeuring heeft gegeven aan het verzoek van de gemeente Moergestel voor het maken van een legale t.v.-uitzending rond de gemeenteraadsverkiezingen. Deze uit zending vindt plaats op zaterdag 29 mei a.s. Zoals in het nevenstaande stuk reeds vermeld volgen de juiste gege vens over uitzendtijd en -kanaal volgen de week. moergestel Het zomerse weer o.a. maakte van de Moergestelse Folkdag afgelopen zondag weer een enorm feest dat door vele muziekliefhebbers werd bezocht. Hier o. a. opnames van tan McKintosh (Schotland) en de Deense groep Dronningers Livstykke. De sfeer zowel op als rondom de kiosk maakt van dit evenement (ook al is het dan kleiner van opzet) een uniek gebeuren, waar de organisatie best een (grote) pluim voor verdient. rj r Igl

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1