Audacia stroef s Beleidsvoorbereiding inzake venten, standplaatsen en illegaal gebruik van onroerend goed LOIS en LEVI'S Ij II I s.v. Roef! Korfbal Doet U mee? van oyi J Audacia nieuws Concoursagenda 1982 voor de leden K.E.H.V. ”De Rietvoorn” r ia Twills pantalons Canvas pantalons 1 JA_2 Jeugd van Moergestel... kom maar eens passen. Ook bij ons: de Stoned Washed SPIJKERBROEKEN, SHIRTS en BLOUSES I 1 i "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 12 MEI 1982 niet alleen de regels van de rijksoverheid, doch ook die van de gemeentelijke overheid. en an Het gemeentebestuur i- 7-2 0-3 12.00 uur De concourscommissie an an de an e e Afgelopen zondag heeft Audacia onder goede weersomstandigheden een zwakke wedstrijd gespeeld. Tegen het laaggeklasseerde S.V.G. uit Tilburg werd een 2-1 nederlaag geleden. Zondag heeft een onherkenbaar Audacia voor hun kunnen een zwakke wedstrijd gespeeld. Het begon toch wel hoopgevend voor een ster ker Audacia. Na enkele goede dieptepasen die onbenut bleven werd echter het spelpeil steeds minder. De beste kans voor rust was voor F. v.d. Loo, die na een goed genomen vrije trap van G. Antonis naast schoot. Ook het wind- voordeel mocht voor Audacia niet baten. De rust ging dan ook in met dubbelblank. Na de Vrijdag 4 juni Donderdag 10 juni Woensdag 16 juni Woensdag 23 juni Zaterdag 3 juli Vrijdag 13 aug. Zaterdag 21 aug. Zaterdag 28 aug. Zondag 5 sept. Zondag 19 sept. 19.30-21.30 uur Blekven 19.00-21.00 uur Blekven 19.30-21.30 uur Esbeek 19.30-21.30 uur Moergestel 9.00-11.00 uur De Zandput 19.00-21.00 uur De Zandput vertrek 7.00 uur De Maas 14.00-16.00 uur Gilze 9.00-11.00 uur De Reusel 9.00-11.00 uur De Reusel ie in ie et t- 1, 1, ;e Ig en d- e- n- rd sa- ut. we an 'an er- )ns en, er- :el- 22 e i. n e 1 tiet int in- ng de 23 en en an ;n- 1. de an PAGINA 3 vrijuit. Met name keeper F. Boerenboom greep volledig naast de bal. Na deze 2-0 achter stand heeft Audacia nog met alle macht gepro beerd de uitslag een andere wending te geven. Dit lukte gedeeltelijk door een doelpunt van J. Habraken weer op aangeven van G. Antonis. Het had met een beetje meer geluk nog een ge lijk spel kunnen worden, als de paal, na een goed genomen vrije trap van F. v.d. Loo, niet De economische recessie van de laatste jaren heeft o.a. tot gevolg dat verschillende mensen naar aanvulling van inkomsten zoeken c.q. hun inkomsten op andere wijzen trachten te verwerven. Wij achten het geen goede zaak indien dit geschiedt op een wijze, welke in strijd is met de voor schriften, welke door de overheid in het belang van ons allen zijn gesteld. Hiermede bedoelen wij 1-2 10-0 0-0 Programma F pupillen zaterdag 15 mei: Audacia F1 gaan op toernooi bij Hilvaria. Ver trek vanaf de kantine om 8.45 uur. Audacia F2 gaan op toernooi bij Uno Animo (is Loon op Zand) Vertrek vanaf de kantine om 10.00 uur. Opgeven nieuwe jeugdleden: Nu is er weer gelegenheid om zich op te geven als nieuw jeugdlid van Audacia. Ouders als uw kind of kinderen willen gaan voetballen geef ze dan nu op, en niet na de grote vakantie want dat levert alleen maar problemen op. Dit in verband met de plaatsing in een elftal. Opgeven kan voor de pupillen van 6 tot 12 jaar bij Nico Oerlemans, Paterhelmerplein 22, tel. 1283. Wie ouder is dan 12 jaar en graag wil voetbal len kan zich opgeven bij Karei van Ras, pastoor Janssenstraat 7, tel. 2416. Deze jon gens moeten wel een pasfoto meebrengen. Uitslag maandag 3 mei: Nemelaer 4 - Audacia D4 in de weg had gestaan. Ook had H. v.d. Sanden in de laatste minuten nog een unieke kans verspeeld om op gelijke voet te komen. De einduitslag 2-1 voor S.V.G. was gezien de wedstrijd teveel voor S.V.G. en teweinig voor Audacia die toch beter voetbal de. In deze voorlaatste wedstrijd zijn de kaar ten echter wel geschud in de 4e klasse. J. Brabant is kampioen geworden en Ons Vios Uitslagen 5 mei: AspB. Roef!2 - D.W.W. 21 Uitslagen 8 mei: Asp C - Bedako 3 - Roef! 3 Pup A Roef! 1 - D.W.W.1 ...X Pup B Roef!2 - Rosoio 3 Westrijden: Maandag 10 mei Asp B Roef!2 - Zigo 2 19.00 uur Woensdag 12 mei Asp B Sp. Girls 2 - Roef! 2 19.00 uur Pup A Tuldania - Roef! 1 18.00 uur Donderdag 13 mei Asp B EDN1 - Roef! 2 18.30 uur Zaterdag 15 mei Asp. A Zigo 1 - Roefïl 14.00 Asp. C Roef!3 - Tuldania 3 12.00 uur Pup. A Roef!l - Rosoio 14.00 uur Pup. B. Roef! 2 - DDW 2 O-. 2-1 5-0 0-6 4-2 1-7 4-2 Het grootste deel van het eerste elftal dat dit seizoen zo goed aan de top meedraaide thee werd S.V.G. iets sterker al was Audacia toch steeds de technisch betere ploeg. Na onge veer 15 minuten scoorde S.V.G. na enkele blunders: 1-0. Dit doelpunt maakte de wedstrijd wat spannender. Audacia viel meer aan maar S.V.G. was gevaarlijker. Dit uitte zich ook 10 minuten later in een tweede doel punt. Ook deze keer ging de achterhoede niet Vooral de laatste tijd is ons duidelijk geworden dat vele mensen met goederen langs de deuren gaan om deze ter verkoop aan te bieden. Velen van u zal het bekend zijn dat dit zgn. venten met goederen verboden is. De Algemene Poli tie Verordening (A.P.V.) van deze gemeente verbiedt n.l. in artikel 13 dit venten. Van deze verbodsbepaling is ontheffing mogelijk van ons Kollege. Door ons zijn voor 1982 slechts twee ontheffingen verleend, en wel: - voor het venten met groenten en fruit; - voor het venten met bloemen en planten. In het algemeen gaat het bij het venten om de uitoefening van de straathandel. Aktiviteiten van verschillende neringdoenden (b.v. melk- handelaren in rijdende winkels, boter- en eier- handelaren, aardappelhandelaren e.d., die ge regeld volgens afspraak leveren) vallen niet on der de werking van het artikel. Naast deze vorm van verkoop en opkoop (welk laatste voorzover ons bekend hier niet voor komt, doch wel onder de werking van artikel 13 van de A.P.V. valt) is het ons ter ore geko men dat vanuit woningen en bij die woningen behorende gebouwen verkoop en vormen van beroepsuitoefening zouden plaatsvinden. In vele gevallen zal dit in strijd zijn met de zgn. gebruiksbepalingen van het bestemmingsplan waarin die gebouwen zijn gelegen. Het innemen van een standplaats met de be doeling om goederen of waren te koop aan te bieden of te verkopen is op grond van artikel 16 van de A.P.V. verboden. U zult zich inmiddels wel afgevraagd hebben waarom deze zaak op deze wijze aan U wordt gepresenteerd. De reden hiervan is dat wij als gemeentelijke overheid vanuit verschillende ge zichtspunten niet zo blij zijn met de ontwikke lingen zoals deze zich thans voordoen, en naar wij verwachten zich in grotere mate in de toe komst voor zullen gaan doen. Vanuit het ge zichtspunt van de openbare orde is daar het ge vaar dat ontstaat door de omstandigheid dat een te groot aantal handelaren zich dagelijks met hun produkten op de weg bevindt. Thans is het enkele mogelijk om op deze grond een aanvrage te beoordelen. Onder andere vanuit de middenstand en hun organisaties zijn wij op de problematiek van de moeilijkheden in die sektor gewezen. Bovendien wordt de verbodsbepaling klaarblij kelijk fors overtreden. Dan is daar de overlast, welke aan U als inwoners wordt aangedaan door ongewenste aanbiedingen. Bovendien is de verkeersveiligheid niet gediend met vele ver- koopwagens op de weg. Het economische belang van de gevestigde on dernemers zal zich in bepaalde gevallen ook kunnen verzetten tegen verkoopaktiviteiten en vormen van beroepsuitoefening vanuit huizen en daarbij behorende gebouwen. Momenteel hebben wij in voorbereiding geno men de meningsvorming omtrent een gewijzigd beleid ten aanzien van zowel het venten, de standplaatsen als het gebruik van onroerend goed voor handelsaktiviteiten en beroepsuitoe fening in strijd met het bestemmingsplan. Wij zouden in dit geval graag in kennis worden gesteld van aktiviteiten van onze inwoners op dit gebied. Het is niet de bedoeling - en wij wij zen daar uitdrukkelijk op - dat u namen van anderen aan ons doorgeeft. Wel is het de be doeling, zo u een of meerder van bovenge noemde aktiviteiten zelf onderneemt, ons daarvan mededeling te doen. Dit is voor ons van groot belang, enerzijds voor de vorming van het beleid, anderzijds voor een eventuele overgangsregeling in het 1 I nieuw te vormen beleid. Zonder dat wij hiero ver momenteel meer kunnen zeggen, noch eni ge toezeggingen doen, is de mogelijkheid niet geheel uitgesloten dat aktiviteiten, die thans in strijd met de voorschriften plaats vinden via een overgangsregeling beperkt danwel tijdelijk in de toekomst wellicht kunnen voortduren. Inventarisatie is noodzakelijk in verband met de bepaling van het beleid ten aanzien van bestaande gevallen. Wij verzoeken degenen onder U, die: 1óf zonder ontheffing venten (waaronder dus ook opkopen valt); 2. óf zonder ontheffing een standplaats inne men; 3. óf vanuit onroerend goed goederen ter aan koop aanbieden c.q. van daaruit een beroep uitoefenen (anders dan in officieel geregistreer de winkels waaronder in dit verband wordt verstaan, die waarvoor een ’’aankondiging toegestane openingstijden” als bedoeld in de Winkelsluitingswet 1976 is afgegeven); zich te melden bij ons, en wel vóór 1 juni a.s. Tenslotte maken wij U erop opmerkzaam dat deze publikatie tweemaal wordt geplaatst in Moergestel-Nieuws, en wel op 12 en 26 mei 1982. De aanvragen om ontheffing voor ven ten alsmede voor het innemen van een stand plaats zullen - zoals thans reeds enige weken het geval is - alle worden aangehouden in af wachting van het nieuw te vormen beleid. De aanvragen om een aankondiging toegestane openingstijd ingevolge de Winkelsluitingswet zullen zeer kritisch worden bezien. Graag vertrouwen wij op Uw bereidwillige - en ook voor belanghebbenden noodzakelijk - me dewerking in deze. Uw mededelingen kunnen worden verzonden aan ons Kollege danwel worden afgegeven op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentese- kretarie. Junioren opgelet: Zij die overgaan van C naar B en van B naar A denk er aan dat jullie een pasfoto inleveren voor 15 mei bij Karei van Ras, Past. Jans senstraat 7. Programma pupillen zaterdag 15 mei: Audacia D4 gaat op toernooi bij nemelaer, vertrek vanaf de kantine 10.45 uur. Zondag 16 mei: Audacia El gaan op toernooi bij Uno Animo (in Loon op Zand) Vertrek vanaf de kantine om 9.00 uur. Het bestuur van de Moergestelse E.H.B.O.-vereniging is voornemens om in het komende najaar (september/oktober( te gaan starten met een nieuwe EHBO cursus. Hiervoor kunnen we nog een aantal mensen gebruiken van 16 jaar of ouder. Mocht u hiervoor belangstelling hebben geeft u zich dan op bij een der onderstaande bestuursleden. Dhr. J. Rijnen, Past. v.d. Boogaardstraat 43, tel. 2120 Mevr. G.v.Gisbergen, Raamackerstraat 18 Dhr. A. Fonken, Raadhuisstraat 37, tel. 3187 Zr. Genoveva, Kloosterlaan 24, tel. 2321 Mej. F. v. Remunt, Korenstraat 26, tel. 2451. Eventuele inlichtingen worden u eveneens op deze adressen gaarne verstrekt. gedegradeerd. De laatste wedstrijd voor dit sei zoen is volgende week thuis tegen S.C. ’t Zand uit Tilburg. Deze laatste wedstrijd heeft ook een ander tintje want trainer F. Mooy verlaat na 4 jaar trainer te zijn geweest Audacia. Laat de supporters die dit jaar Audacia goed gesteund hebben ook deze laatste wedstrijd ge nieten van het spel van Audacia. Badhuisstraat 17 moergesteltel.o4243J287 Uitslagen zondag 9 mei: Jr SVG - Audacia Audacia 2 - Nevelo 2 Longa 6 - Audacia 3 Audacia 4 - Oisterwijk 3 Oisterwijk 4 - Audacia 5 Audacia 6 - Oisterwijk 6 Programma: Zaterdag 15 mei Promotiewedstrijd: Audacia 2 - RKTVV 4 Aanvang 18.00 uur op het Hilvariaterrein. Zondag 16 mei: Audacia - SP. ’t Zand 14.30 uur Beslissings wedstrij d Audacia 3 - Spoordonkse Boys 11.30 uur op E.D.N.-terrein. (Haghorst) Programma junioren 15-5-1982: Audacia 7 eigen toernooi aanvang 11.00 uur Programma junioren 16-5-1982: Audacia 5 - Audacia 6 eigen toernooi aanvang 10.30 uur. Uitslagen junioren: Audacia 4 is op toernooi geweest bij Nevelo in Oisterwijk en heeft daar de eerste prijs behaald en de wisselbeker. Proficiat jongens en leiders. Het jeugdbestuur Koningsbeker J eugdkoningsbeker Corps-wedstrijd Corps-wedstrijd Bondsbeker Jeugdwisselbeker C. v.Oirschot-bokaal Corpswedstrijd Klaore-beker Eind wedstrijd Jeugd H.H. Hengelaars, in afwijking van het vermelde in uw lidmaatschapsboekje treft U in deze agen da een andere datum aan voor de wedstrijd om de Bondsbeker. Neemt U hiervan goede nota eve nals van het reglement dat geldt voor onze senioren concoursen; speciaal de tijden van inschrij ving en plaatsloting. Wij wensen U een prettig en sportief hengelseizoen, F W

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 3