Lokale televisie uitzending rondom gemeenteraads verkiezingen II I I i Moergestel Folk ’82 K.V.O. Prijsuitreiking K.P.J.-toneel Uitslagen Koninginnedag 30 april 1982 Gemengde zangver. ’’Crescendo” Afscheid T. Mooy S mMHhmhS MH Turndemonstra tie Opgeven peuters Ui I Hi X 12 Zaterdag en zondag a.s. Ieder jaar wordt door KPJ Kring Tilburg een 1 Redaktie-Raad lokaal TV-programma raadsverkiezingen ’82 i Zondag a.s. gaat ons koor wederom deelne men aan ’n Internat, zangkonkoers. Dit keer gaan we naar Weert (L). Zoals te doen gebrui kelijk zingen we een vrij en een verplicht werk. Onze beurt van optreden is om half vier. Wij raden echter onze supporters aan om tijdig aanwezig te zijn, daar ’t nogal ’ns voor komt dat men iets voorloopt op ’t tijdschema. Vorig jaar was dat ook ’t geval, en enkele supporters moesten dat toen jammer genoeg ondervinden. Het adres waar het konkoers plaats heeft is de St. Oda Kerk Boschoven Weert. Op dinsdag 18 mei a.s. organiseert de K.V.O. afdeling Moergestel voor de kinderen van de leden (leeftijd tot ongeveer 12 jaar) een leuke gezellige middag. We vertrekken om 2 uur vanaf het St. Jansplein per fiets. We maken er geen lange fietstocht van, maar brengen de middag gezel lig door in de bossen. Indien er moeders met kinderen zijn die graag meewillen doen en zich nog niet opgegeven hebben gelieve dit zo spoedig mogelijk te doen in verband met het organiseren, ook voor na dere informatie kan men bij het bestuur te recht. Op 8 juni kunnen er nog enkele dames mee op excursie bij de Hebro snacks, en op 31 au gustus is er nog plaats in de bus om gezellig mee op reis te gaan naar Lunteren. We bezoe ken daar de modeltuinen van Rob Herwig en nog enkele andere bezienswaardigheden. Geeft U zich zo spoedig mogelijk op zodat we het verder kunnen organiseren. Als exploitant van de centrale antenne- inrichting wil de gemeente Moergestel graag van de eventuele mogelijkheid gebruik maken de kiezers via het medium TV direkter bij het gebeuren rond 2 juni 1982 te betrekken. Om dat de tijd dringt is in afwachting van de beno digde permissie voor een eenmalige uitzending reeds een ”Redactie-Raad” in het leven geroe pen. Deze bestaat uit een team dat zich met de regie en technisch vervolmaking zal belasten, een afgevaardigde van elk der deelnemende partijen en een coördinator van de zijde der ge meente. Op een eerste bijeenkomst van de Redactie raad is ondermeer gesproken over het inhoude lijk bepalen van dit lokaal programma. Hierbij is ook aan U als inwoner van de gemeente Moergestel gedacht. U wordt in de gelegenheid gesteld discussiepunten of vragen over bepaal de onderwerpen aan te dragen, waaraan dan in de uitzending aandacht geschonken zal wor den. U kunt eventueel zelf bepalen welke van de drie partijen U over de betreffende materie het woord wilt laten. De kwestie die U te berde wilt brengen dient uiterlijk op maandag 17 mei 1982 in het bezit te zijn van de coördinator van de Redactie-Raad, p.a. gemeente Moergestel, Raadhuisstraat 21, 5066 AP Moergestel. U kunt deze ook per soonlijk afgeven of in de brievenbus van het gemeentehuis deponeren. O verbonden staan met de folkmuziek zich kun nen presenteren. Avro’s ’’Folk Live” is voor nemens om radio-opnames van het festival te maken. De entree voor zaterdagavond 15 mei bedraagt 6,(slechts 250 kaarten in de voor verkoop, welke half april is gestart in het Tref- sentrum; geen telefonische reserveringen). Voor de zondag zijn er vanaf half april 1500 kaartjes in de voorverkoop bij alle VW- theaterbespreekburo’s. Kaartjes in de voorver koop kosten 15,Aan de kassa 17,50. In vergelijking met vele andere folkfestivals is dit een redelijk schappelijke prijs te noemen, eve nals de konsumptieprijs a 1,25. Speciaal voor de inwoners Moergestel is er een voorverkoopadres ingesteld en wel bij de V.V.V.-afdeling van het gemeentehuis te Moergestel. Wie nog meer inlichtingen wenst, kan terecht bij het Trefsentrum, Kerkstraat 15 te Moer gestel, tel. 04243-2239. Op zondag 16 mei a.s. zal de oefenmeester van de S.V. Audacia, Dhr. T. Mooy, voor de laatste keer aktief aanwezig zijn voor het eerste elftal. Op die dag speelt Audacia 1 zijn laatste compe titiewedstrijd tegen S.C. ’t Zand uit Tilburg. Deze wedstrijd zal worden gespeeld op het Audacia-terrein. Het bestuur en de spelers hebben gemeend om deze gelegenheid aan te grijpen om het afsc heid van deze oefenmeester een officieel tintje te geven. Zowel bestuurlijk als sportief heeft Audacia een fijne tijd achter de rug en dat willen ze niet onopgemerkt aan Dhr. Mooy voorbij laten gaan. Ze willen op een leuke en waardige wijze afscheid van elkaar nemen. Vandaar dat Audacia gemeend heeft dit om streeks 17.00 uur te laten geschieden. Graag nodigen wij hiermede iedereen uit, die daarvoor belangstelling heeft, om Dhr. Mooy en zijn vrouw te hand te schudden om hen te bedanken voor hun werkzaamheden in Moer gestel en hen succes te wensen voor de toe komst. Audacia hoopt vele mensen, die deze vereni ging een goed hart toedragen, omstreeks ge noemde tijd te mogen begroeten. vergadering Burgemeester en Wethouders van 5 mei 1982 Glasinzameling: Besloten is met de glasinzameling volgens het huidige systeem door te gaan door het plaatsen van drie bakken. Staanplaats Kermis 1982. Een staanplaats voor frituur en ijs wordt ge gund aan J.B.W. Verhoeven uit Goirle. Woningwetwoningen Oistelvoort. Architekt P.A.M. Wolfs te Moergestel zal op dracht gegeven worden het plan voor de 12 wo ningwetwoningen in het bestemmingsplan Oistelvoort besteksgereed te maken. Hinderwetvergunning Hinderwetvergunning is verleend aan A.M. Ri jen, Hild 1 voor een pluimveehouderij annex mestopslag. Buurtvereniging de Vurhaai. Aan vernoemde vereniging worden diverse toestemmingen verleend voor de viering van het 25-jarig bestaan op 5 en 6 juni 1982. Uitslag sportinstuif: le prijs: Mandy de Zwart 58 pnt. 2e prijs: Jacinta Jansen 57 pnt. 3e prijs: Jan-Paul Dijkmans 56 pnt. 4e prijs: Mariette v. Elsdingen 56 pnt. 5e prijs: Carola v. Dijk 55 pnt. 6e prijs: mark Verbakel 55 pnt. 7e prijs: Vincent van Elsdingen 55 pnt. 8e prijs: Jos den Otter 54 pnt. 9e prijs: Frans Tekath 52 pnt. Uitslag tekenwedstijd: 5e prijs: Ester Pijnenburg 6e prijs: Saskia Vergeer 7e prijs: Stephan Rens 8e prijs: Suzanne v.d. Ven 9e prijs: Angela de Laat 10e prijs: Bas v. Berkel. Deze prijzen zijn af te halen: donderdag 13 mei tussen 4 en 6 uur bij Trees Verhoeven, Burg. Maeijenstraat 21, Moergestel. prijs beschikbaar gesteld voor ’t beste to neelstuk dat in ’t afgelopen jaar door de ver schillende afdelingen opgevoerd werd. Ook onze ’’eigen” afdeling KPJ Moergestel, dong weer mee naar deze prijs: en wel met het to neelstuk ’’Vrijdag de dertiende”, dat u op 20, 22 en 24 maart j.l. kon bewonderen. Afgelopen donderdag waren de KPJ- afdelingen Haaren, Boxtel, Berkel-Enschot, Hilvarenbeek, Helvoirt en Moergestel bijeen in café ’t Draaiboompje om daar de uitslag te ho ren die door de jury bekend werd gemaakt. Na een kort welkomswoord door de voorzitter ging men over tot de prijsuitreiking. Echter niet voordat door de jury werd benadrukt dat het peil van de diverse toneelstukken zeker een stijgende lijn vertoont, wat betreft verzorging, entourage enz. Allereerst werd de zogenaamde ”KPJ- bonusprijs” uitgereikt. Deze prijs is bedoeld voor de afdeling die in het afgelopen jaar 't meest vooruitgang boekte. Deze prijs werd toegekend aan de afdeling Haaren. Ging de eerste prijs vorig jaar naar Moergestel; dit jaar was afdeling Helvoirt de gelukkige. De kwaliteit van dit toneelstuk was volgens de jury erg goed; men had een prachtig decor, een goe de belichting, en goed geluid. En bovendien, wat ook heel belangrijk is, het openingswoord was goed voorbereid. Genoeg redenen dus om KPJ Helvoirt als eerste uit de bus te laten komen. Proficiat! Verder kregen alle afdelingen een leuke herin- neringstegel mee naar huis. Onder deze noemer zal, op 15 en 16 mei, het Midden brabantse Moergestel in het teken van de folkmuziek staan. Op zondag 16 mei wordt er nl. een internationaal openlucht-folkfestival geor ganiseerd, terwijl de zaterdag daarvóór is ingeruimd voor een voorproefje van dit festival. De or ganisatie van ’’Moergestel Folk ’82” is in handen van het Trefsentrum, het Moergestelse jonge rencentrum dat in de loop van haar 6-jarige bestaan een goede naam binnen de folkwereld heeft weten op te bouwen. Vermeldenswaardige ’’bijkomstigheid” hierbij is dat ’’Moergestel Folk ’82”, evenals trouwens alle Trefsentrum aktiviteiten, volledig wordt georganiseerd door vrijwilli ge medewerkers, zonder wiens hulp het allemaal onmogelijk zou zijn. Bij haar programma-keuze heeft de organisatie gezocht naar een evenwichtige kombinatie van bekende en onbekende folk-artiesten, waarbij i geprobeerd is om muzikale kwaliteit, variatie, gezelligheid en originaliteit hand in hand te la ten gaan. Zo worden Gerard van Maasakker, Dommelvolk, Iain Mackintosh en The McCal- mans voor de folkliefhebber als bekend veron- dersteld, terwijl Marion Arts and Robbie La- vén en Óisin langzaam maar zeker een steeds grotere populariteit in ons land krijgen. Tenslotte mag vooral van Dronningens Livstykke, de Bernard Benoït Groupe (beiden een primeur voor Nederland) en Ar Bleizi Ruz i (pas voor de tweede keer in ons land) verwacht worden dat zij het principe ’’onbekend maakt i onbemind” zullen gaan ontkrachtigen. Het volledige programma van ’’Moergestel Folk *82” ziet er als volgt uit: Zaterdag 15 mei vanaf 21.00 uur in het Tref- i sentrum: Marion Arts and Robbie Laven (Nieuw Zee land) I Op zondag 16 mei vinden een achttal optre dens plaats op het terrein vóór het Trefsen trum, waarbij een authentieke muziekkiosk als podium zal dienen: 13.30- 14.00 uur: Inloop 14.00-15.00 uur: Gerard van Maasakkers (Ne derland Brabant) 15.15- 16.15 uur: Bernard Benoït Groupe (Frankrijk Bretagne) 16.30- 17.30 uur: Oisin (Ierland) 17.45- 18.45 uur: Dommelvolk (Nederland Brabant) 19.00-20.00 uur: Iain Mackintosh (Schotland) 20.15- 21.15 uur: Dronningers Livstykke (De nemarken) 21.30- 22.30 uur: The McGalmans (Schotland) 22.45- 23.45 uur: Ar Bleizi Ruz (Frankrijk Bretagne) 23.45- 01.00 uur: Folkkafé in het Trefsentrum Op het terrein zal plaats zijn voor zo’n dikke 1500 bezoekers. Drank- eet- en parkeergele genheid is volop aanwezig. Om de gezelligheid een extra accent te geven, onderneemt de orga nisatie pogingen om het festivalterrein te om zomen met marktkraampjes waarin kleinscha- ligeheidsbedrijfjes en bedrijven die in direkt H Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. Maandag 17 mei a.s. is er van 1.30 uur tot 3.30 uur gelegenheid uw peu ter aan te melden als toekomstig be- zoekertje van de peuterspeelzaal "Janneke", St. Jansplein 7. De speelzaal is geopend: iedere voor middag van 8.45 tot 11.30 uur en op dinsdagmiddag van 1.30 tot 3.45 uur. WOENSDAG 12 MEI 1982 7e Jaargang - Nr. 239 ll- I Zondag 16 mei 14.00 uur: Gerard van Maasakkers rimiiïiiM iiit.m' moergestel: Enige tijd geleden werd in Moergestel 'n turnclub opgericht die nu al zo'n 36 leden telt, in leeftijd variërend van 8 tot 13 jaar. Zaterdagmorgen gaven ze in alle vroegte al 'n demonstratie in de sporthal voor hun ouders en verdere belangstellenden. Onder die belangstellenden natuurlijk "Moergestel-Nieuws" in de persoon van Louis v/d Meijdenberg.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1