PGB: Partij voor Gemeenschappelijke Belangen 3e Kampioen voor Audacia! te Gymnastiekvereniging ”St. Jan” Seizoenkaarten Strand- en Rekreatie- bad ’’Staalbergven” 1982 Jaa ..tete Naam: Geb. datum .jongen/meisje Adres: (de Vrouwenbeweging van het N.K.V.) en on derhoudt voor Moergestel en omgeving con tacten waar het het zorgenkind betreft. Zij ge niet bij de dames in onze gemeenschap een groot vertrouwen en meerdere malen is geble ken, dat haar vrouwelijke inbreng en betrok kenheid onontbeerlijk is. Vanaf 1979 is Betsie raadslid en heeft zitting in diverse raadscom missies. en zijn erg benieuwd of de resultaten daarvan merkbaar zullen zijn aan de aantallen verkoch te seizoenkaarten. De VOORVERKOOP duurt nog tot en met 9 mei 1982 en wordt gehouden in HET OVER DEKTE ZWEMBAD ”DE LEYE”. Het Bestuur van de Sportstichting De secretaris, M.A.E. v.d. Boer De voorzitter, E.A.J. Lavrijsen Als lijsttrekker van de Partij voor Gemeenschappelijke Belangen (P.G.B.) zou ik graag onze partij en ons team bij de Moergestelse bevolking willen inleiden. De P.G.B. is Moergestel-Nieuws zeer erkentelijk voor de gelegenheid die aan ieder van de politieke partijen geboden wordt om zich middels dit veelgelezen blad te presente ren. De Partij voor Gemeenschappelijke Belangen doet al vanaf 1966 met sukses aan de ge meenteraadsverkiezingen mee. De laatste verkiezingen in 1978 bracht onze partij met vier zetels in de raad, een feit, waarmee de Moergestelse kiezers ons werk hebben willen waarderen, waarvoor wij hen zeer dankbaar zijn. er ooit uitvoering aan deze studies gegeven zou worden was nog niet eens aan de orde. De ge meenten, die toch al zo op de centen moeten letten, zouden voor veel werk dat buiten ons gezichtsveld ligt, moeten dokken. Een fulltime voorzitter van het stadsgewest van zo’n twee ton en dan nog als dorp je eigenheid verliezen. De P.G.B. wees dit af. De P.G.B. wil wèl stadsgewestelijke samenwerking, maar niet om met dure rapporten en dure functiona rissen je dorp op de tocht te zetten. En dat in een tijd van bezuiniging... Niet alleen dus. Mèt U en mèt onze kandida ten. Nummer 2 op de lijst is Jan Vriens. Jan weet zijn weetje. Hij is stafdocent aan de bestuursa- cademie met als specialisatie bestuursrecht. Dat kan hem bij zijn toekomstig raadswerk enorm goed van pas komen. Je moet tegen woordig immers goed beslagen ten ijs komen. Daarnaast vervult hij nogal wat bestuursfunc ties in de vakbeweging C.N.V. Elk jaar op nieuw verzorgt Jan met een aantal geestdriftige Moergestelnaren de organisatie van Koningin nedag als voorzitter van het Oranjecomité. Na Jan komt als nummer 3 op de P.G.B.-lijst Harrie van Stiphout. Ook Harrie zit bij de vak beweging en wel als secretaris-penningmeester van de Unie B.L.H.P. Als sub-kassier van de Centrale Volksbank komt hij met veel mensen in contact. Vanaf 1978 is Harrie een zeer actief raadslid gebleken, waarbij hij niet kon verber gen dat zijn hart lag bij de ’’Gezwiene Waai”, waarvan hij 10 jaar voorzitter is geweest en waarbij hij zich enorm heeft ingezet voor de vernieuwingsplannen van de Kruysackerbuurt. Op de vierde plaats staat opnieuw een zittend raadslid en wel Betsie Denissen-Welten. Betsie is al vanaf 1960 secretaresse van het V.N.K.V. vanaf 1976. Geweldig voorbereid verscheen hij ter vergadering en was altijd bereid zijn infor matie door te spelen naar de ’’achterban”. Hij maakte deel uit van verschillende raadscom missies. Binnen de P.G.B. is Jo een onmisbare schakel gebleken. Jo wordt op de lijst gevolgd door Kees Schoenmakers. Kees staat als num mer 8 genoteerd en zijn jarenlang functioneren binnen het bestuur van een politieke partij hebben hem ’’politiek bewust” gemaakt. De De P.G.B. is een echte plaatselijke partij, de laatste nog in onze gemeenschap. Immers, de twee andere partijen, het C.D. A. en de V.V.D. zijn landelijke partijen. Ons streven is erop ge richt zo dicht mogelijk bij onze eigen kiezers te staan en te blijven staan en ons niet te laten be roeren door wat in Den Haag voor landelijke partijen wordt voorgeschreven. Wij van de P.G.B. vinden met velen van U, dat het erg fijn wonen is in Moergestel, een dorp met karakter, een echt dorp nog, waar mensen wonen die nog ’’over de heg” met hun buurman praten, mensen die zich willen inzet ten voor het verenigingsleven, mensen die el kaar nog willen kennen, gewone mensen, die met z’n allen deze fijne gemeenschap maken. Dat moeten wij houden en dèèr zetten wij ons voor in. Ikzelf zit vanaf 1968 in de gemeenteraad en ben nu acht jaar wethouder. Ik heb erg veel kontakt met de Moergestelse bevolking, is het niet ’s maandags op het spreekuur, dan is het wel thuis in de kamer of in de tuin of via de te lefoon. Zo hoort het ook, zo kan het ook in een dorp. Ik luister, geef advies en help bij de problemen waar mij dat mogelijk is. Ik wil be trokken zijn bij deze gemeenschap, misschien temeer, omdat ik ”unne echte Gèèsselse” ben. Ik vind, dat je niet alleen maar met de mond moet belijden van ’’Moergestel moet Moer gestel blijven”, maar je moet je er ook daad werkelijk voor inzetten. Dtbt heb ik steeds ge daan en dat ben ik bereid te blijven doen. Niet alléén. Uw stem is daarbij onontbeerlijk. Nü meer dan ooit, omdat wij de laatste plaat selijke partij zijn, die niet zoals de andere par tijen de richtlijnen hoeft te volgen van de lan delijke politiek. Mèt Uw stem en met de groep die ik U ga voorstellen willen wij in alle eerlijk heid blijven ijveren voor een fijne gemeen schap: ons dorp. In onze informatie (verantwoording van de af gelopen vier jaar en ons verkiezingsprogram ma) kunt U lezen wat wij samen met anderen van de grond getild hebben en wat wij van plan zijn te gaan doen. Kunnen we wel iets doen in deze tijd van eko- nomische teruggang? We moeten ”pas op de plaats” maken. Aan de ene kant ’’behouden wat we hebben” en aan de andere kant ervoor zorgen, dat juist vanwege de minder goede tijd wij geen brokken gaan maken, dus geen beslis singen gaan nemen, waar we straks spijt van zullen hebben, derhalve ”ècht op je plaats (dorp) passen”. Zo ook met bezuinigingen. De nieuwe gemeen schappelijke regeling van het Stadsgewest om vatte een aantal taken ter uitbesteding, waarbij we het zicht op ons eigen dorp dreigden te ver liezen. Daarbij zouden ’’dure posten” bekleed moeten worden met ’’diepgaande studies”, die dan door onze eigen ambtenaren verwerkt en becommentarieerd zouden moeten worden. Of Onlangs werd besloten om voor het seizoen 1982 de voorwaarden voor gezinsseizoenkaar- ten te wijzigen. Onder een gezin werd voortaan nog alleen begrepen de ouders en de kinderen tot 16 jaar. Kinderen vanaf 16 jaar die DAGONDERWIJS volgden kwamen niet langer voor de gezins- kaart in aanmerking. Deze uitzondering werd ook niet gemaakt voor de dagentree’s en de persoonlijke seizoenkaar ten. Dit besluit heeft een stroom van reakties ver oorzaakt van ouders met studerende kinderen voor wie een seizoenkaart voor het Staalberg ven plotseling onbetaalbaar was geworden. Het Bestuur van de Sportstichting heeft dan ook besloten de seizoenkaarten en het meest gewenste systeem nog eens nader te bestuderen en voor 1982 nog geen wijziging aan te brengen in het systeem. Dit houdt in dat de oude voorwaarden voor een gezins-seizoenkaart weer ongewijzigd van kracht worden zodat dus kinderen van 16 jaar en ouder die DAGONDERWIJS volgen nog in aanmerking worden genomen voor de gezins- kaart. Deze uitzondering geldt - evenals voorgaande jaren - niet voor de persoonlijke seizoenkaar ten en de dagentree’s. Wij vertrouwen met bovenstaand besluit de toegang tot het Strand- en Rekreatiebad ’’Staalbergven” ook voor ouders met stude rende kinderen betaalbaar te hebben gehouden specialiteit van Kees is volkshuisvesting, waar van wij in onze partij een dankbaar gebruik zullen maken. Nel de Beer komt als tweede vrouw voor op onze lijst op plaats 9. Nel is vanaf 1976 secretaresse van de P.G.B. Als zo danig heeft zij veel werk verzet. Toch heeft zij nog tijd gevonden voor haar aktiviteiten bin nen E.H.B.O. St. Christoffel, de verkeersvei- ligheidsgroep en ouderparticipatie op de lagere school. De laatste van ons tiental is Jos Mul ders. Jos kijkt iedere dag talloze Moergestelna ren vanachter de toonbank in De Spar vriende lijk aan. Zijn hart ligt bij Audacia, de club waarin hij zelf nog actief is en waarvan hij een groot promotor is. Na 10 komen er op de P.G.B.-lijst nog verscheidene namen voor. Waarom? Omdat zij zich betrokken willen we ten bij het politieke reilen en zeilen in Moer gestel. We noemen: Harrie van Boxtel, Rinus Erven, Piet Nagel, Dion van Gorp, Joost Em men, Frans Simons, Gerard Willems, Leon Verhoeven, Jeanne Poppelaars-Boogaers en Henk van Tilburg. Mogen wij op Uw steun en stem rekenen? Lijst 2 van de P.G.B. Stemt tevree - stemt lijst 2. Noud Smits, lijsttrekker P.G.B. Lijst 2. Nummer 5 is opnieuw een Denissen en wel Jos. Ook hij zit als bestuurslid in het Moergestelse verenigingsleven. Veertien jaar is hij vice- voorzitter van de C.V. ”De Pierewaaiers” en animator van het Openbaar Karnaval, Jazz festival en Sauwelavonden. Daarnaast hanteert hij de pen en weet voor zijn schriftures ook nog uitgevers te vinden. Na Jos zou ik graag Jacques Stroucken willen aandienen als num mer 6 op onze lijst. Jacques is mederedakteur van ons veelgelezen (uitgespelde) plaatselijk weekblad Moergestel-Nieuws. Zeer regelmatig komen wij zijn pennevruchten tegen in het blad onder de naam ’’Jodocus”. Ook in ande re bladen, die nou niet bepaald door iedereen gelezen worden, treffen we artikelen aan van Jacques. Jo van Os heeft zich bewust laten te rugzakken naar de 7e plaats. Jo heeft reeds zeer verdienstelijk gefunctioneerd als raadslid, Sinds januari draait onze gymnastiekvereni ging met veel succes. Het komend seizoen wil len wij met deze gymnastiekvereniging door gaan. Het is onze bedoeling om dan te starten met 3 groepen. Wij willen deze groepen in de volgende katego- riën indelen; 4-5-6 jarigen, 7-8 jarigen en 9 t/m 12 jarigen. Behalve gymnastiek krijgen de kin deren ook les in turnen. Inverband met het hu ren van de sportzaal willen wij nu al vragen nieuwe leden door invulling van onderstaand strookje op te geven. Deze strookjes kunt u inleveren bij: T. v.d. Wouw Regenbeemdeke 5 tel. 2292 of bij R. Bergman v.d. Loo Past. Janssenstraat 15 tel. 2407. Ook kunt u telefonisch kontakt opne men met bovengenoemde personen. De kandidaten van de P.G.B., met v.l.n.r.: Dio van Gorp, Betsie Denissen-Welten, Jeanne Poppelaars-Boogaers, Kees Schoenmakers, Rinus Erven, Harrie van Boxtel, Jacques Stroucken, Frans Simons, Nel de Beer, Jo van Os, lijsttrekker Noud Smits, Jos Mulders, Piet Nagel, Gerard Willems, Harrie van Stiphout, Joost Emmen, Jos Denissen en Henk van Tilburg. Jan Vriens, Leon Verhoeven en Jan van Esch waren door omstandigheden verhinderd toen deze foto werd gemaakt. PAGINA 7 "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 5 MEI 1982 5 M 1 «W Zoals we reeds vorige week meldden, heeft Audacia dit seizoen z'n derde kampioen mogen huldigen. Na een D-pupillen elftal en een B-junioren elftal was het vorige week zondag de beurt aan het 2e senioren elftal van Audacia dat met glans het kampioenschap veroverde na een gelijkspel tegen Ons Vios uit Tilburg. Zoals van de andere kampioenen ook van dit elftal een foto met daarop: staande v.l.n.r.: Jantje Janssen (leider), H. Meeuwis, W. v/d Wouw, M. Op 't Hoog, H. Antonis, Sj. Op 't Hoog, A. v/d Kerkhof, A. Ligtvoet (geblesseerd); zitten v.l.n.r.: B. v/d Loo, H. Mulders, A. Zuman, J. van Kerkoede, N. Persoons, R. Lapien en J. van Elderen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 7