Het C.D.A. Moergestel I 1 I Drumfanfare ’’Moergestel” op kamp l Drumfanfare Moergestel. Het C.D.A. stelt U haar kandidaten voor, die de komende vier jaar Uw belan gen zullen behartigen. Ruim vier jaar geleden, nam het C.D.A. Moergestel op een algemene leden vergadering met overgrote meerderheid het besluit met een C.D.A.-lijst deel te gaan nemen aan de gemeenteraadsverkiezingen. De uitslag was redelijk goed te noemen, vier zetels voor het C.D.A. Alleen ondanks dit resultaat, vier C.D.A., vier P.G.B., twee S.V.P., één V.V.D., werd de C.D.A.-fractie niet betrokken bij een nieuw te vormen colle ge en ook bij de samenstelling van de diverse raadscommissies werd het C.D.A. onderbedeeld. De volgende morgen werden we al voor acht uur gewekt om te gaan trimmen. Daar werd ie dereen pas goed wakker van. Na het ontbijt waren we weer vrij. De meeste leden trokken weer richting zwembad, maar je kon ook gaan waterfietsen, golven of zelfs tennissen. ’s Middags aten we met onze eigen groep in de bungalow. Daarna hadden de meeste groepen nog wel wat te oefenen voor de Bonte Avond, of gingen ze bij elkaar op bezoek. Rond zes uur avondeten, en daarna naar een, speciaal voor ons bestemde zaal om de Bonte Avond te gaan vieren. De gaande en komende man bij de Drumfanfare ’’Moergestel”: oud-voorzitter Wim Clemens en de nieuwe voorzitter Will Pellis. warme openluchtbruisbad (32 graden C) of het heerlijke dubbelbad (37 graden C). Verder was er bij ’t zwembad een sauna, een zwemmersbar, en ’n solarium. Vervelen deden we ons in ieder geval niet! Om 22.00 uur kwamen we bij elkaar voor een fijne avondwandeling door het park. Hierna gingen we gezellig terug naar ons eigen huisje of naar dat van iemand anders, om nog wat na te kletsen. Wij gaan U nu de kandidaten voorstellen. Met lijsttrekker Toon van Gils is het C.D.A. erg blij. Vriend en vijand zal moeten toegeven en erkennen, dat Toon politiek zijn mannetje staat. Naast zijn eigen inbreng, weet hij bijzon der goed te luisteren, weet standpunten en me ningen goed samen te vatten en uitstekend te verwoorden. Op de tweede plaats staat Jan Swinkels. Met zijn politieke ervaring een oude rot in het vak. Hij kent zijn zaken en is niet bang voor een beetje werk. De kandidaten voor het C.D.A. met v.l.n.r.: lijsttrekker Toon van Gils, Rikie Bergmans-v/d Loo, Albert v/d Werf, Jan Swinkels, Kees van Alphen, Theo Mulders, Irene Stieger-van Rooy, Cor van Hooft, Jan Wolfs, Diana Nijman-Beitzel en Janus Horrevorts. De jongste, Kees van Alphen, staat negende. Kees zit in het bestuur van het landelijke C.D.J.A. De jongere C.D.A.ers. Zijn be langstelling voor de politiek spreekt voor zich. Diana Nijman-Beitzel als tiende. Bestuurslid C.D.A. vrouwenberaad Midden Brabant en oprichtster C.D.A. vrouwenberaad Moer gestel. Cor van Hooft sluit de lijst, een financieel ex pert, die zeker zijn steentje zal bijdragen. U ziet een lijst, die er zijn mag en waarmee wij met een gerust hart de verkiezingen ingaan. Op deze lijst komen niet meer voor Roos Roloff-v.d. Geijn en Gerard Kuijpers. Beide hebben zich om persoonlijke redenen niet meer herkiesbaar gesteld. Ze blijven wel bezig in het C.D.A. Gerard is weer bestuurslid en Roos is zeer geïnteresseerd in de politiek en zal de ko mende jaren er ook nauw bij betrokken blij ven. Beiden zijn actief in de verkiezingscampagne. Zittende raadsleden bepalen de lijstnumme- ring. Het C.D.A. heeft lijst EEN; een teken, dat zittende raadsleden vertrouwen hebben in de manier van politiek bedrijven, zoals het C.D.A. dat doet. Uw stem uitbrengen op lijst EEN is een verant woorde zaak. C.D.A.: degelijk beleid Kies voor samenwerking, stem C.D.A.; lijst 1! Voorzitter C.D.A. Moergestel, Wim Helmer. de oudercommissie. Zij zal zeker een goed raadslid zijn. Albert v.d. Werf staat vijfde. Albert heeft wel ervaring als raadslid en is goed thuis in ge meente zaken. Op de zesde plaats, Jan Wolfs, directeur van Huize Stanislaus, jan heeft in zijn vroegere woonplaats Dongen 12 jaar in de raad gezeten en is ook nog wethouder geweest. Zevende: Irene Stieger-van Rooy. Irene is ac tief in het peuterspeelzaakwerk, een trouwe be zoekster van de achterban en zeer geïnteres seerd in de politiek. Janus Horrevorts op de achtste plaats, regel matig op de achterban, om de boerenbelangen (hij is bestuurslid van de boerenbond) in de ga ten te houden. Na het eerste gedeelte, hadden we echter nog een optreden te verzorgen in het park. Er lo geerde namelijk ook een gezelschap met een aantal jubilarissen; en wij waren gevraagd om dat feest even te komen opluisteren. Daarna weer snel terug om de Bonte Avond voort te zetten. Het was in één woord: uniek! Groot en klein hadden hun best gedaan om de ze avond zo goed mogelijk te laten slagen. En dat is in ieder geval gelukt! We kregen een terugbiik op de geschiedenis van de vereniging te zien; er was een journaal met de daarbij horende reclame, er werden dansjes gedaan, liedjes gezongen, en als klapstuk van de avond traden de Dolly Dots op! Onze nieuwe voorzitter, meneer Pellis, werd ingewijd door het kozakkenkoor, dat daarvoor helemaal uit ’’Rusland” gekomen was. Het was een pracht van een avond, en zonder de grote inzet van leden én bestuursle den zou hij zeker niet geslaagd zijn. En wij zijn blij dat we U kunnen vertellen dat ook deze Bonte Avond weer herhaald zals wor den, en wel zo gauw mogelijk voor iedereen die belangstelling heeft. Over het hoe, wat, waar en wanneer kunt U zo snel mogelijk lezen in Moergestelnieuws Na afloop van de Bonte Avond konden de ’’disco-freaks” onder ons zich nog even opper best vermaken in de disco. Zou het daarom zijn dat het trimmen de volgende ochtend niet helemaal volgens schema verliep?? In ieder ge val waren we wel op tijd wakker om onze ou ders om half 12 te ontvangen. Zij dronken ge zellig koffie met ons, en aten ook bij ons in de bungalow. Tot drie uur vermaakten we ons, samen met de ouders, met allerlei dingen. Zwemmen, wandelen, gezellig kletsen, enz. Om drie uur vertrokken we, in uniform, naar Motel Eindhoven, waar we een diner aangebo den kregen. Maar voordat we aan tafel gingen, brachten we een serenade aan meneer Clemens, die afscheid nam als voorzitter. Meneer Clemens was 12‘/2 jaar als voorzitter in ons midden, en werd dit weekend ook nog 50 jaar! Genoeg reden dus om hem eens flink in het zonnetje te zetten. Dat hebben we dan ook zo goed mogelijk ge daan. Meneer Clemens kreeg van ons een wan dbord met ons vignet aangeboden; en hij kreeg ook ’n receptieboek met een persoonlijk dan kwoord van alle leden en tekeningen van de al lerkleinsten. Daar kwam nog bij dat hij door de Federatie van Nederlandse Muziekgezel schappen werd onderscheiden met de zilveren speld, voor zijn jarenlange inzet in ’t muziekle ven. Aan het eind van dit fijne weekend zijn er na tuurlijk een heleboel mensen die we moeten be danken. Het zou teveel plaats in beslag nemen om alle namen te gaan noemen, daarom doen we 't liever op deze manier. Wij willen graag bedanken: alle bestuursleden, alle leiding, alle ouders, en verder iedereen die er op de een of andere manier aan meewerkte om dit kamp te laten slagen. Tot slot dan nog een woordje voor onze ex- voorzitter en voor onze voorzitter: Meneer Clemens, ontzettend bedankt voor alles wat U voor onze vereniging gedaan heeft! Meneer Pellis, welkom bij onze band en heel veel succes met uw nieuwe, ongetwijfeld erg moeilijke taak! O Met enige trots kunnen wij toch stellen, dat het C.D.A. tot op heden de enige partij in de raad is, die de rit voltallig zal uitzitten. Dat kunnen anderen ons niet nazeggen. Daarom mogen we constateren, dat het C.D.A. het erg goed heeft gedaan. Toon van Gils, Gerard Kuipers, Roos Roloff- v.d. Geyn en Jan Swinkels hebben aangetoond een goed team te zijn en voortreffelijk te kun nen samen werken. Natuurlijk was er ook binnen onze partij wel- eens verschil van mening. Vaak moeten er beslissingen genomen worden. Het gaat om be langen van mensen in onze gemeenschap of om zaken die het algemeen belang raken. Dat is wel eens moeilijk, ook raadsleden zijn gewone mensen. Toch is binnen de fractie al tijd overeenstemming bereikt. Dit geeft toch wel aan, dat hier redelijke mensen aan het werk zijn, die begrip hebben voor andermans standpunt. Allemaal aardig, zult U zeggen, maar wat hebben jullie nu bereikt? Uiteraard hadden wij graag een wethouder ge had. Je kunt dan wat meer van je doelstellin gen uitvoeren. Het was, dachten wij, ook beter geweest. Een college moet een brede steun hebben in de raad en politiek gezien was het logisch, dat de twee grootste partijen de wethouders hadden geleverd. Toch heeft het C.D.A. zijn bijdrage wel dege lijk geleverd. Denk maar eens aan het bestem mingsplan buitengebied, de woningbouw, de verkeersveiligheid, het onderwijs, de on dersteuning van het eigen initiatief bij jeugd en sportverenigingen en zo kan ik nog wel even doorgaan. Het C.D.A. is altijd voorstander ge weest, en is dat nog, van een goede samenwer king. Wij hebben niet alleen het partij belang maar ook het algemeen belang gediend. De afgelopen jaren heeft onze fractie veel steun gehad van de achterban. Mensen uit alle lagen van onze bevolking, met deskundigheid op vele terreinen, zijn trouw aanwezig om aan de orde zijnde zaken te bespreken. Uiteraard heeft de fractie zijn eigen verantwoordelijk heid, maar een standpunt van de achterban leg je niet zomaar naast je neer. Aan de komende verkiezingen zijn al heel wat voorbereidingen voorafgegaan. Een commis sie heeft de advieslijst opgesteld en een druk bezochte ledenvergadering heeft deze volledig overgenomen en vastgesteld. Er is serieus ge tracht zoveel mogelijk vertegenwoordigers van de onderscheiden groeperingen in onze ge meenschap een plaats op de lijst te geven. Het C.D.A. voelt zich een echte volkspartij en gedraagt zich ook als zodanig. Als U de moeite wilt nemen ons program voor de komende zittingsperiode te lezen zal U dit zeker duidelijk worden. De derde plaats wordt ingenomen door Theo Mulders. Theo is nu wethouder, hij kon zich 4 jaar geleden niet goed verenigen met het C.D.A. maar Theo is een C.D.A.er en wij vin den het positief dat hij zich bereid heeft ver klaard om op de lijst van het C.D.A. te staan. Alle mogelijke verhalen hebben de ronde ge daan, het C.D.A. zou hem van alles hebben beloofd als hij kwam en Theo zou nogal wat hebben geëist. Het is allemaal niet waar, wij hebben Theo niet weggehaald bij de P.G.B., hij heeft zich zonder voorwaarde vooraf bereid verklaard. Wij waarderen dat. Eenheid in de gelederen is een goede zaak. Vierde op de lijst is Rikie Bergmans-v.d. Loo. Een vrouw op een verkiesbare plaats. Rikie heeft nog geen ervaring, maar is wel actief in het bestuur van het C.D.A., het jeugdwerk en Voor de tweede maal in de geschiedenis van drumfanfare ’’Moergestel” gingen we dit jaar op kamp. Op vrijdag 23 april jl. vertrokken we om onge veer vijf uur naar onze bestemming: bunga lowpark ’’Erperheide” in Peer, België. We werden daarheen gebracht met auto’s, door ouders en bestuursleden. Na aankomst in Erperheide ging iedereen, sa men met zijn of haar groep, de bungalow op zoeken. Met ongeveer acht personen bewoon den we een huisje, dat er overigens pico bello uitzag. Er was een mooi keukentje, en een gezellige huiskamer met open haard, radio en kleurente levisie. Verder waren er drie gezellige slaapka mers, en een mooie badkamer met een heerlijk ligbad. Tot 22.00 uur waren we die avond vrij om te doen en te laten wat we wilden. Na verorbering van een meegebracht lunchpakketje werd er dus hevig ’’verkend”. En al heel gauw waren de meeste leden van drumfanfare ’’Moergestel” in het prachtige zwembad te vin den. Het zou al gauw blijken dat dit zwembad gedurende het gehele weekend een aangename verblijfplaats was. Het was dan ook zeker de moeite waard! In het grote, overdekte golfslagbad heerste constant een temperatuur van 30 graden Celsi us. Er was een glijbaan van 50 meter lang! 50 meter lang glijden met de waterstroom mee, gierend door de bochten, en dan, plons, het water in. En als we daar genoeg van hadden (wat overi gens niet vaak voorkwam!) zwommen we ge woon even via een sluis naar buiten, naar ’t Z- "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 5 MEI 1982 PAGINA 3 2

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 3