'Sim illeras I li cees PbANTENKWEKERU op 't hoog Nationale Molendag Vormsel Wij doen onze communie Mogelijk legale t.v.-uitzending MTV Erik Welten districtkampioen van Zuid-Oost Brabant Jongerenmis Vastenaktie 1982 Moederdag Bloemendag! Voor moeder met Moederdag Gemeenteraadsverkiezingen een is ook een leuk geschenk. ROZENKOKERS it finishlijn passeerde. Dit was zijn 3e overwin- - Voor Tonia 'n begonia, voor Toos 'n Chinese roos, voor Annet 'n boeket, voor José 'n orchidee, voor Dot 'n glazen pot Verkrijgbaar bij de Rabobank, inleverbaar bij de aangesloten winkeliers van Moergestel. A'k Zaterdag 29 mei om 15.00 uur komt Vicaris Ooms naar Moergestel om samen met Deken H.J. v.d. Broek het Vormsel toe te dienen aan die kinderen van de 6e klassen van de basis scholen die door hun ouders opgegeven zijn op de ouderavonden. Deze ouders hebben inmid dels een uitnodiging voor deze ouderavonden ontvangen. Als er ouders zijn die hun kind ook graag het vormsel willen laten ontvangen, maar deze kinderen gaan niet in Moergestel naar school, zouden deze dan zo vriendelijk willen zijn even contact op te nemen met de pastorie? A.s. zaterdag om 18.00 uur wordt er een jonge renviering gehouden. Het thema van deze dienst is: Zaaien. Wat wij van ons leven maken heeft dat nu blijvende zin? Zullen wij nog de oogst zien van wat wij zaaien, of is het al vol doende dat je mag zaaien? Daarover gaat deze dienst, U bent van harte welkom. van de vergadering van Burgemeester en Wet houders gehouden op 21 april 1982 Vergadering van Burgemeester en Wethouders van 28 april 1982 Verkoop populieren Aan houthandel Oerlemans worden 65 popu lieren op stam langs de Vossenhoorn verkocht. Verhuur marktkramen Aan de Heemkunde Kring De Kleine Meijerij wordt toestemming verleend voorhet huren van marktkramen voor de te houden heemda- gen op 20 tot en met 23 mei a.s. Gemeentegarantie Er is een gemeentegarantie verleend voor het aangaan van een hypothecaire geldlening. Bouwvergunning De bouwvergunningaanvrage van D.J.A. Rij nen, Kloosterlaan 23 voor de bouw van een garage/berging is geweigerd wegens strijd met het bestemmingsplan. Bouwvergunning is ver leend aan J.P. Weiberts, De Hoefkens 6 voor de bouw van een dakkapel op zijn woning. In gebruik geven grond - openbaar groen Het verzoek van J. Donders, Vooskerbos 38 om een stuk grond te mogen gebruiken c.q. kopen is afgewezen omdat daardoor het bestemmingsplan wordt aangetast. korenstraat 34 moergestel Country Village Haghorst Aan de organisatie van de Country Villa Hag horst werden ontheffingen verleend voor het laten rijden van een geluidswagen en voor het aanbrengen van affiches aan de openbare weg. Standplaats weekmarkt Vijf verzoeken om een standplaats op de week markt werden afgewezen, omdat reeds voor zien is in de betreffende branches en er voorlo pig geen standplaatsvergunningen worden af gegeven in afwachting van de vaststelling van een standplaatsenverordening door de Raad. Gemeentegarantie Een aanvrage om gemeentegarantie voor het aangaan van een hypothecaire geldlening werd verleend. Bouwvergunningen Bouwvergunningen werden verleend aan: - C. van Liempd, Schoolstraat 2 voor het verbouwen/uitbreiden van een woning en te vens een bijdrage verleend ingevolge de Gelde lijke Steun Partikuliere Woningen. - P. Trommelen, Regenbeemdeke 10 voor het bouwen van een rookkanaal aan zijn woning. In het kader van een landelijke bepaling, vast gesteld door het Ministerie van C.R.M., is het mogelijk om in verband met de komende ge meenteraadsverkiezingen ’n eenmalige zend vergunning te verkrijgen voor lokale omroe pen. Door de gemeente Moergesel zijn daar voor reeds de benodigde papieren ingevuld en het wachten is nu nog op de beslissing van de minister. Als de vergunning inderdaad wordt verleend zal MTV op zaterdag 29 mei ’n legale t.v.-uitzending verzorgen waarvoor de drie Moergestelse politieke partijen zullen worden gevraagd hun medewerking te verlenen. Over die definitieve beslissing en mogelijke uit zendtijd wordt U natuurlijk via ’’Moergestel Nieuws” op de hoogte gebracht. Bouwvergunningaanvrage is geweigerd aan A. Westgeest, De Hoefkens 37 voor de bouw van een duivenhok. Reiskostenvergoeding Een aanvrage om een tegemoetkoming van de kosten van schoolvervoer ex. artikel 13 Lager Onderwijsweg 1920 werd wegens te geringe af stand afgewezen. Verkiezingsprogramma via de Centrale Anten ne Inrichting Er werd besloten medewerking te verlenen aan een verkiezingsprogramma via de C.A.I. waar van de uitzending plaats vindt op 29 mei 1982. Zaterdag 8 mei a.s vindt voor de 10e maal de nationale molendag plaats. Evenals de afgelo pen jaren zal de Moergestelse standerdmolen weer voor dit mooie evenement in werking worden gesteld. Onlangs is het team van vrij willige molenaars op deze molen uitgebreid. Hierdoor zal het in de toekomst mogelijk zijn iedere zaterdagmiddag de vang te lichten en de wieken te laten draaien. Op de molen zal net als in het verleden weer tarwe worden gemalen. Het volkorenmeel is vanaf de molendag iedere zaterdagmiddag op de molen aan de Schoolstraat te koop. De aktie tijdens de afgelopen vasten ten behoe ve van het projekt Operation Campensina in Nicaragua heeft in ons dorp 10.200,- opge bracht. Dit bedrag wordt nog verhoogd met de rechtstreekse stortingen bij Vastenaktie Neder land. Langs deze weg danken wij U namens de Nicaraguaanse plattelanders voor uw giften. In het bijzonder willen wij nog bedanken de kollektanten die het koude en barre weer trot seerden om de vastenzakjes op te halen. Werkgroep MOV Zondag 9 mei doen wij om 10.00 uur onze Eerste H. Communie in de kerk van St. Jans Onthoofding. Manou van Alphen; Jürgen Bekkers; Debbie de Bont; Inge van Gisbergen; Caroline van Gompel; Carlo van lersel; Marieke Nefs; Sas kia van Overdijk; Bart Stieger; Natascha de Wilde; Lynsey Wittens; Jeroen van de Wiel; Maarten Linssen; Jochem van Esch; Wendy Michels; Adrian Kouwenberg; Vincent van Elsdingen; Mariska Simons; Ernie van de Wouw; Heleen van Kempen; Chantal Pellis; Noortje Denissen; Herman de Laat; Helmie van de Sande; Roswitha Roloff; Bionda Al fonso; Monique van den Berg; Steffie Fonken; Peter Geerts; Chantal Gelden; Rudy Linkels; Jeanette Mutsaers; Dimphy van Riel; Bregje Termeer; Hilde Vergeer. ’’Moergestel-Nieuws” wenst ook jullie van harte proficiat en hoopt dat jullie ’n heel fijne dag hebben a.s. zondag. of gewoon 'n bloemetje voor Moederdag! Erik Welten met de overwinningsbloemen Op zondag 2 mei was het opnieuw raak en wel in de distriktkampioenschappen van Zuid- Oost Brabant. In het 100-tallige peloton die 40 km. af moesten leggen, waren alle vedetten van Zuid Oostbrabant aanwezig. Het parkoers was dus danig uitgezet, dat er toch zeker een ware win naar uit de bus moest komen. In de laatste ron de was ern nog een peloton compleet van 30 coureurs. Dus 70 renners waren vroegtijdig uit de strijd gevallen. 30 renners stormden op de streep af, waaruit alweer Erik Welten ver uit de snelste was. Hier mede boekte hij zijn 4e overwinning van dit seizoen. Ook heeft hij zich hierdoor geklas seerd voor de Nederlandse Kampioenschap pen. Zijn overwinningen in dit seizoen zijn: le in Den Hout, le in Bladel, le in Geldrop, le in Distrikt kampioenschappen Zuid Oost Bra bant te Hapert. Erik Welten heeft afgelopen weekend een grandioos weekend gehad. Op Koninginnedag zegevierde hij in Geldrop waar hij in de laatste ronde uit het uit 80 man bestaande peloton demarreerde en met een voorsprong van 20 meter als eersteover de ning van dit seizoen. NA 8 bloemsierkunst SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL. 04243 - 1442 Op woensdag 2 juni worden er in geheel Nederland weer gemeen teraadsverkiezingen gehouden, dus ook in Moergestel. Als voorbereiding op deze verkiezingen hebben we deze week de drie Moergestelse partijen de gelegenheid gegeven om zich aan de kiezers voor te stellen, door middel van een door hen zelf samen gesteld en geschreven artikel. Deze artikelen van C.D.A., P.G.B en V.V.D. hebben we geplaatst op de pagina's 3, 7 en 11. We hopen U met deze pagina's 'n blik te geven in onze politieke keuken en er zodoende toe bij te dragen dat elke stemgerechtige Moergestelnaar ook werkelijk op 2 juni naar de stembus gaat. De redaktie. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 5 MEI 1982 7e Jaargang - Nr. 238 Kadobon moergestel Verwen moeder met een bloemetje of plantje. gevuld met steentjes, fresia, roosje groen q van 4.50 voor (Alleen geldig 7 en 8 mei) ll I •rl

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1