IIIGUVVO Programma Koninginnedag 1982 5e Jaarmarkt opent a.s. zondag om 13.00 uur zijn poorten I Dr. E. van Delft Gilde St. Sebastiaan en Barbara Bouw- en Houtbond F.N.V. I- I i Ponyclub FEVIOR Jeugd 12 - 16 jaar r Eerste Moergestelse avondvierdaagse T Wij doen onze communie afwezig van 7 mei t/m 16 mei organiseert in Café 't Stokske op Koninginnedag 30 april een Gezelligheidsbijeenkomst met diverse spellen en mooie prijzen!! 10.30 uur 14.00 uur 15.00 uur 20.30 uur ■'l schrijf formulier in ’’Moergestels Nieuws” Plaats van inlevering: Kloosterlaan 25 Zaterdag 1 mei a.s. tussen 8.00 en 9.00 uur VAKANTIEBONNEN INNEMEN. VOGELPIK BALLEN GOOIEN SCHIETEN OP DOEL BARAKKEN en als afsluiting: BINGO Aanvang: 15.00 uur Bloemsierkunst Cees Op 't Hoog Afgelopen zondag in Berkel Enschot een ray- onwedstrijd waar ook onze club vertegenwoor digd was. De resultaten waren als volgt: Afdelingsdressuur: Achttal Fevior 1 kl M 2e prijs Achttal Fevior 1 kl L 4e prijs Individuele dressuur: Hanneke Ketelaars met Otello le prijs Miriam Wolfs met Pippi 1ste prijs Herrie Rijen met Vera 2e prijs Ans Horrevorts met Casub Swank 3e prijs Dries Roefs met Woldbergs Adelheid 3e prijs Monique de Laat met Bart 4e prijs Springen: Herrie Rijen met Natja 3e prijs Alle prijswinnaars, proficiat! Op Koninginnedag wordt op het oefenterrein de finale verreden van het onderlinge kampi oenschap. 09.30 uur 10.00 uur 10.30 uur 14.00 uur Hier volgt weer wat nadere informatie over de avondvierdaagse: die, zoals wij al eerder be richtten, gelopen zal worden op 1 - 2 - 3- 4 juni 1982. Door sportvereniging ’’Roef” worden 4 maal 3 routes uitgezet van 5-1015 km., die de wande laars door heel Moergestel en z’n mooie omge ving zullen leiden. U loopt elke avond dus in een ander deel van ons dorp. De laatste avond zal door harmonie ’’Prinses Juliana” een feestelijk tintje aan het slot wor den gegeven, tevens zal Den Boogaard z’n deu ren voor al de wandelaars en belangstellende open zetten om nog wat na te kunnen praten onder het genoet van een glaasje. De Rijkspolitie zal voor de verkeersveiligheid van de wandelaars zorgen, welke zich natuur lijk wel aan de normale verkeersregels zullen moeten houden. Door de E.H.B.O. zullen posten geïnstalleerd worden om de nodige eerste hulp (vooral bla ren) te kunnen verlenen. Men kan inschrijven vanaf zaterdag 15 mei 1982 tot en met dinsdag 1 juni, alleen op die adressen die op de inschrijfformulieren staan vermeld. Deze inschrijfformulieren zullen in de week van 10 t/m 14 mei via de scholen aan de kinde ren worden uitgedeeld, tevens zal er ’n in- worden opgezet. Zodoende is de jaarmarkt ook voor de kinderen een plezierig dagje uit. Wij hopen velen met of zonder hun ouders te mogen begroeten. le Lustrum Moergestelse Jaarmarkt Dit jaar is het alweer de 5e jaarmarkt van Moergestel. De afgelopen 4 jaar hebben wij in totaal zo’n 150.000 mensen mogen begroeten. Over het succes en het voorzien in een grote be hoefte hoeven wij derhalve niet te spreken. De organisatie is zich ook steeds bewust van het feit dat men de zaak steeds weer moet uitbrei den en aanpassen om de belangstelling ervoor te handhaven. Wanneer de belangstelling voor de jaarmarkt blijft groeien zal de organisatie ook proberen te ijveren naar een grote Moer gestelse Jaarmarkt. Tot ziens op zondag 2 mei. Op zondag 2 mei zal de 5e Moergestelse Jaarmarkt worden gehouden. Het gehele gebeuren zal plaatsvinden op het St. Jansplein de Kloosterlaan en Den Boogaard (gele gen aan het St. Jansplein). De aanvang zal zijn te 13.00 uur en de sluiting te 18.00 uur. Op de ge hele markt zullen ongeveer 180 marktkooplieden hun waren aan de man/vrouw proberen te bren gen. De organisatie heeft getracht een zo groot mogelijke verscheidenheid van koopwaar op de markt te brengen. Wij hopen dat de jaarmarkt voor zeer vele mensen een plezierige kijk en win- kelmiddag zal betekenen. Zondag 2 mei doen wij om 10.00 uur onze Eerste H. Communie in de kerk van St. Jans Onthoofding Daniëlle van Bommel, Wendy Boogaers, Mar- cha van Ee, Patricia van Herck, Corné Hop mans, Edwin de Jong, Petula de Laat, Judith van Poppel, Miranda van de Wouw, Fanny Coenen, Bianca Theuns, Linda Neggers, Ralph Martens, John van Dijck, Will Wolfs, Frans van den Donk, Anouk Zeegers, Saskia Wolfs, Antoinette van lersel, Epi Denissen, Dick van Dussen, Jürgen van Ras, Pieter-Jan Fonken, Willy Timmermans, Maddy van Dijck, Inge Bogaers, Judith van Gisbergen, Stephan van den Heuvel, Ronnie Hoozemans, Doortje Ketelaars, Thijs Kurstjens, Florien Pape, Johnny Rooyakkers, Johan van de San- de, Erwin Sterke, Nancy Verhof, Kees-Jan Verouden, Marie-Louise van de Wouw, Pa trick van Zon. ’’Moergestel-Nieuws” wenst jullie van harte proficiat en hoopt dat jullie ’n heel fijne dag hebben a.s. zondag. worden geplaatst en wel in de edities van 12 en 19 mei. Bij inlevering van dit formulier en tegen beta ling van het inschrijfgeld ontvangt men ’n deel nemerskaart, welke op naam gesteld wordt en de afstand aangeeft welke men elke avond wil lopen. Op 1 formulier kan men maximaal 4 deelne merskaarten krijgen. Het inschrijfgeld is door het organiserend co mité vastgesteld op 3,- p.p. voor vier dagen wandelen. Als men al de vier dagen z’n route uitgelopen heeft ontvangt men het vaantje van de eerste Moergestelse Wandelvierdaagse, dit vaantje zal op de laatste avond in Den Boogaard wor den uitgereikt. De start is elke avond vanuit Den Boogaard, de juiste tijden wanneer men kan starten volgen nog. Het organiserend comité verzoekt wel zeer dringend aan de ouders om kinderen onder de 10 jaar niet zonder begeleiding te laten lopen. Indien u zelf niet mee wilt of kunt lopen pro beer dan voor uw kind iemand te vragen bijv, ’n buurvrouw of buurman of ’n kennis. Nu hebt u weer de nodige informatie over het gebeuren in de eerste week van juni. Wij rekenen op ’n goede belangstelling voor deze wandeltochten en wij verwachten dan ook dat het ’n waar dorpsgebeuren mag gaan wor den, en hopen dat de weergoden ons welgezind zullen zijn. Eventuele meerdere informatie kunt u nog van ons in de komende weken verwachten. Voetbalvereniging ’’Audacia” Sportvereniging ’’Roef” Stichting Jeugdbelangen ”St. Jan” Al de ouderverenigingen van de Moergestelse scholen. H. Mis Op de koffie bij Ome Gijs in Den Boogaard voor de 60-plussers. Bingo en aansluitend heerlijk ouderwets dansen, zoals de vogeltjesdans, de valeta, etc. 10.00-12.00 uur Sporthal de Vonder heeft de deuren geopend voor alle kinderen van de lagere scholen om sportief enkele wedstrijden af te werken. De besten ontvangen weer een leuke prijs. Poppenkast voor onze kleinsten in de kleuterschool ’t Heideveldje. Het duurt ongeveer 1 uur. Muzikale rondwandeling door de Harmonie Prinses Juliana. Muzikale optocht in oranjesfeer voor de schooljeugd en de deelnemers aan de Stuif ’s in. De Drumfanfare Moergestel zal de stoet begeleiden. Het vertrek is op het St. Jansplein. Er zijn enkele mooie prijzen te verdienen voor degenen die het fraaist versierd zijn. Gekostumeerde voetbalwedstrijd op het Audacia terrein. Het dameselftal van de Vurhaai zal de strijd aanbinden tegen elf niet- voetballende mannen, eveneens afkomstig van de Vurhaai. Wethouder Noud Smits zal als scheidsrechter optreden. In de rust is de finale van het penaltyschieten van de Audacia jeugd. Oranje Stuif ’s in. Iedereen die zijn of haar ’’kunsten” wil vertonen heeft zich kunnen melden voor een optreden in het gemeenschapshuis Den Boogaard. De deelnemers/sters ontvangen een leuke herinnering. Een avond van lachen en genieten in Bourgondische sfeer met de humorist Hub van Eyndhoven en het orkest The New Formation. Dit mag U beslist niet missen. De Standwerkers Op de jaarmarkt zullen ook ongeveer 25 stand werkers vertegenwoordigd zijn. Sommigen van hen komen al vele jaren bij ons op de jaar markt. Zo ook de heer de Regt die al enkele ja ren achtereen de winnaar was van ons stand- werkersconcours. Ook dit jaar zal er weer een standwerkersconcours worden gehouden. De prijsuitreiking hiervan zal zijn te 19.00 uur in onze residentie, cafe ’t Centrum te Moergestel. Onze standwerkers zullen zeker het luisteren en kijken waard zijn. De Oude Ambachten Zoals ieder jaar zullen ook dit jaar de oude ambachten niet ontbreken. Zij zullen ook weer staan opgesteld in Den Boogaard. Een zeer uitgelezen groep zal u de monstreren hoe de ambachten in grootmoe ders tijd werden uitgevoerd. Een bezoek aan Den Boogaard zal zeker de moeite waard zijn. De Moergestelse Amateurkunstenaars Voor het eerst zullen dit jaar een aantal moer gestelse amateurkunstenaars hun werken aan het groot jaarmarktpubliek tonen. De werken van deze mensen zullen zijn te bewonderen in Den Boogaard, waar zij tussen de oude am bachten zeker een goede sfeer zullen brengen. Hiermee gaat de organisatie ook verder in haar streven om meer Moergestelse mensen bij de jaarmarkt te betrekken en de bezoekers van buitenaf ook meer van Moergestel te tonen. Straattoneel Een nieuw facet in het jaarmarktgebeuren is dit jaar het straattoneel. De toneelgroep ”De Sirkul” zal op het pleintje voor het gemeentehuis en de Kloosterlaan een stuk opvoeren genaamd ”De Blinden”. Het stuk gaat over drie blinden, de witte uit Beek, de strop uit Goirle en de Ós uit Tilburg, die besluiten op pelgrimstocht te gaan naar Rome. Hier willen zij de Paus gaan vragen hun gezicht terug te geven. Zij zullen Rome echter nooit bereiken, maar in Brabant blijven rondzwer ven. Hoe het verder afloopt zult u moeten komen zien op zondag 2 mei. In de buurt van het ge meentehuis zult u de blinden niet kunnen mis sen. De Kindermarkt Een speciaal nieuw element voor de kinderen is de kindermarkt. Het is de bedoeling dat de moergestelse kinderen aan deze markt meewer ken door middel van hun eigen spullen te ver kopen of te ruilen met die van andere kinde ren. Het succes hiervan zal geheel afhangen van de interesse en de inzet van de kinderen zelf. Kinderen die willen deelnemen aan de kin dermarkt dienen zich voor de jaarmarkt op te geven bij C.v. Dijk, Pr. Irenestraat 5 Moer gestel, tel. 04243-2414. Tevens zullen er voor de kinderen nog diverse andere activiteiten Afgelopen woensdag (14 april) zijn we gaan zwemmen met een groep van ongeveer 20 jon geren. Woensdag 28 april zal Antoon Moor man dia’s draaien van de jeugd van 12 tot 16 jaar die hij de afgelopen seizoenen gemaakt heeft. B.v. de optredens van Queen en Kiss (play back). Kom dus alle woensdagavond half 8 naar het Trefsentrum. Tot dan! Stef SINA 8 Vergeet niet je bank- of gironummer mee te brengen. Het bestuur. Ook dit jaar is 't weer Moederkesdag! zondag 9 mei Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 28 APRIL 1982 7e Jaargang - Nr. 237 1 111 nr in Mizniu/c” Op 30 april geen spreekuur Dienst wordt waargenomen door Dr. P. TERWINDT Telefoon 1204 mocraostel- I lil

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1