The Tannahill Weavers in Trefsentrum Programma Koninginnedag 1982 Afbraak gezinsverzorging dreigt I Persoonlijke biljarttitel voor Tiny Derksen I I Kindernevendienst E.H.B.O.-nieuws P.v.d.A. Moergestel I H L f 2e en 3e klas I b 10.30 uur 14.00 uur 15.00 uur 20.30 uur De landelijke en regionale pers hebben de afgelopen dagen veel aandacht besteed aan de gevolgen van de nieuwe bezuini gingen in de Gezinsverzorging. De Stich ting Maatschappelijke Dienstverlening luidt via de piaatselijke bladen de nood klok. Het is de Stichting niet meer mogelijk om met de komende bezuinigingen, die lande lijk 90 95 miljoen gulden bedragen, de hulpverlening aan gezinnen, alleenstaan den en bejaarden op peil te houden. Als deze bezuinigingen doorgaan betekent dit concreet dat lopende hulpverleningsgevallen in uren zullen moeten worden teruggebracht of zelfs helemaal afgebroken, om nog maar te zwijgen over nieuwe hulpaanvragen. De medewerkers van de Stichting kunnen zich hierbij niet neerleggen, omdat de Instelling de 09.30 uur 10.00 uur 10.30 uur 14.00 uur A.s. zondag om 11.30 uur wordt er weer een kindernevendienst gehouden voor de kinderen van de 2e en 3e klas van de basisscholen. Deze kindernevendienst staat onder leiding van mevr. Alfonso en mevr. Mulders. Het bestuur van de afd. Moergestel heeft besloten om niet aan de komende gemeente raadsverkiezingen deel te nemen. Het bestuur. OPGAVE NIEUWE LEERLINGEN a.s. Donderdag 22 april om 20 uur is er een oe fenavond voor de EHBO-ers en diverse perso nen van Ponyvereniging FEVIOR. Op deze avond zal gewerkt gaan worden met lotus slachtoffers. Het belooft in ieder geval een zeer leerzame avond te worden. Nog enige mededelingen om te noteren. Dinsdag 27 april oefening in Helvoirt, de ver trektijd is precies om half acht vanuit het W.G.K. gebouw. Het bestuur van Helvoirt en waar de Tannahill Weavers in ’78 samen met Alan Stivell en Gerry Rafferty de hoofdmoot van het festival vormden. Iedere keer weer blijken ze in staat om de volle zalen op hun kop te zetten. Tijdens een optre den in de schouwburg van Dordrecht zakt een hossend publiek door de vloer, en regelmatig werd de groep op weg naar de kleedkamer door het publiek teruggehouden voor de nodi ge toegiften werden gegeven. Maar ook in de rock clubs blijkt men uitste kend uit de voeten te kunnen. In rocktempel Paradiso veegden de Weavers al eens eerde de Punk-vloer aan. cliënten niet in de kou wil laten staan. Daarom zal de Stichting vertegenwoordigd zijn op de landelijk manifestatie van de gezinsver zorging op maandagmiddag, 26 april in Den Haag, waar de aandacht zal worden gevestigd op behoud van deze goedkope thuiszorg. U kunt meewerken aan het tegengaan van de afbraak van de gezinsverzorging door mee te doen aan de landelijk briefkaartaktie. U kunt een voorbedrukte briefkaart afhalen aan het bureau van de Maatschappelijke Dienstverlening in Uw woonplaats; bij voor keur tussen 09.00 en 10.00 uur. De Centrale Raad voor Gezinsverzorging ver zoekt U de briefkaartgen voor 24 april op te sturen naar het op de briefkaart aangegeven adres. Inwoners van Moergestel kunnen voor een briefkaart terecht op het adres: St. Jansplein 7, dagelijks van 09.00-10.00 uur. Moergestel hoopt dat aan deze oefenavond door vele EHBO’ers zal worden deelgenomen. Op donderdag 29 april zal tandarts Slieger een lezing komen geven over wat er zoal kan ge beuren aan kaak- en tandblessures bij sporte venementen en dergelijk. Het bestuur rekent op deze avond op al haar leden, daar deze on gevallen in de praktijk nogal eens voordoen, zodat de EHBO’er dan niet met zijn mond vol tanden staat. Met vriendelijke EHBO groeten. Het bestuur. I I Te elfder ure heeft het Trefsentrum voor zaterdag 24 april (om 21.00 uur) beslag weten te leggen op de Schotse folk formatie The Tannahill Weavers. The Tannahill Weavers blazen nu al meer dan 12 jaar een steeds steviger deun mee in het naast whisky meest bekende Schotse uitvoerprodukt nl. traditionele volksmuziek, Na een aantal jaren als amateurgroepje langs de Schotse clubs en pubs te hebben getrokken na men de ’’Weavers” het besluit om zich de beroepsstatus aan te meten. Roy Gullane, Hudson Swan, Dougie Mc.Lean en de toenmalige roadie Phil Smillie kochten van hun laatste penny’s een oud busje en tickets ’’enkele reis continent” en waagden de overtocht naar Duitsland. Al spoedig slaagde de groep er in zich in het Duitse circuit een grote populariteit te verwer ven, binnen een jaar kon men terugblikken naar meer dan 300 succesvolle optredens. In middels was roadie Phil Smillie aan de groep toegevoegd als Whistlespeler daar hij uitste kend met dit instrument uit de voeten bleek te kunnen. Langzaam begon de groep enige bekendheid te krijgen in andere landen en dit resulteerde al spoedig in hun eerste Nederlandse toernee die in ’75 als een bom insloeg. In ’77 werden er maar liefst twee elpees opge nomen, samen met hun Schotse vriend Alex Campbell de plaat ’’Big Daddy of Folkmusic” en de schitterende elpee ’’Are You Sleeping Maggie”. Deze laatste plaats was de oogst van een suc cesvol gastoptreden van de groep tijdens het beroemde ’76 Cambridge Festival”. Nigel Pegrum, ex-drummer van inmiddels overleden folk rockgroep Steeleye Span bood de Weavers onmiddellijk aan om een elpee te produceren voor zijn Plant Life Label. Omstreeks het voorjaar van ’77 bleek fiddler Dougie McLean niet langer bestand tegen de steeds groter wordende druk die op de groep kwam te rusten en stapte uit de ’’Weavers” om kort daarna samen met zijn oüde vriend Alan Roberts als duo verder te gaan. De groep is in ons land een veel en graag gezie ne gast op festivals als het Winterfolk festival te Dordrecht en het Rotterdam Folk festival H. Mis Op de koffie bij Ome Gijs in Den Boogaard voor de 60-plussers. Bingo en aansluitend heerlijk ouderwets dansen, zoals de vogeltjesdans, de valeta, etc. 10.00-12.00 uur Sporthal de Vonder heeft de deuren geopend voor alle kinderen van de lagere scholen om sportief enkele wedstrijden af te werken. De besten ontvangen weer een leuke prijs. Poppenkast voor onze kleinsten in de kleuterschool ’t Heideveldje. Het duurt ongeveer 1 uur. Muzikale rondwandeling door de Harmonie Prinses Juliana. Muzikale optocht in oranjesfeer voor de schooljeugd en de deelnemers aan de Stuif ’s in. De Drumfanfare Moergestel zal de stoet begeleiden. Het vertrek is op het St. Jansplein. Er zijn enkele mooie prijzen te verdienen voor degenen die het fraaist versierd zijn. Gekostumeerde voetbalwedstrijd op het Audacia terrein. Het dameselftal van de Vurhaai zal de strijd aanbinden tegen elf niet- voetballende mannen, eveneens afkomstig van de Vurhaai. Wethouder Noud Smits zal als scheidsrechter optreden. In de rust is de finale van het penaltyschieten van de Audacia jeugd. Oranje Stuif ’s in. Iedereen die zijn of haar ’’kunsten” wil vertonen heeft zich kunnen melden voor een optreden in het gemeenschapshuis Den Boogaard. De deelnemers/sters ontvangen een leuke herinnering. Een avond van lachen en genieten in Bourgondische sfeer met de humorist Hub van Eyndhoven en het orkest The New Formation. Dit mag U beslist niet missen. Het biljart stond midden in de zaal zodat de matadoren rondom voldoende ruimte hadden, hetgeen zij allebei bijzonder op prijs stelden. Goede derde en vierde werden resp. Theo Boogaers en Cees van Gorp. Zij hadden voor hun 100 caramboles 25 beurten nodig, waar mee nog eens wordt aangetoond op welke een zame hoogte Tiny Derksen en Wim Rijnen staan. Na afloop van de partijen werden de prijzen en de bloemen uitgereikt door burgemeester ter Veer, en bedankte Wim Rijnen, als voorzitter van de biljartclub ’t Draaiboompje”, iede reen die op welke manier dan ook aan de bil- jartkompetitie had meegewerkt. Daarmee kwam dan een einde aan een gezellige en sportieve avond. Alle prijswinnaars wensen we tot slot van harte proficiat. B Voor de zesde keer op rij hebben Tiny Derksen en Wim Rijnen op het groene laken uitgevochten wie zich persoonlijk kampioen biljarten 1982 mag noemen. In een drukbezette zaal van ’t Draaiboompje” lukte het Tiny Derksen de titel naar zich toe te halen. Voor hem was het de vierde keer terwijl Wim Rijnen de titel drie keer naar zich toe trok, (het eerste jaar echter wel tegen een andere tegenstander). ’n Sportieve strijd was het wel, al zag het er naar uit dat Tiny Derksen binnen de kortste keren een eind zou maken aan de partij. Na 10 beurten stond hij al ruim 50 caramboles voor op z’n tegenstander die zich daardoor echter allerminst liet ontmoedigen. In de 16e beurt (toen Tiny op 130 stond van de te maken 150) maakt Wim Rijnen de hoogste serie van de avond, doch bleef met 31 caram boles steken op 120. Toen was het voorbij want Tiny maakte de 150 in de 17e beurt vol. In de nastoot lukte het Wim Rijnen niet meer om nog veel dichterbij te komen. Beide biljarters vinden het eigenlijk jammer dat zij het nu al 6 jaar onder elkaar moeten uit maken, al voegen ze er direkt aan toe dat ze hebben genoten van de sfeer en de drukbezette zaal, want het moet worden gezegd dat het kampioenschap goed was georganiseerd. M.O. de hoofden van de scholen. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 - 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 21 APRIL 1982 7e Jaargang - Nr. 236 nNinBr IA8 Op maandag 26 april worden de "toekomstige" eerste klassers en de "nieuwe" leerlingen voor de kleuterscholen ingeschreven. De aanmeldingstijd is van vier tot zes uur. Voor de eerste klas worden alle leerlingen opgegeven op de Graaf van Urselschool, Kloosterlaan 32 te Moergestel. Voor de kleuterscholen kan men terecht op de Maria-kleuterschool, Kloosterlaan 34 en de kleuterschool ,,'t Heideveldje", Schoolstraat 37 te Moergestel. Voor de eerste klas moeten de kinderen vóór 1 oktober 1976 geboren zijn. Voor de kleuterschool moeten de leerlingen het komende schooljaar vier jaar worden. In verband met een vlotte afwerking is het gemakkelijk, dat U het trouwboekje of de nodige gegevens bij U heeft. Met vriendelijke groeten, I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1