Nieuwe Politieke Partij Laat uw hart spreken Ai I I iiartdijk dank voer uw vriéndelijke attenties en gelukweiisen I Louis v/d Meijdenberg 1 II EHBO-nieuws (Sommunie-roto (Zomer)- Kinderkledingbeurs Ponyclub FEVIOR i Dankbetuiging Dankbetuiging fill! o Onze voorjaars- zomercollectie is binnen... J, KOOS Anna Maria Janssen 59- gadenng plaatsvinden. Omdat speeltuin van Het Stokske. Al met al een programma dat een vooruitstre vende koers van de nieuwe groepering doet vermoeden. te en en ia! lm De o- en let u- 129.- 39 95 159.- 15 Foto's kaartjes (met of zonder tekst) enveloppen 1 vergroting 20 x 2550, 20 Foto's kaartjes etc.57,50 •ft 25 Foto's kaartjes etc.62,50 (levertijd 2 weken) of wilt U misschien op "de dag" foto's laten maken, dat kan ook...! PHOTO-ATELIER e d n :t r P it Bezoekers van de oprichtingsvergadering die nen er rekening mee te houden dat de Zandstraat ter hoogte van Het Stokske voor auto’s is afgesloten wegens werkzaamheden. Het lijkt ook meer in de geest van de nieuwe partij om per fiets of te voet te komen. In elk geval is de nieuwe partij niet aansprakelijk voor eventuele blikschade. - Aanstaande donderdag 1 april is er weer oefe navond om 20.00 uur in het Wit Gele Kruisge bouw. Deze lesavond zal in het teken staan van ongevallen bij de paardensport. Daarom zullen deze avond ook een aantal mensen van ponyclub ’’Fevior” daarbij aan wezig zijn. Op de donderdagen 8 en 15 april zullen deze mensen ook onze oefenavonden bezoeken. Wij vragen onze leden zeker deze avonden te be zoeken omdat wij nog weinig weten van onge vallen met paarden, zodat wederzijds weer veel geleerd zal kunnen worden. Voor onze eigen leden is het ook zeker belang rijk hierover iets te weten, omdat wij toch bij na elk jaar een of meerdere malen bij een paar densport gebeuren worden gevraagd te posten. Ook willen wij onze leden nog herinneren aan de oefening te Helvoirt op 23 april en de lezing door Dr. Stieger op 29 april. Houdt U deze da ta vrij. Het bestuur rekent op Uw aller komst. Met vriendelijke EHBO groeten. Wij kunnen U berichten dat de winterkleding- beurs een groot succes is geweest, daarom er zaterdagmiddag, 24 april a.s. een zomerbeurs voor kinderkleding gehouden worden in café- restaurant ”De Brouwer”, Rootven 11 te Moergestel. De beurs is bedoeld, om te helpen bij het opruimen van te klein geworden kinderkleding van 1-16 jaar. Alle kleding moet schoon en in prima staat zijn. In gezamenlijk overleg betref fende de prijs wordt deze kleding dan voor dat bedrag aangeboden, zodat ook nietinbrengers de kinderen voor een kleinigheid in de kleren kunnen steken. Uit ervaring blijkt dat deze beurzen worden gezien als de oplossing voor goede maar te klein geworden kinderkleding. Kijk dus uw kleding NU na, en kom deze aan bieden op: dinsdag 20 april, donderdag 22 april en vrijdag 23 april ’s morgens tussen 9.30 - 11.00 uur. Aanbiedingsadres: Pastoor v.d. Boogaardstraat 17. De verkoop is kontakt op: zaterdagmiddag 24 april van 13.00 - 16.00 uur in café restaurant de Brouwer, Rootven 11Moergestel. Inlichtin gen: 04243-1134 en 04243-1895. Noteer boven vermelde data in uw agenda en bewaar ook uw goede winterkleding voor de beurs in het na jaar. Het zat allang in de lucht, maar nu schijnt de kogel dan toch eindelijk door de kerk! Het is toch ook te gek om los te lopen: een gemeente met ruim 5000 inwoners, 10 zangkoren, 3 kamavalsvere- nigingen, 3 gilden, 11 raadsleden en maar vier politieke partijen. Daar moest hoognodig wat aan gebeuren. En nu is het dan zover. Donderdag aanstaande des namiddags te 19.00 uur, zal de oprichtingsver- - - t men zo gauw geen zaal kon vinden heeft men gekozen voor de worden ingeleverd om voor hernieuwde uitrei king beschikbaar te zijn. De Nederlandse hartstichting is afhankelijk van de goedgeefsheid van het publiek Collecte 5 t/m 10 april 1982. De Nederlandse Hartstichting heeft in een re cent onderzoek de Nederlandse bevolking la ten vragen in hoeverre men weet dat deze Stichting bijna geheel afhankelijk is van giften van het publiek. Het bleek dat slechts 19% van de Nederlanders weet dat de Nederlandse Hartstichting een bescheiden (waardering) sub sidie ontvangt. Van iedere gulden die de Nederlandse Hartstichting thans jaarlijks besteedt in de strijd tegen hart- en vaatziekten wordt minder van één cent ontvangen in de vorm van (waar- derings) subsidies van de rijksoverheid en een aantal gemeenten. De overige 99 cent worden bijeengebracht door het Nederlandse publiek. In werkelijke bedragen uitgedrukt betekent dit dat van de 15 miljoen gulden, die de Neder landse Hartstichting jaarlijks uitgeeft, de over heid nog geen 100.000 gulden bijdraagt in de vorm van genoemde (waarderings) subsidies. Laat uw hart spreken Dit onderstreept het belang van de Nationale Hartweek en de collecte die daarin ieder jaar plaatsvindt. Het collectethema van de Natio nale Hartweek 1982 zal dan ook zijn: ’’Laat uw hart spreken”. Het is een beroep op de Nederlandse bevolking om ondanks de economische teruggang de Ne derlandse Hartstichting in haar strijd tegen hart- en vaatziekten niet in de kou te laten staan. Jaarlijks krijgen 40 a 50.000 Nederlanders een hartinfarct. Hart- en vaatziekten zijn daarmee de grootste volksvijand. Reeds jaar en dag bestrijdt de Nederlandse Hartstichting deze epidemie door subsidies te verstrekken voor wetenschappelijk onderzoek, in de vorm van voor- en nazorg van de hartpatiënt, vakantie weken voor kinderen met een aangeboren har tafwijking, door reanimatie-cursussen en door voorlichting te geven. Vrijwilligers voor het collecteweek. Op de lezers van dit blad wordt een dringend beroep gedaan zich als vrijwilliger te melden om tijdens de Nationale Hartweek het voor de Hartstichting zo belangrijke coliectewerk te willen verrichten. Zij zullen daarbij worden gesteund door uitvoerige publiciteit in de krant, op de radio en op televisie. Tevens ont vangen zij via de collecte-organisatie de nodige achtergrondinformatie om hun werk zo goed mogelijk te kunnen doen. Laat ook uw hart spreken en meldt U als col lectant aan bij: M. Russ-Van Mook, Hild 8, Moergestel, tel. 2245. I Ruime keuze in rokken, japonnen, blouses, bermuda’s, blazers enz. Afgebeeld model: ROK BLOUSE blazer 7as binnen: Voordelige STREEPJURKJES (zie etalage) Afgelopen zondag, 28 maart, werd het zomer seizoen ingezet met het U.M.O. concours, dat werd gehouden in Oisterwijk. Onder redelijke weersomstandigheden kwamen onze ruitertjes en amazones op dit lustrumconcours met ta melijk goede resultaten uit de bus, zoals blijkt uit de navolgende opsomming: Afdelingsdressuur: Achttal FEVIOR 1 kl. M le prijs Achttal FEVIOR 1 kl. L 10e prijs Achttal FEVIOR 2 kl. L 12e prijs Viertal FEVIOR 1 kl. L le prijs. Individuele dressuur: Dries Roefs met Woldbergs Adelheid le prijs Ardi Rijnen met Reinaert le prijs Herrie Rijnen met Vere le prijs Angelique Wolfs met Esther le prijs Miriam Wolfs met Pippi le prijs Angelique Ketelaars met Lucas 2e prijs Hanneke Ketelaars met Otello 2e prijs Arianne Wolfs met Polly 3e prijs Henny Beerens met Sherry 5e prijs. Springen: Ardi Rijnen met Reinaert le prijs Herrie Rijnen met Natja le prijs Stoelendans: Henny Beerens met Sherry 4e prijs Francien van Gils met Pasja 7e prijs Arianne Wolfs met Polly 9e prijs Heidi Rijnen met Moonlight lie prijs Hindernisrace: Ardi Rijnen met Reinaert 5e prijs Gerrie Beerens met Peggie 7e prijs Conny Sebregts met Maurits 7e prijs Angelique Wolfs met Esther 9e prijs Alle prijswinnaars, proficiat! Dit alleen reeds getuigt van een grote vinding rijkheid en gevoel voor realiteitszin. De voor lopige voorzitter, wiens naam nog geheim moet blijven, zal de belangstellenden toespre ken vanaf de hoge glijbaan, waarna hij zich symbolisch zal laten afglijden tot het niveau van de harde werkelijkheid. De reeds bestaande partijen hebben met ver bijstering kennis genomen van de nieuwe groe pering en wedijveren nu reeds in hun streven naar een coalitie met de boreling. Ze hebben zelfs hun medewerking toegezegd en zullen tij dens de oprichtingsvergadering individuele de monstraties geven in ’’boompje-wisselen”, ”op de wip zitten” en ”op de schopstoel zit ten”. Aangezien het kort dag is zal nog tijdens de oprichtingsvergadering de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen wor den geformeerd. Het gerucht gaat dat reeds meerdere prominenten zich beschikbaar heb ben gesteld en dat er nu reeds een gedrang is om de verkiesbare plaatsen. De partij in oprichting gaat er van uit dat dit er in principe 11 zullen zijn. Over de kleur van de nieuwe groepering tast men nog in het duister. Van het beginsel-programma zijn de volgende punten naar buiten uitgelekt: 1. Vervanging van de Onroerendgoed-Belas- ting door een gemeentelijke Open-Haard-Be lasting. 2. Het verplicht aanbrengen van een Open Haard in alle geregistreerde woningen. 3. Het invoeren van een plaatselijke kleder dracht om Moergestel toeristisch meer attrac tief te maken. 4. Het stimuleren van industrievestiging door het invoeren van een plaatselijke klederdracht, waarvan ook de schoenen een wezenlijk onder deel zullen vormen. 5. Het verbod van nitraten in varkensvoer, zo dat deze viervoeters binnen de gemeente kun nen worden verwerkt. 6. Een ondergrondse verbinding van Oostel- voortjes met de dorpskern. 7. Een gemeentelijke onderscheiding bij het bereiken van de 80-jarige leeftijd, die echter door de erfgenamen na overlijden weer moet "MOERGESTEL-NIEUWS" - WOENSDAG 31 MAART 1982 PAGINA 3 X_2 l 8 Moergestel, maart 1982 I Fam. P. Verheijen-Buyckx en kinderen Voor uw medeleven dat wij ondervonden hebben bij het noodlottig ongeval, dat de dood tot gevolg had van onze jongste zoon en broer willen wij vooral zijn vrienden die hem in de eerste ogenblikken geholpen hebben onze hartelijke dank zeggen. Verder zijn school en klasgenoten, de voetbalclub E.D.N., de politie, Burgemeester ter Veer, de pastores van onze parochie, dr. van Delft, de buurtbewoners en allen die met ons meegeleefd hebben onze hartelijke dank. Moergestel, maart 1982 Oisterwijkseweg 34 Voor de belangstelling en het medeleven bij ziekte en overlijden van onze zorgzame en lieve moeder, groot- en overgrootmoeder danken wij familie, vrienden en kennissen hartelijk. Bijzonder dank aan verplegend personeel van het Kempisch Verpleeghuis te Bladel, voor de liefdevolle verzorging. Ook aan bestuur en leden van de bejaardenbond, en aan de buurtbewoners hartelijk dank. Kinderen en kleinkinderen de Laat i Rootven 26 - Moergestel - Tel. 04243-1421 11 t w min 10S 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 3