Audacia klimt Binnen ’n uur hogerop bekeken B I tj N.J.W. Kamphorst Oranje Stuif ’s in Offeren voor onze zieken Nationale Kollekte Kinderbescherming Oriëntatie kursus E.H.B.O. Raadsvergadering 26 maart 1 J.S. - i Wie de jeugd helpt, biedt haar toekomst. Ziekengroep - En daarmee waren de belangen van de gemeen te in een uur tijd weer voor een maand behar tigd. De praktijk van TANDARTS Op Witte Donderdag 8 april a.s., in de avond mis van half acht, bent U wederom in de gele genheid iets te doen, voor de langdurig zieken uit onze parochie. Achter in de kerk, en bij de zij-ingang staan manden gereed, om uw gaven bijeen te brengen, liefst in de vorm van fruit. Geld is ook zeer welkom, daar wordt dan fruit van gekocht. Wanneer we dit samen voor onze zieken kunnen doen, kan dit voor hun een echt Paasfeest betekenen, ’t idee dat ze niet door ons vergeten worden. De eerste aanmeldingen voor de Oranje Stuif ’s in op Koninginnedag in Den Boogaard zijn binnen. Maar we kunnen nog vele ’’artiesten” gebruiken. Elke Moergestelnaar kan vanaf 15.00 uur op 30 april zijn/haar kunsten komen tonen. Zingen, dansen, judo, recordpogingen etc, etc. Doe je best, maak een plannetje alleen of met vriend(en) of vriendinnetje(s). Je moet je wel voor deze instuif aanmelden. Doe dat deze week bij een van de volgende personen. Jan Vriens, Krijtenbogtstraat 11, tel. 2303. Addy van Gorp, Pastoor v.d. Boogaardstraat 41, tel. 1123 Irene Loosveeg, Voorbrugstraat 6, tel. 2275. De deelnemers krijgen een leuke herinnering. Afgelopen zondag werd onder goede weer somstandigheden de derbij Audacia - Oirschot Vooruit gespeeld. Deze belangrijke wedstrijd heeft Audacia weer volop in de race om het kampioenschap gebracht. De grootste winnaar van deze wedstrijd was echter niet Audacia of Oirschot Vooruit maar het talrijke publiek. Het toeschouwersaantal was ongeveer 1100. De wedstrijd begon iets wat nerveus, maar van Audaciazijde enorm fanatiek. Er werd vanaf het beginsignaal enorm gejaagd op de bal. Dit spelbeeld bracht Oirschot uit evenwicht. Au dacia kon daarom al vrij snel in haar ritme ko men. Dit overwicht werd na 10 minuten spelen beloont met een doelpunt, gescoord door de zeer attente spits Hans van de Sanden. Na dit doelpunt bleef Audacia het beste spel houden. Kansen werden dan ook gecreeerd maar de af werking was helaas niet altijd doeltreffend. Vooral de aanval opgezet over links was een schoonheid. Na een goede kombinatie gaf P. J. v.d. Berg de bal aan de in het gat opduikende Gerard Antonis. Deze nam de bal keurig aan maar het schot werd ternauwernood door de Oirschotkeeper gekeerd. Na nog enkele onbenutte kansen van vooral Piet Habraken werd volkomen verdiend de rust ingegaan met een 1-0 stand. Na rust werd Oirschot Vooruit harder en ook feller. De wedstrijd kreeg dan ook een grimmig karakter Het gaat hierbij om kinderen en jeugdigen die door omstandigheden buiten hun schuld, de echte gezinssfeer moeten ontberen of anders zins veel te kort komen. Deze kinderen hebben meer dan anderen behoefte aan persoonlijke aandacht. Bovendien missen zij zo vaak diè ex traatjes, die in een normaal gezin heel gewoon zijn, zoals de vervanging van een gestolen fiets, de eerste inrichting van een eigen kamer, een aanvulling op een leuke vakantie. Dit soort uit gaven, die toch echt aan het geluk van een kind kunnen bijdragen, worden niet volledig door overheidssubsidie gedekt. Dan begint de steun van SAKOR en met behulp van uw bijdrage in de kollektebus kunnen vele kinderen wat ge lukkiger gemaakt worden. Laat de kollektant niet voor niets bij u aankloppen! In de week van 29 maart tot en met 4 april or ganiseert SAKOR jaarlijkse Nationale Kollek te Kinderbescherming. Zij doet daarmee een beroep op de steun van ons volk ten behoeve van particuliere instellin gen voor kinderbescherming van alle gezind ten, die zorg hebben voor ruim 30.000 kinde ren in ons land. (voor ouderen vanaf 55 jaar). Het ligt in de bedoeling van de Aktiviteiten- commissie om, bij voldoende deelname, een Oriëntatie kursus E.H.B.O. te beginnen. Waarom: - Wanneer er thuis of tijdens uw aktiviteit een ongelukje gebeurt (dit behoeft niet altijd er nstig te zijn) weet men enigszins hoe hierop te reageren; - Wanneer iemand bewusteloos raakt, wat moet je dan doen? - Wanneer iemand het benauwd krijgt, wat is er dan misschien aan de hand en wat moet je dan doen? - Ook andere zaken, zoals verband leggen, mi tella aanleggen, pleisters plakken, zouden tij dens zo’n kursus aan bod kunnen komen. We hebben enkele bestuursleden en leden van de plaatselijke E.H.B.O. vereniging ”St. Christoffel” bereid gevonden deze oriëntatie cursus te begeleiden, zeer waarschijnlijk op de dinsdagmiddag in ”Den Boogaard” en gedu rende 8 tot 10 bijeenkomsten. Indien U geïnteresseerd bent, kunt U zich voor half april aanmelden bij: Zuster Genoveva - St. Stanislaus tel. 2321 Dhr. J. Rijnen tel. 2120. Onder vermelding van, naam en adres. met aan beide zijden zeer harde charges. De druk van Oirschot werd gaandeweg de tweede helft steeds groter. Maar de verdedigers van Audacia staken alle vier in een uitstekende vorm. Deze mensen die aan de basis stonden van de uiteindelijke overwinning waren Peter van Kerkoerle, Ad Denissen, Eduard van de Loo en Ad Rijnen. Alle ballen werden door de achterhoede vakkundig onderschept en ver werkt. Het was echter Audaci dat door een prachtige aanval, via Ad Heykants opgezet en schitterend afgewerkt door wederom Hans van de Sande, op 2-0 kwam. Dit doelpunt werd on geveer 20 minuten voor het einde gescoord. Hierna werd het spel soms te hard. De scheids rechter had dan ook moeite om de wedstrijd in de hand te houden. Ondanks het vaak harde spel werd er van beide kanten nog steeds enorm hard gewerkt. De laatste tien minuten gooide Oirschot alles op alles om de 2-0 opge lopen achterstand nog om te buigen. Dit lukte 5 minuten voor tijd enigszins door een doelpunt van Oirschotspits Swerts. Het bleef echter bij deze enige kans door onze uit stekende verdediging 2-1. Deze eindstand was gezien de gehele wedstrijd echter volkomen verdiend. Maar het is al eerder gezegd, de grootste overwinnaar was het publiek dat een leuke, vaak harde maar vooral een spannende wedstrijd kreeg voorgeschoteld. Volgende week kan er weer op spanning gere kend worden. De tegenstander wordt dan SSS uit Udenhout. Deze uitwedstrijd brengt voor Audacia altijd grote moeilijkheden. Suppor ters zijn dan ook voor komende zondag een ge weldige steun van Audacia. Voorzitter: Burgemeester ter Veer aanwezig: volledig college en raad publieke belangstelling: matig Een blik in de agenda liet reeds vermoeden dat de nachtrust van de vroede vaderen ditmaal niet in gevaar zou komen, noch door tekort aan tijd, noch door teveel aan emoties. Het kon binnen een uur bekeken zijn, meende een ervaren raadslid, en het was ook binnen een uur bekeken, binnen dat ene uur werden de volgende beslissingen genomen: Een voorbereidingsbesluit om het de Gebr. van Dijk t.z.t. mogelijk te maken om een vuilo- verstortplaats te creeëren aan de Aboomseweg. Een voorbereidingsbesluit om een kleine uit breiding van den Boogaard t.z.t. te kunnen uitvoeren. Een niet ontvankelijk verklaring van het be roepsschrift van P.J.C. van Arendonk betref fende een bouwvergunning voor het pand Bos- beemdstraat 4. In overleg met de gemeente is een nieuwe bouwvergunning aangevraagd. Een definitieve vaststelling van de gemeente- subsidie voor de restauratie van de kerktoren. Deze valt voor de gemeente gunstig uit, zodat de voorfinanciering van 70.000,nu een an dere bestemming kan krijgen. Een krediet voor vernieuwing van kozijnen en ramen van het Trefsentrum, wat betreft de ma teriaalkosten en !4 deel van de kosten van een nieuwe vloer. De verkoop van een woningwetwoning aan de Oisterwijkseweg aan de huidige inwoner voor de getaxeerde waarde van 35.000, Van de vergadering van Burgemeester en Wet houders van 25 maart 1982. Internationaal Openluchtfestival Volksmuziek Er is ontheffing verleend aan het Trefcentrum van de A.P.V. voor het houden van het Inter nationaal Openluchtfestval Volksmuziek op zondag 16 mei 1982 en voor het oprichten van verkoopstandjes op het festivalterrein rondom de kiosk. Standplaats weekmarkt. Er is een aanvrage afgewezen voor de verkoop van bloemen en planten op de weekmarkt om dat in deze branche reeds is voorzien. Nierpatiëntenrit. Aan Autoklub Goirle te Tilburg wordt toestemming verleend tot het gebruik maken van enkele gemeentewegen voor een nierpa tiëntenrit op 12 april 1982. Kienavonden. Tegen de wijziging van 26 juni naar 25 juni 1982 van de kienavond die georganiseerd wordt door de buurtvereniging Gezwiene Waai bestaat geen bezwaar. Jaarmarkt. Aan de Karnalvalsvereniging De Dorstvlegels wordt toestemming verleend de jaarmarkt van 2 mei 1982 uit te breiden met de Kloosterlaan en wordt besloten tot het nemen van de nodige verkeersmaatregelen Ten behoeve van het verkeer op de Raad huisstraat zullen overgangsverkeerslichten worden geplaatst. Bouwvergunningen Een gewijzigde goedkeuring is verleend aan de verleende vergunning aan G. Smolders voor de bouw van een woonhuis aan de Postelstraat. Bouwvergunningen zijn verleend aan: - L. Boogaars, Regenbeemdeke 17 voor een rookkanaal - F. van Velthoven, Schoolstraat 7 voor uit breiden woonhuis van Rijckevorsellaan 19. P.J. Rijnen, Heikant 2 voor sleufsilo. - M. van Breda, Heuvelstraat 6 voor vernieu wen van een garage/berging. - A. Vogels, Hild 2 voor bouw bijkeuken. - M. v.d. Wouw, Raamackerstraat 1 voor uit breiden van een woonhuis. fit IA 8 I. RECTIFICATIE 04 Voorzitter Burgemeester ter Veer: Vergadering zonder ai te veel problemen. Het "aangeklede" toneelgezelschap van de K.P.J. dat vorige week 'n drietal suksesvolle uitvoeringen gaf in "Den Boogaard". Bijna 900 mensen kwamen kijken naar het door Eddie Hurkmans (rechts op de foto) geregisseerde blijspel "Vrijdag de dertiende". Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 31 MAART 1982 7e Jaargang - Nr. 233 Kloosterlaan 1, Moergestel, tel. 1919 is gesloten van maandag 29 maart tot en met vrijdag 9 april. Praktijk wordt waargenomen door Tandarts Stieger. moergestel- I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1