Toptoneel van K.P.J. I I N.J.W. Kamphorst is gesloten "VRIJDAG DE DERTIENDE" ’Lente. Bakterievuur Toer mee 1982 NCB - KVO - KPJ Vogelvereniging Moergestel Reünie bewoners/oud- bewoners Oisterwijkseweg Drumfanfare Moergestel Gemeenteraads vergadering Zaal "Den Boogaard" in "Den Boogaard" op VRIJDAG 26 MAART om 20.30 uur ‘I ffl De praktijk van TANDARTS van maandag 29 maart tot en met vrijdag 9 april. vi In kader 25-jarig bestaan buurtvereniging Woensdag 24 maart 20.15 uur De K.P.J.-Toneelgroep speelt het kluchtige spel EEN ORIGINELE TAFELTENNISTAFEL met alle toebehoren erbij! jgg&W-i A 8 In de pauze gratis koffie! hoopt in moergestel Gemeente Moergestel Afd. Openbare Werken Na het sukses van vorig jaar gaat Moergestel ook in 1982 weer op de fiets voor onze dorps genoten in de derde wereld, zodat zij hun werk daar zinvol kunnen voortzetten. De voorberei dingen voor een fijne en gezellige tocht zijn al in volle gang. De laatste zondag van augustus, dus 29-8, hopen wij U weer aan de start op het St. Jansplein te treffen. Dus noteert U vast in uw agenda 29 augustus 1982: TOER MEE. De Werkgroep MOV 9. Voorstel tot definitieve vaststelling van het subsidie voor restauratie van de kerktoren. 10. Voorstel tot wijziging van het subsidiever zoek van het voorzieningsfonds voor kunste naars. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullend krediet voor vernieuwing kozijnen en ramen van ’t Trefcentrum met betrekking tot de materiaalkosten. ‘12. Voorstel, in principe financiële medewer king te verlenen voor het vernieuwen van de vloer in ’t Trefcentrum te Moergestel, voor gedeelte van de kosten. 13. Voorstel tot verkoop van de woningwetwo ning Oisterwijkseweg 22 aan de bewoner de heer P.J.Th. Wolfs. 14. Beantwoording eventueel ingekomen vra gen. 15. Sluiting. Voor afspraken en inschrijving kunt U terecht: maandag t/m vrijdag van 13-14 uur. Kloosterlaan 1, Moergestel, tel. 1919. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in geheel Moergestel. Uitgave en redaktie: Buro '76 - Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel - Tel. 04243 2268 Inleveren kopij en advertenties: tot uiterlijk 's zondagsavonds vóór 't verschijnen van dit blad, op bovenstaand adres. WOENSDAG 24 MAART 1982 7e Jaargang - Nr. 232 I Wilt U nog een keer nagenieten van de grandi oze gezinsavond? Nou dat kan. In het zaaltje van de winkel van de Boerenbond ligt een foto boek van deze avond. Alle gegevens over bestelling enz. zijn ter plekke aanwezig. De fo to’s blijven daar ter inzage tot en met 3 april a.s. Op vrijdag 26 maart aanstaande organiseert de Vogelvereniging een dia-avond over Afrikaan se en Australische pracht vinken. Deze avond wordt verzorgt door dhr. Wigmo re uit Bladel. Alle vogelliefhebbers en natuur liefhebbers zijn op deze avond van harte wel kom. Aanvangstijd 20.15 uur in de zaal van Café Het Centrum. De buurtvereniging ”De Vurhaai juni a.s. haar 25-jarig bestaan te vieren. Voor deze festiviteiten, die een geheel weekend zul len duren, is een commissie opgericht die de feestelijkheden voorbereidt en uitwerkt. Een van de programma-punten zou een reünie moeten worden van bewoners en oud- bewoners van de Oisterwijkseweg. Op zoek naar namen en adressen. Zo’n reünie brengt natuurlijk het probleem met zich mee dat vele namen uit de afgelopen 25 jaar bij ’t huidige bestuur niet meer bekend zijn, laat staan hun adressen. Vandaar deze oproep aan iedereen die de buurtvereniging daarbij wil helpen. Hebt namen, en vooral adressen, van men sen die op de Oisterwijkseweg gewoond heb ben, wilt U dan zo vriendelijk zijn deze gege vens door te geven aan de secretaris: de heer Jo van Dijk, Oisterwijkseweg 56, te Moergestel. Bij voorbaat alvast hartelijk dank! Dat de K.P.J.-toneelgroep de wintermaanden op nuttige wijze heeft doorgebracht bleek za terdagavond bij hun eerste opvoering van het kluchtige toneelstuk ’’Vrijdag de dertiende”. Wat valt er eigenlijk nog te schrijven over een groep spelers die in amper drie jaar tijd door haar spel een faam heeft opgebouwd alsof het hun dagelijks werk is? Andere jaren kende de groep "hoofdrolspe lers”, dit jaar vertolkte ieder voor zich een hoofdrol. Natuurlijk, de een heeft een grotere rol dan de ander, maar dat neemt niet weg dat we zaterdagavond niet één zwakke plek heb ben kunnen ontdekken. Het is bijna ongelooflijk. De ervaring van Martien Burgers en Lian Kocx-Jonkers, het ge mak waarmee Kees Bierkens speelt, de vinnig heid van Regien Jonkers, het keurige typetje, gespeeld door Rian Op ’t Hoog, het jeugdig enthousiasme van Mario Ketelaars en Paul Klaasen, de serieuze ’’komiek” Frank v/d Meijdenberg, het fijne spel van Willy Kete laars, de debutant (en dat wordt een goede) Frans van Esch, de handige Adrie Hoeven en Hermia Ketelaars, die we nog nooit zo goed za gen spelen, ook al heeft zij dan meestal ’’maar” de rol van dienstbode: zij allemaal hebben zaterdag een meer dan geweldige prestatie geleverd. Daar waren alle toeschou wers het over eens en ook de jury van de kring die aanwezig was. Debet aan het sukses was natuurlijk de beken de ’’tekstvastheid”: een heel sterk punt van de K.P.J.-toneelgroep. Regisseur Ed Hurkmans was na de opvoering dan ook dik tevreden en dat kunnen we ons voorstellen. Ook hem zwaaide de jury veel lof toe en dat verdient hij ook. Nee, er was werkelijk van alles aan gedaan om zo goed mogelijk voor de dag te komen en dan gelden er ook komplimenten voor de decor bouwers (het lijkt allemaal veel ruimer), de haarverzorging van kapsalon ,,’t Kapperke”, Op zaterdag 20 maart jl. was drumfanfare Moergestel op bezoek bij de commando’s te Roosendaal. Door bemiddeling van onze toekomstige voor zitter dhr. Will Pellis, zelf een oud-gediende, kregen wij de eer ’n optreden te verzorgen ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van ’t KCT. Na aankomst op de kazerne om ongeveer 11 uur werden we gastvrij ontvangen met een kopje koffie. Na wat later de hongerige malen gevuld te hebben met heerlijke erwtensoep, stonden we spoedig aangetreden voor de grote mars door de stad, met ca. 3000 commando’s. Die werd, getuige de overweldige belangstel ling van ’t publiek, een groot succes. Nadat we, na terugkeer, weer even de dorstige kelen gesmeerd hadden, stonden we om 3 uur weer klaar op de appèlplaats in afwachtirig van de aankomst van Z.K.H. prins Bernard, die hier landde per helicopter. Eerder was al gearriveerd dhr. van Mierloo, de minister van defensie. Onmiddellijk na aan komst van prins Bernhard gaf Drumfanfare ’’Moergestel” ten aanschouwe van honderden commando’s een goed geslaagde show. Om ’t feest compleet te maken konden we hier na nog getuige zijn van de landing van 14 para chutisten op de hindernisbanen. Na een vermoeiende maar fijne dag keerden we om ongeveer half 6 in Moergestel terug. 1 Drumfanfare ’’Moergestel”. P.S. ’t Hele gebeuren werd opgenomen door TROS-televisie, hou dus a.s. vrijdagavond Tros-aktua in de gaten! 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de vergadering van 15 en 26 februari 1982. 6. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingbesluit ex. artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor het perceel sektie D nr. 1470 (ged.), plaatselijk bekend Aboom- sestraat. 7. Voorstel tot niet-ontvankelijk verklaren van de brief van P.J.C. van Arendonk te Moer gestel als zijnde een beroepschrift ex artikel 51 van de Woningwet. 8. Voorstel tot behandeling van een beroep schrift van het Regionaal Dienstverleningscen- trum Kleinbedrijf. de grimeuse en de (bijna ’n vrije zaterdaga vond hebbende) souffleur Ewold van Elderen. Deze opvoering zal zeker voldoende vertrou wen geven voor de twee avonden die men nog voor de boeg heeft. Het sukses is hen daarbij van harte gegund. Ik hoop (en ben er trouwens van overtuigd) dat, wanneer U woensdag nog gaat kijken, U net zoveel plezier beleeft als wij zaterdag. M.O. r Ij Een avondvullend stuk in drie bedrijven. (zie recensie elders in dit blad) Kaarten verkrijgbaar aan de zaal L’r.T.- Er zijn weer prachtige waardevolle prijzen te winnen o.a. 4-persoons tent - super levensmiddelenmand de aantrekkelijke jackpot - enkele geldronden x HOOFDPRIJS: Ais U weer eens een gezellige avond uit wilt, kom dan gerust kienen in "Den Boogaard"!!! TOT DAN!! y ff I Ook dit jaar is er weereen behoorlijke aantasting van bakterievuur gekonsta- teerd. De Brabantse Boomkwekersbond ver zoekt eenieder, die vermoedt deze ziek te in zijn beplanting te hebben, deze planten te verwijderen en te vernieti gen. Het bakterievuur komt voornamelijk voor in de volgende soorten beplan ting: meidoorn, cotoneasters, lijster- I bes, vuurdoorn, appel- en perenbo men. Een middel om de ziekte te bestrijden is er niet, dus om uitbreiding te voor komen is het noodzakelijk de aange taste beplanting te verwijderen en te vernietigen. Wanneer U aan bovenvermelde plan tensoorten afwijkingen ontdekt en niet weet wat hiervan de oorzaak is, belt U dan de gemeente; wij komen dan kon- troleren of er inderdaad sprake is van “bakterievuur of niet.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1982 | | pagina 1